UTC+09:30

Ebben a cikkben a UTC+09:30-ről és társadalmunkra gyakorolt ​​hatásáról fogunk beszélni. A UTC+09:30 olyan téma, amely az elmúlt években nagy aktualitást kapott, felkeltette mind a szakértők, mind a nagyközönség érdeklődését. Befolyása mindennapi életünk különböző aspektusait fedi le, a gazdaságtól a kultúráig, beleértve a politikát és a technológiát is. A UTC+09:30 egy olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen, és továbbra is vitákat és reflexiókat generál minden területen. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a UTC+09:30 különböző oldalait, és elemezzük a jelenlegi társadalmunkban betöltött jelentőségét.

Az UTC+9:30 területei:
  nyári időszámításként használó területek
  egész évben használó területek

Az UTC+09:30 egy időeltolódás, amely kilenc és fél órával van előrébb az egyezményes koordinált világidőtől (UTC).

Alap időzónaként használó területek (a déli félteke telein)

Alap időzónaként használó területek (egész évben)

Óceánia

Időzóna ebben az időeltolódásban

Időzóna neve angolul Időzóna neve magyarul Időzóna rövidítése
Australian Central Standard Time[1] Ausztrál központi (téli) idő ACST

Jegyzetek

  1. ACST – Australian Central Standard Time (Standard Time) (angol nyelven). timeanddate.com. (Hozzáférés: 2017. november 11.)

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben az UTC+09:30 című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Kapcsolódó szócikk

Commons:Category:UTC+09:30
A Wikimédia Commons tartalmaz UTC+09:30 témájú médiaállományokat.