Mai cikkünkben a Vita:Információelmélet témájában fogunk elmélyülni, amely kérdés az utóbbi időben egyre fontosabbá vált. Ahogy a társadalom fejlődik és fejlődik, elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a Vita:Információelmélet különböző oldalaival, és megértsük mindennapi életünkre gyakorolt hatását. Az eredetétől a mai relevanciáig a Vita:Információelmélet minden vonatkozását megvizsgáljuk, hogy átfogó és teljes áttekintést nyújthassunk. Ezenkívül elemezzük a Vita:Információelmélet következményeit különböző területeken, a politikától az emberek mindennapi életéig. Reméljük, hogy ez a cikk hasznos és felvilágosító útmutató lesz azoknak, akik szeretnének mélyebben elmerülni a Vita:Információelmélet témájában.
Szevasztok! Úgy vélem, az információelmélet szócikk mellett mondani kellene valamit magáról az "információ"-ról is; azt gondolom, hogy annak átirányítása az "információelmélet" szócikkbe nem helyes (ahogy pl. az "evolúció" szócikket sem kellene az "evolúcióelmélet" szócikkbe irányítani. Egy objektívnek vélt jelenség vagy jellemző (itt: az "információ") nem azonos a róla szóló elmélet(ek)kel. Tehát külön szócikkben kellene fejtegetni, hogy mi az az "információ", és egy másikban pedig azt, hogy ki, mit, mikor gondolt róla vagy milyen felvetést mikor igazolt. Úgy vélem, hogy a Shannon-formulából kiindulva lehetne valamit mondani magáról az "információ"-ról is. Üdv --kissjano 2006. február 6., 18:45 (CET).
Egy kicsit fura, egy kicsit abszurd, gondoltam megosztom.
Konkrétan egy egyetemi tananyagból lyukadtam ki ide, amiben felsoroltak 7 alapfogalmat (köztük az információelméletet is), és nemes egyszerűséggel annyit írtak, hogy a forrásként megadott Wikipédia-szócikket olvassuk el fogalmak megismerése érdekében.
Szóljak vajon nekik, hogy ez nem így kéne, a Wikipédia nem forrás? Az ezen az oldalon kint virító {{nincs forrás}}
(?) és {{lektor}}
(?) sablonokról nem is beszélve. – balint36 ügyfélszolgálat 2024. április 13., 22:09 (CEST)