Szalay Éva

Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Szalay Éva témáját, és azt, hogy milyen hatással volt a társadalom különböző aspektusaira. A Szalay Éva megjelenésétől az idők során bekövetkezett fejlődéséig vita és viták tárgya volt, de inspiráció és változás forrása is volt. Elemezzük a kultúrára, politikára, gazdaságra és más területekre gyakorolt ​​hatását, valamint az identitás- és közösségformáló szerepét. Multidiszciplináris megközelítésen keresztül megvizsgáljuk a Szalay Éva különböző perspektíváit, és megpróbáljuk megérteni annak hatókörét és jelentését a jelenlegi kontextusban. Hasonlóképpen megvizsgáljuk, hogy a Szalay Éva pozitív vagy negatív hatással van-e a társadalomra, és hogyan értelmezhető különböző elméleti és módszertani megközelítéseken keresztül. Végső soron ennek a cikknek az a célja, hogy teljes és kiegyensúlyozott képet adjon a Szalay Éva-ről, hogy az olvasó megalapozott véleményt alkothasson erről a témáról.

Szalay Éva
SzületettSzalay Éva
1963. október 15. (61 éves)
MűvészneveSzasza
ÁlneveSzasza
Nemzetiségemagyar
Foglalkozásaszinkronrendező
IskoláiMadách Imre Gimnázium

Szalay Éva (1963. október 15. –) magyar szinkronrendező.

Életpályája

Középiskolai tanulmányait a Madách Imre Gimnázium irodalom-dráma tagozatán végezte, osztálytársai voltak többek között Görög László, Novák Eszter, Radnai Annamária, Dezsőffy Rajz Katalin, Bor Zoltán és Breyer Zoltán. Pályáját a Pannónia Filmstúdióban kezdte, eleinte rendezőasszisztensként dolgozott, olyan szinkronrendezők mellett, mint Dr. Márkus Éva, Mezei Éva vagy Juhász Anna.

Szinkronrendezőként többek között olyan stúdiókban dolgozott, mint a Mikroszinkron, a Duna Televízió, Hang-Kép Szinkroncsoport, a Subway, a BTI és az SDI Media Hungary. Jelenleg a Mafilm Audio Kft. szinkronrendezője.

Két lánya közül az idősebb, Kéthely Nagy Luca szintén szinkronrendező lett.

Fontosabb szinkronrendezései

Források