Törpedobálás

A Törpedobálás témája sokak figyelmét felkeltette az évek során. Akár a társadalomra gyakorolt ​​hatásáról, akár a populáris kultúrában betöltött relevanciájáról, akár a történelemben betöltött jelentőségéről van szó, a Törpedobálás jelentős nyomot hagyott a világban. Ebben a cikkben tovább kutatjuk a Törpedobálás jelentését és hatását, valamint annak mai relevanciáját. A kezdetektől a jelenlegi hatásig meg fogjuk fedezni, hogyan alakította és alakítja tovább a Törpedobálás életünk különböző aspektusait. Akár ismeri a Törpedobálás-et, akár újonc a fontosságában, ennek a cikknek az a célja, hogy átfogó és szemléletes áttekintést nyújtson a témáról.

A törpedobálás egyfajta szórakoztató program, mely az 1980-as években kezdett népszerűvé válni az Amerikai Egyesült Államokban, különösen kocsmákban. A „játék” során párnázott védőfelszerelést viselő kis embereket dobálnak matracra vagy tépőzárral bevont falra, az győz, aki a legmesszebb tudja dobni a törpe növésű embert. A törpedobálás etikai kérdéseket is felvet, az emberi méltóság megsértése miatt több helyen be is tiltották, többek között Floridában és Franciaországban. Egyes politikusok és kis emberek szerint a kis embereknek joguk van „azt tenni a testükkel, amit akarnak”, míg mások szerint ez rossz példát mutat a törpe növésű fiataloknak, mert azt sulykolja beléjük, hogy a kis emberek csak ilyen megalázó munkákat kaphatnak. A törpedobálás a filmművészetben is megjelenik, látható például A Wall Street farkasa című alkotásban.[1][2][3]

Jegyzetek

  1. Dwarf Tossing Legalization: Some Little People Support Repealing Florida Law (VIDEO). Huffington Post, 2011. október 11. (Hozzáférés: 2015. augusztus 7.)
  2. Dwarf-Tossing, Long Banned, May Return In Florida. NPR, 2011. október 6. (Hozzáférés: 2015. augusztus 7.)
  3. Dwarf-tossing puts Swedish firm in spotlight. The Local, 2015. június 8. (Hozzáférés: 2015. augusztus 7.)