Robert De Niro



Soha az emberiség történetében nem volt ennyi információ róla Robert De Niro felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató mint ma az internetnek köszönhetően. Azonban ez a hozzáférés minden kapcsolódó Robert De Niro felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató nem mindig könnyű. Telítettség, rossz használhatóság és a helyes és helytelen információk megkülönböztetésének nehézsége Robert De Niro felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató gyakran nehéz leküzdeni. Ez motivált bennünket egy megbízható, biztonságos és hatékony webhely létrehozására.

Egyértelmű volt számunkra, hogy célunk eléréséhez nem elegendő a helyes és ellenőrzött információk birtokában Robert De Niro felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató . Minden, amiről összegyűjtöttünk Robert De Niro felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató is áttekinthetően, olvashatóan, a felhasználói élményt megkönnyítő struktúrában, letisztult és hatékony dizájnnal, a betöltési sebességet előtérbe helyezve kellett bemutatni. Bízunk benne, hogy ezt elértük, bár mindig azon dolgozunk, hogy apróbb fejlesztéseket tegyünk. Ha megtaláltad, amiben hasznosnak találtad Robert De Niro felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató és jól érezte magát, nagyon boldogok leszünk, ha visszatér scientiaen.com amikor csak akarja és kell.

Robert De Niro
Robert De Niro Cannes 2016 2.jpg
De Niro a Cannes-i Filmfesztivál 2016-ben
Született
Robert Anthony De Niro

(1943-08-17) 17. augusztus 1943. (79 éves)
Foglalkozások
  • Színész
  • filmkészítő
aktív évek1963-jelen
Művek
házastársak
  • .
    .
    (m. 1976; div. 1988).
  • .
    .
    (m. 1997; szept. 2018).
Gyerekek7, beleértve Drena és a Raphael
Szülők
DíjakTeljes lista

Robert Anthony De Niro (/də ˈnɪər/ NEER-roh, Olasz: ; 17. augusztus 1943-én született) amerikai színész. Az övéről ismert együttműködések val vel Martin Scorsese, he is considered to be one of the most influential actors of his generation. De Niro is the recipient of különféle elismerések, köztük kettőt Academy AwardsEgy Golden Globe-díj, a Cecil B. DeMille-díj, És egy A Screen Actors Guild életműdíja. 2009-ben De Niro megkapta a Kennedy Központ, és szerzett a A szabadság elnöki élete az amerikai elnöktől Barack Obama A 2016.

De Niro színészetet tanult HB Stúdió, Stella Adler Konzervatóriumés Lee Strasberg's Színész Stúdió. Első együttműködése Scorsesével az 1973-as filmben volt Átlagos utcák. De Niro kettőt szerzett Academy Awards, egy a Legjobb férfi mellékszereplő mint szerepéért Vito Corleone in Francis Ford Coppola's A keresztapja II (1974), a másik pedig for Legjobb férfi főszereplő ábrázolás Jake LaMotta Scorsese drámájában Raging Bull (1980). A többi Oscar-jelölt szerepe a Taxisofőr (1976), The Deer Hunter (1978), Ébredések (1990), Cape Fear (1991), és Silver Bélések ötletekbõl (2012).

További jelentős szerepek a következők: 1900 (1976), A vígjáték királya (1982), Volt egyszer egy Amerika (1984), Brazília (1985), The Mission (1986), Nagymenők (1990), Ez a fiú élete (1993), Mary Shelley Frankensteinje (1994), Hőség (1995), kaszinó (1995), Jackie Brown (1997), The Good Shepherd (2006), tréfacsináló (2019), Az ír (2019), és A virág hold gyilkosai (2023). He directed the film, Bronxi mese (1993). Komikus szerepei közé tartozik Midnight Run (1988), Csóválni a kutyát (1997), Elemezze ezt (1999), a Találkozni a szülőkkel films (2000-2010), and Az Intern (2015).

A televíziós szerepeiről is ismert De Niro alakította Bernie madoff a HBO film A varázsló varázsa (2017), keresett a Primetime Emmy-díj a kiváló főszereplőnek limitált sorozatban vagy filmben nomination. He received further Emmy-díj nominations for producing the Netflix korlátozott sorozat Amikor látnak minket (2019), valamint az ábrázoláshoz Robert Mueller on Saturday Night Live.

De Niro és producer Jane Rosenthal megalapította a film- és televíziós produkciós céget TriBeCa Productions 1989-ben, amely a sajátja mellett több filmet is készített. Ugyancsak Rosenthallal alapította meg a Tribeca Film Festival 2002-ben. De Niro hat filmje bekerült a Az Egyesült Államok Nemzeti Filmnyilvántartása valami által Library of Congress mint "kulturálisan, történelmileg vagy esztétikailag jelentős".

Korai élet

Robert Anthony De Niro -ban született Manhattan városrész New York City 17. augusztus 1943-én, a festők egyetlen gyermeke Virginia Admirális és a Robert De Niro Sr. Édesapja ír és olasz származású volt, míg anyjának holland, angol, francia és német származása volt. Szülei, akik a festőórákon ismerkedtek meg Hans Hofmann in Provincetown, MassachusettsXNUMX éves korában vált el, miután apja bejelentette, hogy meleg. Édesanyja nevelte fel a Greenwich Village és a Kis Olaszország Manhattan környékei. Apja a közelben élt, és gyermekkorában közel maradt De Niróval. A sápadt arcbőre miatt "Bobby Milk" becenevet kapott De Niro sok utcagyerekkel barátkozott Little Italy-ban, apja rosszallására. Néhányan azonban életre szóló barátai maradtak. Édesanyja nevelkedett presbiteriánus hanem an lett ateista felnőttként, míg apja a letűnt katolikus 12 éves kora óta. Szülei kívánsága ellenére a nagyszülei titokban megkereszteltették De Nirót a szigetbe Katolikus egyház miközben náluk szállt meg a szülei válása idején.

De Niro részt vett PS 41, egy általános általános iskola Manhattanben, a hatodik osztályig. Színészórákat kezdett a Drámai műhely és 10 évesen debütált a színpadon az iskolában, a Gyáva oroszlán in The Wizard of Oz. Később odament Elisabeth Irwin Gimnázium, a felső iskola a Little Red School House, a hetedik és nyolcadik osztály számára. Ezután felvették a Zene- és Művészeti Gimnázium a kilencedik osztályba, de csak rövid ideig járt, mielőtt átkerült egy állami középiskolába: IS 71, Charles Evans Hughes Junior High School. De Niro középiskolába járt McBurney Iskola és később, Rodosi előkészítő iskola. A fellépést a félénkségének enyhítésére találta, és lenyűgözte a mozi, ezért 16 évesen abbahagyta a középiskolát, hogy színészkedni kezdjen. Később ezt mondta: „18 éves koromban néztem egy tévéműsort, és azt mondtam: „Ha ezek a színészek ebből élnek, és nem igazán jók, nem tehetek rosszabbat, mint őket.'" Színészképzést a HB Stúdióban és Lee Strasberg Actors Stúdiójában tanult. De Niro is együtt tanult Stella Adler, a Stella Adler Konzervatóriumból, ahol megismerkedhetett a technikákkal a Stanislavski rendszer. Fiatal színészként De Nirót a munkája inspirálta Marlon Brando, Montgomery Clift, James Dean, Greta Garbo, Geraldine oldalés Kim Stanley.

Karrier

1963–1973: Korai szerepek és áttörés

De Niro kisebb filmszerepeket kapott Találkozás, Három szoba Manhattanben (mindkettő 1965-ben jelent meg) és Les Jeunes Loups (1968). Nem sokkal később De Niro jelentős szerepet kapott a filmben Üdvözlet (1968), ig szatirikus film a férfiakról, akik elkerülik a Vietnam War vázlat. A film volt az első a De Niro és a rendező közötti korai együttműködések sorozatában Brian De Palma. Egy évvel később De Niro feltűnt a drámában Sam's Song amelyben egy New York-i filmrendezőt alakít. Szintén 1969-ben szerepelt De Palma vígjátékában A násznép; bár 1963-ban forgatták, hat évig kiadatlanul tartották. Az akkor még ismeretlen De Niro kedvező kritikát kapott A New York Times' Howard Thompson: "Nagyon szórakoztató ez a bohózatos vígjáték, amelyet egy fiatal trió szerényen produkált, és néhány ismeretlen arcot használ fel."

Aztán megjelent benne Roger Cormanalacsony költségvetésű bűnügyi drámája Rohadt mama (1970), laza adaptációja De Barkeréletét, aki négy amerikai bűnöző édesanyja volt, akik közül De Niro egyet alakított: Lloyd Barkert. Thompson dicsérte a filmet, és úgy gondolta, hogy a szereplők "jó teljesítményt nyújtottak". Ezután De Niro szerepelt De Palma vígjátékában Szia Mama! (1970), folytatása Üdvözlet. Írás A New Yorker, Richard Brody úgy vélekedett, hogy De Niro "megfoghatatlan spontaneitást hoz" karakterébe. Kis szerepe is volt benne Jennifer a fejemben (1971) és in Ivan Passer's Győzelemre született (1971). Utolsó filmes szereplése 1971-ben volt A banda, amelyik nem tudott egyenesen lőnialapján készült krimi-vígjáték az 1969-es regény by Jimmy Breslin.

1972-ben De Niro két előadásban is szerepelt Az American Place Theatre, rendezte Charles Maryan. Ezután visszatért a nagy képernyőre Lassan dörömböl a dob (1973), amelyben a főszerepet alakította Bruce Pearson, a Major League Baseball játékos hodgkins betegség. Sztártársai voltak Michael Moriarty és a Vincent Gardenia. 1956-tól adaptálva azonos nevű regény by Mark Harris, a film kritikai elismerést kapott, és segített De Nirónak további elismerésben részesülni. The Hollywood Reporter írta: "De Niro ezzel az előadással az egyik legjobb és legszimpatikusabb fiatal karakterszínésznek bizonyítja magát a filmekben". Fajta magazin Alex Belth is tudomásul vette De Niro „megható” alakítását, míg Gardeniát a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában Oscar-díjra jelölték. Harris később ezt írta De Niróról: "Csak annyi baseballt tanult meg, amennyire szüksége volt a szerepéhez. Kétlem, hogy valaha is érdekelte volna még egyszer megérinteni a baseballt".

1973-ban De Niro elkezdett együttműködni Martin Scorsesével, amikor megjelent a krimiben Átlagos utcák (1973), társszereplő Harvey Keitel. Bár De Nirónak választási lehetőséget kínáltak a szerepek közül, Scorsese azt akarta, hogy De Niro játssza el "Johnny Boy" Civellót, egy kis idős bűnözőt, aki egy helyi lakossá dolgozott. csőcselék. Míg De Niro és Keitel szabadon improvizálhattak bizonyos jeleneteket, Ron Satlof rendezőasszisztens úgy emlékszik vissza, hogy De Niro „rendkívül komoly volt, rendkívül részt vett a szerepében és a felkészülésben”, és elszigetelődött a többi szereplőtől és a stábtól. Átlagos utcák debütált a Cannes-i Filmfesztivál, majd a New York-i filmfesztivál öt hónappal később általában meleg reakcióra. Film kritikus Roger Ebert gondolta De Niro "csodálatos teljesítményt nyújtott, tele sürgősséggel és nyugtalan kétségbeeséssel". Pauline Kael of A New York Times De Niro is le volt nyűgözve, és azt írta, hogy "bravúr színész, és azok, akik csak az alkalmatlan szeszélyek vigyorgó, dohányrágó köcsögének tartották. Lassan dörömböl a dob felkészületlen lesz változékony teljesítményére. De Niro valami ilyesmit csinál Dustin Hoffman járt be Midnight Cowboy, but wilder; this kid doesn't just act – he takes off into the vapors". A 1997, Átlagos utcák megőrzésre választották ki az Egyesült Államokban Nemzeti Film Nyilvántartás valami által Library of Congress mint "kulturálisan, történelmileg vagy esztétikailag jelentős".

1974–1980: Scorsese együttműködés és elismerés

De Nirónak kulcsszerepe volt Francis Ford Coppolabűne epikus A keresztapja II (1974), a fiatalokat játssza Vito Corleone. De Niro korábban részt vett az első rész meghallgatásán, The Godfather (1972), de kilépett a projektből a cselekvés javára A banda, amelyik nem tudott egyenesen lőni. Coppola, miután emlékezett rá, szerepet adott De Nirónak Part II helyette. Karakterének ábrázolására De Niro főleg többen szólalt fel szicíliai dialektusok, bár néhány sort angolul adott elő. A film kereskedelmi sikert aratott, és 48 millió dollár bevételt hozott a világ kasszapénztáraiból. A keresztapja II tizenegy jelölést kapott a 47th Academy Akadémia, hatot nyert, köztük egyet De Niro as Legjobb férfi mellékszereplő. Ez volt De Niro első akadémiai győzelme; Coppola az ő nevében vette át a díjat, mivel nem vett részt az ünnepségen. De Niro és Marlon Brando, aki az első filmben az idősebb Vito Corleonét alakította, volt az első színészpár, aki elnyerte az Oscar-díjat ugyanazon kitalált karakter megformálásáért.

Miután Scorsesével együtt dolgoztunk Átlagos utcák, De Niro ismét együttműködött vele a pszichológiai drámában Taxisofőr (1976). A kavicsos és erkölcsileg csődbe ment New Yorkban játszódik, miután Vietnam War, a film történetét meséli el Travis Bickle, egy magányos taxisofőr, aki az őrületbe süllyed. A szerepre való felkészülés során De Niro időt töltött egy amerikai hadsereg bázisának tagjaival, hogy megtanulja a sajátjukat Közép-nyugati akcentussal és modorral. Emellett 30 kilogrammot fogyott, lőfegyverkiképzésen vett részt, és tanulmányozta a taxisofőrök viselkedését. A filmet a kritikusok dicsérték, különösen De Niro teljesítménye miatt; The Washington Post kritikusa "mérföldkőnek számító teljesítményének" üdvözölte, és a San Francisco Chronicle írta: "De Niro káprázatos az egyik jellegzetes szerepében". A vita ellenére Jodie Foster A filmet gyermekprostituáltként jelölték meg, így négy Oscar-díjra jelölték, köztük Legjobb férfi főszereplő De Niro számára. Övé "Hozzám beszélsz?" idézet, amit rögtönzött, a 10. legemlékezetesebb idézetnek választották Köszönjük, hogy az AllSubs.org oldalt használod További keresésekhez javasoljuk a partneroldalainkat AFI's 100 Years...100 Movie Quotes valami által American Film Institute. 2005-ben a filmet választotta Time magazin egyik Minden idők 100 legjobb filmje.

De Niro és Dominique Sanda egy házaspárt játszanak a filmben 1900

De Niro két másik filmet is bemutatott 1976-ban 1900, történelmi dráma rendezésében Bernardo Bertolucci. Főszerepben egy együttes szereplők, a film játszódik a Emilia Olaszország régiójában, és két férfi történetét meséli el, Alfredo Berlinghieri (De Niro) földbirtokos és a paraszt Olmo Dalcò (Gérard Depardieu), hiszen tanúi és részt vesznek a közötti politikai konfliktusokban fasizmus és a kommunizmus század első felében. Ezután játszott a CEO in The Last Tycoon, alapján F. Scott Fitzgerald's azonos nevű regény, brit adaptációja szerint forgatókönyvíró Harold Pinter. De Niro 42 fontot (19 kg) fogyott a szerepért és a rendezőért Elia Kazan megfigyelte, hogy De Niro vasárnaponként próbál majd, és hozzátette: "Bobby és én végigmegyünk a jeleneteken, hogy leforgatjuk. Bobby aprólékosabb... nagyon fantáziadús. Nagyon precíz. Mindent kitalál belül és kívül is. érzelem. Ő a karakter színész: mindent, amit csinál, kiszámol. Jó értelemben, de kiszámítja.": 766  A film vegyes kritikákat kapott; Fajta magazin's A kritikus úgy vélekedett, hogy a film „tökéletlen”, és De Niro teljesítményét „enyhén érdekfeszítőnek” nevezte. Film kritikus Marie Brenner azt írta: "ez egy olyan szerep, amely még Vito Corleone briliáns és merész alakítását is felülmúlja. A keresztapja II... teljesítménye megérdemli, hogy a legkiválóbbakkal hasonlítsák össze."

De Niro egyetlen projektjében 1977-ben szerepelt Scorsese zenés drámájában. New York, New York szemben Liza Minnelli. De Niro megtanult játszani a szakszofon zenésztől Georgie Auld, Jimmy szaxofonos ábrázolására, aki beleszeret egy popénekesbe (Minnelli). A film általában vegyes fogadtatásban részesült, bár a kritikusok kedvesebbek voltak De Niróval szemben. A filmet négy kategóriában jelölték Golden Globe díjak, köztük Legjobb színész musicalben vagy vígjátékban De Niro számára. 1978-ban De Niro szerepelt a filmben Michael Ciminoepikus háborús filmje The Deer Hunter, amelyben egy acélmunkást alakított, akinek az élete megváltozott a szolgálat után Vietnam War. Vele együtt szerepelt Christopher Walken, John Savage, John Cazale, Meryl Streepés Dzundza György. A történet ben játszódik Clairton, Pennsylvania, a munkásosztály város a Monongahela folyó délre Pittsburghés Vietnamban. Termelő Michael Deeley De Nirót üldözte a szerepért, mert korábbi filmjeinek hírneve hozzájárult ahhoz, hogy egy "borzasztóan hangzó történet és egy alig ismert rendező" eladható legyen. De Niro, akit lenyűgözött a forgatókönyv és a rendező felkészülése, az elsők között jelentkezett be a filmbe. Vélemények erről: The Deer Hunter általában pozitívak voltak, és a szereplők erős dicséretet kaptak teljesítményükért. A film Oscar-, Golden Globe- és Oscar-jelöléseket kapott British Academy Film Awards (BAFTA), és De Nirót a legjobb színész kategóriában jelölték az Oscar-díjon. 2007-ben az Amerikai Filmintézet minden idők 53. legjobb amerikai filmje közé sorolta. 10. évforduló kiadása az Az AFI 100 éve...100 film lista.

De Niro és Scorsese negyedik együttműködése 1980-ban volt, az életrajzi drámával Raging Bull. Átvett Jake LaMottamemoárja Raging Bull: My Story, De Niro LaMottát, az olasz-amerikait alakítja középsúlyú bokszoló akinek erőszakos viselkedése és indulata tönkretette kapcsolatát feleségével és családjával. Társszerep Joe Pesci és a Cathy MoriartyDe Niro később azt mondta, hogy ez volt az egyik legnehezebb szerep, amire felkészülni kellett, mert 60 fontot (27 kg) kellett híznia, és meg kellett tanulnia bokszolni. "The book's not great literature, but it's got a lot of heart", De Niro told Scorsese at the time. Bár a filmet a kritikusok elismerése fogadta, néhány kritikus megosztott volt, és kritizálták "rendkívül erőszakos" tartalmát; De Niro azonban dicséretet szerzett valósághű alakításáért. A kritikus től The Hollywood Reporter kijelentette, hogy "De Niro hihetetlen, és szinte felismerhetetlenné teszi a színészt önmagában; elképesztően hasonlít La Mottára. De Niro megjelenése az utolsó jelenetekben is lenyűgöző". Michael Thomson a BBC Megállapították, hogy "Scorsese ereje párosul De Niro intenzitásával, aki mélyen ás a bokszoló lelkébe". A 53. Akadémia díjak, a film nyolc jelölést kapott, köztük a legjobb férfi főszereplőért (De Niroért), amelyet megnyert. Raging Bull azóta az 1980-as évek egyik legnagyobb filmjeként tartják számon az amerikai kritikusok. De Niro szerepét erősen fontolgatták Jack torrance in Stanley Kubrické A ragyogás, de végül az lett Jack Nicholson, a rendező első választása a szerepre.

1981–1991: Drámák, vígjátékok és díjsikerek

De Niro azzal tért vissza a krimi műfajához Igaz vallomások (1981), átdolgozva 1977-ből azonos nevű regény by John Gregory Dunne. Az előző filmjénél kevésbé kihívó De Niro egy papot alakított, aki összeütközésbe kerül a bátyjával (Robert Duvall), egy nyomozó, aki egy prostituált meggyilkolása ügyében nyomoz. vincent canby of A New York Times úgy gondolta, hogy a cselekmény néha nehezen követhető, de dicsérte a színészeket, akik "olyan szépen dolgoznak együtt, hogy néha egyetlen előadásnak tűnik". Színészi szerepkörének bővítésére és színészi képességeinek bizonyítására De Niro komikus hangvételű filmeket keresett az 1980-as években. Benne találta A vígjáték királya (1982), amelyben a küszködőt alakította stand-up komikus Rupert Pupkin. De Niro volt az első, aki felhívta Scorsese figyelmét a forgatókönyvre, aki aztán New York-i környezetet és sötétebb tónust adott neki. A film nem talált közönséget, és a kassza csalódás, mindössze 2.5 millió dollár bevételt produkált 19 millió dolláros költségvetésből. A legtöbb kritikus azonban dicsérte De Niro teljesítményét. Megérkezett a következő filmje Sergio Leone's Volt egyszer egy Amerika (1984), amelyben David "Noodles" Aaronsont, egy New York-i zsidó gengsztert alakítja. A 229 perces mozifilm bemutatója a 1984-es Cannes-i Filmfesztivál és 15 perces tapsot kapott. A filmet lerövidítették az amerikai mozik számára (139 perc), de ez nagyon népszerűtlennek bizonyult a kritikusok körében. Miután látta a teljes vágást, Kenneth Turan az Los Angeles Times A filmet "túlzottnak és szigorúan irányítottnak" írta le, a színészek "lenyűgöző visszafogottságot és erőt" mutattak.

Szerelembe esni, egy romantikus vígjáték, amelyben Meryl Streep főszereplője volt az utolsó 1984-es bemutatója. Egy évvel később De Niro szerepelt egy sci-fi először, Brazília, egy ábrándozó férfiról, aki a disztópikus társadalom. Bár a film nem járt sikerrel a pénztáraknál, Brazília bekerült A kritériumgyűjtemény. 1986 májusában De Niro visszatért a színpadra Longacre Színház, játssza a főszerepet a produkcióban Kuba és a mackója. Következő játékfilmjében közreműködött The Mission (1986) Jeremy IronsEgy időszak dráma élményeiről a jezsuita misszionárius a tizennyolcadik századi Dél-Amerikában. Vincent Canby negatívan értékelte a filmet, és bírálta De Niro szereposztását: "De Niro, aki nagyon jó volt, mint az utcabölcs pap a filmben. Igaz vallomások, minden rendben van itt, amíg ki nem nyitja a száját." A film azonban Oscar-díjat kapott Legjobb operatőr, három BAFTA, köztük Legjobb szerkesztés, és két Golden Globe-díjat kapott A legjobb forgatókönyv és a Legjobb Eredeti Eredmény.

1987-ben De Nironak két kisebb filmszerepe volt. Az elsőben Louis Cyphre szerepét osztották be Alan Parkerhorror Angel Heart, adaptációja William Hjortsberg1978-es regénye Hulló angyal. A másodikban ő alakította Al Capone De Palma krimijében Az érinthetetlenek. Míg Pauline Kael úgy vélekedett, hogy De Niro "lusta" kis szerepek vállalására, De Palma azzal védekezett, hogy "kísérletezik ezekkel a karakterekkel". 1987 júliusában Oroszországba utazott, hogy a zsűri elnöke legyen 15. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál. Végül abban az évben biztosított a szinkronhang a dokumentumfilmhez Kedves Amerika: Levelek haza Vietnamból. A haver zsaru film, Midnight Run, volt a következő próbálkozása 1988-ban. A főszerepben Károly Grodin, De Niro játszott fejvadász Jack Walsh. A film barátságos fogadtatásban részesült, és kereskedelmi sikert aratott, világszerte 81 millió dollár bevételt hozott. Vegyes értékelésében Hal Hinson of The Washington Post írta De Niróról:

De Niro itt is lecsökkentette magát, és megkönnyebbülés látni, ahogy ledobta a nagyszerű színészi palástot, és a teatralitást. Ennek eredményeként azóta sem tűnik olyan frissnek Átlagos utcák or New York, New York. Walsh inkább karakterszerep, mint azok, akiket azokban a filmekben játszott; Kevés a konkrétság a koncepcióban – ő inkább egy típus –, de a színész szorosan, könnyeden illeszkedik belé, és a vígjáték lehetősége, különösen egy olyan ideális képregényfóliával szemben, mint Grodin, úgy tűnik, újjáélesztette.

Elutasította a játéklehetőséget Jézus Krisztus Scorsese-ben Krisztus utolsó kísértése (1988), bár azt mondta a rendezőnek, hogy ha kell, szívességet tenne. Scorsese szereplőgárdája Willem Dafoe helyette. 1989-ben De Niro több olyan filmben is szerepelt, amelyeket nem láttak széles körben. Mellette szerepelt Ed Harris és a Kathy Baker a drámában Jacknife. A film azt a bonyolult kapcsolatot járja körül a vietnami veterán, nővére és katonatársa. Ezután a krimi vígjátékban szerepelt Nem vagyunk angyalok (1989) Sean Penn és a Demi Moore, a 1955-es remake-je azonos nevű film. A páros játék megúszta az elítélteket, akik Kanada felé menekülnek. Egy évvel később szerepelt a romantikus drámában Stanley és Iris szemben Jane Fonda. A filmkritikusok nem kaptak Nem vagyunk angyalok or Stanley és Iris pozitívan; modern felülvizsgálati aggregátor Rotten Tomatoes 47%-os, illetve 33%-os jóváhagyási minősítést ad nekik.

De Niro az 1988-as Deauville-i Filmfesztiválon
De Niro a Deauville Filmfesztivál, 1988

De Niro és Scorsese 1990-ben hamarosan újra találkozott hatodik együttműködésükkel, a krimivel. Nagymenők. Ez az 1985-ös non-fiction könyv adaptációja Bölcs srác by Nicholas Pileggi. A film egy maffiatárs életét meséli el Henry Hill (Ray liotta) és barátai és családja 1955 és 1980 között. De Niro alakította James Conwayt, egy ír teherautót autórabló és gengszter. Nagymenők premierje a 47. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál az olasz kritikusok "lelkes" válaszára, bár a szélesebb körű megjelenéskor mérsékelt 46 millió dollár bevételt hozott. Írás Rolling Stone magazin Peter travers, méltatta a szereplők teljesítményét, és De Niro karakterét "egy sima gyilkosnak, aki lebilincselően visszafogottan viselkedett" nevezte. Chicago Tribune's Gene Siskel improvizált előadásaik is lenyűgözték, és „könnyen az év legjobb filmjei közé” zárta. A díjszezonban a filmet hat Oscar-díjra, De Nirót pedig jelölték Legjobb férfi főszereplő a BAFTA-kon. 2007-ben az Amerikai Filmintézet minden idők 92. legjobb amerikai filmje közé sorolta az AFI 10 éves...100 film 100. évfordulós kiadásának listáján. Szintén 1990-ben De Niro feltűnt a főszerepben Ébredések, rendezte Penny Marshall. alapján készült dráma Oliver zsákol'1973 azonos című könyv, Dr. Malcolm Sayer történetét meséli el (Robin Williams), aki felfedezi a gyógyszer előnyeit L-Dopa 1969-ben és adminisztrálja katatón betegek. A filmet három Oscar-díjra jelölték, köztük a legjobb férfi főszereplő kategóriában De Niro-t. Sacks később így nyilatkozott a filmről: "Nagyon elégedett voltam vele. Azt hiszem, elképesztő módon De Niro valahogy úgy érezte, hogy létrejött. Parkinson-kór. Más szinteken úgy gondolom, hogy a dolgok egyfajta szentimentalizáltak és kissé leegyszerűsödtek."

De Niro következő filmje a dráma volt Bűnös a gyanú miatt (1991), amelyben David Merrillt, egy fiktív filmrendezőt alakítja, aki visszatér az Egyesült Államokba. McCarthy korszak és Hollywood feketelista. A film általában kedvező kritikákat kapott. Ezután kisebb szerepe volt a rejtély dráma Backdraft (1991), veterán tűzvédelmi felügyelőt alakít. De Niro 1991 legnagyobb sikere az volt Cape Fear, hetedik filmje Scorsesével és az 1962-es remake-je azonos nevű film. De Niro elítélt erőszaktevőt ábrázol Max cady, aki bosszút áll egy korábbi ellen kirendelt védő aki eredetileg megvédte. De Niro teljesítményét széles körben dicsérték. David Ansen of Newsweek megjegyezte, hogy De Niro "a pszichopata önigazultság ajkacsillapító, feketén komikus és félelmetes ábrázolásával uralja a filmet". A film sikeresen 182 millió dollárt hozott, és De Nirót a legjobb férfi főszereplő kategóriában jelölték 64th Academy Akadémia.

1992–1997: Rendezői debütálás és krimi

1992-ben De Niro két filmben is szerepelt. Az első, Úrnő, vígjáték, amelyben Evan Wright könyörtelen üzletembert alakította. Előadásáról a kritikus a A Független De Nirót "urbánusabbnak és koherensebbnek" nevezte, mint ahogy egy ideje láttuk. Irwin Winkler's Éjszaka és a város ez volt a második kiadása, az 1950-es krimi remake-je film noir azonos nevű. Harry Fabian New York-i ügyvéd szerepét választották. Owen Gleiberman of Entertainment Weekly gave the film a rating of "B−" and was critical of De Niro: "The actor who once got so far inside his roles that he just about detonated the screen – now plays characters who don't seem to have any inner life at all". Ezután a rejtélyes thriller producereként szolgált Thunderheart (1992). 1993-ban Wayne Dobie krimifotóst alakította a vígjátékban Mad Dog és Glory társszereplőkkel Uma Thurman és a Bill Murray. A funkció ésszerű kritikákat kapott, és dicséretben részesült De Niro és Murray közötti kémiáért; The Washington Post A kritikus megjegyezte, hogy "valódi barátságuk átgyűrűzik ebbe az ideges, nagyon vicces pillantásba a férfi kötődés élményébe". Ezután De Niro szerepelt a filmben nagykorúság film Ez a fiú élete (1993), szerzőjének azonos című emlékirata alapján Tóbiás Wolff. Jellemzői Ellen Barkin és a Leonardo DiCaprio. A Wolff (DiCaprio) mostohaapját alakító Dwight Hansen filmet többnyire jól fogadták, bár Timeout magazin úgy vélte, hogy "DiCaprio ellopja a műsort".

De Niro szerepelt a rendezői debütálásában, Bronxi mese (1993), egy felnőtté váló történet egy olasz-amerikai fiúról, aki a szervezett bűnözés, a közösségében élő rasszizmus és tisztességes apja értékei között szakad. A filmben is szerepel a főszerep Chazz Palminteri, aki írta a azonos nevű színdarab, és gyermekkorán alapul. Bronxi mese premierje a Toronto Nemzetközi Filmfesztivál pozitív válaszra; Marjorie Baumgarten Az Austin krónika "De Niro rendezői döntései körültekintőnek és látványtalannak tűnnek, és inkább a karakterekre és a történetre hívják fel a figyelmet, nem pedig annak technikai összeállítására és a sok dicséretre méltó sztárra". Fajta magazin's Todd Mccarthy kifogásolta a film lassú indulását, de dicsérte De Niro „lenyűgöző érzékenységét a rasszizmus és az erőszak irracionális gyökerei iránt”. Egy évvel később De Niro kapta a főszerepet Mary Shelley Frankensteinje, adaptációja Mary Shelley1818-es regénye Frankenstein. Bár a film kereskedelmileg sikeres volt, világszerte 112 millió dollárt keresett, a vélemények általános konszenzusa nagyrészt negatív volt. Film kritikus James Berardinelli úgy vélte, hogy ez szórakoztató volt, és De Niro erős teljesítményt nyújtott, a film „őrült” tempója ellenére.

De Niro az 1993-as Velencei Filmfesztiválon
De Niro a Velencei Filmfesztivál, 1993

kaszinó (1995) De Niro visszatérését jelentette a krimi műfajhoz Scorsese nyolcadik együttműködésében. Társszerep Sharon Stone és Joe Pesci, a film a könyv alapján készült Kaszinó: szerelem és becsület Las Vegasban by Nicholas Pileggi. De Niro Sam "Ace" Rothsteint alakítja, aki egy maffiával kapcsolatban álló Las Vegas-i kaszinóüzemeltető. A film témái a kapzsiság, az árulás, a gazdagság, a státusz és a gyilkosság körül forognak, amelyek két maffiózó, Sam "Ace" Rothstein (De Niro) és Nicky Santoro (Pesci) és egy trófea feleség (Stone) egy szerencsejáték-birodalom felett. kaszinó főként pozitív kritikai fogadtatásban részesítették, és világszerte sikert aratott a jegypénztáraknál. Roger Ebertet lenyűgözte a főszereplő azon képessége, hogy "öntudatlan bizonyossággal élje meg szerepüket". és a A Globe and Mail'kritikusa úgy gondolta: "De Niro rendkívül finom munkát végez a megörökítésében paradoxon amelyek ennek a képnek a középpontjában állnak." Nem sokkal később szerepelt az 1995-ös krimiben Hőség, hivatásos bankrablók csoportjáról. Linson művészet, aki korábban De Niro főszereplésével készített filmeket, először küldte el neki a forgatókönyvet. "Nagyon jó volt, nagyon erős, volt egy sajátos hangulata, valóságos és hiteles" - mondta De Niro. Társszerep Al Pacino és a Val Kilmer, a film nagy sikert aratott; Michael Wilmington a Chicago Tribune írta:

De Niro és Pacino mindent megváltanak. Ban ben Hőség, a háború utáni magas hagyományt képviselik a filmszínészek számára – az ihlette Marlon Brando, John Cassavetes és a James Dean – akik nem félnek az érzelmektől, akik egyenesen beleszaladnak egy-egy jelenet pofájába, hogy megragadják. Mint mások az ő generációjukból – Jack Nicholson, Gene Hackman, Harvey Keitel – élesebben hajlik a machismo. Könnyen felfedezik sötétebb rétegeit.

1995-ben De Niro kisebb szerepet kapott a francia vígjátékban Százegy éjszaka és a drámában Párduc. 1996-ban De Niro szerepelt a sportthrillerben A rajongó, alapján azonos nevű regény by Abrahams Péter. De Niro játssza Gil Renardot, egy baseball-fanatikust, aki elveszti a józan eszét. Ötvenedik filmje a krimi volt Talpfa (1996), négy fiúról szól, akik bűnözésbe keverednek, és börtönbüntetésre ítélik őket, ahol őrök bántalmazzák őket, és szabadulásuk után bosszút állnak. De Niro játssza Bobby Carillo papot, a négy fiú apafiguráját. Utána megjelent Marvin szobája (1996) mint Dr. Wallace Carter, aki egy nőt (Diane Keaton) kezel leukémia. Írás a briteknek Empire Bob McCabe a magazinban úgy vélekedett, hogy "az előadások mindegyike kiválóan nézhető, de a csonka hangulat mindentől többet megfoszt a filmtől, mint a felületes örömöktől". Szintén 1996-ban De Niro volt a krimi-vígjáték társproducere Hűséges.

A következő évben megjelent James mangold's Cop Land (1997), krimi-dráma társszereplésével Sylvester Stallone, Harvey Keitel és a Ray liotta. De Niro játszik Internal Affairs Moe Tilden nyomozó hadnagy, aki a rendőrség korrupcióját kutatja egy New Jersey-i városban. A film általában meleg reakciókat váltott ki, bár Barbara Shulgasser San Francisco vizsgáztató bírálta De Niro szerepét bizonyos jelenetekben, azt sugalmazva, hogy Mangold „termelt helyzetbe” hozta De Nirót, ami megakadályozta abban, hogy kiaknázza teljes potenciálját. De Niro társszereplő és társproducer is volt Csóválni a kutyát (1997). A film a politikai szatíra egy elfogult publicistáról (De Niro) és egy hollywoodi producerről (Dustin Hoffman), akik háborút gyártanak Albániában, hogy elfedjék az amerikai elnök szexbotrányát. 1998 januárjában, egy hónappal a megjelenése után, a Clinton–Lewinsky-botrány uralta a címlapokat, ami segített a filmnek nyilvánosságot generálni. Ennek eredményeként, Csóválni a kutyát jól fogadták, és felkerült Roger Ebert 1997-es tíz legjobb filmje közé. De Nirónak mellékszerepe is volt Quentin Tarantino's Jackie Brown ugyanabban az évben.

1998–2006: Komikus szerepek, thrillerek és visszaesés

De Niro 1998-ben

De Niro 1998-ban kezdte megjelenését Nagy várakozások, modern adaptációja Charles Dickens'1861 azonos nevű regény, amelyben Arthur Lustigot alakította. Még abban az évben jött a következő nagy szerepe Ronin (1998), egy korábbi csapatról szól speciális operatívok akiket azért bérelnek fel, hogy ellopjanak egy titokzatos aktatáskát, miközben a változó hűségek útvesztőjében navigálnak. De Niro játssza az amerikai Sam-et zsoldos korábban a CIA. Ronin premierje a 1998 Velencei Filmfesztivál kedvező válaszra; Janet Maslin of A New York Times dicsérte De Niro magabiztos alakítását akcióhősként. 1999-ben De Niro visszatért a krimi-vígjátékba; bizonytalan maffiafőnöknek jelölték a szemben Billy Crystal és a Lisa kudarc in Harold Ramis' Elemezze ezt. A film kasszasiker volt, 176 millió dollárt keresett világszerte, és De Nirót jelölték a legjobb színész díjára a Golden Globe-on. In Hibátlan (1999) De Niro homofób rendőrként jelent meg, aki agyvérzést szenved, és egy meleg énekesnővel egy rehabilitációs programra osztják be. A BBC kritikusa az 3-ből 5 csillagot adott a filmnek, és szerinte De Niro "üdítően visszafogott" teljesítményt nyújtott korábbi munkájához képest.

2000-ben De Niro készítette és játszotta az első filmet élőszereplős animáció komédia, Rocky és Bullwinkle kalandjai. Megszólaltatta a karaktert Rettenthetetlen Vezető, aki két maffiózó diktátora és munkaadója. A filmet kritikusan értékelték, a Rotten Tomatoes 43%-os jóváhagyást adott a filmnek. De Niro játszott Főszakács „Billy” vasárnap az életrajzi drámában Men of Honor (2000), élete alapján Carl Brashear, az első afro-amerikai, aki a US Navy Master Diver. Bár a film vegyes kritikákat kapott, Bob Thomas az Az Associated Press írta: "De Niro minden dinamizmusával átitatja a szerepet. Évek óta ez a legjobb előadása". Ugyanebben az évben szerepelt a vígjátékban Találkozni a szülőkkel szemben Ben Stiller mint Jack Byrnes, a CIA egykori munkatársa, aki nem szereti Stiller karakterét. De Nirót, aki akkoriban komikus szerepeket keresett, producertársa, Jane Rosenthal bátorította, hogy vállalja el ezt a szerepet. A film jól keresett a pénztáraknál, 330 millió dollár bevétellel. A filmkritikusok üdvözölték De Niro átmenetét, mint komikus színész, és képes megnevettetni a közönséget.

Több vígjáték után De Niro főszerepet kapott a krimiben 15 jegyzőkönyvet (2001), egy történet a emberölés nyomozó (De Niro) és a tűz marsall (Edward megég), akik egyesítik erőiket, hogy elfogjanak egy pár kelet-európai gyilkost. A film fogadtatása általában kedvezőtlen volt; William Arnold a Seattle Post-Intelligencer kifogásolta a "szembeni túlzást", de úgy gondolta, hogy De Niro "szokásos éles hangulatát adja szülőhazája, Manhattan aljas utcáin". De Niro követte a rablás-ban Frank Oz's The Score (2001), főszerepben Edward Norton, Angela Bassett és a Marlon Brando. Egy visszavonuló tolvajt alakít, amikor egy fiatal férfi (Norton) ráveszi, hogy csináljanak együtt még egy utolsó rablást. Szabaduláskor, The Score jól járt a kritikusokkal, bár Peter Rainer a New York magazin nem gondolta, hogy a film kihívás elé állítja De Nirót, vagy nem használja ki teljesen a tehetségét. A következő évben játszott egy LAPD nyomozó szemben Eddie Murphy akció-vígjátékban Showtime. A bíráló a LA hetilap megjegyezte: "De Niro valójában nem játszik szerepet, hanem saját legendáját riffeli", és úgy gondolta, hogy az utalások Taxisofőr "olcsók" voltak.

2002-ben is együttműködött Michael Caton Jones in Város a tenger mellett, aki korábban De Nirot rendezte Ez a fiú élete. Szemben a főszerepben Frances McDormand és a James Franco, egy másik rendőrnyomozót alakított a drámában. A film vegyes kritikákat kapott, és alulteljesített a mozikban. Benne jelent meg Elemezze azt (2002), a 1999-es folytatása Elemezze ezt. A forgatás New Yorkban kezdődött, hét hónappal azután Szeptember 11 támadások. De Niro ragaszkodott hozzá, hogy ott forgasson, és kijelentette: "Ez egy New York-i történet, egy New York-i film. Mindig is az volt a szándékunk, hogy ott tartsuk, és örülök, hogy meg tudtuk csinálni". Megjelenéskor a legtöbb kritikus gyengének tartotta a folytatást; CNN's Paul Clinton Megjegyezte: "Sajnos az eredmény csak egy csomó egysoros összefűzés, amelyek egy része működik, és van, amelyik nem. A tényleges történet soha nem indul el". E kudarcok ellenére De Niro producerként szolgált a kritikusok által elismert romantikus vígjátékhoz About a Boy (2002), és megjelent 9 / 11 (2002), ig CBS dokumentumfilm a szeptember 11-i támadásokról, a New York-i tűzoltóság szemszögéből.

Számos kritikus úgy véli, hogy De Niro karrierje a 2000-es évek elején kezdett zuhanni, és De Niro olyan szerepekben játszott, amelyek kevésbé voltak drámaiak, mint az előző évtizedben. 2004-ben tért vissza a képernyőre, és orvost alakított a filmben fantázia dráma Szerencsés véletlen. 2020-ban a film De Niro legrosszabbul teljesítő munkája; A Rotten Tomatoes 4 kritikus értékelése alapján 139%-os elismerést adott a filmnek. Megszólalt egy karaktert DreamWorks' animációja Shark Tale (2004). A legtöbb kritikus sem volt elragadtatva, de a pénztáraknál jól keresett. A koprodukció után Színpadi szépség (2004) De Niro megismételte Jack Byrnes szerepét 2004-ben Ismerje meg a Fockereket, a folytatást Találkozni a szülőkkel. Egy csípős recenzióban De Niro, a kritikus a Slant Magazin Ezt írta: „Önparódia módban sokadik alkalommal De Niro bögréket a kamerához, túlzott grimaszokkal és hamisan fenyegető pillantásokkal”. San Luis Rey hídja, De Niro 2004-es utolsó kiadása volt, amely alapján Thornton Wilder's azonos nevű regény. Azt is kritikusan elemezte.

2005-ben De Niro szerepelt a horrorban Bújócska szemben Dakota FanningDr. David Callaway-t alakítja, aki traumatizált lányával elhagyja a várost az anyja öngyilkossága után. Bár a film pénzügyi sikert aratott, egyes kritikusok úgy gondolták, hogy De Nirót félrevezették, és megkérdőjelezte döntését, hogy egy közepes filmben szerepeljen. 2006-ban De Niro visszautasította a szerepét A tégla hogy rendezze második filmjét, a kémthriller The Good Shepherd, egy kitalált beszámoló a CIA növekedéséről a megalakulási éveiben. A film újra találkozott a képernyőn Joe Pescivel, a film egyik főszereplőjével Raging Bull, Nagymenők, Bronxi mese, kaszinó, többek között. A forgatókönyv alapján Eric Roth, a projekt személyes volt De Niro számára, aki az alatt nevelkedett Hidegháború és lenyűgözött tőle. Annak ellenére, hogy Hollywood néhány vezető színészét játszotta; Matt Damon, Angelina Jolie és a Alec Baldwin, a film vegyes fogadtatásban részesült. számára írás A Sydney Morning HeraldSandra Hall megjegyezte lassú tempóját, és kijelentette: „Van egy potenciálisan lenyűgöző szelet amerikai történelem itt, de De Niro egy kínosan unalmas késsel faragta ki." A kritikus től USA Today A cselekmény kezdetben nehezen követhető volt, de dicséri De Nirót, amiért "egy felkavaró személyes történetet kreált". The Good Shepherd jelölték a A legjobb művészeti irányítás a 79th Academy Akadémia. Végül 2006-ban megszólaltatta XVI. Sifrat császár karakterét Arthur és a láthatatlanok.

2007–2016: További filmszerepek

Egyetlen projektje 2007-ben az volt Matthew Vaughn's Stardust, fantasy kaland, alapján Neil Gaiman1999 azonos nevű regény. Shakespeare kapitányt, egy hajó vezetőjét alakítja. A filmet általában jól fogadták, bár egy kritikustól New York magazin úgy vélte, De Niro teljesítménye „isteni borzasztó – mégis az övé lelkesen A szellem Brownie-pontokat nyer neki." A következő évben szerepelt a rendőri eljárási krimi Igaz Kill Al Pacinóval szemben, mindketten New York-i nyomozókat alakítanak, akik az igazságszolgáltatás elől megmenekült bűnözők sorozatos kivégzése után nyomoznak. A film válasza főleg kiábrándító volt; Hartlaub Péter San Francisco Chronicle úgy gondolta, hogy a történet nem eredeti, és De Nironak nem volt energiája. A film 78 millió dolláros költségvetésből 60 millió dollárt hozott. Ezután ő szerepelt a filmben Mi történt (2008), szatirikus vígjáték Art Linson hollywoodi produceri tapasztalatain alapul. A filmet a 2008-es Cannes-i Filmfesztivál versenyen kívüli nevezésként. A Sydney Morning Herald úgy vélekedett, hogy a legtöbb kritika langyos fogadtatásban részesítette a filmet az általa alakított karakter miatt, amely "szimpatikus" és halkabb, mint korábbi szerepei. 2009-ben megkapta Frank Goode szerepét a drámában Mindenki jól van, remake Giuseppe Tornatoreolasz filmje azonos nevű. Bár a film reakciói ugyanolyan vegyesek voltak, Az őrző's A kritikus De Nirót "hosszú idő óta első tisztességes, nézhető előadásáért" dicsérte.

De Niro a 2011-es cannes-i filmfesztiválon
De Niro a Cannes-i Filmfesztiválon, 2011

2010-ben kisebb szerepet kapott John McLaughlin szenátor szerepében az akciófilmben hosszú éles kés. Ugyanebben az évben szerepelt a filmben szemben Milla Jovovich és Edward Norton, a film társszereplője The Score. Ez egy krimi, amelyben De Niro manipulált alakít felügyelõtisztje. A filmet megosztott fogadtatás fogadta; Toronto Star's kritikusa szerint De Niro Jovovich támogatásának köszönhetően tekintélyes teljesítményt nyújtott. Egy másik kritikus, Jesse Cataldo Slant Magazin megjegyezte a film visszafogottságát, és úgy gondolta, hogy De Niro megismétli önmagát azáltal, hogy ugyanazokat az alapvető karaktereket alakítja. Ezután ő szerepelt a főszerepben kis Fockers (2010), a harmadik folytatása Találkozni a szülőkkel és a Ismerje meg a Fockereket. A kritikusok általánosan negatív kritikái ellenére a film kasszasiker volt, több mint 310 millió dollár bevételt hozott világszerte. Egy véleményben, The Daily Telegraph Ezt írta: „A bohózatos forgatókönyv ellenére De Nironak különösen megvan a sajátja családfő karakter érzékenyen hangolt". Abban az évben De Niro is szerepet kapott Edge of Darkness, de kreatív különbségekre hivatkozva kilépett a projektből. Helyére került Ray winstone.

2011-ben De Niro szerepelt az olasz vígjátékban Manuale d'amore 3. Három másik filmben is szerepelt: Gyilkos elit, Határtalanés újév. Kivéve Határtalan, amely 69%-os jóváhagyást kapott a Rotten Tomatoes-tól, a másik két film vegyes-negatív kritikákat kapott. De Nirót a zsűri elnökévé is kinevezték 2011-es Cannes-i Filmfesztivál, így már másodszor szolgált. 2012-ben is szerepelt a drámában Flynnnek lenni, alapján Újabb Bullshit Night Suck Cityben, egy memoár Nick Flynn. Vegyes reakciók fogadták; kritikus AO Scott dicsérte De Niro képességét, amiért egy elidegenedett apát alakított (ellenkezőleg Paul Dano), „kiszámíthatatlannak és finomnak” nevezte, a bizonytalan cselekmény ellenére. De Niro is feltűnt a thrillerekben Piros fények és a Freelancers (mindkettő 2012).

De Niro először a David O. Russell filmben, a romantikus vígjátékban Silver Bélések ötletekbõl (2012), Pat Solatano apjaként (Bradley Cooper), akit kiengednek egy pszichiátriai kórházból, és visszaköltözik szüleihez, hogy újjáépítse életét. A film kritikai és kereskedelmi sikert aratott, nyolcat keresett Oscar-díj jelöléseket, köztük a De Niro legjobb férfi mellékszereplőjét. A film világszerte 236 millió dollár bevételt hozott. A kritikusok dicsérték az egész szereplőgárdát; Fajta magazin's Justin Chang noted De Niro's calm performance, writing "it's hard to remember the last time De Niro was this effortlessly endearing and relaxed onscreen". 2012-ben De Niro a televíziós sorozat executive producereként szolgált NYC 22.

Ezután 2013-ban kapott szerepet A nagy esküvő, Gyilkos szezonés A család; mindhárman főként nemleges választ kaptak. A másik 2013-as kiadása, Utolsó Vegas, tiszteletreméltó kritikákat kapott. Társszerep Michael Douglas, Morgan Freeman, Kevin Kline és a Mary Steenburgen, a film három nyugdíjasról szól, akik arra utaznak Las Vegas hogy legyen egy legénybúcsú utolsó megmaradt egyedülálló barátjukért. De Niro teljesítményének kemény értékelésében a AV Club's critic considered it "arguably the low point of De Niro's career". Nem sokkal később főszerepet kapott Grudge Match (2013) szemben Sylvester Stallone, ahogy öregedő bokszolók lépnek be a gyűrű egy utolsó meccsre. Korábban 1997-ben dolgoztak együtt Cop Land. Ugyanebben az évben szerepelt a krimiben, A táskaember. 2014-ben De Niro szerepelt az apjáról, idősebb Robert De Niro-ról szóló dokumentumfilmben, melynek címe Emlékezés a művész Robert De Niro Sr. amely tovább sugárzott HBO. 2015-ban szerepelt Nancy Meyers'vígjáték Az Intern mellett Anne Hathaway. Ez utóbbi jobban járt a kritikusokkal; Mark Olsen a Los Angeles Times szívélyesen megjegyzi: "De Niro friss, ellazult könnyedséget hoz az előadásába, amelyet a zord varázsa árnyal. Spencer Tracy". Teljesítményével jelölést nyert a Critics Choice Movie Awards mert Legjobb színész vígjátékban.

2015-ben két rövidfilmben is szerepelt, a Scorsese-féle filmben Az Audition és a JR's Ellis. Visszatérve a heist műfajhoz, főszerepet játszott Heist, játssza Francis "The Pope" Silvát, egy gengszter kaszinótulajdonost, akit a bűnözők célpontjai. A film nem volt kasszasiker. Szerepelt az életrajzi drámában Öröm (2015), szemben Jennifer Lawrence és Bradley Cooper, egy amerikai feltalálóról Öröm mangano; általában vegyes kritikákat kapott. 2016-ban közreműködött Piszkos nagypapa, egy nagyapát játszik, aki arra jár Florida alatt tavaszi szünet az unokájával (Zac Efron). Megjelenésekor a film ellentmondásos fogadtatásban részesült állítólag gusztustalan tartalma miatt, és számos kritikus listáján is szerepelt. legrosszabb filmek A 2016. Ben is megjelent Kő keze (2016), életrajzi sportdráma a panamai egykori karrierjéről profi boxer Roberto Durán. Az év utolsó kiadása volt A komikus, melynek premierje a AFI Fesztivál, egy filmfesztivál, amely a filmesek eredményeit ünnepli.

2017 – napjaink: Resurgence és Scorsese találkozó

2017-ben De Niro szerepelt Bernie madoff in Barry Levinsonaz HBO filmje A varázsló varázsa, egy előadás, amely kivívta a kritikai dicséretet és a Primetime Emmy díj jelölést Kiváló főszereplő limitált sorozatban vagy televíziós filmben. 2019-ben De Niro elismerést kapott az alakításáért Robert Mueller mellett Alec Baldwin's Donald Trump különböző epizódjaiban Saturday Night Live, amiért Emmy-jelölést kapott Kiváló vendégszínész egy vígjátéksorozatban. Producerként végzett munkájáért újabb Emmy-jelölést kapott Ava DuVernayelismert limitált sorozata Amikor látnak minket.

2019-ben De Niro visszatért a képernyőre Murray Franklin talkshow-műsorvezető szerepével Todd Phillips' tréfacsináló, lehetséges származási történet az Denevérember karakter A Joker (Joaquin Phoenix). A film kereskedelmi sikert aratott, és tizenegy jelölést kapott az Oscar-díjon. Ugyanebben az évben De Niro újra találkozott Scorsesével Az ír, a 2004-ös könyv alapján Hallottam, hogy festesz házakat by Charles Brandt. Ez a kilencedik közös játékfilmjük, és az első 1995 óta Casino, és a főszerepekben Al Pacino, Harvey Keitel és Joe Pesci. A film kritikai elismerést kapott; Robbie Collin A Daily Telegraph, méltatta De Niro "szenzációs" teljesítményét és a kémiát színésztársai között, akikkel korábbi filmekben dolgozott együtt. Fajta magazin's A kritikus megjegyezte a kémiát is, és "kiválónak" nevezte, annak ellenére, hogy a film gyengeségei voltak. különleges hatások.

De Niro (jobbra) és Al Pacino során a 25. Critics' Choice Awards januárban 2020

2020 szeptemberében De Niro megjelent Nancy Meyers'vígjáték rövidfilm A menyasszony apja 3. rész (ish). A rövidfilm társszereplője volt Diane Keaton, Steve Martin, Kieran Culkin, Martin Short és a Florence Pugh. Ugyanebben az évben De Niro is megjelent A visszatérő ösvényáltal rendezett krimi vígjáték George Rooster. De Nirót beválasztották James szürkekorabeli drámája Armageddon idő, de a gyártás megkezdésekor kiszállt a projektből. 2021 januárjában De Niro aláírt a történelmi vígjátékhoz Amszterdam, egy hadsereg veteránját játszik. A 2022 októberében megjelent együttes tartalmazza Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Michael Shannon, Mike myers, Timothy Olyphant és a Anya taylor-joy. A bíráló a Dél-kínai Morning Post gondolta De Niro "megfelelő gravitációt hoz kitüntetéses tábornokának".

De Niro megjelent Vad üdvösség as Seriff Templom; amely 2. december 2022-án jelent meg. In 2023, De Niro played marhatenyésztő William Hale in A virág hold gyilkosai, a könyv adaptációja a ugyanaz a név by Dávid nagyi. He starred alongside Leonardo DiCaprio and Lily gladstone. Scorsese rendezte, és a hírek szerint a film 200 millió dolláros költségvetése késztette arra, hogy Netflix or Apple TV + gyártáshoz és forgalmazáshoz. 2020 májusában bejelentették, hogy az Apple TV társfinanszírozza és közösen forgalmazza a filmet Legfőbb. 2023-ban De Niro feltűnik a vígjátékban Az Apámról, és a televíziós sorozatokban Nada. 2022 augusztusában De Niro leszerződött a Warner Bros. maffiadráma főszerepére Bölcs srácok, rendezte Barry Levinson.

1. március 2023-jén bejelentették, hogy De Niro lesz a hat epizódból álló limitált sorozat producere és főszereplője. Nulla nap által készített összeesküvés-thriller, a Netflix számára Eric Newman és a Noah Oppenheim, aki executive producer is lesz vele együtt Jonathan Glickman.

Fogadás és örökség

De Nirót több újságíró is generációja legjobb színészeinek tartja. John Naughton GQ magazin úgy véli, hogy De Niro "újradefiniálta, mit várhatunk el egy színésztől". AO Scott Azt mondta, hogy De Niro "minden egyes új szereppel átalakította magát – fizikailag, hangilag, pszichológiailag. És közben a szemünk előtt újra feltalálta a színészet művészetét". Már 1977-ben, Newsweek megjegyezte, hogy a színész "megrázza a válást, a metamorfózist, amely lehet izgalmas, megindító vagy ijesztő". Douglas Brode életrajzíró dicséri De Niro sokoldalúságát és azt a képességét, hogy bármilyen szerepet betölt, bár Pauline Kael egyszer azt mondta 1983-ban, hogy nem tetszik neki, ahogy a színész "elcsúfítja" magát olyan filmekben, mint pl. Raging Bull. Arra a kérdésre, hogy miért vállalta el ezeket a szerepeket, De Niro így válaszolt: "Teljesen elmerülni egy másik karakterben, és átélni rajta keresztül az életet anélkül, hogy meg kellene kockáztatnia a valós élet következményeit – nos, ez egy olcsó módja annak, hogy olyan dolgokat csinálj, amelyeket soha nem mersz megtenni. csináld magad."

2009-ben az egyik Kennedy Center kitüntetettjei a megemlékezéssel: "Amerika egyik legnagyobb filmszínésze, Robert De Niro legendás elkötelezettségről tett tanúbizonyságot karakterei iránt, és társalapítója a világ egyik legnagyobb filmfesztiváljának". Martin Scorsese és a Meryl Streep megtisztelte őt a rendezvényen. 2016-ban megkapta a A szabadság elnöki élete Barack Obama elnöktől. Obama said "Everybody on this stage has touched me in a very powerful, very personal way These are folks who have helped make me who I am". Fehér Ház sajtótitkára Josh Earnest "Nem vitás, hogy azok, akiket ma kitüntetnek, nagyon megérdemlik" - mondta.

De Niro számos filmje az amerikai mozi klasszikusává vált, amelyek közül hatot beiktattak az amerikai filmművészetbe. Amerikai Nemzeti Filmnyilvántartás az 2022. Öt film szerepel az Amerikai Filmintézet (AFI) listáján 100 legjobb amerikai film minden idők. De Niro és James Stewart ossza meg az AFI listáján szereplő legtöbb film címét. Timeout A magazin 100 legjobb filmjét tartalmazó listáján De Niro hét filmje szerepelt, a szakma színészei által kiválasztottak szerint. 2006-ban De Niro adományozta filmekkel kapcsolatos anyaggyűjteményét, például forgatókönyveket, gardróbdarabokat és lábak, hoz Harry Ransom Központ a Texasi Egyetem, Austin. A gyűjtemény, amelynek feldolgozása és katalogizálása több mint két évig tartott, 2009-ben nyílt meg a nagyközönség számára.

Rajongói dal
1984-ben az angol lánycsapat Bananaramarajongó dala"Robert De Niro vár..." a harmadik helyet érte el Az Egyesült Királyság egyes táblázata, 12 hétig a slágerlistákon maradt.

Kitüntetések

üzleti érdekek

1989-ben De Niro és partnere, Jane Rosenthal társalapítója a TriBeCa Productions filmgyártó cégnek, amely a Tribeca Filmfesztivált is szervezi. De Niro tulajdonosa Tribeca Grill (a Broadway producerrel közös tulajdonban Stewart F. Lane) A Új amerikai étterem a Greenwich Street 375. szám alatt (a Franklin Streeten) Tribecában, Manhattanben. 1990 -ben nyílt meg. A tribecai Greenwich Hotel tulajdonosa is. De Niro társtulajdonos Nobu éttermek és szállodák partnereivel Meir Teper és Chef Nobu Matsuhisa. Bent megnyílt az első Nobu Hotel Caesars Palace, Las Vegas, 2013-ban. Két évvel később a második Nobu Hotel megnyílt a Álmok városa Manilában, Fülöp-szigeteken. 2015-ben De Niro társult vele James Packer miután a milliárdos 20 millió dollárért 100 százalékos részesedést szerzett a Nobuban. Részese a Paradise Found Nobu Resortnak, egy olyan cégnek, amely luxusüdülőhely építését tervezi a szigeten. Barbuda. A Barbuda szigetén egy luxusüdülőhely tervét számos barbudai lakos bírálta Barbudai Népi Mozgalom, mivel sérti a Barbuda földtörvény.

aktivizmus

1998-ban De Niro lobbizott USA Kongresszus az elnök vád alá helyezése ellen Bill Clinton.

2012-ben De Niro csatlakozott a repedés elleni kampányhoz Művészek a repedés ellen.

Magánélete

Kapcsolatok

De Niro Grace Hightowerrel 2012 áprilisában

De Niro feleségül vette a színésznőt Diahnne Abbott 1976-ban. Van egy fiuk, Raphael, egykori színész, aki a New York-i ingatlanpiacon dolgozik. De Niro örökbe fogadta Abbott lányát is Drena De Niro egy korábbi kapcsolatból. Ő és Abbott 1988-ban elváltak. Ezt követően egy modellel állt kapcsolatban Toukie Smith 1988 és 1996 között. A párnak ikerfia van, Julian és Aaron, akiket fogan in vitro termékenyítés és szállította a helyettes anyja 1995-ben.

1997-ben De Niro feleségül vette a színésznőt Grace Hightower. Fiuk, Elliot 1998-ban született, a pár pedig 1999-ben szakított. A válást soha nem zárták le, és 2004-ben megújították fogadalmukat. 2011 decemberében lányuk béranya útján született. 2014-ben Hightowerrel egy 6,000 négyzetméteres, öt hálószobás lakásba költöztek 15 Central Park West. Four years later, De Niro and Hightower separated after 20 years of marriage. De Nirónak négy unokája van; egy a lányától, Drenától és három a fiától, Raphaeltől. 19. április 2021-én De Niro ügyvédje egy manhattani bíró által vezetett virtuális válási tárgyaláson azzal érvelt, hogy „fenntarthatatlan tempóban dolgozik” annak érdekében, hogy „támogassa Hightowert, és befizesse az összes elmaradt adóját”. Hightower ügyvédje azt állította, hogy amióta a pár 2018-ban beadta a válókeresetet, De Niro „méltánytalanul csökkentette” a neki megbeszélt kifizetéseket. In 2023, De Niro revealed he recently had a seventh child.

Egészség

2003 októberében De Nirót diagnosztizálták prosztatarák. Műtéten esett át a Memorial Sloan-Kettering Rákközpont decemberben 2003.

Lakóhely és állampolgárság

De Niro New York City hosszú távú lakosa, és Manhattanben fektet be Tribeca kerületben 1989 óta. Van ingatlanja a Kelet és a nyugati Manhattan oldalai. Van egy 32 hektáros (78 hektáros) birtoka is Gardiner, New York, amely elsődleges lakóhelyéül szolgál.

2006-ban De Niro megkapta az olasz állampolgárságot, annak ellenére, hogy a kormány tiltakozott Olaszország fiai, akik úgy vélik, hogy De Niro rontotta az olaszok közvéleményét a bűnözők ábrázolásával.

Álláspont az oltással kapcsolatban

2016-ban De Niro először megvédte egy vitatott dokumentumfilm felvételét, Vaxxed, a 2016-os Tribeca Filmfesztiválon. Elmondta, hogy a film iránti érdeklődését az övével kapcsolatos személyes tapasztalatai okozzák autista fia, Elliot. A filmet a fesztivál szervezőivel és a tudományos közösséggel folytatott egyeztetést követően levonták a műsortervről. 2017 februárjában De Niro egy közös előadáson vett részt Robert F. Kennedy Jr., az oltásellenes nonprofit szervezet elnöke A gyermekek egészségvédelme, hogy megvitassák az oltásbiztonsággal kapcsolatos aggályaikat. De Niro kijelentette, hogy nem oltásellenes, de megkérdőjelezi hatékonyságukat.

Merénylet

2018 októberében De Niro volt robbanószerkezet célba vette. Az eszközt a Tribeca Grillben találták meg, amely a produkciós cégének is otthont ad Manhattanben. Szerint a FBI, hasonló eszközöket küldtek nagy horderejű politikusoknak, köztük Barack Obamának, Hillary Clinton, Joe Biden, volt főügyész Eric Holder, és volt CIA igazgatója John Brennan.

Jogi kérdések

1998 februárjában a francia rendőrség kihallgatta De Nirót egy nemzetközi prostitúciós körrel kapcsolatban. De Niro tagadta, hogy köze lenne hozzá. és később feljelentést tett a vizsgálóbíró "nyomozási titoksértésért". Kijelentette, hogy nem tér vissza Franciaországba, de azóta többször is odautazott, többek között azért is 2011-es Cannes-i Filmfesztivál.

In 1999, De Niro threatened to sue the owners of "De Niro's Supper Club" in Vancouver3. §-a alapján BC adatvédelmi törvény. Az étterem ezt követően "Section (3)"-ra változtatta a nevét.

A 2006, a bízik aki De Niro Gardiner birtokának tulajdonosa, beperelte a várost, hogy megszerezze tulajdon adó értékelés csökkentették, azzal érvelve, hogy 6 millió dollár túl magas, és csak hasonló ingatlanokkal szabad összehasonlítani Ulster megye, ahol Gardiner található. A város, amely értékét hasonló birtokokhoz hasonlította Dutchess megye, át a Hudson folyóés Connecticut's Litchfield megye, ahol sok más jómódú New York-i lakos tart fenn birtokokat nagy ingatlanokon, nyert Állami Legfelsőbb Bíróság. 2014-ben az alapítvány ügyvédei fellebbeztek a döntés ellen, és a város nem volt biztos abban, hogy továbbra is pert kell-e védenie az anyagi korlátok miatt (sokkal kevesebbet keresett volna a megemelt adókból, mint amennyit jogi költségekre költött). Ez sok lakost feldühített, akik kezdetben rokonszenveztek De Niróval, és néhányan azt javasolták, hogy privát módon gyűjtsenek pénzt, hogy segítsék a várost a per folytatásában. A vitát nyilvánosságra hozta A New York Times. – Amikor tovább olvasott róla Választási napbanánba ment” – mondta a negatív hírverés miatt, Warren Wiegand Gardiner városi tanácsos. Nem tudott arról, hogy pert indítottak; a vagyonkezelő könyvelői erre hivatkozva vállalták a felelősséget bizalmi kötelesség. Nem sokkal ezután De Niro utasította ügyvédjét, Tom Harveyt, hogy vonja vissza a keresetet, és térítse meg a város 129,000 XNUMX dolláros jogi számláit. Harvey közölte Wieganddal, hogy "De Niro nem akarta elrontani a várost".

2019 augusztusában De Niro cége, a Canal Productions 6 millió dolláros pert indított Graham Chase Robinson volt alkalmazottja ellen, mert megsértette vagyonkezelői kötelezettségeit és megsértette a New York-i törvényeket. hitetlen szolga doktrínát a vállalati pénzeszközök visszaélésével és a Netflix órák munkaidőben történő nézésével. 2019 októberében Robinson pert indított De Niro ellen, zaklatásért és zaklatásért. nemi megkülönböztetés.

Filmográfia és elismerések

Az 1970-es évek óta termékeny a filmben, De Niro filmjei a kritikusok legelismertebb filmjei az összefoglaló oldal szerint Rotten Tomatoes<p></p> Lassan dörömböl a dob (1973), Átlagos utcák (1973), A keresztapja II (1974), Taxisofőr (1976), The Deer Hunter (1978), Raging Bull (1980), A vígjáték királya (1983), Volt egyszer egy Amerika (1984), Brazília (1985), The Mission (1986), Midnight Run (1988), Nagymenők (1990), kaszinó (1995), Hőség (1995), Találkozni a szülőkkel (2000), Silver Bélések ötletekbõl (2012), és Az ír (2019).

De Nirót a Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia a következő előadásaiért ismerte el:

De Niro két Golden Globe-díjat nyert: Legjobb színész – filmdráma mert Raging Bull és egy Cecil B. DeMille-díj a "kiemelkedő hozzájárulásért a szórakoztatás világához". Ő volt az 56. címzett is A Screen Actors Guild életműdíja; Leonardo DiCaprio, aki De Niroval együtt szerepelt a filmben Ez a fiú élete, átadta neki a díjat, inspirációként és hatásként hivatkozva rá.

Lásd még:

Referenciák

  1. ^ "Robert De Niro-t Emmy-díjra jelölték Robert Mueller SNL-szerepéért". A Hill. Július 16, 2019. Lekért Január 1, 2023.
  2. ^ Levy 2014o. 18.
  3. ^ "Robert de Niro | Életrajz, filmek és tények | Britannica". 10. május 2023.
  4. ^ Bosworth, Patricia (3. február 2014.). "Az árnyékkirály". Vanity Fair. Archivált az eredetiből 28. augusztus 2016-én. Lekért Szeptember 9, 2016.
  5. ^ Levy 2014o. 2.
  6. ^ Levy 2014o. 10.
  7. ^ Levy 2014o. 22.
  8. ^ Dougan 2003o. 10.
  9. ^ Levy 2014o. 31.
  10. ^ a b Dougan 2003o. 17.
  11. ^ "Robert De Niro, színész vallása". adherents.com. Az eredetiből archiválva: 3. március 2016. Lekért Február 16, 2016.{{cite web}}: CS1 maint: nem megfelelő URL (link)
  12. ^ a b Levy 2014o. 26.
  13. ^ a b c d kijelentve A Színészstúdió belsejében, 1998
  14. ^ Dougan 2003o. 15.
  15. ^ Dougan 2003, 12–13.
  16. ^ Dougan 2003, 13–14.
  17. ^ a b Dougan 2003, 17–18.
  18. ^ Baxter 2002o. 37.
  19. ^ Levy 2014o. 50.
  20. ^ "Alumni". HB Stúdió. Archivált az eredetiből 12. február 2019-án. Lekért Február 15, 2019.
  21. ^ Levy 2014o. 39.
  22. ^ "Robert De Niro: "Mi tart ébren éjjel? Gyermekeim…"". Az őrző.
  23. ^ Thompson, Howard (10. április 1969.). "Megkezdődik a "The Wedding Party" a Cinema Village-ben. A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 26. március 2020-án. Lekért Május 8, 2020.
  24. ^ Thompson, Howard (7. május 1970.). ""Bloody Mama", gengszterfilm, megkezdi a futást". A New York Times. ISSN 0362-4331. Lekért Május 8, 2020.
  25. ^ Brody, Richard (30. május 2016.). "Szia Mama". A New Yorker. Archivált az eredetiből 14. április 2019-án. Lekért Május 8, 2020.
  26. ^ a b Bosworth, Patricia (3. február 2014.). "Robert De Niro titkos élete". Vanity Fair. Archivált az eredetiből 26. május 2016-én. Lekért Május 9, 2020.
  27. ^ Howard, Alan (3. augusztus 1973.). ""Bang the Drum Slowly": a THR 1973-as áttekintése. The Hollywood Reporter. Archivált az eredetiből 27. augusztus 2018-én. Lekért Május 8, 2020.
  28. ^ a b Belth, Alex (20. június 2008.). "Tíz legjobb baseballfilm". Fajta. Lekért Május 8, 2020.
  29. ^ "Az 46. Oscar-gála | 1974". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 2. október 2017-án. Lekért Május 8, 2020.
  30. ^ Rausch 2010o. 7.
  31. ^ Rausch 2010o. 9.
  32. ^ a b Rausch 2010o. 11.
  33. ^ Ebert, Roger. "Mean Streets filmkritika és filmösszefoglaló (1973) | Roger Ebert". www.rogerebert.com. Archivált az eredetiből 16. június 2018-én. Lekért Május 8, 2020.
  34. ^ "A Kongresszusi Könyvtár 25 új filmet jelölt meg az Országos Filmnyilvántartásban". Library of Congress. 11. augusztus 2009. Archiválva innen Az eredeti augusztus 11, 2009. Lekért Május 8, 2020.
  35. ^ ""A keresztapa" 40 éves. CBS News. 15. március 2012. Archivált az eredetiből 31. május 2019-én. Lekért Május 8, 2020.
  36. ^ "A keresztapa: II. rész". Box Office Mojo. Archivált az eredetiből 2. április 2019-án. Lekért Május 8, 2020.
  37. ^ "Az 47. Oscar-gála | 1975". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 10. szeptember 2016-án. Lekért Május 8, 2020.
  38. ^ "A belső szám az Oscar-, Emmy-, Grammy- és az összes díjátadóról". Los Angeles Times. Szeptember 28, 2010. Archivált az eredetiből 11. február 2017-án. Lekért Február 11, 2017.
  39. ^ Rausch 2010o. 31.
  40. ^ Rausch 2010o. 32.
  41. ^ Howe, Desson (1. március 1996.). "Taxisofőr". The Washington Post. Archivált az eredetiből 15. november 2019-én. Lekért Május 8, 2020.
  42. ^ LaSelle, Mick (16. február 1996.). „Filmszemle – A taxisofőr még mindig keményen fut / De Niro a „pszichot” a „drámába” helyezte". San Francisco Chronicle. Archivált az eredetiből 1. április 2018-án. Lekért Május 8, 2020.
  43. ^ Rausch 2010o. 39.
  44. ^ "Az 49. Oscar-gála | 1977". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 1. december 2015-án. Lekért Május 8, 2020.
  45. ^ "Olyan felüdülés volt, amit tettünk". Az őrző. London. 16. október 2004. Archivált az eredetiből 1. január 2017-án. Lekért December 13, 2016.
  46. ^ "A teljes lista – Minden idők 100 filmje – Time Magazine". Time. 14. március 2007. Archiválva innen Az eredeti március 14, 2007. Lekért Május 8, 2020.
  47. ^ Kazan, Elia. Elia Kazan: Egy élet, Da Capo Press (1997)
  48. ^ "The Last Tycoon Review". Fajta. 1. január 1976. Archiválva innen Az eredeti február 21, 2008. Lekért Május 8, 2020.
  49. ^ Brenner, Marie. "A gyengédség a nyomorúság", Texas havi, Január 1977.
  50. ^ Rausch 2010o. 52.
  51. ^ Rausch 2010o. 58.
  52. ^ New York, New York, Metacritic, lekért Május 9, 2020
  53. ^ "New York, New York | Golden Globe". www.goldenglobes.com. Archivált az eredetiből 11. július 2019-én. Lekért Május 8, 2020.
  54. ^ Deeley 2009o. 168.
  55. ^ a b Biskind, Peter (19. február 2008.). "A vietnami Oscar-díj". Vanity Fair. Archivált az eredetiből 20. augusztus 2018-én. Lekért Május 9, 2020.
  56. ^ "Az 51. Oscar-díj | 1979". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 17. október 2014-án. Lekért Május 9, 2020.
  57. ^ "1980-es film | BAFTA-díjak". awards.bafta.org. Archivált az eredetiből 8. augusztus 2014-én. Lekért Május 9, 2020.
  58. ^ "Szarvasvadász, a". www.goldenglobes.com. Archivált az eredetiből 24. március 2019-án. Lekért Május 9, 2020.
  59. ^ a b „Az AFI 100 legjobb amerikai filmje – 10. évfordulós kiadás”. www.filmsite.org. Archivált az eredetiből 3. június 2019-én. Lekért Május 9, 2020.
  60. ^ Schickel, Richard (22. február 2010.). "Brutális attrakció: A dühöngő bika készítése". Vanity Fair. Lekért Szeptember 26, 2020.
  61. ^ "Robert De Niro elárulja, milyen legkeményebb szerepet játszott". A Független. 4. december 2019. Archivált az eredetiből 15. február 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  62. ^ Canby, Vincent (14. november 1980.). "Robert De Niro a Raging Bull-ban". A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 28. január 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  63. ^ Pennington, Ron (10. november 1980.). ""Raging Bull": A THR 1980-as áttekintése. The Hollywood Reporter. Archivált az eredetiből 16. május 2020-én. Lekért Május 16, 2020.
  64. ^ a b Thomson, Michael (15. november 2000.). „BBC – Filmek – ismertető – Raging Bull”. BBC. Archivált az eredetiből 23. október 2019-án. Lekért Május 9, 2020.
  65. ^ Rausch 2010o. 83.
  66. ^ "A 53. Oscar-díjátadó | 1981". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 3. február 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  67. ^ Interjú Robert De Niroval. B105 FM. Szeptember 20, 2007.
  68. ^ Canby, Vincent (25. szeptember 1981.). ""Igaz vallomások" De Niroval és Duvallal". A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 17. április 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  69. ^ a b Naremore 1988o. 267.
  70. ^ Solomon, Aubrey (1989). Twentieth Century Fox: Vállalati és pénzügyi történelem. Madárijesztő Press. p. 260.
  71. ^ "A komédia királya". Box Office Mojo. Lekért Május 9, 2020.
  72. ^ Rausch 2010o. 106.
  73. ^ a b "A-Ron Film Rewind Presents: Volt egyszer Amerikában – A 35. évforduló". MAUIWatch. 27. május 2019. Archivált az eredetiből 14. november 2020-én. Lekért Május 9, 2020.
  74. ^ Turan, Kenneth (10. július 1999.). Filmes ritkaság: Leone vágatlan „Amerika” című filmjének bemutatása". Los Angeles Times. Lekért Május 9, 2020.
  75. ^ "Brazília". A kritériumgyűjtemény. Archivált az eredetiből 22. április 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  76. ^ Gussow, Mel (19. május 1986.). "Színház: "Kuba és a mackója"". A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 17. április 2020-án. Lekért Május 16, 2020.
  77. ^ Canby, Vincent (31. október 1986.). "Vászon: "The Mission", De Niro és Irons társaságában". A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 2. május 2019-én. Lekért Május 9, 2020.
  78. ^ "Az 59. Oscar-gála | 1987". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 28. október 2014-án. Lekért Május 9, 2020.
  79. ^ "1987-es film | BAFTA-díjak". awards.bafta.org. Archivált az eredetiből 29. május 2018-én. Lekért Május 9, 2020.
  80. ^ "Küldetés, a". www.goldenglobes.com. Archivált az eredetiből 6. július 2017-én. Lekért Május 9, 2020.
  81. ^ Ebert, Roger. "Angyalszív filmkritika és filmösszefoglaló (1987) | Roger Ebert". Roger Ebert. Archivált az eredetiből 7. január 2020-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  82. ^ "15. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál (1987)". BOSSZÚSÁG. Archivált Az eredeti január 16, 2013. Lekért Február 18, 2013.
  83. ^ Midnight Run, Metacritic, archivált az eredetiből 27. július 2018-én, lekért Május 9, 2020
  84. ^ "Éjféli futás". Box Office Mojo. Lekért Május 9, 2020.
  85. ^ Hinson, Hal (22. július 1988.). "Midnight Run (R)". The Washington Post. Archivált az eredetiből 8. december 2017-án. Lekért Május 9, 2020.
  86. ^ Mell 2015o. 143.
  87. ^ Nem vagyunk angyalok (1989), Rotten Tomatoes, February 17, 2004, archivált az eredetiből 20. szeptember 2019-án, lekért Május 9, 2020
  88. ^ Stanley és Iris (1990), Rohadt paradicsomok, archivált az eredetiből 2. május 2019-én, lekért Május 9, 2020
  89. ^ "Short Takes: Raves for Scorsese "Goodfellas"". Los Angeles Times. 11. szeptember 1990. Lekért Május 9, 2020.
  90. ^ "Jófiúk". Box Office Mojo. Archivált az eredetiből 8. április 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  91. ^ Travers, Peter (19. szeptember 1990.). "Jófiúk". Rolling Stone. Archivált az eredetiből 2. január 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  92. ^ Siskel, Gene (21. szeptember 1990.). Scorsese „Goodfellas” című száma az év egyik legjobbja”. Chicago Tribune. Archivált az eredetiből 31. március 2019-án. Lekért Május 9, 2020.
  93. ^ a b "A 63. Oscar-díjátadó | 1991". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 17. április 2018-án. Lekért Május 9, 2020.
  94. ^ "1991-es film | BAFTA-díjak". awards.bafta.org. Archivált az eredetiből 3. január 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  95. ^ Garner, Dwight (24. december 1996.). "Az utolsó kíváncsi ember". szalon. Archivált az eredetiből 21. február 2018-án. Lekért Május 9, 2020.
  96. ^ Bűnös a gyanú miatt, Metacritic, archivált az eredetiből 31. augusztus 2018-én, lekért Május 10, 2020
  97. ^ Rausch 2010o. 153.
  98. ^ Ansen, David (24. november 1991.). "A horror, a horror". Newsweek. Lekért Május 10, 2020.
  99. ^ "Félelem-fok". Box Office Mojo. Lekért Május 10, 2020.
  100. ^ "Az 64. Oscar-gála | 1992". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 22. április 2020-án. Lekért Május 10, 2020.
  101. ^ Curtis, Quentin (16. május 1993.). "FILM / Néhány dollárért, Moore". A Független. Archivált az eredetiből 20. április 2019-án. Lekért Május 10, 2020.
  102. ^ Gleiberman, Owen (23. október 1993.). "Éjszaka és a város". Entertainment Weekly. Archivált az eredetiből 20. december 2019-án. Lekért Május 10, 2020.
  103. ^ Fox, David (28. július 1991.). Pillantás Hollywoodba és a filmekbe: Helyszínen: Megint ez a forgatókönyv korábbi verziója. Los Angeles Times. Archivált az eredetiből 17. április 2020-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  104. ^ Kempley, Rita (5. március 1993.). "Mad Dog and Glory (R)". The Washington Post. Archivált az eredetiből 29. november 2017-én. Lekért Május 10, 2020.
  105. ^ Errigo, Angie (5. augusztus 2015.). "Empire's This Boy's Life Movie Review". Archivált Az eredeti augusztus 5, 2015. Lekért Május 10, 2020.
  106. ^ Baumgarten, Marjorie (3. január 2005.). "Az austini krónika". Archivált Az eredeti január 3, 2005. Lekért Május 10, 2020.
  107. ^ McCarthy, Todd (27. szeptember 1993.). "De Niro kivágja a BO Turf-ot a "bronxi" film Torontói Festjében; egy bronxi mese". Fajta. Lekért Május 10, 2020.
  108. ^ "Mary Shelley Frankensteinje". Box Office Mojo. Archivált az eredetiből 1. november 2019-én. Lekért Május 10, 2020.
  109. ^ Mary Shelley Frankensteinje (1994), 4. november 1994. archivált az eredetiből 27. december 2019-án, lekért Május 10, 2020
  110. ^ Berardinelli, James (1994). "Review: Mary Shelly's Frankenstein". preview.reelviews.net. Archivált az eredetiből 20. június 2019-én. Lekért Május 10, 2020.
  111. ^ "Kaszinó". Box Office Mojo. Lekért Május 10, 2020.
  112. ^ Ebert, Roger. "Kaszinófilm ismertető és filmösszefoglaló (1995) | Roger Ebert". www.rogerebert.com. Archivált az eredetiből 4. április 2020-án. Lekért Május 10, 2020.
  113. ^ Groen, Rick (22. november 1995.). "Filmszemle kaszinó". A Globe and Mail. Archivált Az eredeti Október 8, 2002. Lekért Május 10, 2020.
  114. ^ Weinraub, Bernard (27. július 1995.). "De Niro és Pacino sztárok egy filmben. Együtt". A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 2. március 2017-án. Lekért Május 10, 2020.
  115. ^ Wilmington, Michael (15. december 1995.). "Konzerv" Heat"". Chicago Tribune. Archivált az eredetiből 26. szeptember 2018-án. Lekért Május 10, 2020.
  116. ^ Travers, Peter (16. augusztus 1996.). "A rajongó". Rolling Stone. Archivált az eredetiből 15. február 2020-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  117. ^ Ebert, Roger. "Sleepers filmkritika és filmösszefoglaló (1996) | Roger Ebert". Roger Ebert. Archivált az eredetiből 15. február 2020-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  118. ^ McCabe, Bob (1. január 2000.). "Marvin szobája". Empire. Lekért Május 10, 2020.
  119. ^ Mazursky, Paul. (2011). Paul a Mazurskyról. Wasson, Sam. Middletown, Conn.: Wesleyan University Press. p. 309. ISBN 978-0-8195-7143-4. OCLC 728657096.
  120. ^ Shulgasser, Barbara (15. augusztus 1997.). "Egy kiszámított szerencsejáték". sf kapu. Archivált az eredetiből 7. december 2017-án. Lekért Május 10, 2020.
  121. ^ "Wag the Dog Back in Reflektor". CNN. 21. augusztus 1998. Archiválva innen Az eredeti Szeptember 15, 2012. Lekért Május 11, 2020.
  122. ^ Ebert, Roger. "10 legjobb 1997 filmje | Roger Ebert | Roger Ebert". www.rogerebert.com. Archivált az eredetiből 29. április 2020-án. Lekért Május 11, 2020.
  123. ^ "A keresztapától a jófiúkig: Robert De Niro legnagyobb szerepei". A Telegraph. November 22, 2016. ISSN 0307-1235. Archivált az eredetiből 10. január 2022-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  124. ^ Maslin, Janet (25. szeptember 1998.). "Filmszemle; Igazi kemény fickók, Igazi Derring-Do". A New York Times. Archivált Az eredeti május 9, 2018. Lekért Május 11, 2020.
  125. ^ "Elemezd ezt". Box Office Mojo. Lekért Május 11, 2020.
  126. ^ "Elemezd ezt". www.goldenglobes.com. Archivált az eredetiből 7. július 2019-én. Lekért Május 11, 2020.
  127. ^ Wood, David (21. november 2000.). "BBC – Filmek – kritika – hibátlan". BBC. Archivált az eredetiből 1. december 2017-án. Lekért Május 11, 2020.
  128. ^ "Rocky és Bullwinkle kalandjai (2000)", Rotten Tomatoes, Június 30, 2000, archivált az eredetiből 1. május 2020-én, lekért Május 11, 2020
  129. ^ Thomas, Bob (10. november 2000.). "Movie Review: A "Men of Honor" minden szempontból működik". products.kitsapsun.com. Archivált az eredetiből 1. április 2019-án. Lekért Május 11, 2020.
  130. ^ Daly, Steve (13. október 2000.). "„Ismerd meg a szülőket”: Sógorok és rendbontás. Entertainment Weekly. Archivált az eredetiből 19. június 2017-én. Lekért Május 11, 2020.
  131. ^ "Találkozni a szülőkkel". Box Office Mojo. Lekért Május 11, 2020.
  132. ^ Arnold, William (6. október 2000.). "Ismerd meg az új De Nirót a Meet the Parents-ban". Seattle Post Intelligencer. Archivált Az eredeti február 22, 2001. Lekért Május 11, 2020.
  133. ^ Kaltenbach, Chris (6. október 2000.). "Találkozni a szülőkkel". A Baltimore Sun. Archivált Az eredeti november 15, 2000. Lekért Május 11, 2020.
  134. ^ Arnold, William (12. szeptember 2005.). "A „15 percben” nincs ideje a finomságokra.. Seattle Post Intelligencer. Archivált Az eredeti Szeptember 12, 2005. Lekért Május 11, 2020.
  135. ^ Rainer, Peter (23. július 2001.). "Treacle Down elmélet". New York -i metró. Archivált Az eredeti február 23, 2003. Lekért Május 12, 2020.
  136. ^ Dargis, Manohla (1. március 2005.). "LA Weekly: Filmszemle: hétköznapi hősök". LA hetilap. Archivált Az eredeti március 1, 2005. Lekért Május 12, 2020.
  137. ^ "Város a tenger mellett". Box Office Mojo. Lekért Május 12, 2020.
  138. ^ "Analyze That – Movie Production Notes...CinemaReview.com". www.cinemareview.com. Archivált az eredetiből 29. január 2019-án. Lekért Május 12, 2020.
  139. ^ Clinton, Paul (6. december 2002.). "CNN – Áttekintés: "Analyze" not all "That" – 6. december 2002.. CNN. Archivált az eredetiből 27. november 2017-én. Lekért Május 12, 2020.
  140. ^ Tucker, Ken (12. március 2002.). "A 9 / 11 a film megdöbbentő, de hibás". Entertainment Weekly. Archivált az eredetiből 17. április 2020-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  141. ^ "Ez az elmélet arról, hogy Robert De Niro miért csinál rossz filmeket, vadul lehangoló". A Független. Június 30, 2016. Archivált az eredetiből 17. március 2020-án. Lekért Május 16, 2020.
  142. ^ Buckmaster, Luke (13. október 2015.). "Robert De Niro szomorú hanyatlása: a nagyszerű színészből a gyalogló ütésig". Napi áttekintés: Film-, színpad- és zenekritika, interjúk és egyebek. Lekért Május 31, 2020.
  143. ^ "Godsend (2003)", Rotten Tomatoes, 30. április 2004. archivált az eredetiből 24. március 2018-án, lekért Május 12, 2020
  144. ^ "Cápamese". Box Office Mojo. Lekért Május 12, 2020.
  145. ^ Schager, Nick (22. december 2004.). "Review: Meet the Fockers". Slant Magazin. Lekért Május 12, 2020.
  146. ^ "San Luis Rey hídja (2005)", Rotten Tomatoes, December 22, 2004, archivált az eredetiből 25. december 2019-án, lekért Május 12, 2020
  147. ^ Clark, Mike (27. január 2005.). „Kész vagy sem, itt jön a „bújócska”". USA Today. Archivált az eredetiből 8. december 2017-án. Lekért Május 12, 2020.
  148. ^ Arendt, Paul (24. február 2005.). „BBC – Filmek – ismertető – Bújócska”. BBC. Archivált az eredetiből 20. december 2017-án. Lekért Május 12, 2020.
  149. ^ Graham, Jamie (2007. március). "A teljes filminterjú". Teljes film (125): 105.
  150. ^ Horn, John (5. november 2006.). "Intelligencia tervezés". Los Angeles Times. Lekért Május 13, 2020.
  151. ^ Hall, Sandra (20. február 2007.). "A jó pásztor". A Sydney Morning Herald. Archivált az eredetiből 10. április 2019-án. Lekért Május 13, 2020.
  152. ^ Puig, Claudia (22. december 2006.). "A megbabonázó "Jó pásztor" magával ragad téged". USA Today. Archivált az eredetiből 15. július 2016-én. Lekért Május 13, 2020.
  153. ^ "Az 79. Oscar-gála | 2007". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 17. április 2018-án. Lekért Május 13, 2020.
  154. ^ "Filmkritika: Az Arthur és a láthatatlanok című filmből hiányzik a varázslat". Deseret News. 12. január 2007. Archivált az eredetiből 15. február 2020-án. Lekért Augusztus 1, 2020.
  155. ^ Edelstein, David (10. augusztus 2007.). "Csillagpor – Halál a temetésen – A 11. óra – Manda Bala – New York Magazine Movie Review – Nymag". New York Magazine. Archivált az eredetiből 11. június 2019-én. Lekért Május 13, 2020.
  156. ^ Hartlaub, Péter (12. szeptember 2008.). "Filmkritika: "Righteous Kill" csalódás". sf kapu. Archivált az eredetiből 8. december 2017-án. Lekért Május 13, 2020.
  157. ^ "Igaz gyilkosság". Box Office Mojo. Lekért Május 13, 2020.
  158. ^ Indiewire (25. május 2008.). "CANNES '08 KIADÁS: Laurent Cantent "The Class" című műve nyeri az Arany Pálmát". IndieWire. Lekért Május 13, 2020.
  159. ^ Byrnes, Paul (22. május 2009.). "Mi történt". A Sydney Morning Herald. Archivált az eredetiből 11. április 2019-án. Lekért Május 13, 2020.
  160. ^ Bradshaw, Peter (25. február 2010.). "Mindenki jól van: filmkritika". Az őrző. ISSN 0261-3077. Archivált az eredetiből 30. április 2019-án. Lekért Május 13, 2020.
  161. ^ Howell, Peter (14. október 2010.). "Kő: a sejt és az elme foglyai". A Star. Lekért Augusztus 1, 2020.
  162. ^ Cataldo, Jesse (7. október 2020.). "Review: Stone". Slant Magazin. Archivált az eredetiből 24. április 2020-án. Lekért Május 13, 2020.
  163. ^ "Kis Fockerek". Box Office Mojo. Lekért Május 13, 2020.
  164. ^ Sandhu, Sukhdev (23. december 2010.). "Little Fockers, vélemény". Daily Telegraph. ISSN 0307-1235. Archivált az eredetiből 4. december 2017-án. Lekért Május 13, 2020.
  165. ^ Michael Fleming (12. szeptember 2008.). Winstone váltja De Nirót az Edge-ben". Fajta. Lekért Szeptember 12, 2008.
  166. ^ Michael Fleming (4. szeptember 2008.). "De Niro kilép az "Edge of Darkness"-ból". Fajta. Archivált Az eredeti április 30, 2009. Lekért Szeptember 4, 2008.
  167. ^ Vivarelli, Nick (31. augusztus 2010.). "De Laurentiis: Sorozatgyilkos a pénztárnál". Fajta. Archivált Az eredeti Szeptember 5, 2010. Lekért Január 9, 2011.
  168. ^ "Határtalan (2011)", Rotten Tomatoes, Március 18, 2011, archivált az eredetiből 11. május 2020-én, lekért Május 13, 2020
  169. ^ "Robert De Niro, a 64. De Cannes-i Fesztivál – Fesztivál de Cannes 2014 (Nemzetközi Filmfesztivál) zsűrijének elnöke". Festival-cannes.com. Archivált az eredetiből 6. október 2014-án. Lekért Augusztus 15, 2014.
  170. ^ Scott, AO (1. március 2012.). "Apa és fia találkozása a mélység felé vezető úton". A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 7. január 2020-án. Lekért Május 14, 2020.
  171. ^ Ebert, Roger. "Red Lights filmkritika és filmösszefoglaló (2012) | Roger Ebert". rogerebert. com. Lekért November 5, 2022.
  172. ^ Jagernauth, Kevin (1. június 2012.). "Két Oscar-díjas legyünk átkozottak, 2 centes romok filmek: előzetes a szabadúszóknak Robert De Niroval és Forest Whitakerrel". IndieWire. Lekért November 5, 2022.
  173. ^ Miller, Julie (5. február 2013.). "21 év után első Oscar-jelölése után Robert De Niro ritka interjúkkal, még ritkább könnyekkel nyit". Vanity Fair. Archivált az eredetiből 29. február 2016-án. Lekért Március 12, 2016.
  174. ^ "Silver Linings Playbook". Box Office Mojo. Lekért Május 14, 2020.
  175. ^ Chang, Justin (9. szeptember 2012.). "Silver Linings Playbook". Fajta. Archivált az eredetiből 4. augusztus 2016-én. Lekért Május 14, 2020.
  176. ^ "Breaking News – Fejlesztési frissítés: október 12., kedd". A Futon kritikus. 12. október 2010. Lekért Augusztus 1, 2020.
  177. ^ Visnevetsky, Ignatiy (31. október 2013.). "Utolsó Vegas". AV Klub. Archivált az eredetiből 23. november 2019-én. Lekért Május 14, 2020.
  178. ^ "Grudge Match (2013)", Rotten Tomatoes, December 25, 2013, archivált az eredetiből 6. november 2019-én, lekért Május 14, 2020
  179. ^ Shone, Tom (7. június 2014.). "Robert De Niro kiolvadása folytatódik az HBO-dokumentumban a néhai művész apáról". Az őrző. ISSN 0261-3077. Archivált az eredetiből 17. április 2020-án. Lekért Április 17, 2020.
  180. ^ Olsen, Mark (25. szeptember 2015.). "Review: A "The Intern" egy Nancy Meyers-vígjáték, jóban-rosszban". Los Angeles Times. Archivált az eredetiből 22. március 2020-án. Lekért Május 14, 2020.
  181. ^ "Critics' Choice Awards: A nyertesek teljes listája". The Hollywood Reporter. 17. január 2016. Lekért December 30, 2020.
  182. ^ "Rablás". Box Office Mojo. Archivált az eredetiből 17. május 2020-én. Lekért Május 14, 2020.
  183. ^ Guerrasio, Jason (7. december 2016.). "25 2016 legrosszabb filmje a kritikusok szerint". A Független. Archivált az eredetiből 13. június 2019-én. Lekért Május 14, 2020.
  184. ^ Collin, Robbie; Robey, Tim (23. január 2017.). "Razzies előzetes: ezek 2016 legrosszabb filmjei?". A Telegraph. ISSN 0307-1235. Archivált az eredetiből 20. február 2020-án. Lekért Május 14, 2020.
  185. ^ McNary, Dave (14. október 2016.). „Robert De Niro „A komikus” premierje az AFI Fest-en. Fajta. Archivált az eredetiből 25. június 2018-én. Lekért Május 14, 2020.
  186. ^ "Íme a 2017-es Emmy-díjasok". Keselyű. 17. szeptember 2017. Lekért Október 19, 2020.
  187. ^ "Jelöltek / győztesek 2019". Televíziós Akadémia. Archivált az eredetiből 17. augusztus 2020-én. Lekért Október 19, 2020.
  188. ^ „Amikor látnak minket – Emmy-díjak, jelölések és nyeremények”. Emmys.com. Archivált az eredetiből 6. május 2020-én. Lekért Május 17, 2020.
  189. ^ "Robert De Niro és Frances Conroy csatlakozik a DC Joker-eredetű filmjéhez". pislákoló mítosz. 24. július 2018. Lekért Július 26, 2018.
  190. ^ "A 92. Oscar-díjátadó | 2020". Oscars.org | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia. Archivált az eredetiből 10. február 2020-án. Lekért Május 14, 2020.
  191. ^ "Mikor jelenik meg a Netflixen Martin Scorsese új filmje, Az ír? Megtekinthető lesz a mozikban is?". Archivált az eredetiből 22. március 2019-án. Lekért Október 22, 2019.
  192. ^ Collin, Robbie (27. november 2019.). "Az ír kritika: Robert De Niro szenzációs Scorsese történetíró maffia remekművében". A Telegraph. ISSN 0307-1235. Archivált az eredetiből 13. április 2020-án. Lekért Május 14, 2020.
  193. ^ Gleiberman, Owen (28. szeptember 2019.). "Filmszemle: "Az ír"". Fajta. Archivált az eredetiből 28. szeptember 2019-án. Lekért Május 14, 2020.
  194. ^ ""A menyasszony apja" szereplői újra találkoznak Kieran Culkin Matty Banks-ének, a zoom esküvőjére. The Hollywood Reporter. 25. szeptember 2020. Lekért December 30, 2020.
  195. ^ Ritman, Alex (10. május 2019.). „Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Morgan Freeman eléri George Gallo „Comeback Trail” című művét". The Hollywood Reporter. Lekért November 5, 2022.
  196. ^ Welk, Brian (12. október 2021.). Anthony Hopkins és Jeremy Strong csatlakozik James Grayhez Armageddon idő Anne Hathaway-vel". TheWrap. Lekért Október 12, 2021.
  197. ^ "Chris Rock, Robert De Niro csatlakozzon az új David O. Russell filmhez". The Hollywood Reporter. 14. január 2021. Lekért Január 23, 2021.
  198. ^ Mottram, James (30. szeptember 2022.). "Amszterdam: Christian Bale sztárokkal teletűzdelt vígjáték-thrillert vezet". Dél-kínai Morning Post. Lekért November 5, 2022.
  199. ^ Juneau, Jen (28. október 2022.). "Robert De Niro egy ex-függő éber nyomába ered a "Savage Salvation" feszült előzetesében". Emberek. Lekért November 5, 2022.
  200. ^ Vivarelli, Nick (11. december 2019.). "Martin Scorsese "A Virágos Hold gyilkosai" Olaszországba kerül bemutatásra a RAI moziban. Fajta. Archivált az eredetiből 8. április 2020-án. Lekért Május 23, 2020.
  201. ^ Sharf, Zack (2. december 2019.). Scorsese, DiCaprio Flower Moon Eyes 2020. március kezdete. IndieWire. Archivált az eredetiből 8. április 2020-án. Lekért Május 23, 2020.
  202. ^ Hersko, Tyler (10. április 2020.). "Martin Scorsese beszélget az Apple-lel, a Netflix terjeszti a következő filmet – Jelentés". IndieWire. Archivált az eredetiből 10. április 2020-án. Lekért Április 10, 2020.
  203. ^ Fleming, Mike Jr. (27. május 2020.). "Az Apple a Paramount csapata lesz Scorsese-DiCaprio-De Niro Dráma, a "Killers Of The Flower Moon"". Deadline Hollywood. Archivált az eredetiből 28. május 2020-én. Lekért Május 27, 2020.
  204. ^ Grobar, Matt (18. november 2021.). "Brett Dier, Anders Holm és David Rasche a Lionsgate Sebastian Maniscalco-vígjátéka, az Apámról szól.". Határidő. Lekért November 5, 2022.
  205. ^ Fuente, Anna Marie de la (23. június 2022.). "A Star Plus bemutatja a "Santa Evitát", az új lemezt, beleértve a Robert de Niro által kiemelt "Nadát"". Fajta. Lekért November 5, 2022.
  206. ^ "Robert De Niro főszerepet kap a Warner Bros. Mob Drámában, a Wise Guys-ben Barry Levinson rendezőtől". news.yahoo.com. 16. augusztus 2022. Lekért Augusztus 16, 2022.
  207. ^ "Robert De Niro a "Rettentő" limitált sorozatú "Zero Day" főszereplője és producere lesz". Netflix Tudum. Lekért Március 1, 2023.
  208. ^ Baron, Zach (20. november 2019.). "Robert De Niro és Al Pacino: Egy nagy, gyönyörű 50 éves barátság". GQ. Lekért Május 25, 2020.
  209. ^ Pulver, Andrew (1. november 2019.). „Robert De Niro és Al Pacino: „Soha többé nem csináljuk ezt”". Az őrző. ISSN 0261-3077. Lekért Május 25, 2020.
  210. ^ Santelli és Santelli 2010, 95.
  211. ^ Wells, Jonathan. "Minden idők legjobb színészei, Robert De Nirótól Daniel Day Lewisig". The Gentleman's Journal. Lekért November 5, 2022.
  212. ^ Naughton, John (30. június 2020.). "Robert De Niro generációja legnagyobb színésze". Brit GQ. Lekért November 5, 2022.
  213. ^ Scott, AO (13. november 2012.). "Robert De Niro: Beszélgetésben". A New York Times. ISSN 0362-4331. Lekért Május 25, 2020.
  214. ^ a b Brode 1993o. 12.
  215. ^ Brode 1993o. 8.
  216. ^ "Kennedy Center kitüntetései: Springsteen, DeNiro". CBS News. 9. szeptember 2009. Lekért Május 9, 2020.
  217. ^ "Obama Awards Medal of Freedom Medal of Freedom to Robert De Niro, Tom Hanks és mások". The Hollywood Reporter. November 22, 2016. Archivált az eredetiből 18. március 2020-án. Lekért Május 9, 2020.
  218. ^ a b "Obama elnök Elnöki Szabadságérmet adományoz Robert de Nirónak, Diana Rossnak és másoknak". Time magazin. November 22, 2016. Archivált az eredetiből 25. augusztus 2019-én. Lekért Május 9, 2020.
  219. ^ "Teljes nemzeti filmnyilvántartási lista". Library of Congress. Archivált az eredetiből 7. május 2016-én. Lekért Május 16, 2020.
  220. ^ "A "Citizen Kane" még mindig a 100 legjobb filmek listáján áll". Ma. NBC News. Associated Press. 21. június 2007. Archivált az eredetiből 8. szeptember 2019-án. Lekért Május 16, 2020.
  221. ^ "Az AFI 100 éve… 100 film". American Film Institute. Archivált az eredetiből 22. április 2020-án. Lekért Május 16, 2020.
  222. ^ "Minden idők 100 legjobb filmje a színészek választása szerint". Time-out. 26. április 2018. Lekért Május 25, 2020.
  223. ^ "Robert De Niro filmanyag-gyűjteményt adományoz a Harry Ransom Centernek". www.hrc.utexas.edu. Lekért Május 16, 2020.
  224. ^ Megnyílik De Niro filmanyaggyűjteménye a Ransom Centerben. www.hrc.utexas.edu. Lekért Május 16, 2020.
  225. ^ "Az Egyesült Királyság hivatalos listája: Bananarama". Officialcharts.com. Hivatalos Charts Company. 2016. Archivált az eredetiből 9. június 2018-én. Lekért Október 5, 2020.
  226. ^ Honan, William H. (23, augusztus, 1989). "De Niro kipróbálja az életet a kamera mögött". A New York Times. Archivált az eredetiből 2. június 2016-én. Lekért Február 12, 2017.
  227. ^ "Tribeca Grill, Robert De Niro Hotel". A Greenwich Hotel. Archivált az eredetiből 14. szeptember 2019-án. Lekért Május 15, 2020.
  228. ^ "A Lux Utazó". A Lux Utazó. 13. december 2014. Lekért Szeptember 20, 2020.
  229. ^ Schreffler Laura (7. január 2016.). "A Haute Living leül Robert De Niroval". Haute Living. Lekért Szeptember 8, 2020.
  230. ^ Taylor, Diane (2. augusztus 2018.). "Bírósági döntés miatt leállították a munkát a karibi szigetek repülőterén". Az őrző. Archivált az eredetiből 3. június 2019-én. Lekért Június 2, 2019.
  231. ^ "Robert De Niro – Alex Rodriguez apartman". Elledecor.com. 17. szeptember 2014. Archivált az eredetiből 10. szeptember 2015-án. Lekért Október 4, 2019.
  232. ^ – Ki áll e mögött?. SaveBarbuda.org. Lekért Február 15, 2022.
  233. ^ "Skepticizmus és támogatás kavarog Clinton körül". BBC News. 17. december 1998. Archivált az eredetiből 28. június 2006-én. Lekért Augusztus 20, 2007.
  234. ^ Mireya Navarro (29. augusztus 2012.). "Yoko Ono és Sean Lennon művészeket szervez a repedés ellen". A New York Times. Archivált az eredetiből 3. április 2015-án. Lekért Május 17, 2016.
  235. ^ "New York-i ingatlan – Prudential Douglas Elliman". Elliman.com. Archiválva innen Az eredeti május 2, 2007. Lekért Január 9, 2011.
  236. ^ "Robert De Niro és felesége üdvözli a kislányt". Emberek. 23. december 2011. Archivált az eredetiből 21. november 2018-én. Lekért November 21, 2018.
  237. ^ "Toukie Smith és Robert De Niro színész ikrek szülei lettek". Sugárhajtású. 20. október 1995. p. 36. Archivált az eredetiből 19. december 2013-án. Lekért December 19, 2010.
  238. ^ a b "A kábítószer-vádak sújtották De Niro őrizetbe vételét". Az őrző. London. 26. július 2001. Archivált az eredetiből 8. október 2014-án. Lekért Augusztus 15, 2014.
  239. ^ Hammel, Sara; Jordan, Julie (23. december 2011.). "Robert De Niro és felesége üdvözli a kislányt". Emberek. Archivált az eredetiből 25. december 2011-án. Lekért December 23, 2011.
  240. ^ Doge, Annie (17. szeptember 2014.). "Robert De Niro beköltözik a 125 15 dolláros havi bérleti díjba a XNUMX Central Park West címen". 6 négyzetláb Archivált az eredetiből 10. szeptember 2016-án. Lekért Október 4, 2019.
  241. ^ "Robert De Niro bérli A-Rod régi padját a Central Park West 15-ben – Curbed NY". Ny.curbed.com. 17. szeptember 2014. Archivált az eredetiből 21. október 2018-án. Lekért Október 4, 2019.
  242. ^ "Robert De Niro több mint 20 évnyi házasság után szakított feleségétől, Grace Hightowertől". People Magazine. November 20, 2018. Archivált az eredetiből 21. november 2018-én. Lekért November 21, 2018.
  243. ^ "Robert de Niro négy unokája". Contactmusic.com. 18. október 2012. Archivált az eredetiből 10. szeptember 2014-án. Lekért Augusztus 15, 2014.
  244. ^ "De Niro lánya apaként és nagyapaként". OK Magazin. Április 26, 2008. Archivált az eredetiből 17. március 2020-án. Lekért Augusztus 15, 2014.
  245. ^ Kirkpatrick, Emily (19. április 2021.). "Robert De Niro ügyvédje azt állítja, hogy munkára kényszerítik, hogy támogassa elhidegült felesége "Stella McCartney szomjúságát"". Vanity Fair. Lekért Április 20, 2021.
  246. ^ Romualdi, Melissa (8. május 2023.). "Robert De Niro Reveals He Welcomed His Seventh Child; Shares Whether Or Not He's A 'Cool Dad'". Entertainment Tonight Kanada.
  247. ^ "De Nirót rákkal diagnosztizálták". Az őrző. 21. október 2003. Archivált az eredetiből 8. augusztus 2018-én. Lekért Augusztus 7, 2018.
  248. ^ a b Horrigan, Jeremiah (28. október 2014.). "Gardiner harcban Robert De Niro étkezőjéért". Times-Herald Record. Middletown, NY. Archivált az eredetiből 31. október 2014-án. Lekért Október 29, 2014.
  249. ^ "Nemzetközi Római Filmfesztivál – De Niro: "Olasz útlevelem van, végre hazajöttem"". 30. december 2013. Archiválva innen Az eredeti december 30, 2013.
  250. ^ "De Niro olasz állampolgárságot kap". femalefirst.co.uk.
  251. ^ "Robert De Niro elárulta, hogy ő volt az, aki szorgalmazta az oltásellenes filmet a Tribecában". Los Angeles Times. 25. március 2016. Archivált az eredetiből 26. március 2016-án. Lekért Március 26, 2016.
  252. ^ a b c "Robert De Niro filmvetítéssel az autizmus elleni védőoltások sorába lép". Az őrző. 26. március 2016. Archivált az eredetiből 26. március 2016-án. Lekért Március 26, 2016.
  253. ^ Offit, Paul (Április 11, 2016). "Vaxxed vakcinaellenes doki: Orvos filmszemle". The Hollywood Reporter. Archivált az eredetiből 12. április 2016-án. Lekért Április 12, 2016.
  254. ^ Nguyen, Clinton (27. március 2016.). „Robert De Niro „Párbeszédet” akar a Vaxxellenességről a Tribecai Filmfesztiválon. Helyettes. Archivált az eredetiből 12. április 2019-án. Lekért Április 12, 2019.
  255. ^ "A teljes intézkedés átirata Robert De Niroval az oltási politikáról". Teljes mérték Sharyl Attkissonnal. 20. február 2017. Archiválva innen Az eredeti február 20, 2017. Lekért November 15, 2019.
  256. ^ "Postabombák: Robert De Niro és Joe Biden legújabb célpontjai". BBC News. 25. október 2018. Lekért December 2, 2020.
  257. ^ "Joe Biden és Robert De Niro a legújabb demokraták, akiket a feltételezett csőbombák célba vettek". Time. Lekért December 2, 2020.
  258. ^ "Cinq ans de börtön pour le photographe proxénète" [Öt év börtön stricifotósnak]. Libération (franciául). 7. január 1999. Lekért Május 15, 2013.
  259. ^ "De Niro dühös a francia grillezés miatt". BBC News. Archivált az eredetiből 7. szeptember 2007-án. Lekért Augusztus 20, 2007.
  260. ^ "De Niro chez le juge" [De Niro a bíróságon]. Libération (franciául). 8. május 1999. Lekért Május 15, 2013.
  261. ^ "A rémálom, amelyet Robert De Niro a Ronin forgatása közben élt át". A Film Hashery. Archivált az eredetiből 20. február 2020-án. Lekért Május 15, 2020.
  262. ^ Lichfield, John (15. november 1998.). "A szexbotrány, ami nem feküdt le". A Független. Archivált az eredetiből 7. május 2020-én. Lekért Május 15, 2020.
  263. ^ "Robert De Niro lesz a 64. Cannes-i Fesztivál zsűrijének elnöke". cannes.com. 23. április 2009. Archiválva innen Az eredeti december 3, 2013. Lekért Augusztus 29, 2013.
  264. ^ "A De Niro bezárja a vancouveri éttermet". BTM Ügyvédek. 12. december 2013. Lekért Április 16, 2022.
  265. ^ Vancouver személyzet, DH. "18 év után a (3) szakasz bezárja kapuit". Daily Hive Vancouver. Lekért Április 16, 2022.
  266. ^ Chaban, Matt AV (4. november 2014.). "De Niro az adóharcban kevés szimpátiát nyer szomszédaitól". A New York Times. Archivált az eredetiből 29. november 2014-én. Lekért November 20, 2014.
  267. ^ a b Horrigan, Jeremiah (19. november 2014.). "De Niro véget vet az adómegállapítási harcnak". Times-Herald Record. Archivált az eredetiből 22. november 2014-én. Lekért November 20, 2014.
  268. ^ Chaban, Matt AV (19. november 2014.). "De Niro és New York Town véget vet az ingatlanadók feletti harcnak". A New York Times. Archivált az eredetiből 19. november 2014-én. Lekért November 20, 2014.
  269. ^ "Robert De Niro cége 6 millió dolláros pert indít egy volt alkalmazott ellen, aki négy nap alatt 55 epizódot nézett meg a Barátok közt". Newsweek. 20. augusztus 2019. Archivált az eredetiből 22. augusztus 2019-én. Lekért Augusztus 22, 2019.
  270. ^ "Robert De Niro cége 6 millió dollárra pereli be azt az alkalmazottat, aki állítólag befalta a barátait a munkahelyén". Archivált az eredetiből 21. augusztus 2019-én. Lekért Augusztus 22, 2019.
  271. ^ Pagones, Stephanie (3. október 2019.). "Bombshell hanganyag jelenik meg a De Niro zaklatási perében". Fox üzlet. Archivált az eredetiből 4. október 2019-án. Lekért Október 4, 2019.
  272. ^ "Robert De Niro – Rotten Tomatoes". Rotten Tomatoes. Archivált az eredetiből 20. szeptember 2019-án. Lekért Május 16, 2020.
  273. ^ "Kezdőlap – Oscar-díjak keresése | Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia". awardsdatabase.oscars.org. A díjak történetének megtekintéséhez keresse meg a „Robert DeNiro” kifejezést a „Nominee” mezőben. Archivált az eredetiből 23. december 2017-án. Lekért Május 15, 2020.{{cite web}}: CS1 maint: egyéb (link)
  274. ^ "Győztesek és jelöltek – Robert De Niro". goldenglobes.com. Archivált az eredetiből 15. november 2019-én. Lekért Május 9, 2020.
  275. ^ "56. | Screen Actors Guild Awards". sagawards.org. Archivált az eredetiből 13. május 2020-én. Lekért Május 9, 2020.
  276. ^ "SAG-díjak: Robert De Niro "szörnyű" politikai helyzetet hirdetett az életműdíj beszédében". The Hollywood Reporter. 19. január 2020. Archivált az eredetiből 28. február 2020-án. Lekért Május 9, 2020.

Források

  • Baxter, John (2002). De Niro: Életrajz. HarperCollins. ISBN 9780002571968.
  • Brode, Douglas (1993). Robert De Niro filmjei. Carol Publishing Group. ISBN 0806513055.
  • Deeley, Michael (2009). Blade Runners, Deer Hunters és Blowing the Bloody Doors Off: Életem kultuszfilmekben. Pegasus könyvek. ISBN 9781605980386.
  • Dougan, Andy (2003). Érinthetetlen: Robert De Niro életrajza. Da Capo Press. ISBN 1560254696.
  • Mell, Eila (2015). Casting-volt-beens: A filmek filmkönyvtárának filmje a másoknak adott szerepekben. McFarland. ISBN 9781476609768.
  • Levy, Shawn (2014). De Niro: Egy élet. Korona. ISBN 9780307716804.
  • Naremore, James (1988). Színészkedés a moziban. University of California Press. ISBN 9780520062283.
  • Rausch, Andrew J. (2010). Martin Scorsese és Robert De Niro filmjei. Madárijesztő Press. ISBN 9780810874145.
  • Santelli, R.; Santelli, J. (2010). A baseballrajongó bucketlistája: 162 dolog, amit meg kell tenned, látnod, meg kell szerezned és megtapasztalnod, mielőtt meghalsz. Szekerce. ISBN 9780762440313.

Külső hivatkozások