Python 4

Mai cikkünkben a Python 4 lenyűgöző világába fogunk beleásni. Legyen szó aktuális témáról, közéleti személyiségről vagy történelmi eseményről, a Python 4 emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Python 4-hez kapcsolódó összes szempontot, az eredetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig. Függetlenül attól, hogy szakértője-e a témának, vagy csak most kezdi felfedezni azt, kérjük, merüljön el ebben az izgalmas utazásban, hogy jobban megértse a Python 4 jelentését és relevanciáját korunkban.

Python 4
Ecuadori Kfir, a jobb szárnya alatt Python 4 rakétával
Ecuadori Kfir, a jobb szárnya alatt Python 4 rakétával

FunkcióKis hatótávolságú légiharc-rakéta
GyártóRAFAEL Armament Development Authority
RendszeresítőkIzrael, Ecuador
Szolgálatba állítás1993

Hordozó repülőgépekF–5 Tiger II, F–16 Fighting Falcon, F–15 Eagle, F/A–18 Hornet, Kfir
IrányításInfravörös önirányítás
Robbanótöltet11 kg repesz-romboló
KormányzásAerodinamikai
Aerodinamikai elrendezésKacsa elrendezés
GyújtóCsapódógyújtó, elektrooptikai közelségi gyújtó
Méret- és tömegadatok
Hossz2,95 m
Szárnyfesztáv0,5 m
Törzsátmérő0,15 m
Indulótömeg120 kg
Repülési jellemzők
Max. sebesség3,5 Mach
Hatótávolság15 km
Háromnézeti rajz
A két Shafrir és a három Python rakéta összehasonlító ábrája
A két Shafrir és a három Python rakéta összehasonlító ábrája

A Python 4 infravörös önirányítású, kis hatótávolságú légiharc-rakéta, melyet a Python 3 leváltására hoztak létre Izraelben.

A Python 4 elődeinél lényegesen nagyobb manőverezőképességű, ezért nem csak a repülőgép előtt lévő célokra indítható, hanem lényegesen nagyobb szögtartományban (az előd Python 3 az indító gép hossztengelyétől ±30°-on belül lévő célokra tud befogni, ez egyes források szerint a Python 4-nél meghaladja a ±60°-ot). Lehetőség van a célt a pilóta sisakjába épített kijelzővel megjelölni, ilyenkor a pilóta csak ránéz a célra, és indíthatja a rakétát. Szembetámadott, intenzíven manőverező repülőgépek esetén, ha a rakéta a célt nem tudja eltalálni, mellette elhaladva, intenzív fordulót hajt végre, és megkísérli a célt újból eltalálni, ezúttal hátulról közelítve. A rakéta kompatibilis az AIM–9 Sidewinderrel, ugyanarra az indítósínre függeszthető. Utódja a Python 5, szinte megegyező külsővel, de lényegesen korszerűbb elektronikával. A rakétából fejlesztették ki a Derby aktív lokátoros önirányítású légiharc-rakétát.

Külső hivatkozások