Ebben a cikkben megvizsgáljuk és elemezzük a Uránüveg-et különböző szögekből és nézőpontokból. A Uránüveg olyan téma, amely nagy érdeklődést és vitát váltott ki a mai társadalomban, ami arra késztet bennünket, hogy elmélyüljünk ennek relevanciájában és hatásában különböző összefüggésekben. Ezzel az elemzéssel megpróbáljuk megérteni a Uránüveg jelentőségét, és azt, hogy hogyan hat az emberek életére, kultúrájára és általában véve a társadalomra. Ennek érdekében különböző véleményeket és érveket fogunk megvizsgálni, azzal a céllal, hogy teljes és gazdagító áttekintést alkossunk a témáról. Reméljük, hogy ez a cikk kiindulópontként szolgál a Uránüveg alaposabb átgondolásához és jobb megértéséhez.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Az üveg olvadékhoz az urán valamelyik oxidját keverik (urán-oxid, urán-dioxid stb.) Az üveget fokozatosan kell hűteni, mert a keletkező feszültségektől összetörik. Az üveg sugárzása nem veszélyes.
Az üveg enyhén radioaktív tulajdonságú (alfa, béta, gamma sugárzás). Ha nincs Geiger–Müller-számláló, akkor ellenőrizhető egy másik kísérlettel. UV fénnyel megvilágítva sötét helységben, rikító sárgászöld színnel világít. De katódsugárzás hatására is világít. Ha nincs kéznél UV lámpa, kék LED-del megvilágítva szintén produkálja a rikító sárgászöld színt, csak gyengébben.
Készíthetnek belőle: