Versum-díj

Manapság a Versum-díj olyan téma, amely nagy érdeklődést vált ki a társadalomban. A technológia fejlődésével és a globalizációval a Versum-díj releváns témává vált, amely minden korosztályt és szakmát érint. A Versum-díj eredetétől a mai hatásig számos területen vita és tanulmányozás tárgya volt. Ebben a cikkben a Versum-díj-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, elmélyülve annak fontosságában, a társadalomra gyakorolt ​​hatásában és az idők során bekövetkező fejlődésében. Részletes elemzéssel igyekszünk megvilágítani ezt a témát, teljesebb és naprakészebb képet nyújtani.

A Versum-díj egy magyar irodalmi díj, amit a Versum külföldi költészettel és műfordítással foglalkozó online világirodalmi folyóirat alapított 2015-ben, amivel az oldalon megjelent legjobb versfordítást jutalmazzák.

A díj története

A 2015-ben átadott díj az elismerő oklevél mellett egy eredeti kép Szüts Miklós festőművész felajánlásából. A 2015-ös zsűri tagjai Deres Kornélia, Nádasdy Ádám, Rácz Péter, Szüts Miklós és a Versum szerkesztőségének részéről Szabó Marcell voltak. Az első díjazott Fenyvesi Orsolya volt, aki Anne Sexton Öreg törpeszív című versének fordításával érdemelte ki az elismerést.

A második Versum-díjat három év kihagyás után 2019 májusában adták át. A 2019-es Versum-díj egy eredeti Tarr Hajnalka-kép. A 2019-es zsűri tagjai Fenyvesi Orsolya, Mesterházi Mónika, Szijj Ferenc és Tarr Hajnalka, valamint a szerkesztőség részéről Mohácsi Balázs. A zsűri az előző díj átadásától, a 2015 decemberétől 2019 januárjáig tartó bő hároméves időszakban megjelent fordítások közül választotta ki legelőször az öt legjobbnak ítélt szöveget. A második díjazott Bajtai András volt, aki Robert Bly Őszi nyugtalanság című versének fordításával érdemelte ki az elismerést.

2015

A jelöltek[1]

">szerkesztés]

A díjazott[2]

">szerkesztés]

2019

A jelöltek[3]

">szerkesztés]

A díjazott[4][5]

">szerkesztés]

Jegyzetek

További információk