Ebben a cikkben a Nyugat-Szibéria témával foglalkozunk, amely nagy érdeklődést váltott ki a mai társadalomban. A Nyugat-Szibéria számos területen releváns téma, a politikától a kultúráig, beleértve a tudományt és a technológiát is. Az évek során bebizonyosodott, hogy a Nyugat-Szibéria jelentős hatással van az emberek életére, vitákat, kutatásokat és elmélkedéseket generált fontosságáról és a társadalom különböző aspektusaira gyakorolt hatásáról. A Nyugat-Szibéria részletes elemzésén keresztül igyekszünk jobban megérteni következményeit és mai szerepét, valamint átfogó képet nyújtunk erről a témáról, amely felkeltette a nagyközönség figyelmét.
Nyugat-Szibéria (orosz Западная Сибирь, átírva Zapadnaja Szibir) az eurázsiai kontinens jelentős területeit elfoglaló Szibéria egy része.
Az Urál hegységtől keletre fekvő Nyugat-Szibéria területe mintegy 2,5 millió négyzetkilométer, Németország területének hétszerese. Legnagyobb része Oroszországhoz tartozik, déli területe átnyúlik Kazahsztánba.
Mintegy négyötödét a Nyugat-szibériai-alföld foglalja el. Legnagyobb folyója az Ob és az Irtis.[1]
Nyugat-Szibéria legnépesebb városa Novoszibirszk. Más fontos városai:
Ez a szócikk részben vagy egészben a Western Siberia című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.