Szír-malankár katolikus egyház

Az alábbiakban bemutatott cikkünkben elmélyülünk a Szír-malankár katolikus egyház lenyűgöző világában. A következő néhány sorban a Szír-malankár katolikus egyház-hez kapcsolódó különféle szempontokat fogjuk megvizsgálni, az eredetétől és fejlődésétől a jelenlegi társadalomra gyakorolt ​​hatásáig. Kimerítő elemzéssel igyekszünk megvilágítani ezt a ma nagyon aktuális témát, olyan releváns és naprakész információkat nyújtva, amelyek lehetővé teszik az olvasó számára, hogy teljes mértékben megértse a Szír-malankár katolikus egyház jelentőségét a mai világban. Csatlakozzon hozzánk ezen a felfedezőútra és a Szír-malankár katolikus egyház megismerésére.

Szír-malankár katolikus egyház
Valláskeresztény
Felekezetkeleti katolikus.
EredetTamás apostol egyházai
Lelkészi vezetőBaselios Mar Cleemis
Tisztségenagyérsek
Szertartásnyugati szír
Tagság500 000
Nyelvmalajálam
Alapítva1930 szeptember 20
AlapítóTamás apostol
Rómához csatlakozott1930
SzékhelyThiruvananthapuram, Kerala, India

A Szír-malankár katolikus egyház weboldala

A szír-malankár katolikus egyház egy indiai székhelyű keleti katolikus egyház.

Története

Az első században Tamás apostol Indiába érkezett hirdetni az evangéliumot. A 16. századig egy közösségben éltek, majd a portugál Vasco da Gama kikötött délnyugat-Indiában és portugál misszionáriusok telepedtek oda. Ennek a régi hagyományú keresztény közösségnek a nagyobbik része csatlakozott a római katolikus egyházhoz a 17. század fordulóján, és a nevük szír-malabár katolikus egyház lett. Míg a kisebbik rész nem csatlakozott akkor, hanem jóval később 1930. szeptember 20-án történt meg az egyesülés a katolikus egyházzal. Az alapító Mar Ivanios a közösséget szír-malankár egyháznak nevezte el. II. János Pál pápa az egyik leggyorsabban fejlődő egyháznak nevezte.

Liturgia

A liturgia éve október végén kezdődik Krisztus menyasszonyával az Egyház szentelésével. (Ef. 5 23-32), (Jel. 15 6-7). Hét hét szakaszok következnek, melyből kiemelkedik a születés-vízkereszt és a feltámadás-pünkösd szakaszok. Az egyes ciklusok között két, esetenként több vasárnap is kimarad a hét hét ciklusból.

Források

Szír-malankár katolikus egyház hivatalos honlap angol wikipédia