Napjainkban a TCR nemzetközi sorozat téma nagyon fontos és sok embert érdekel világszerte. Akár a társadalomra gyakorolt hatása, akár az emberek mindennapi életére gyakorolt hatása, akár a szakmai téren betöltött fontossága miatt, a TCR nemzetközi sorozat olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a TCR nemzetközi sorozat különböző aspektusait és perspektíváit, elemezve annak időbeli alakulását, a különböző területekre gyakorolt hatását és a lehetséges jövőbeli következményeket. A TCR nemzetközi sorozat eredetétől napjainkig vita és tanulmányozás tárgya volt, a következő sorokban pedig erre az izgalmas témára próbálunk fényt deríteni.
2014. július 15-én Marcello Lotti, a Túraautó-világbajnokság szervezőbizottságának egykori elnöke bejelentette, hogy TCR néven egy új, nemzetközi túraautó-bajnokságot indítanának, ahol a versenyzőket és a gyártókat is bajnoki címmel honorálják.[4] Július 21-én a sorozatokról részletesebb információkat tettek közzé: a verseny hétvégi menetrendje a WTCC-hez hasonlóan lesz kialakítva, két szabadedzéssel, majd két versennyel vasárnap.[5] Az első verseny tervezett időpontja 2015 márciusának eleje volt, a helyszín pedig Olaszország, de az október 31-én kiadott előzetes versenynaptárban már Sepang és március 29-e állt hivatalosan nyitófutamként.[6]
Szeptember 15-én a TCR szervezőbizottsága bemutatta a 2015-ös szezonra érvényes szabályrendszert, valamint az ebben a szériában használatos autóformulákat.[8] Az Onyx Grand Prix elsőként erősítette meg indulási szándékát, majd egy héttel később a Paolo Coloni Racing is bejelentette csatlakozását a sorozathoz.[9]
Október 31-én hivatalossá vált a versenynaptár,[6] amelyben tizenkét versenyhétvége szerepelt, ebből négy Ázsiában, öt Európában és kettő Dél-Amerikában.
December 5-én a Nemzetközi Automobil Szövetség hivatalosan is elismerte a bajnokságot, egyúttal átnevezte TCR nemzetközi sorozattá (TCR Internacional Series) az eredeti TC3 International Series névről.
Az első szezon előtt
2015. január 27-én Marcello Lotti három új részt vevő csapatot jelentett be: a magyar Zengő Motorsportot, az olasz Proteam Racinget és a spanyol Campos Racinget.[10] Február végén és március elején az összes pilóta kiléte megerősítést nyert,[11][12] egy héttel a szezonrajt előtt csak a Proteam Racing, a Paolo Coloni Motorsport és az Onyx Grand Prix nem jelentette be versenyzőit. Március 20-án a TCR szervezőbizottsága bejelentette a TV közvetítési jogokra vonatkozó megegyezést,[13]David Sonenscher pedig május 29-én bejelentette, hogy 2016-ban a TCR Thaiföldön is indít országos bajnokságot.[14]
↑The Audi TT Cup car was allowed to race and score points for the inaugural season in 2015, while Audi Sport evaluated a future TCR car.
↑The Citroën was allowed to race in the TCR class of the TCR Italian Series, for the 2016 season, before the TCT class was created late on in the 2016 season.
↑The Lada was created by Lada Sport for the 2017 TCR Russian Series, with the option for full TCR homologation in 2018.
↑The Opel Astra OPC was allowed to race and score points for the inaugural season in 2015, while Opel and Kissling Motorsport evaluated a future TCR car.
↑The Renault was built to semi TCR spec by Ralf-Car Team for the 2015 TCR Russian Series, it was allowed to score points in the TCR class.