Jelenleg a Tóth Páll Miklós releváns szerepet töltött be a modern társadalomban. Hatása különböző területeken érzékelhető, a kultúrától a politikáig, a technológián és az interperszonális kapcsolatokon keresztül. A Tóth Páll Miklós emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon, vitákat, vitákat és vitákat generálva. Az idő múlásával a Tóth Páll Miklós általános érdeklődésre számot tartó témává vált, amely szakemberek és hobbibarátok érdeklődését egyaránt felkelti. Ezért elengedhetetlen, hogy mélyrehatóan és kritikusan foglalkozzunk a Tóth Páll Miklós mai társadalomra gyakorolt hatásával, valamint elemezzük rövid, közép- és hosszú távú hatásait.
A Magyar színházművészeti lexikon jellemzése szerint intellektuális beállítottságú színész, különböző karakterszerepekben markáns alakításokkal hívja fel magára a figyelmet.
A nyolcvanas évektől kezdődően rendezői feladatokra is vállalkozik. A kétezres években egyre aktívabban vesz részt a színház keretein kívüli művelődésszervezésben is. Megalapította az Ady Endre Társaságot, melynek máig elnöke. A társaság fő célja kiadványok létrehozása, ünnepi műsorok, rendezvények szervezése, a magyar kultúra ápolása.
Szerepei
Fontosabb szerepei a Harag György Társulatnál
Nae Ipingescu (Caragiale: Zűrzavaros éjszaka)
Augustin Ferraillon (Feydeau: Bolha a fülbe, r. Árkosi Árpád)
Konc bácsi (Rideg Sándor-Timár Péter: Indul a bakterház, r. Árkosi Árpád)
Tubal zsidó, Shylock barátja (Shakespeare: A velencei kalmár, r. Parászka Miklós)
Szódás Karesz, kocsmáros (Háy János: A Senák, r. Lendvai Zoltán)
Geizlinger (Hamvai Kornél: Márton partjelző fázik, r. Árkosi Árpád)