Lunohod-program

A Lunohod-program témája minden korosztály és társadalmi réteg figyelmét felkeltette. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a szórakoztató világra gyakorolt ​​hatásáig Lunohod-program így vagy úgy nyomot hagyott. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Lunohod-program különböző oldalait, és elemezzük mindennapi életünkben betöltött fontosságát. A téma szakértőivel készített interjúk és releváns esettanulmányok segítségével igyekszünk megvilágítani ezt a ma nagyon aktuális témát. Kétségtelenül a Lunohod-program olyan alapvető szempont, amely alapos vizsgálatot érdemel. Így készülj fel, hogy belemerülj a Lunohod-program-be és mindenbe, amit kínál.

Lunohod-program
Típus

Lunohod holdautó

A Lunohod-program keretében a szovjetek két holdautót juttattak el a Hold felszínére. A személyzet nélküli szerkezetek több hónapig mértek és fényképeztek. Luna űrszondákkal érték el a Holdat.

Az automatikus űreszközök költsége tizede az emberes űrkutatás költségeinek. A szovjet űrkutatás nagy technikai eredménye az automatizálás, a sorozatgyártás előtérbe helyezése. A Lunohod űrjármű ennek a programnak kiemelkedő példánya.

Az 1969-1970-es évek szovjet űrkutatásának alapvető irányai:

  • a földkörüli térség rendszeres feltárása automatikus berendezések és személyzetes űrhajók segítségével a gazdasági és tudományos fejlődés érdekében. Tartós személyzetek elhelyezése a kiépítendő űrállomásokon.
  • a Hold, a Hold és a Föld környező térségének átfogó tudományos kutatása automatikus űreszközökkel, berendezésekkel. Tapasztalatgyűjtés távolabbi égitestek tudományos tanulmányozásához.
  • A Vénusz kutatása automatikus berendezésekkel, szondákkal. Adatszolgáltatás a Naprendszer bolygóiról a Föld keletkezésének megértéséhez.

Holdautók

(zárójelben az indítás éve)

További információk

Magyar oldalak

Külföldi oldalak