Napjainkban a Plihál Katalin számos területen nagy jelentőségű és érdeklődésre számot tartó témává vált. A politikától a tudományig, kultúráig és technológiáig a Plihál Katalin előkelő helyet foglal el az aktuális vitákban és vitákban. Idővel szemtanúi voltunk, hogy a Plihál Katalin hogyan fejlődött, és hogyan alkalmazkodott a társadalmi, gazdasági és technológiai változásokhoz. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Plihál Katalin hatását a modern társadalomra, elemezve mindennapi életünk különböző aspektusaira gyakorolt hatásait és következményeit.
Plihál Katalin | |
Született | 1948 (77 éves)[1] |
Foglalkozása | történész |
Plihál Katalin (Sárbogárd, 1948. augusztus 20.) könyvtáros, térképtörténész, tudománytörténész.
1966-ban érettségizett Székesfehérváron, a Hunyadi Mátyás Közgazdasági Technikumban. Tanulmányi versenyeredménye alapján felvételi vizsga nélkül felvették a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem földrajz-történelem szakára. 1968-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetemre iratkozott át földrajz-könyvtár szakra. 1982-ben természeti földrajzból egyetemi doktori fokozatot, 1998-ban térképészetből PhD fokozatot szerzett. 2001-ben a BME Építőmérnöki Karán alkalmazott térinformatikusként végzett.
1971 augusztusától az Országos Széchényi Könyvtár Térképtárában dolgozott, 1995-től osztályvezetőként, majd a könyvtár különgyűjteményi igazgatójaként. Sárbogárdon él.
A magyar kartográfia történetével foglalkozik. 2007 decemberében javasolta a Zirci Ciszterci Apátság gyűjteményében lévő Willem Janszoon Blaeu által 1630-ban készített éggömb feldolgozását.[2]
A Társadalomföldrajzi Tudományos Bizottság tagja.