O’Connell híd

Üdvözöljük ebben a cikkben, amely a O’Connell híd-ről szól, amely téma az utóbbi időben sok ember figyelmét felkeltette. A következő bekezdésekben a O’Connell híd különböző oldalait fogjuk feltárni, a történetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig. Elemezzük a különböző területekre gyakorolt ​​hatását, valamint szakértők és hétköznapi emberek véleményét a O’Connell híd-ről. Ez a cikk kétségtelenül lehetőséget ad arra, hogy mélyebben elmélyüljünk egy olyan témában, amely mindannyiunkat foglalkoztat, és arra hív bennünket, hogy elmélkedjünk mindennapi életünk fontos kérdéseiről.

O′Connell híd
ElhelyezkedéseDublin, Írország
Áthidalt akadályLiffey
Funkcióközúti híd
Anyaggránit
Legnagyobb támaszköz3,0 m
Nyílások száma3
Teljes hosszúsága45 m
Szélesség50 m
Átadás ideje1794
Elhelyezkedése
O′Connell híd (Írország)
O′Connell híd
O′Connell híd
Pozíció Írország térképén
é. sz. 53° 20′ 50″, ny. h. 6° 15′ 33″53.347270°N 6.259101°WKoordináták: é. sz. 53° 20′ 50″, ny. h. 6° 15′ 33″53.347270°N 6.259101°W
Térkép
A Wikimédia Commons tartalmaz O′Connell híd témájú médiaállományokat.

Az O’Connell híd (írül: Droichead Uí Chonaill, angolul: O’Connell Bridge) Dublin egyik legjelentősebb hídja a Liffey folyón ível át. A déli Ashton rakpartot köti össze az északi oldalon található Bachelors Walkkal és az O’Connell Street-tel.

Története

1791-től 1794-ig épült James Gandon tervei alapján. Ekkor még Carlisle hídnak hívták. 1877-ben átépítették, mellyel 1882-ben végeztek. A forgalmi akadályok megszüntetése érdekében a hidat kiszélesítették, illetve átkeresztelték a mai nevére Daniel O’Connell után, kinek a szobra az északi hídfőnél helyezkedik el.

Érdekességek

  • A híd szélesebb, mint amilyen hosszú.
  • Dublinban található egy másik O′Connell híd, mely a St. Stephen′s Green-ben ível át a tó fölött.
  • A híd szerepel Liam O′Flaherty elbeszélésében, A Mesterlövészben.

Külső hivatkozások

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben az O'Connell Bridge című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.