London



Soha az emberiség történetében nem volt ennyi információ róla London felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató mint ma az internetnek köszönhetően. Azonban ez a hozzáférés minden kapcsolódó London felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató nem mindig könnyű. Telítettség, rossz használhatóság és a helyes és helytelen információk megkülönböztetésének nehézsége London felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató gyakran nehéz leküzdeni. Ez motivált bennünket egy megbízható, biztonságos és hatékony webhely létrehozására.

Egyértelmű volt számunkra, hogy célunk eléréséhez nem elegendő a helyes és ellenőrzött információk birtokában London felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató . Minden, amiről összegyűjtöttünk London felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató is áttekinthetően, olvashatóan, a felhasználói élményt megkönnyítő struktúrában, letisztult és hatékony dizájnnal, a betöltési sebességet előtérbe helyezve kellett bemutatni. Bízunk benne, hogy ezt elértük, bár mindig azon dolgozunk, hogy apróbb fejlesztéseket tegyünk. Ha megtaláltad, amiben hasznosnak találtad London felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató és jól érezte magát, nagyon boldogok leszünk, ha visszatér scientiaen.com amikor csak akarja és kell.

London
Heron TowerTower 4230 St Mary Axe122 Leadenhall StreetWillis BuildingLloyd's buildingCanary Wharf20 Fenchurch StreetCity of LondonLondon UndergroundElizabeth TowerTrafalgar SquareLondon EyeTower BridgeRiver ThamesLondoni montázs. A képen látható képre kattintva a böngésző betölti a megfelelő cikket.
Erről a képről
Az óramutató járásával megegyező irányba felülről: City of London az előtérben -val Canary Wharf a távoli háttérben; Trafalgar tér; London szeme; Tower Bridge; és a London Underground kereke előtt Erzsébet-torony
London az Egyesült Királyságban található
London
London
Elhelyezkedés az Egyesült Királyságon belül
London Angliában található
London
London
Helyszín Anglián belül
London Európában található
London
London
Elhelyezkedés Európán belül
London a Földön található
London
London
London (Föld)
Koordináták: 51 ° 30'26 "N 0 ° 7'39 "W /51.50722 ° N 0.12750 ° W / 51.50722; -0.12750
Szuverén államEgyesült Királyság
OrszágAnglia
VidékLondon (Nagy-London)
Ünnepélyes megyékNagy-London (ceremoniális megye)
City of London
Önkormányzati kerületek32 londoni városrész
és a City of London
által letelepedett RómKr. 47 (47)
as Londinium
Kormány
 • Típusügyvezető polgármesterség és a tanácskozó gyűlés belül egységes alkotmányos monarchia
 • TestNagy-Londoni Hatóság
Polgármester Sadiq Khan (L)
London Közgyűlés
 • London Assembly14 választókerület
 • Egyesült Királyság parlamentje73 választókerület
Terület
 • Teljes606.96 km2)
 • Városi
671.0 km2)
 • Metró
3,236 km2)
 • City of London1.12 km2)
 • 32 londoni városrész (teljes)605.85 km2)
Magasság
36 11 láb (XNUMX XNUMX m)
Lakosság
 (2021, kivéve ahol meg van írva)
 • Teljes8,799,800
 • Sűrűség14,500/négyzetmérföld (5,598/km2)
 • Városi
 (2011)
9,787,426
 • metró
 (2023)
14,800,000 (London nagyvárosi terület)
 • City of London
8,600
Demonimáklondoni lakos
Genf (2021)
 • Teljes£487 milliárd
 • Per fő£55,412
IdőzónaUTC (Greenwichi idő)
 • Nyár (STD)UTC + 1 (Brit nyári idő)
Irányítószám területek
22 területek
Körzetszámok
  • 020, 01322, 01689, 01708, 01737, 01895, 01923, 01959, 01992
Költségvetés19.376 milliárd font
(25 milliárd dollár)
Nemzetközi repülőterekLondonon belül:
Heathrow (LHR)
City (devizában)
Londonon kívül:
Gatwick (LGw)
Stansted (STN)
Luton (LTN)
Southend (SEN)
Gyors tranzit rendszerLondon Underground
RendőrségNagyvárosi (megye Nagy-London)
City of London (City of London négyzetmérföld)
MentőautóLondon
természetLondon
GeoTLD.London
weboldalwww.London.eu. Egyesült Királyság Szerkessze ezt a Wikidatán

London (/ˈlʌndən/ hallgat) a főváros és legnagyobb városa of Anglia és a Egyesült Királyság, alig 9 millió lakossal.[Megjegyzés: 1] Ez áll a Temze Délkelet-Angliában egy 50 mérföldes (80 km) élén torkolat le Északi-tenger, és két évezred óta jelentős település. A City of London, ősi magja és pénzügyi központ, alapította a Róm as Londinium és megtartja középkori határait.[Megjegyzés: 2] A City of Westminster, a londoni Citytől nyugatra, évszázadok óta ad otthont a nemzeti kormány és a parlament. A 19. század óta a "London" név is utalt a metropolis e mag körül, történelmileg megosztott a megyében of Middlesex, Essex, Surrey, Kentés Hertfordshire, amely 1965 óta nagyrészt magában foglalja Nagy-London, amelyet az irányít 33 önkormányzat és a Nagy-Londoni Hatóság.[Megjegyzés: 3]

A világ egyik legnagyobbjaként globális városok, London erős befolyást gyakorol művészetére, szórakoztatására, divat, kereskedelem és pénzügy, oktatás, egészségügy, média, tudomány és technológia, idegenforgalomvalamint a közlekedés és a kommunikáció. GDP-je (801.66-ben 2017 milliárd euró) a legnagyobb városi gazdaság Európában, és a világ egyik legnagyobb pénzügyi központja. Európa legnagyobb koncentrációjával felsőoktatási intézmények, ez ad otthont a világ legmagasabb rangú akadémiai intézményeinek –Imperial College London in természetes és a alkalmazott tudományok, a London School of Economics in társadalomtudományok, és az átfogó University College London. London az leglátogatottabb város Európában és rendelkezik a legforgalmasabb városi repülőtéri rendszer a világon. A London Underground a legrégebbi gyors tranzit rendszer a világon.

London sokszínű kultúrája több mint 300 nyelvet ölel fel. Nagy-London lakossága 2018 közepén körülbelül 9 millió volt európaivá tette a harmadik legnépesebb város, az Egyesült Királyság lakosságának 13.4%-át teszi ki és Anglia lakosságának több mint 16%-a. A Nagy-London beépített területe a a negyedik legnépesebb Európában mintegy 9.8 millió lakossal a 2011-es népszámláláskor. A London nagyvárosi terület a harmadik legnépesebb Európában mintegy 14 millió lakossal 2016-ban,[Megjegyzés: 4] Londonnak a státusz megadása a megacity.

Londonnak négy van Világörökségi helyek: a Tower of London; Kew Gardens; a kombinált Westminster-palota, Westminster Abbeyés Szent Margit templom; és a történelmi település is Greenwich, Ahol a Királyi Obszervatórium, Greenwich meghatározza a kiinduló meridián (0 ° hosszúság) És Greenwichi idő. További tereptárgyak közé tartozik Buckingham Palace, a London szeme, A Piccadilly Circus, Szent Pál székesegyház, Tower Bridgeés Trafalgar tér. Londonnak van sok múzeum, galériák, könyvtárak és kulturális helyszínek, beleértve a British Museum, Nemzeti Galéria, Természettudományi Múzeum, Tate Modern, Brit Könyvtár, és számos West End színházak. A Londonban megrendezett fontos sportesemények közé tartozik a FA-kupa döntő (évente kerül megrendezésre Wembley Stadium), Wimbledoni teniszbajnokság és a London Marathon. in 2012, London lett az első város, amely három vendéget fogadott Nyári Olimpiai Játékok.

Helynévnév

London ősi név, már a Krisztus utáni első században tanúsítják, általában a Latinizált forma Londinium; például a városban előkerült, kézírásos római táblák, amelyek i.sz. 65/70–80-ból származnak, tartalmazzák a szót Londoni ('Londonban').

Az évek során a név számos mitikus alapú magyarázatot vonzott. A legkorábbi tanúsított ben jelenik meg Geoffrey, Monmouth's Historia Regum Britanniae1136 körül íródott.

A név modern tudományos elemzésének figyelembe kell vennie a korai forrásokban található különböző alakok eredetét: latin (Általában Londinium), Régi English (Általában Lunden), És walesi (Általában Llundein), hivatkozva az e különböző nyelvek hangjainak ismert fejlődésére. Egyetértés van abban, hogy a név honnan származik ezekbe a nyelvekbe Közönséges Brythonic; újabb munkái hajlamosak a név elveszett kelta alakjának rekonstruálására as *Londonjon vagy valami hasonló. Ezt latinra adaptálták, mint Londinium és óangol nyelvre kölcsönözve.

A Common Brythonic forma helynevéről vita folyik. Kiemelkedő volt Richard Coates' 1998-as érv, amely a kelta előtti időszakból származik Régi európai *(p)lowonida, jelentése "a folyó túl széles a gázláshoz". Coates azt javasolta, hogy ezt a nevet adták a résznek Temze amely Londonon keresztül folyik, ahonnan a település elnyerte a Kelta nevének formája, *Lowonidonjon. A legtöbb munka azonban sima kelta eredetet fogadott el. A legújabb tanulmányok támogatják az a. kelta származékának magyarázatát Proto-Indo-European gyökér *kölcsönözh- ('süllyed, süllyedni okoz'), a kelta utótaggal kombinálva *-injo- or *-onjo- (helynevek alkotására használják). Schrijver Péter konkrétan azt sugallta, hogy a név eredetileg azt jelenti, hogy „olyan hely, ahol (időszakonként, apályként) áradó”.

1889-ig a "London" név hivatalosan csak a City of London, de azóta arra is hivatkozik London megye és Nagy-London.

Írásban „London” alkalmanként szerződéses az "LDN"-re. Az ilyen használat ben keletkezett SMS nyelv és gyakran megjelenik a közösségi médiában felhasználói profil, toldalékolás an álnév vagy fogantyú.

Történelem

Őstörténet

1993-ban maradványai a Bronzkor hidat találtak a déli előparton felfelé Vauxhall híd. Ez vagy átkelt a Temzén, vagy elért egy mára elveszett szigethez. A faanyagok közül kettő volt radiokarbon keltezésű ie 1750–1285-ig.

2010-ben egy nagyméretű faszerkezet alapozása, időszámításunk előtt 4800–4500, a Temze déli partján találták meg a Vauxhall hídtól lefelé. A. Funkciója mezolit szerkezete nem egyértelmű. Mindkét építmény a Temze déli partján található, ahol a jelenleg a föld alatt található Effra folyó a Temzébe ömlik.

Római London

1300-ban a városi terület a City még mindig nagyrészt belülre korlátozódott római falak.

Annak ellenére, hogy a területen szórványos brythonic települések vannak, az első jelentősebb települést a Róm i.sz. 47 körül, körülbelül négy évvel i.sz. 43-as inváziójuk után. Ez csak körülbelül i.sz. 61-ig tartott, amikor a Iceni törzs által vezetett Boudica királynő megrohamozta és a földig égette. A következő tervezett inkarnációja Londinium gyarapodott, felváltva Colchester mint a fő város a Római tartomány of Britannia 100-ban. A római London 2. századi csúcsán mintegy 60,000 XNUMX lakost számlált.

Angolszász és viking kori London

A római uralom 5. század eleji összeomlásával a fallal körülvett város Londinium gyakorlatilag elhagyták, bár római civilizáció körül folytatta St Martin-in-the-Fields körülbelül 450-ig. Körülbelül 500-tól egy angolszász néven ismert település Lundenwic a régi római várostól kissé nyugatra fejlődött. Körülbelül 680-ra a város ismét jelentős kikötővé vált, de kevés bizonyíték van a nagyüzemi termelésre. A 820-as évektől ismételve Viking a támadások hanyatlást hoztak. Hármat rögzítenek; a 851-es és 886-osnak sikerült, míg az utolsót, a 994-et visszautasították.

A lancasteri London 1471-es ostromát megtámadja a Yorkista kirohanás.

A Vikings alkalmazott Danelaw Kelet- és Észak-Anglia nagy részén, határa nagyjából Londontól húzódik Chester által kikényszerített politikai és földrajzi ellenőrzés területeként Viking által hivatalosan jóváhagyott behatolásokról dán hadvezér, Guthrum és a nyugat-szász király Nagy Alfréd a 886. A Anglo-szász krónika feljegyzések szerint Alfred "újraalapította" Londont 886-ban. A régészeti kutatások azt mutatják, hogy ez a Lundenwic valamint az élet és a kereskedelem újjáéledése a régi római falakon belül. London ezután lassan növekedett, egészen 950 körüli drámai növekedésig.

A 11. századra London egyértelműen Anglia legnagyobb városa volt. Westminster Abbey, átépítették román stílusban King Edward a vallomás, Európa egyik legnagyszerűbb temploma volt. Winchester fővárosa volt Anglo-szász Anglia, de ettől kezdve London lett a külföldi kereskedők fő fóruma és a háború idején a védelem bázisa. A nézet szerint Frank Stenton: "Megvoltak az erőforrások, és gyorsan fejlődött a méltóság és a politikai öntudat, amely megfelelő nemzeti főváros."

Középkor

Westminster Abbey, amint az ezen a festményen látható (by Canaletto, 1749), a Világörökség és London egyik legrégebbi és legfontosabb épülete.

Miután megnyerte a Hastings csata, Vilmos, Normandia hercege megkoronázták Anglia királya az újonnan elkészült Westminster Abbey karácsony napján 1066. William építette a Tower of London, az első a sok közül Angliában, amelyet kőből építettek át a város délkeleti sarkában, hogy megfélemlítsék a lakosságot. A 1097, II. William építkezni kezdett westminster hall, az azonos nevű apátság közelében. Egy új alapja lett Westminster-palota.

A 12. században a központi kormányzat intézményei, amelyek eddig az angol királyi udvart követték szerte az országban, méretük és kifinomultabbá vált, és egyre szilárdabbá vált, a legtöbb cél érdekében Westminster, bár a királyi kincstárat, miután elköltöztették Winchester, nyugovóra tért a Tower. Amíg a City of Westminster igazi kormányzati fővárossá fejlődött, sajátos szomszédjává, a City of London, Anglia legnagyobb városa és fő kereskedelmi központja maradt, és saját egyedülálló közigazgatása alatt virágzott Londoni Corporation. 1100-ban lakossága mintegy 18,000 1300 volt; 100,000-ra közel XNUMX XNUMX-re nőtt. A katasztrófa formájában a Fekete halál a 14. század közepén, amikor London elvesztette lakosságának közel egyharmadát. London állt a középpontban Parasztlázadás A 1381.

London is Anglia központja volt zsidó lakosság az övék előtt kiutasítás by I. Edward 1290-ben. A zsidók elleni erőszakra 1190-ben került sor, amikor az a hír járta, hogy az új király rendelte el mészárlásukat, miután megjelentek a koronázásán. 1264-ban a A második bárók háborúja, Simon de MontfortA lázadók 500 zsidót öltek meg, miközben megpróbálták lefoglalni az adósságokat.

Kora modern

London térképe 1593-ban. Csak egy híd van a Temzén, de Southwark egyes részeit a folyó déli partján fejlesztették ki.

A Tudor korszak a Megújulás fokozatos elmozdulást eredményezett protestantizmus. A londoni ingatlanok nagy része az egyháztól magántulajdonba került, ami felgyorsította a kereskedelmet és az üzletet a városban. A 1475, a Hanza-bajnokság fő kereskedelmi bázis létrehozása (ellenőrzés) Anglia Londonban, az úgynevezett Stalhof or Mázsálórúd. 1853-ig maradt, amikor a Hanza-városok Lübeck, Bremen és a Hamburg részére eladta az ingatlant Délkeleti vasút. Gyapjú A szövetet festetlenül és vetkőzetlenül szállították a 14/15. századi Londonból a közeli partokra. Alacsony országok, ahol nélkülözhetetlennek tartották.

Az angol tengerészeti vállalkozás azonban alig jutott túl a tengereken északnyugat Európa. A kereskedelmi útvonal Olaszországba és a Földközi-tenger rendesen végig volt Antwerpen és a felett Alpok; minden olyan hajó, amely áthalad rajta Gibraltári-szoroson Angliába vagy Angliából valószínűleg olaszok ill Ragusan. Hollandia 1565. januári újranyitása az angol hajózás előtt a kereskedelmi tevékenység fellendülését eredményezte. A Királyi Tőzsde megtalálva. merkantilista nőtt és olyan monopólium kereskedők, mint a Kelet-India vállalat úgy alakultak, hogy a kereskedelem kiterjedt a Új világ. London lett a fő Északi-tenger kikötőbe, Angliából és külföldről érkező migránsokkal. A lakosság száma az 50,000-as körülbelül 1530 225,000-ről 1605-ben körülbelül XNUMX XNUMX-re nőtt.

A 16. században William Shakespeare alatt pedig kortársai Londonban éltek Angol reneszánsz színház. Shakespeare Globe színház 1599-ben épült Southwark. A színpadi fellépések leálltak Londonban, amikor puritán hatóság bezárni a színházakat az 1640-es és 1650-as években. Közben feloldották a színházi tilalmat a Restauráció 1660-ban és London legrégebbi műtőjében, Drury Lane, 1663-ban nyílt meg a mai területén West End színházi negyed.

A Tudor-korszak végén, 1603-ban London még kompakt volt. Merényletet kíséreltek meg I. James Westminsterben, a Lőporos telek (5. november 1605.)

Védekező Kommunikációs vonalak, alatt tervezett Angol polgárháború, c. 1643, körülvette a várost, Westminstert, Southwarkot, Lambeth-et és a kapcsolódó területeket (Vertue, 1738).

Az 1637-ban a I. Károly megkísérelte megreformálni a közigazgatást London környékén. Ez arra szólította fel a város társaságát, hogy terjessze ki joghatóságát és közigazgatását a város körüli terjeszkedő területekre. Attól tartva, hogy a korona megpróbálja csökkenteni a London szabadságjogai, párosulva a további területek igazgatása iránti érdeklődés hiányával, vagy a városi céhek aggodalmával, hogy meg kell osztaniuk a hatalmat, ez okozta a vállalat „The Great Refusal” döntését, amely nagyrészt továbbra is magyarázza a város egyedülálló kormányzati státuszát. City.

Ban,-ben Angol polgárháború a londoniak többsége támogatta a Parlamenti ok. Miután a kezdeti előleget a Royalisták évi csatákban tetőzött 1642-ben Brentford és a Turnham Green, Londont egy védő határfal vette körül, az úgynevezett Kommunikációs vonalak. A vonalakat legfeljebb 20,000 XNUMX ember építette, és kevesebb mint két hónap alatt készültek el. Az erődítmények kudarcot vallottak az egyetlen próbán, amikor a Új modellhadsereg 1647-ben lépett be Londonba, és ugyanabban az évben a parlament kiegyenlítette őket.

London volt sújtja a 17. század eleji betegség miatt, csúcspontja a Nagy pestis 1665–1666 között, amely akár 100,000 XNUMX embert, a lakosság egyötödét megölte.

A Nagy londoni tűz 1666-ban a város számos részét elpusztította.

A Nagy londoni tűz 1666-ban tört ki a Pudding Lane-ben a városban, és gyorsan végigsöpört a faépületeken. Az újjáépítés több mint tíz évig tartott, és polihisztor felügyelte Robert hooke mint a londoni City földmérője. in 1708 Christopher Wrenmesterműve, Szent Pál székesegyház, elkészült. Közben grúz korszak, új kerületek, mint pl Mayfair nyugaton alakultak ki; a Temzén átívelő új hidak ösztönözték a fejlődést Dél-London. Keleten a London kikötője kibővült lefelé. London nemzetközi fejlődése pénzügyi központ a 18. század nagy részében érlelődött.

A 1762, III. György szerzett Buckingham-ház, amelyet a következő 75 év során kibővítettek. A 18. században Londont a bűnözés sújtotta. és a Bow Street Runners 1750-ben hozták létre hivatásos rendőrségként. Összesen több mint 200 bűncselekményt büntettek halállal, beleértve az apró lopást is. Az 1720-as és 30-as évek járványai során a legtöbb városban született gyermek meghalt, mielőtt elérte volna az ötödik születésnapját.

Kávéházak az eszmék megvitatásának népszerű helyévé vált műveltség és fejlesztése a sajtó híreit széles körben elérhetővé tette, a Fleet Street a brit sajtó központjává vált. A napóleoni seregek Amszterdam inváziója miatt sok pénzember Londonba költözött, és 1817-ben rendezték meg az első londoni nemzetközi kibocsátást. Körülbelül ugyanebben az időben a Royal Navy a világ vezető hadiflottájává vált, amely jelentős elrettentő eszközként szolgált a potenciális gazdasági ellenfelek számára. A hatályon kívül helyezése a Kukoricatörvények 1846-ban kifejezetten a holland gazdasági hatalom meggyengítését célozta. London ekkor megelőzte Amszterdamot, mint vezető nemzetközi pénzügyi központ. Samuel Johnson szerint:

Egyáltalán nem talál olyan értelmiségi embert, aki hajlandó lenne elhagyni Londont. Nem, uram, ha az ember elege van Londonból, belefáradt az életbe; mert Londonban minden van, amit az élet megengedhet magának.

- Samuel Johnson, 1777

Késő modern és kortárs

A Ipari forradalom Nagy-Britanniában példátlan növekedés urbanizáció történt, és a száma High Streets (a kiskereskedelem elsődleges utcája Nagy-Britanniában) gyorsan növekedett. London volt a világ legnagyobb városa 1831 és 1925 között, hektáronként 325 népsűrűséggel. Amellett, hogy egyre több olyan árut árusítanak az üzletek, mint pl Harding, Howell & Co. on Pall Mall- az első versenyző áruház– az utcákon rengeteg volt utcai árusok áruikat és szolgáltatásaikat hangosan reklámozzák. London túlzsúfolt körülményei oda vezettek kolera járványok, 14,000-ban 1848 6,000, 1866-ban XNUMX XNUMX emberéletet követeltek. Emelkedő a forgalmi torlódások a világ első helyi városi vasúthálózatának létrehozásához vezetett. A Fővárosi Művek Tanácsa felügyelte az infrastruktúra bővítését a fővárosban és néhány környező megyében; 1889-ben szüntették meg, amikor a London Megyei Tanács a fővárost körülvevő megyei területekből jött létre.

A 20. század első éveitől kezdve teázók Londonban és Nagy-Britannia többi részén a High Streeten találtak rájuk Lyons, aki kinyitotta az elsőt lánc teázók közül Piccadilly 1894-ben, élen járva. A teázók, mint pl Kritérium Piccadillyben a választójogi mozgalom által kedvelt találkozóhelyévé vált a nők körében. A város számos támadás célpontja volt az év során szüfrazsett bombázás és gyújtogatás, 1912 és 1914 között, amely olyan történelmi tereptárgyakat látott, mint pl Westminster Abbey és a Szent Pál székesegyház lebombázták.

Brit önkéntes újoncok Londonban, 1914 augusztusában Első Világháború
Egy lebombázott londoni utca közben a Blitz, A második világháború

London volt bombázták a németek a Első világháború, és a Második világháború, a Blitz és a németek egyéb bombázásai Légierő több mint 30,000 XNUMX londoni lakost ölt meg, nagy lakóterületeket és egyéb épületeket tönkretéve városszerte. A sírja az Ismeretlen Harcos11. november 1920-én a Westminster Abbeyben temették el a brit fegyveres erők azonosítatlan tagját, akit az első világháborúban öltek meg. A cenotaph, található Whitehall, ugyanazon a napon mutatták be, és ez a fókuszpont a Nemzeti Emlékezet Szolgálata évente kerül megrendezésre Emlékezés vasárnap, november 11-éhez legközelebb eső vasárnap.

A 1948 évi nyári olimpiai játékok eredetiben tartották Wembley Stadium, miközben London még lábadozott a háborúból. Az 1940-es évektől London számos bevándorló otthonává vált, elsősorban az országból Nemzetközösség olyan országok, mint Jamaica, India, Banglades és Pakisztán, Londont a világ egyik legváltozatosabb városává téve. 1951-ben a Nagy-Britannia fesztiválja -án tartották Dél-bank. A Nagy szmog 1952-ben vezetett a Tiszta levegőről szóló törvény, 1956, ami véget ért a "borsóleves ködök"amiről London hírhedt volt és kiérdemelte a „Big Smoke” becenevet.

Főleg az 1960-as évek közepétől London a világ központjává vált ifjúsági kultúra, amelyre példa a Lengő London szubkultúra társítva Kings Road, Chelsea és a Carnaby Street. A trendszett szerepe újjáéledt a korhadt korszak. 1965-ben London politikai határait kiterjesztették a városi terület növekedésére és egy új Greater London Council elkészült. Alatt A bajok Észak-Írországban Londont 1973-tól bombatámadás érte a Ideiglenes Ír Köztársasági Hadsereg. Ezek a támadások két évtizedig tartottak, kezdve a Old Bailey bombázása. A faji egyenlőtlenséget emelte ki a 1981-es brixtoni lázadás.

Nagy-London lakossága a második világháború utáni évtizedekben csökkent, az 8.6-es 1939 milliós csúcsról az 6.8-as évekre körülbelül 1980 millióra. London fő kikötői a folyásirányban lejjebb kerültek ide Felixstowe és a Tilburi kocsi, A London Docklands terület a regeneráció fókuszává válik, beleértve a Canary Wharf fejlesztés. Ez annak köszönhető, hogy London az 1980-as években egyre nagyobb szerepet játszott nemzetközi pénzügyi központként. A Thames Barrier Az 1980-as években készült el, hogy megvédje Londont az árapálytól Északi-tenger.

A Greater London Councilt 1986-ban megszüntették, így London 2000-ig központi közigazgatás nélkül maradt, és létrejött a Nagy-Londoni Hatóság. A 21. század jegyében a Millenniumi kupola, London szeme és a Millenniumi híd épültek. 6. július 2005-án London elnyerte a díjat 2012 évi nyári olimpiai játékok, mint az első város, amely a Olimpiai játékok háromszor. 7. július 2005-én három London Underground vonatokat és egy emeletes buszt bombáztak a terrortámadások sorozata.

A 2008, Time London néven New York City és Hong Kong mellett Nylonkong, a világ három legbefolyásosabb embereként emlegeti őket globális városok. 2015 januárjában Nagy-London lakosságát 8.63 millióra becsülték, ami 1939 óta a legmagasabb. A Brexit népszavazás 2016-ban az Egyesült Királyság egésze úgy döntött, hogy kilép az Európai Unióból, de a legtöbb londoni választókerület a maradás mellett szavazott.

Adminisztráció

Önkormányzat

A londoni City Corporation fegyverei: argent, az első negyedben egy kereszt hordja a kardot halvány hegyével az utolsótól felfelé; támogatók: két sárkány felemelt szárnyakkal, és mindkét szárnyon egy-egy keresztben található; címer: egy sárkány szárnyán látható baljós egy kereszt gules

London közigazgatása két szintből áll: egy városi szintű stratégiai szintből és egy helyi szintből. A városszintű ügyintézést a Nagy-Londoni Hatóság (GLA), míg a helyi közigazgatást 33 kisebb hatóság látja el. A GLA két választott komponensből áll: a London polgármestere, kinek van végrehajtó hatalmak, És a London Közgyűlés, amely a polgármester döntéseit ellenőrzi, és minden évben elfogadhatja vagy elutasíthatja a polgármester költségvetési javaslatait.

A GLA székhelye az Városháza, Newham. A polgármester 2016 óta az Sadiq Khan, Az első Muzulmán egy nagy nyugati főváros polgármestere. A polgármesteré jogszabályi tervezés A stratégia a Londoni terv, amelyet legutóbb 2011-ben módosítottak. A helyi hatóságok a 32-ek tanácsai London városrészei és a City of London Corporation. Ők felelősek a legtöbb helyi szolgáltatásért, például a helyi tervezésért, az iskolákért, szociális szolgáltatások, helyi utak és szemétszállítás. Bizonyos funkciók, mint pl hulladékgazdálkodásközös megállapodások révén biztosítják. 2009–2010-ben a londoni tanácsok és a GLA együttes bevételi kiadása valamivel több mint 22 milliárd GBP volt (14.7 milliárd GBP a városrészeknél és 7.4 milliárd GBP a GLA esetében).

A A londoni tűzoltóság a törvényen alapuló tűzoltó és mentőszolgálat Nagy-London számára, amelyet a A londoni tűz- és vészhelyzeti tervezési hatóság. Ez a harmadik legnagyobb tűzoltóság a világon. Nemzeti egészségszolgáltatás mentőszolgálat a Londoni Mentőszolgálat (LAS) NHS Trust, a világ legnagyobb ingyenesen igénybe vehető sürgősségi mentőszolgálata. A London légi mentőszolgálat a jótékonysági szervezet szükség esetén a LAS-szel együttműködve működik. Őfelsége parti őrsége és a Royal National Lifeboat Intézet műteni a Temze, amely a joghatósága alá tartozik A londoni kikötői hatóság ból ből Teddington zár a tengerhez.

Nemzeti kormány

10 Downing Street, hivatalos lakóhelye a Miniszterelnök

London a székhelye Az Egyesült Királyság kormánya. Számos kormányzati szerv, valamint a miniszterelnökök tartózkodási hely: 10 Downing Street, közel a Westminster-palota, különösen végig Whitehall. A londoni parlamentnek 73 képviselője van, akiket a helyi parlamentből választanak választókerület nemzeti szinten Parlament. 2019 decemberétől, 49 a Munkáspárt, 21 vannak A konzervatívok, és három van Liberális Demokraták. A miniszteri poszt londoni miniszter 1994-ben jött létre. 2020 februárja óta Paul Scully londoni miniszter.

Rendőrség és bűnözés

Rendőrség Nagy-Londonban, kivéve a City of London, biztosítja a Metropolitan Police ("The Met"), amelyet a polgármester felügyelt a Rendészeti és Bűnügyi Polgármesteri Hivatal (MOPAC). A Met-et úgy is emlegetik Londoni rendőrség nevű úton az eredeti székhelye után Great Scotland Yard a Whitehallban. A londoni City saját rendőrséggel rendelkezik – a A londoni City rendőrsége. A met rendőrök viselték először 1863-ban, a védősisak „kulturális ikonnak” és „a brit bűnüldözés szimbólumának” nevezték. A Met által 1929-ben bevezetett kék rendőrségi telefonfülke (alapja a TARDIS in Doctor Who) egykor általános látvány volt Londonban és az Egyesült Királyság regionális városaiban. A londoni és az Egyesült Királyság többi részének rendőri erői általában a battenburg minta (hasonlít a Battenberg torta) sárga és kék fényvisszaverő chequer-négyzetek számára járművek.

Székhelye MI6, az Egyesült Királyság külföldi hírszerző szolgálata, a SIS épület. Jelenetek James Bond (a kitalált MI6 ügynök) itt forgatták.

A Brit közlekedési rendőrség felelősek a rendőrségi szolgáltatásokért Nemzeti Vasút, London Underground, Docklands Light Railway és a Tramlink szolgáltatások. A Honvédelmi Minisztérium Rendőrség egy különleges rendőrségi erő Londonban, amely általában nem vesz részt a lakosság rendfenntartásában. Az Egyesült Királyság hazai kémelhárító szolgálata (MI5) székhelye Temze ház London központjának délnyugati részén, a Temze északi partján, és a külföldi hírszerző szolgálatMI6) székhelye kevesebb mint fél mérföldre (800 m) délre található SIS épület a Temze déli partján.

A bûnözési ráta London különbözõ területein nagyon eltérõ. A bûnügyi adatok országosan a címen állnak rendelkezésre Helyi hatóság és a Ward szint. 2015-ben 118 emberölés történt, ami 25.5%-os növekedés 2014-hez képest. A Fővárosi Rendőrkapitányság 2000 óta teszi közzé honlapján a részletes bűnügyi adatokat, kerületi és körzeti szintű bontásban. A feljegyzett bűnözés nőtt Londonban, különösen az erőszakos bűncselekmények, valamint a késelés és más eszközökkel elkövetett gyilkosságok száma. 50 eleje és 2018. április közepe között 2018 gyilkosság történt. A londoni rendőrség finanszírozásának csökkentése valószínűleg hozzájárult ehhez, bár más tényezők is közrejátszanak. A gyilkosságok aránya azonban Londonban sokkal alacsonyabb, mint más nagyobb városok szerte a világon.

Földrajz

Kör

Műholdfelvétel Londonról 2018 júniusában

London, más néven Nagy-London, az egyik a kilenc közül Anglia régiói és a város metropoliszának legnagyobb részét lefedő legfelső részegység. A City of London magjában egykor az egész települést foglalta magában, de városi területének növekedésével a Londoni Corporation ellenállt a város egyesítésére tett kísérleteknek külvárosok, aminek következtében a "London" kifejezés többféleképpen is meghatározható.

Nagy-London XNUMX százalékát lefedi a London postavárosa, amelyben a „LONDON” a postai címek részét képezi. A londoni telefon körzetszám (020) nagyobb területet fed le, méretében hasonló Nagy-Londonhoz, bár néhány külső kerületet kizárunk, és néhányat csak kívülről. A nagy-londoni határ már az M25-ös autópályához igazodva helyeken.

A város további terjeszkedését most akadályozza meg a Fővárosi zöldövezet, bár a beépített terület helyenként túlnyúlik a határon, így külön meghatározott Nagy-London városi területe. Ezen túl van a hatalmas London ingázó öv. Nagy-London bizonyos célokra fel van osztva London belseje és a Külső London, és a Temze folyó mellett be Északi és a Dél, egy informális London központja terület. London névleges középpontjának koordinátái, hagyományosan az eredeti Eleanor Cross at Charing Cross csomópontja közelében Trafalgar tér és a Whitehall, Körülbelül 51 ° 30'26 "N 00 ° 07'39 "W /51.50722 ° N 0.12750 ° W / 51.50722; -0.12750. Térképének súlypontja alapján London földrajzi központja a London Lambeth kerülete, 0.1 mérföldre (150 m) északkeletre Lambeth North metróállomás.

Állapot

Londonon belül mind a londoni City, mind a City of Westminster ajánlatunkra városi állapot és London City és Nagy-London többi része is az vármegyék hadnagyi tisztségre. Területe Nagy-London olyan területeket foglal magában, amelyek részét képezik a történelmi megyék of Middlesex, Kent, Surrey, Essex és Hertfordshire. Londonnak Anglia, majd az Egyesült Királyság fővárosaként való státuszát soha nem biztosították vagy erősítették meg sem törvény, sem írásos formában.[Megjegyzés: 5]

Fővárosi státuszát alapította alkotmányos egyezmény, ami a státuszát jelenti de facto a tőke része a Az Egyesült Királyság kodifikálatlan alkotmánya. Anglia fővárosát Londonba költöztették Winchester mint a Westminster-palota században alakult ki, hogy állandó helyszínévé váljon a királyi udvar, és így a nemzet politikai tőkéje. Újabban Nagy-Londont a Anglia régiója és ebben az összefüggésben úgy ismert London.

Topográfia

Londonból Primrose Hill

Nagy-London összterülete 611 négyzetmérföld (1,583 km).2) olyan terület, amelynek 7,172,036-ben 2001 11,760 4,542 lakosa volt, népsűrűsége pedig XNUMX XNUMX lakos négyzetmérföldönként (XNUMX XNUMX/km).2). A London Metropolitan Region vagy London Metropolitan Agglomeration néven ismert kiterjedt terület összesen 3,236 négyzetmérföld (8,382 km)2) lakossága 13,709,000 3,900 1,510, népsűrűsége pedig XNUMX XNUMX lakos négyzetmérföldönként (XNUMX XNUMX/km2).

A modern London áll a Thames, elsődleges földrajzi jellemzője, a hajózható folyó, amely átszeli a várost délnyugatról keletre. A Thames-völgy egy olyan ártér enyhén gördülő dombokkal körülvéve, beleértve Parlament Hill, Addington Hillsés Primrose Hill. Történelmileg London nőtt fel a legalacsonyabb áthidaló pont a Temzén. A Temze egykor sokkal szélesebb, sekélyebb folyó volt, kiterjedtséggel mocsaras területek; dagálykor partjai elérték a jelenlegi szélességük ötszörösét.

Mivel a viktoriánus kor a Temze már kiterjedten feldúlt, és számos London mellékfolyók most folyjon földalatti. A Temze árapály-folyó, London pedig ki van téve az áradásoknak. A fenyegetés idővel nőtt a lassú, de folyamatos emelkedés miatt magas víz által okozott szint klímaváltozás és a Brit-szigetek lassú „billentése” (felfelé Skóciában és Észak-Írországban, valamint lefelé Anglia, Wales és Írország déli részein) jégkorszak utáni fellendülés.

1974-ben egy évtizedes munka kezdődött az épület építésén Thames Barrier a Temzén át a Woolwich kezelni ezt a fenyegetést. Míg a sorompó várhatóan nagyjából 2070-ig fog működni a tervezett módon, a jövőbeli bővítés vagy újratervezés koncepciói már folyamatban vannak.

Londonban volt néhány földrengés az évek során, különösen az 1750-esek, amelyeknek a makroszeizmikus információk szerint epicentruma közvetlenül a város alatt volt. 2018-ban két aktív hibát fedeztek fel egymással párhuzamosan, közvetlenül a város központja alatt. Ezenkívül a város legalább kétszer (halálos áldozatokkal) megsérült az 1382-es és 1580-as földrengésekben. Ezeknek a földrengéseknek epicentruma a földrengés alatt volt. La Manche-csatorna. Újrarajzolják London építési szabályzatát, így minden új építménynek ki kell bírnia a Richter-skála szerinti legalább 6.5-ös földrengést.

Klíma

London, Anglia
Klímadiagram (magyarázat)
J
F
M
A
M
J
J
A
S
O
N
D
 
 
59
 
 
8
3
 
 
45
 
 
9
3
 
 
39
 
 
12
4
 
 
42
 
 
15
6
 
 
46
 
 
18
9
 
 
47
 
 
22
12
 
 
46
 
 
24
14
 
 
53
 
 
23
14
 
 
50
 
 
20
12
 
 
65
 
 
16
9
 
 
67
 
 
11
5
 
 
57
 
 
9
3
Átlagos max. és min. hőmérséklet °C-ban
Csapadékösszeg mm-ben
Birodalmi átalakítás
JFMAMJJASOND
 
 
2.3
 
 
47
37
 
 
1.8
 
 
48
37
 
 
1.5
 
 
53
39
 
 
1.7
 
 
59
43
 
 
1.8
 
 
65
48
 
 
1.9
 
 
71
54
 
 
1.8
 
 
75
58
 
 
2.1
 
 
74
57
 
 
2
 
 
68
53
 
 
2.6
 
 
60
48
 
 
2.6
 
 
53
41
 
 
2.2
 
 
48
38
Átlagos max. és min. hőmérséklet °F-ban
A csapadék összege hüvelykben

Londonban mérsékelt éghajlat uralkodik óceáni éghajlat (Köppen: cfb). A városban legalább 1697 óta vezetik a csapadéknyilvántartást, amikor is a feljegyzések kezdetekor Kew. Kew-nél a legtöbb csapadék egy hónapban 7.4 hüvelyk (189 mm) 1755 novemberében, és a legkevesebb 0 hüvelyk (0 mm) 1788 decemberében és 1800 júliusában. Mile Enden is 0 hüvelyk (0 mm) esett 1893 áprilisában. . A feljegyzett legcsapadékosabb év 1903, összesen 38.1 hüvelyk (969 mm) eséssel, a legszárazabb pedig 1921, összesen 12.1 hüvelyk (308 mm) eséssel. Az évi átlagos csapadékmennyiség körülbelül 600 mm, ami fele az éves csapadékmennyiségnek New York City, de alacsonyabb is, mint Róma, Lisszabonés Sydney, Ausztrália. A viszonylag alacsony éves csapadék ellenére Londonban még mindig 109.6 esős nap esik az 1.0 mm-es küszöb mellett évente. London azonban sebezhető klímaváltozás az Egyesült Királyságban, és egyre nagyobb aggodalomra ad okot hidrológiai szakértők szerint a londoni háztartásokból 2050 előtt elfogyhat a víz.

A szélsőséges hőmérséklet Londonban a 40.2. július 104.4-i Heathrow-i 19 °C (2022 °F) és az 17.4. december 0.7-i Northolt -13 °C (1981 °F) között mozog. Records for légköri nyomás 1692 óta Londonban tartják. A valaha bejelentett legmagasabb nyomás 1,049.8 millibar (31.00 inHg) volt 20. január 2020-án.

A nyár általában meleg, néha meleg. Londonban az átlagos júliusi maximum 23.5 °C (74.3 °F). Londonban évente átlagosan 31 nappal 25 °C (77.0 °F) és 4.2 nappal 30.0 °C (86.0 °F) feletti hőmérséklet van. Közben 2003 európai hőhullám, a hosszan tartó hőség több száz hőség okozta halálesethez vezetett. 15-ban Angliában is előfordult egy 32.2 egymást követő napon át 90.0 °C (1976 °F) feletti hőmérséklet, amely szintén sok hőség okozta halálesetet okozott. A greenwichi állomáson 37.8 augusztusában mért 100.0 °C-os (1911 °F) hőmérsékletet később figyelmen kívül hagyták szabványtól eltérőnek. Alkalmanként az aszály is problémát jelenthet, különösen nyáron, legutóbb 2018 nyarán, és az átlagosnál jóval szárazabb körülmények között, májustól decemberig. A legtöbb egymást követő eső nélküli nap azonban 73 nap volt 1893 tavaszán.

A tél általában hűvös, kis hőmérséklet-ingadozással. Ritka az erős hó, de általában minden télen legalább egyszer esik a hó. A tavasz és az ősz kellemes lehet. Nagyvárosként Londonnak jelentős városi hősziget hatás, így London központja időnként 5 °C-kal (9 °F) melegebb, mint a külvárosokban és a külvárosokban. Ez látható az alábbiakban, ha összehasonlítjuk a Londontól 15 mérföldre (24 km-re) nyugatra fekvő London Heathrow-t a Londoni Időjárási Központtal.


Hónap január Február Mar április lehet Június Július Augusztus szeptember Október November december Év
Rekord magas °C (°F) 17.2
(63.0)
21.2
(70.2)
24.5
(76.1)
29.4
(84.9)
32.8
(91.0)
35.6
(96.1)
40.2
(104.4)
38.1
(100.6)
35.0
(95.0)
29.5
(85.1)
21.1
(70.0)
17.4
(63.3)
40.2
(104.4)
Átlagosan magas °C (°F) 8.4
(47.1)
9.0
(48.2)
11.7
(53.1)
15.0
(59.0)
18.4
(65.1)
21.6
(70.9)
23.9
(75.0)
23.4
(74.1)
20.2
(68.4)
15.8
(60.4)
11.5
(52.7)
8.8
(47.8)
15.7
(60.3)
Napi átlag °C (°F) 5.6
(42.1)
5.8
(42.4)
7.9
(46.2)
10.5
(50.9)
13.7
(56.7)
16.8
(62.2)
19.0
(66.2)
18.7
(65.7)
15.9
(60.6)
12.3
(54.1)
8.4
(47.1)
5.9
(42.6)
11.7
(53.1)
Átlagos alacsony °C (°F) 2.7
(36.9)
2.7
(36.9)
4.1
(39.4)
6.0
(42.8)
9.1
(48.4)
12.0
(53.6)
14.2
(57.6)
14.1
(57.4)
11.6
(52.9)
8.8
(47.8)
5.3
(41.5)
3.1
(37.6)
7.8
(46.0)
Rekordalacsony °C (°F) -16.1
(3.0)
-13.9
(7.0)
-8.9
(16.0)
-5.6
(21.9)
-3.1
(26.4)
-0.6
(30.9)
3.9
(39.0)
2.1
(35.8)
1.4
(34.5)
-5.5
(22.1)
-7.1
(19.2)
-17.4
(0.7)
-17.4
(0.7)
Átlagos csapadék mm (hüvelyk) 58.8
(2.31)
45.0
(1.77)
38.8
(1.53)
42.3
(1.67)
45.9
(1.81)
47.3
(1.86)
45.8
(1.80)
52.8
(2.08)
49.6
(1.95)
65.1
(2.56)
66.6
(2.62)
57.1
(2.25)
615.0
(24.21)
Átlagos csapadékos napok (≥ 1.0 mm) 11.5 9.5 8.5 8.8 8.0 8.3 7.9 8.4 7.9 10.8 11.2 10.8 111.7
Átlagos relatív páratartalom (%) 80 77 70 65 67 65 65 69 73 78 81 81 73
Átlagos Harmatpont ° C (° F) 3
(37)
2
(36)
2
(36)
4
(39)
7
(45)
10
(50)
12
(54)
12
(54)
10
(50)
9
(48)
6
(43)
3
(37)
7
(44)
Átlagosan havonta napsütéses órák 61.1 78.8 124.5 176.7 207.5 208.4 217.8 202.1 157.1 115.2 70.7 55.0 1,674.8
Százalék lehetséges napsütés 23 28 31 40 41 41 42 45 40 35 27 21 35
Átlagos ultraibolya index 1 1 2 4 5 6 6 5 4 2 1 0 3
Forrás 1: Met Office Királyi Holland Meteorológiai Intézet
2. forrás: Időjárási atlasz (napsütés százalékos és UV-index) CEDA archívum NUGÁT Idő és dátum

Lát London éghajlata további klímainformációkért.

  1. ^ Az átlagokat a Heathrow-ról, a szélsőségeket pedig a londoni állomásokról vettük.
Hónap január Február Mar április lehet Június Július Augusztus szeptember Október November december Év
Rekord magas °C (°F) 16.8
(62.2)
19.7
(67.5)
23.3
(73.9)
25.3
(77.5)
29.0
(84.2)
34.5
(94.1)
35.3
(95.5)
37.5
(99.5)
30.2
(86.4)
26.1
(79.0)
18.9
(66.0)
16.4
(61.5)
37.5
(99.5)
Átlagosan magas °C (°F) 8.5
(47.3)
9.2
(48.6)
12.1
(53.8)
15.4
(59.7)
18.6
(65.5)
21.4
(70.5)
23.8
(74.8)
23.3
(73.9)
20.3
(68.5)
15.8
(60.4)
11.6
(52.9)
8.9
(48.0)
15.8
(60.4)
Napi átlag °C (°F) 5.9
(42.6)
6.2
(43.2)
8.4
(47.1)
10.7
(51.3)
13.8
(56.8)
16.7
(62.1)
18.8
(65.8)
18.7
(65.7)
15.9
(60.6)
12.4
(54.3)
8.8
(47.8)
6.3
(43.3)
11.9
(53.4)
Átlagos alacsony °C (°F) 3.4
(38.1)
3.2
(37.8)
4.7
(40.5)
6.0
(42.8)
9.1
(48.4)
12.0
(53.6)
13.9
(57.0)
14.1
(57.4)
11.6
(52.9)
9.0
(48.2)
6.1
(43.0)
3.8
(38.8)
8.1
(46.6)
Rekordalacsony °C (°F) -12.7
(9.1)
-9.4
(15.1)
-6.7
(19.9)
-4.8
(23.4)
-1.0
(30.2)
1.1
(34.0)
5.0
(41.0)
5.3
(41.5)
1.1
(34.0)
-2.1
(28.2)
-8.0
(17.6)
-10.5
(13.1)
-12.7
(9.1)
Átlagos csapadék mm (hüvelyk) 43.9
(1.73)
39.9
(1.57)
36.5
(1.44)
38.6
(1.52)
44.0
(1.73)
49.3
(1.94)
36.3
(1.43)
53.0
(2.09)
52.4
(2.06)
58.3
(2.30)
59.9
(2.36)
50.7
(2.00)
562.9
(22.16)
Átlagos csapadékos napok (≥ 1.0 mm) 10.5 9.2 7.9 8.1 7.9 7.8 7.1 8.2 7.9 10.3 10.6 10.2 105.6
Átlagosan havonta napsütéses órák 44.4 66.1 109.7 152.9 198.7 198.6 209.2 198.0 140.6 99.7 58.5 50.1 1,526.4
Forrás 1: Met Office
2. forrás: Starlings Roost Weather

Területek

A West End színház kerületben 2016-ban

A London hatalmas városi területén belüli helyeket területnevek segítségével azonosítják, mint pl Mayfair, Southwark, Wembleyés Whitechapel. Ezek vagy informális elnevezések, tükrözik a terjeszkedés által elnyelt falvak nevét, vagy felváltják a közigazgatási egységeket, például plébániákat vagy egykori városrészek.

Az ilyen nevek a hagyományok révén továbbra is használatban maradtak, mindegyik egy-egy helyi területre utal, amely sajátos jellegzetességgel rendelkezik, de hivatalos határok nélkül. 1965 óta Nagy-Londont 32 részre osztják London városrészei az ősi London City mellett. A londoni City a fő pénzügyi negyed, és a Canary Wharf a közelmúltban új pénzügyi és kereskedelmi központtá fejlődött Docklands keletre.

A West End London fő szórakoztató és bevásárlónegyede, amely vonzza a turistákat. Nyugat-London drága lakóterületeket foglal magában, ahol több tízmillió fontért eladhatók az ingatlanok. Az ingatlanok átlagos ára Kensington és Chelsea több mint 2 millió font, hasonlóan magas kiadással London központjának nagy részén.

A keleti vég az eredetihez legközelebb eső terület London kikötője, amely nagyszámú bevándorló lakosságáról ismert, valamint arról, hogy London egyik legszegényebb területe. A környező East London a terület London korai ipari fejlődésének nagy részét; Most, barnamezős részeként újjáépítik a telephelyeket a környéken Thames Gateway beleértve a London Riverside és a Alsó Lea-völgy, amelyet a Olimpiai Park az 2012. évi olimpia és paralimpiai játékok.

Építészet

A Tower of London, egy középkori vár, részben 1078-ból származik

A londoni épületek túlságosan sokszínűek ahhoz, hogy bármilyen építészeti stílus jellemezze őket, részben eltérő koruk miatt. Sok nagy ház és középület, mint pl Nemzeti Galéria, abból készülnek Portland kő. A város egyes területeit, különösen a központtól nyugatra eső területeket fehér szín jellemzi stukkó vagy fehérre meszelt épületek. London központjában néhány építmény megelőzte a Nagy tűz 1666-ból, ezek csak néhány nyom újszerű maradványok, a Tower of London és néhány szétszórt Tudor túlélők a városban. Távolabb van például a Tudor-korszak Hampton Court palota, Anglia legrégebbi fennmaradt Tudor palotája, amelyet bíboros épített Thomas Wolsey 1515 körül.

A keleti szárny nyilvános homlokzata Buckingham Palace 1847 és 1850 között épült; 1913-ban alakították át jelenlegi formájára.

A változatos építészeti örökség részét képezik a 17. századi templomok Christopher Wren, neoklasszikus pénzintézetek, mint például a Királyi Tőzsde és a Bank of England, a 20. század elejéig Az öreg Bailey törvényszék és az 1960-as évek Barbican Estate.

A 1939 Battersea erőmű a folyó délnyugati részén egy helyi nevezetesség, míg néhány vasúti végállomás kiváló példa erre Viktoriánus építészetleginkább Szent Pancras és a Paddington. London sűrűsége változó, magas a foglalkoztatási sűrűség a központi terület és a Canary Wharf, nagy lakósűrűség in belső London, és kisebb sűrűségűek Külső London.

Trafalgar tér és szökőkútjaival együtt Nelson oszlopa a jobb oldalon

Az emlékmű a londoni Cityben kilátás nyílik a környékre, miközben megemlékezik a Nagy londoni tűz, amely a közelben keletkezett. Marble Arch és a Wellington Arch, északi és déli végén Park Lane, illetve királyi kapcsolatai vannak, ahogy a Albert emlékmű és a Royal Albert Hall- in Kensington. Nelson oszlopa (Emlékére épült Horatio Nelson admirális) országosan elismert műemlék ben Trafalgar tér, London központjának egyik fókuszpontja. A régebbi épületek főleg téglából épültek, leggyakrabban a sárga Londoni tőzsdetégla vagy meleg narancsvörös fajta, gyakran faragással és fehér vakolattal díszítve díszlécek.

Modern stílusok párhuzamba állítva történelmi stílusokkal; 30 Szent Mária Axe ("Uborka" néven)

A sűrű területeken a koncentráció legnagyobb része közép- és magas épületeken keresztül történik. A londoni felhőkarcolók, mint pl 30 Szent Mária Axe, 42 torony, a Broadgate-torony és a Egy Kanada téren, többnyire a két pénzügyi negyedben, a londoni City és Canary Wharf. A sokemeletes fejlesztés bizonyos helyeken korlátozott, ha az akadályozná védett nézetek of Szent Pál székesegyház és más történelmi épületek. Ezt a „St Paul's Heights” néven ismert védelmi politikát London City 1937 óta alkalmazza. Ennek ellenére számos magas felhőkarcoló található London központjában (lásd Magas épületek Londonban), beleértve a 95 emeletes Shard London Bridge, a legmagasabb épülete az Egyesült Királyságban.

Egyéb figyelemre méltó modern épületek közé tartozik A szike, eredetileg egy becenév, amelyet a Financial Times jellegzetes szögletes kialakítása miatt, amelyet később hivatalos neveként jelöltek meg, Fenchurch Street 20, a "The Walkie-Talkie" névre keresztelt jellegzetes formája miatt, amely hasonlít a kétirányú rádió kézibeszélő, Az egykori Városháza in Southwark jellegzetes ovális formájával, a Art Deco BBC Broadcasting House plusz a Posztmodern Brit Könyvtár in Somers Town/A király keresztje és a No 1 Baromfi by James Stirling Az BT torony (tulajdonosa a BT csoport1846 méteres távközlési vállalat, amelynek eredete 620-ig nyúlik vissza, 189 láb (360 méter) magasságban áll, és a tetején egy XNUMX fokos színes LED-kijelző található, ami szembetűnővé teszi London látképét, amely minden nap alatt megjeleníti a híreket a nyilvánosság számára. napon, beleértve a legfrissebb híreket, mint például a „Ez egy lány” rózsaszín háttérrel a születéséről Princess Charlotte A 2015. Ami korábban a Millenniumi kupola, a Temze mellett, Canary Wharftól keletre, ma szórakozóhely az ún az O2 Arena.

Cityscape

A Parlament és a Erzsébet-torony (Big Ben) a jobb előtérben, a London szeme a bal előtérben és A Shard val vel Canary Wharf a háttérben; 2014 szeptemberében volt látható

Természettudomány

A Londoni Természettudományi Társaság azt sugallja, hogy London a "világ egyik legzöldebb városa", több mint 40 százaléka zöldterülettel vagy nyíltvízzel. Azt jelzik, hogy 2000 virágos növényfajt találtak ott termesztve, és hogy a dagályos Temze 120 halfajt támogat. Azt is elmondják, hogy több mint 60 madárfaj fészkel London központja és tagjaik 47 lepkefajtát, 1173 lepkét és több mint 270 pókot jegyeztek fel London környékén. Londoné vizes a területek számos vízimadár országos jelentőségű populációját támogatják. Londonnak 38 van Különleges tudományos érdeklődésre számot tartó helyek (SSSI), kettő nemzeti természetvédelmi területek és 76 helyi természetvédelmi területek.

kétéltűek gyakoriak a fővárosban, köztük sima gőte mellett él Tate Modernés közönséges békák, közönséges varangyok, tenyeres gőték és a tarajos gőte. Másrészt az őshonos hüllők, mint pl lassú férgek, közönséges gyíkok, rácsos füves kígyók és a összeadók, többnyire csak ebben láthatók Külső London.

Egy róka az Ayres utcában, Southwark, Dél-London

A többi londoni lakos között 10,000 XNUMX van vörös róka, így London minden négyzetmérföldére (16 négyzetkilométerenként) 6 róka jut. Ezek a városi rókák észrevehetően merészebbek vidéki unokatestvéreiknél, megosztják a járdát a gyalogosokkal, és kölyköket nevelnek az emberek hátsó udvarában. Még a rókák is besurrantak a Parlament, ahol egy iratszekrényen aludni találtak. Egy másik betört a területére Buckingham Palaceállítólag megölte II. Erzsébet királynő kitüntetettjeit rózsaszín flamingók. Általában azonban úgy tűnik, hogy a rókák és a városi emberek kijönnek egymással. A londoni székhelyű felmérés 2001-ben Emlős Társaság azt találta, hogy a 80 válaszadó 3,779 százaléka, akik önként vállalták, hogy naplót vezetnek a kerti emlősök látogatásairól, szerette, ha a közelükben vannak. Ez a minta nem tekinthető a londoniak egészének.

Más emlősök, amelyeket itt találtak Nagy-London faliórái sündisznó, barna patkány, egerek, nyúl, cickány, mezei egérés szürke mókus. Outer London vadabb területein, mint pl Epping-erdő, sokféle emlős található, köztük európai nyúl, borz, mező, bank és a vízpatkány, fa egér, sárganyakú egér, anyajegy, cickány és menyét, ezen kívül vörös róka, szürke mókus és sündisznó. Egy halott vidra a The Highway-nél találták meg Wapping, körülbelül egy mérföldre a Tower Bridge, ami arra utalna, hogy száz évnyi távollétük után kezdtek visszaköltözni a városból. Angliában a tizennyolc denevérfaj közül tízet feljegyeztek az Epping-erdőben: szoprán, Nathusius' és a közönséges pipistrellek, közönséges noctula, szerotonin, barbastelle, Daubentoné, barna hosszúfülű, Natterer és a Leislernél.

A furcsa londoni látnivalók között szerepelt egy bálna a Temzében, míg a BBC Two programja Természeti világ: London természetellenes története mutatja vadgalambok használatával London Underground körbejárni a várost, a pecsét amelyből halat vesz halárusokra kívül Billingsgate halpiacés a rókák, amelyek "ülnek", ha kolbászt kapnak.

Csordák piros és a dámvad szabadon barangolhat a nagy részén Richmond és a Bokros park. Minden novemberben és februárban selejtezésre kerül sor, hogy biztosítsák a számok fenntartását. Az Epping-erdő arról is ismert dámvad, amely az Erdőtől északra csordákban gyakran látható. Ritka populációja melanisztikus, fekete dámszarvast is karbantartanak a Szarvasrezervátum közelében Theydon Bois. Muntjac szarvasszázad fordulóján szarvasparkokból szökött ki az erdőben is. Míg a londoniak hozzászoktak a vadon élő állatokhoz, például a madarakhoz és a rókákhoz, akik osztoznak a városban, az utóbbi időben a városi szarvasok kezdenek rendszeressé válni, és éjszakánként egész dámszarvascsordák jönnek be a lakott területekre, hogy kihasználják London zöldterületeit.

demográfia

2021-es népszámlálás – London lakossága születési ország szerint
Születési ország Lakosság Százalék
 Egyesült Királyság 5,223,986 59.4
Nem Egyesült Királyság 3,575,739 40.6
 India 322,644 3.7
 Románia 175,991 2.0
 Lengyelország 149,397 1.7
 Banglades 138,895 1.6
 Pakisztán 129,774 1.5
 Olaszország 126,059 1.4
 Nigéria 117,145 1.3
 Írország 96,566 1.1
 Sri Lanka 80,379 0.9
 Franciaország 77,715 0.9
Egyéb 2,161,174 24.6
Végösszeg 8,799,725 100.0
Népsűrűségi térkép

A 2021-es népszámlálás szerint 3,575,739 40.6 XNUMX ember, vagyis London lakosságának XNUMX%-a külföldon született amivel a város a második legnagyobb bevándorló népesség után New York City, abszolút számokban kifejezve. A 69-ben Londonban született gyerekek mintegy 2015%-ának legalább az egyik szülője külföldön született. A jobb oldali táblázat a londoni lakosok leggyakoribb születési országait mutatja. Vegye figyelembe, hogy a 18. helyen álló német származású lakosság egy része brit állampolgár születésétől fogva az országban szolgáló szülőktől született. Brit fegyveres erők Németországban.

A fokozódó iparosodás a 19. században és a 20. század elején felduzzasztotta London lakosságát, és a 19. század végén és a 20. század elején egy ideig a világ legnépesebb városa volt. 8,615,245-ben, közvetlenül a második világháború kitörése előtt érte el a csúcsot, 1939 7,192,091 2001-re, de a 2001-es népszámlálásig 2011 8,173,941 XNUMX-re csökkent. A népesség azonban a XNUMX-es és XNUMX-es népszámlálások között valamivel több mint egymillió fővel nőtt, és az utóbbiban elérte a XNUMX XNUMX XNUMX főt.

London összefüggő városi területe azonban túlnyúlik Nagy-Londonon, és 9,787,426-ben 2011 XNUMX XNUMX főt számlált. míg a szélesebb agglomeráció lakossága a használt definíciótól függően 12-14 millió volt. Szerint Eurostat, London a második legnépesebb agglomeráció Európában. 726,000 és 1991 között nettó 2001 XNUMX bevándorló érkezett oda.

A régió területe 610 négyzetmérföld (1,579 km).2), így a népsűrűség 13,410 5,177 lakos négyzetmérföldenként (XNUMX XNUMX/km).2) több mint tízszerese bármelyik másiknak brit régió. Lakosságot tekintve London a 19. legnagyobb városa és a 18. legnagyobb metropolita vidék.

Korszerkezet és medián életkor

A 14 évnél fiatalabb gyermekek 20.6-ban Külső-London lakosságának 2018%-át, Belső-Londonban pedig 18%-át tették ki. A 15-24 éves korosztály 11.1% volt külterületen és 10.2% Belső-Londonban, a 25-44 évesek 30.6% Londonban és 39.7% Belső-Londonban, a 45-64 évesek 24% és 20.7%. London belseje ill. A 65 év felettiek aránya Londonon kívül 13.6%, Belső-Londonban viszont csak 9.3%.

A középkor 2018-ban a londoni lakosok száma 36.5 volt, ami fiatalabb, mint az Egyesült Királyság 40.3-as mediánja.

Etnikai csoportok

Nagy-London térképei, amelyek a kiválasztott etnikai csoportok százalékos megoszlását mutatják a 2021-es népszámlálás szerint
fehér
fehér (53.8%)
ázsiai
ázsiai (20.8%)
Fekete
Fekete (13.5%)

Szerint Nemzeti Statisztikai Hivatal, alapján 2011 népszámlálás becslések szerint London 59.8 8,173,941 XNUMX lakosának XNUMX százaléka fehér, 44.9% -kal Fehér brit, 2.2% Fehér ír, 0.1% cigány/ír utazó és 12.1%-a minősített Egyéb fehér. Eközben a londoniak 20.9%-a az ázsiai és vegyes-ázsiai származásúak, a lakosság 19.7%-a teljes ázsiai származású, míg a vegyes-ázsiai származásúak 1.2%-a. indiánok 6.6%-ot tett ki, ezt követte pakisztániak és a bangladesiek egyenként 2.7%-kal. kínai népek 1.5%-át és arabok 1.3%-ért. További 4.9%-ot „egyéb ázsiai” kategóriába soroltak.

London lakosságának 15.6%-a volt Fekete és vegyes-fekete származású. A teljes fekete származás 13.3%-a, a vegyes-fekete örökség 2.3%-át teszi ki. Fekete afrikai London lakosságának 7.0%-át, 4.2%-át as Fekete Karib és 2.1% "Egyéb fekete" néven. 5.0%-a volt kevert faj. A történelem Afrika jelenléte Londonban visszanyúlik a római kori.

2007-ben London-szerte az általános iskolák egyötöde etnikai kisebbséghez tartozott. A 2011-es népszámláláskor London 1,624,768 0 15 46.4 és 19.8 év közötti lakosságának 19%-a fehér, 10.8%-a ázsiai, 4%-a fekete, XNUMX%-a vegyes és XNUMX%-a más etnikai csoport volt. 2005 januárjában egy London etnikai és vallási sokszínűségéről készült felmérés azt állította, hogy Londonban több mint 300 nyelvet beszélnek, és több mint 50 nem őslakos közösség lakossága meghaladja a 10,000 XNUMX főt. Ábra Nemzeti Statisztikai Hivatal mutasd meg, hogy 2010, London külföldön született lakossága 2,650,000 33 1,630,000 (1997%) volt, szemben az XNUMX-es XNUMX XNUMX XNUMX-rel.

A 2011-es népszámlálás azt mutatta, hogy 36.7%-a Nagy-Londonlakossága az Egyesült Királyságon kívül született. A német származású lakosság egy része valószínűleg brit állampolgár volt, akiknek a szülei itt szolgáltak Brit fegyveres erők Németországban. Becslések a Nemzeti Statisztikai Hivatal jelzi, hogy a 2009 júliusa és 2010 júniusa közötti időszakban Londonban élő öt legnagyobb külföldi születésű csoport Indiában, Lengyelországban, az Ír Köztársaságban, Bangladesben és Nigériában született. A 2021-es népszámlálás során a londoni lakosok 40.6%-a külföldön született. A 2021-es népszámlálás etnikai demográfiai adatai szerint 53.8% fehér, a fehér britek 36.8%, az ázsiai vagy ázsiai britek 20.8%, a fekete vagy fekete britek 13.5%, a vegyesek 5.7% és az egyéb 6.3%.

Vallás

Szerint 2011 népszámlálás, a legnagyobb vallási csoportosulások voltak Keresztények (48.4%), ezt követik a nem vallásúak (20.7%), Muszlimok (12.4%), nincs válasz (8.5%), Hinduk (5.0%), zsidók (1.8%), szikhek (1.5%), buddhisták (1.0%) és egyéb (0.6%).

London hagyományosan keresztény, és van nagyszámú templom, különösen a londoni Cityben. A jól ismert Szent Pál székesegyház a Városban és Southwark székesegyház a folyótól délre vannak anglikán közigazgatási központok, míg a Canterbury érsek, főpüspök a Church of England és világszerte Anglikán közösség, a fő lakóhelye a Lambeth-palota a London Lambeth kerülete.

A BAPS Shri Swaminarayan Mandir London a második legnagyobb hindu templom Angliában és Európában.

A fontos nemzeti és királyi szertartásokat megosztják egymással Szent Pál és a Westminster Abbey. Az apátságot nem szabad összetéveszteni a közelivel Westminster székesegyház, A legnagyobb Római Katolikus katedrálisban Anglia és Wales. Az anglikán egyházak elterjedtsége ellenére a betartás alacsony a felekezeten belül. Az Anglikán Egyház statisztikái szerint az anglikán egyház látogatottsága hosszan és folyamatosan csökken.

A nevezetes mecsetek közé tartozik a Kelet-London mecset a Tower Hamletsben, amely hangszórókon keresztül imára hívhatja az iszlámot, A londoni központi mecset a szélén Regent's Park és a Baitul Futuh az Ahmadiyya muszlim közösség. Az olajboom után egyre több a gazdag Közép-keleti Az arab muzulmánok köré épültek Mayfair, Kensington és Knightsbridge Nyugat-Londonban. Vannak nagyok bengáli muszlim a keleti városrészek közösségei Tower Hamletek és a Newham.

Nagy hindu közösségek találhatók az északnyugati városrészekben Borona és a Brent, ez utóbbi adott otthont a 2006-ig tartó időszaknak Európa legnagyobb hindu templom, Neasden templom. Londonban 44 hindu templom is található, köztük a BAPS Shri Swaminarayan Mandir London. Kelet- és Nyugat-Londonban vannak szikh közösségek, különösen Southallban, ahol az egyik legnagyobb szikh populáció és a legnagyobb Indián kívüli szikh templom található.

Nagy része a Brit zsidók Londonban él, jelentős zsidó közösségekkel Stamford Hill, Stanmore, Golders Green, Finchley, Hampstead, Hendon és a Edgware, mindent bele Észak-London. Bevis Marks zsinagóga a City of London kapcsolódik London történelmi szefárd zsidó közösség. Ez az egyetlen zsinagóga Európában, amely több mint 300 éve folyamatosan rendszeres istentiszteleteket tart. Stanmore és a Canons Park zsinagóga Európa ortodox zsinagógái közül a legnagyobb tagsággal rendelkezik, megelőzve Ilford zsinagógában (szintén Londonban) 1998-ban. A London Jewish Forum 2006-ban hozták létre, válaszul a decentralizált londoni kormány növekvő jelentőségére.

Motívumok

londoni születésű ember London-szerte hallható akcentus, főleg az általa beszélt munkásosztály és a alsó középosztály londoniak. Főleg az East Endnek és a tágabb értelemben vett East Londonnak tulajdonítják, amely a 18. századból származik, bár azt feltételezik, hogy a Cockney-féle beszédstílus sokkal régebbi. A Cockney néhány funkciója a következőket tartalmazza: Th-elülső (a "th"-t "f"-nek ejti), például "néhány fing az életben rossz" (a "Mindig nézd az élet jó oldalát" ban ben Monty Python's Brian élete), a "th" egy szóban "v"-vel ejtik (a testvér bruvva lesz), H-csepegés, például „Ampshire for Hampshire (as Eliza doolittle mondta My Fair Lady), és a legtöbb angol akcentushoz hasonlóan Cockney akcentussal leejti az "r"-t egy magánhangzó után például az "autó" szót "cah"-nak ejtik. John Camden Hotten, az övében Szlengszótár 1859-ben hivatkozik Cockney "egy sajátos szlengnyelv használatára" (Cockney rímelő szleng) leírásakor a költségkereskedők az East Endről. Példák a következőkre: a „mellék” szó használata édesemre (rímel a következőre: Treacle torta), a „porkies” pedig hazugságot jelent (rímel a következőre: Sertés piték). A 21. század eleje óta a Cockney-dialektus kevésbé elterjedt magának az East Endnek egyes részein, a modern erődítményekkel, beleértve London más részeit és a külvárosokat is. otthoni megyék.

Estuary English egy köztes akcentus a Cockney és a Kapott kiejtés. Londonban és Délkelet-Angliában minden osztályból széles körben beszélik, a Temzével és annak torkolatával kapcsolatban.

Multikulturális London angol (MLE) a többnemzetiségű egyre gyakoribbá válik a multikulturális területeken a különböző hátterű fiatalok, munkásosztálybeli emberek körében. Ez egy sor etnikai akcentus fúziója, különösen az afro-karibi és a dél-ázsiai, jelentős Cockney befolyással.

Kapott kiejtés Az (RP) a hagyományosan szabványnak tekintett akcentus Brit angol. Nincs konkrét földrajzi összefüggése, bár hagyományosan a Londonban és Délkelet-Angliában használt standard beszédként is definiálják. Főleg az beszéli felső osztály és a felső középosztály londoniak.

Gazdaság

A londoni City, a világ egyik legnagyobb pénzügyi központja

London bruttó regionális termék 2019-ben 503 milliárd font volt, ami körülbelül a negyede Brit GDP. Londonnak öt fő üzleti negyede van: a város, a Westminster, a Canary Wharf, a Camden & Islington és a Lambeth & Southwark. Az egyik módja annak, hogy képet kapjunk relatív jelentőségükről, ha megvizsgáljuk az irodaterületek relatív mennyiségét: Nagy-Londonban 27 millió m2 2001-ben a legtöbb irodaterület a Városban található, 8 millió m-rel2 irodahelyiség. Londonban a legmagasabb ingatlanárak vannak a világon. A World property Journal (2015) jelentése szerint London a világ legdrágább irodapiaca. Mivel a 2015 a londoni lakóingatlan értéke 2.2 billió dollár – ugyanannyi, mint Brazília éves GDP-je. A Nemzeti Statisztikai Hivatal és az Európai Statisztikai Hivatal szerint a városban a legmagasabbak az ingatlanárak az európai városok közül. Az átlagos négyzetméterár London központjában 24,252 2014 euró (8. április). Ez magasabb, mint az ingatlanárak más G3,306 európai fővárosokban; Berlin 6,188 11,229 euró, Róma XNUMX XNUMX euró, Párizs XNUMX XNUMX euró. 2022 júniusában a városi megélhetési költségek és a helyi valuta erőssége alapján London a világ 4. legdrágább városa Hongkong, New York és Genf mögött.

A londoni City

London pénzügyi ágazata a City of London és a Canary Wharf, a két fő üzleti negyedek Londonban. London az egyik legkiemelkedőbb pénzügyi központok a világ mint a nemzetközi pénzügyek legfontosabb helyszíne. London nem sokkal 1795 után vette át a jelentős pénzügyi központ szerepét, amikor a Holland Köztársaság összeomlott a napóleoni hadseregek előtt. Sok Amszterdamban letelepedett bankár (pl. Hope, Baring) számára ez volt az ideje, hogy Londonba költözzön. A 18. században a londoni piacközpontú rendszer is (szemben az amszterdami bankközpontúval) egyre dominánsabbá vált. A londoni pénzügyi elitet egy erős zsidó közösség erősítette Európa-szerte, amely képes volt elsajátítani a kor legkifinomultabb pénzügyi eszközeit. A tehetségek egyedülálló koncentrációja felgyorsította az átmenetet a kereskedelmi forradalomból az ipari forradalomba. Voltaire francia filozófus az angol társadalomról szóló könyvében a kapitalizmusról és a sokféleség hasznosságáról írva kifejtette, miért volt Anglia akkoriban gazdagabb az ország vallásilag kevésbé toleráns európai szomszédaihoz képest:

A Királyi Tőzsde 1886-ben

Tekintse meg a Királyi Tőzsde Londonban, egy olyan helyen, amely tiszteletre méltóbb, mint sok bíróság, ahol minden nemzet képviselői találkoznak az emberiség érdekében. Ott a zsidó, a mahometán és a keresztény együtt üzletelnek, mintha mindannyian ugyanazt a vallást vallják, és a hitetlen nevet csak a csődbe menőknek adják. Ott a presbiteriánus megbízik az anabaptistában, az egyházi ember pedig a kvéker szavától függ. Ha csak egy vallást engedélyeznének Angliában, a kormány nagy valószínűséggel önkényessé válna; ha csak kettő lenne, az emberek elvágnák egymás torkát; de mivel ekkora sokaság van, mind boldogan és békében élnek.

A Bank of EnglandAz 1694-ben alapított bank az a modell, amelyre a legtöbb modern jegybank épül.

A 19. század közepére London volt a vezető pénzügyi központ, a század végén pedig a világ kereskedelmének több mint felét brit pénznemben finanszírozták. Ennek ellenére 2016 London vezeti a világranglistát Globális pénzügyi központok indexe (GFCI), és a második helyen végzett az AT Kearney 2018-as Global Cities Indexén.

London legnagyobb iparága a pénzügy, és annak pénzügyi export nagyban hozzájáruljon az Egyesült Királysághoz fizetési mérleg. Londonban 325,000 közepéig körülbelül 2007 480 embert foglalkoztattak a pénzügyi szolgáltatások területén. Londonnak több mint 37 tengerentúli bankja van, több mint a világ bármely más városában. A BIS szerint ez a világ legnagyobb devizakereskedelmi központja is, amely az 5.1 billió dolláros átlagos napi forgalom mintegy XNUMX százalékát adja. Nagy-London foglalkoztatott lakosságának több mint 85 százaléka (3.2 millió) a szolgáltatási ágazatokban dolgozik. Kiemelkedő globális szerepe miatt London gazdaságát a 2007–2008-as pénzügyi válság. 2010-re azonban a város magához tért, új szabályozói jogosítványokat vezetett be, visszaszerezte az elvesztett teret, és visszaállította London gazdasági dominanciáját. Együtt Professzionális szolgáltatások központja, a londoni City ad otthont a Bank of England, London Stock Exchangeés Lloyd's Londonból biztosítási piac.

Az Egyesült Királyság 100 legjobb tőzsdén jegyzett vállalatának több mint fele (a FTSE 100) és Európa 100 legnagyobb vállalata közül több mint 500 székhelye London központjában található. Az FTSE 70 több mint 100 százaléka London nagyvárosi körzetében található, és a 75 százaléka Fortune 500 cégeknek van irodája Londonban. A Londoni Értéktőzsde megbízásából készült 1992-es jelentésben Sir Adrian Cadbury, családja édesipari cégének elnöke Cadbury, előállította a Cadbury jelentés, a legjobb gyakorlatok kódexe, amely a reform reformjának alapjául szolgált vállalatirányítás szerte a világon.

Média és technológia

Műsorszolgáltató Ház London központjában, a BBC központjában

A médiavállalatok Londonban összpontosulnak, és a médiaterjesztési ágazat London második legversenyképesebb ágazata. A BBC, a világ legrégebbi nemzeti műsorszolgáltatója jelentős munkaadó, míg más műsorszolgáltatók is a város körüli székhellyel rendelkeznek. Sok nemzeti újságok, beleértve The Times, 1785-ben alapították, Londonban szerkesztik; a kifejezést Fleet Street (ahol a legtöbb országos újság működött) marad a metonim a brit nemzeti sajtó számára. London jelentős kiskereskedelmi központ, és 2010-ben a világ városai közül a legmagasabb nem élelmiszer-kiskereskedelmi értékesítést bonyolították le, mintegy 64.2 milliárd GBP összköltséggel. A London kikötője a második legnagyobb az Egyesült Királyságban, 45 milliót kezel tonna rakomány minden évben.

Egyre több technológiai vállalat székhellyel Londonban, különösen Magyarországon East London Tech City, más néven Silicon Roundabout. 2014-ben a város az elsők között kapott a geoTLD. 2014 februárjában London a jövő európai városa lett a 2014/15-ös listában által fDi Intelligence. A számítástechnika úttörője Alan Turing innen származik Maida Vale, Nyugat-London. Egy múzeum bent Bletchley Park, ahol Turing székhelye volt a második világháború idején, található Bletchley, 40 mérföldre (64 km) északra London központjától, ahogy van A Nemzeti Számítástechnikai Múzeum.

A városszerte a fogyasztókhoz energiát szállító tornyokat, kábeleket és nyomásrendszereket kezelő és üzemeltető gáz- és villamosenergia-elosztó hálózatokat a National Grid plc, SGN és a Egyesült Királyság energiahálózatai.

Idegenforgalom

London a világ egyik vezető turisztikai célpontja, és 2015-ben a világ leglátogatottabb városa volt, több mint 65 millió látogatóval. A határokon átnyúló látogatók költései alapján is a világ legnagyobb városa, 20.23-ben 2015 milliárd USD-ra becsülték. A turizmus London egyik legfontosabb iparága, 700,000-ban 2016 36 főállású munkavállalót foglalkoztat, és évi XNUMX milliárd fonttal járul hozzá a gazdasághoz. A város az összes beutazó vendégköltés 54%-át teszi ki az Egyesült Királyságban. Mivel a 2016 A rangsor szerint London volt a világ legnépszerűbb városi úti célja TripAdvisor felhasználók számára.

2015-ben az Egyesült Királyság leglátogatottabb látnivalói mind Londonban voltak. A 10 leglátogatottabb látnivaló a következő volt: (látogatás helyszínenként)

  1. British Museum: 6,820,686
  2. Nemzeti Galéria: 5,908,254
  3. Természettudományi Múzeum (South Kensington): 5,284,023 XNUMX XNUMX
  4. Southbank Center: 5,102,883
  5. Tate Modern: 4,712,581
  6. Victoria és Albert Múzeum (South Kensington): 3,432,325 XNUMX XNUMX
  7. Tudományos Múzeum: 3,356,212
  8. Somerset House: 3,235,104
  9. Tower of London: 2,785,249
  10. National Portrait Gallery: 2,145,486

A londoni szállodai szobák száma 2015-ben 138,769 XNUMX volt, és az évek során várhatóan növekedni fog.

közlekedés

Utazások Nagy-Londonban mód szerint 1997 és 2018 között

A közlekedés a londoni polgármester által irányított négy fő politikai terület egyike, de a polgármester pénzügyi ellenőrzése nem terjed ki a Londonba belépő hosszabb távú vasúthálózatra. 2007-ben London polgármestere átvette a felelősséget néhány helyi vonalért, amelyek jelenleg a szigetet alkotják London Overground a londoni metró, a villamosok és a buszok iránti meglévő felelősséget. A tömegközlekedési hálózatot a Transport for London (TfL).

A londoni metrót alkotó vonalak, valamint a villamosok és buszok 1933-ban egy integrált közlekedési rendszer részévé váltak, amikor a Londoni személyszállítási bizottság or Londoni közlekedés elkészült. A Transport for London ma már a nagy-londoni közlekedési rendszer legtöbb vonatkozásáért felelős bejegyzett társaság, amelyet egy igazgatóság és egy, az Egyesült Királyság által kinevezett biztos irányít. London polgármestere.

Repülés

Heathrow repülőtér Európa legforgalmasabb repülőtere, valamint a világ második legforgalmasabb nemzetközi utasforgalma (5 terminálC a képen).

London jelentős nemzetközi légi közlekedési csomópont a világ legforgalmasabb városi légtere. Nyolc repülőtér használja ezt a szót London nevükben, de ezek közül haton halad át a legtöbb forgalom. Ezenkívül számos más repülőtér Londont is szolgálják, elsősorban vendéglátással általános célú repülés járatok tekintetében.

  • Heathrow repülőtér-ban Hillingdon, Nyugat-London, sok éven át a a világ legforgalmasabb repülőtere a nemzetközi forgalom számára, és az ország zászlóshajójának fő csomópontja, British Airways. 2008 márciusában nyílt meg ötödik terminálja. A 2014, Dubai a Heathrow-tól szerezte meg a vezető pozíciót a nemzetközi utasforgalom tekintetében.
  • Gatwick Airport, Londontól délre West Sussex, több célállomásra bonyolítja le a járatokat, mint bármely más brit repülőtér és a fő alapja easyJet, utasszám szerint az Egyesült Királyság legnagyobb légitársasága.
  • Stansted repülőtér, Londontól északkeletre Essex, olyan járatokkal rendelkezik, amelyek a legtöbb európai célállomást szolgálják ki az Egyesült Királyság repülőterei közül és a fő alapja Ryanair, nemzetközi utasok számát tekintve a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága.
  • Luton Airport, Londontól északra Bedfordshire, számos fapados légitársaság használja (különösen az easyJet és Wizz Air) rövid távú járatok esetén.
  • London City repülőtere, a legközpontibb repülőtér és a legrövidebb kifutópályával rendelkező repülőtér Newham, Kelet-London, az üzleti utazókra összpontosít, teljes körű szolgáltatást nyújtó rövid távú menetrend szerinti járatokkal és jelentős üzleti jet forgalom.
  • Southend repülőtér, Londontól keletre Essex, egy kisebb, regionális repülőtér, amely korlátozott, bár növekvő számú légitársaság rövid távú járatait szolgálja ki. 2017-ben a nemzetközi utasok több mint 95%-át tették ki Southendben, ami a legmagasabb arány a londoni repülőtéren.

Sín

Underground és DLR

A London Underground a világ legrégebbi és harmadik leghosszabb gyors tranzit rendszer.

Megnyitva az 1863-ban, a London Underground, amelyet általában a Csőnek vagy csak a Földalattinak neveznek, a legrégebbi és a harmadik leghosszabb Metró rendszer a világon. A rendszer szolgál 272 állomások. és több magáncégből alakult, köztük a világ első földalatti elektromos vezetékéből, a City és a dél-londoni vasút, amelyet 1890-ben nyitottak meg.

Naponta több mint négymillió utazást tesznek meg a földalatti hálózaton, évente több mint 1 milliárdot. Egy beruházási programmal próbálják csökkenteni a torlódásokat és javítani a megbízhatóságot, beleértve 6.5 milliárd fontot (7.7 milliárd eurót), amelyet a 2012 évi nyári olimpiai játékok. A Docklands könnyűvasút (DLR), amely 1987-ben nyílt meg, egy második, több helyi metrórendszer kisebb és könnyebb villamos típusú járművek felhasználásával, amelyek a Docklands, Greenwich és a Lewisham.

külvárosi

Vannak 368 pályaudvar a London Travelcard zónák kiterjedt föld feletti elővárosi vasúthálózaton. Különösen Dél-Londonban magas a vasutak koncentrációja, mivel kevesebb metróvonal van. A legtöbb vasútvonal London központjában ér véget, és befut tizennyolc végállomás, kivéve a themeslink vonatok összeköttetésben Bedford északon és Brighton délen via Luton és a Gatwick repülőtereken. Londonban van Nagy-Britannia legforgalmasabb állomása az utasok számát tekintveWaterloo, több mint 184 millió ember használja a csereállomás komplexumot (amely magában foglalja Waterloo East állomás) minden évben. Clapham Junction Európa egyik legforgalmasabb vasúti csomópontja.

Mivel Londonban több vasúti kapacitásra van szükség, a Erzsébet vonal (más néven Crossrail) 2022 májusában nyílt meg. Ez egy új vasútvonal, amely keletről nyugatra halad Londonon keresztül Otthon megyék ággal, hogy Heathrow repülőtér. Ez volt Európa legnagyobb építési projektje, 15 milliárd GBP tervezett költséggel.

Városközi és nemzetközi

St Pancras International a nagysebességű fő terminál Eurostar és a Nagy sebességű 1 szolgáltatások, valamint az ingázó elővárosi Thameslink és a városközi szolgáltatások East Midlands vasút szolgáltatások.

London a központja Nemzeti Vasút hálózat, a vasúti utazások 70 százaléka Londonban kezdődik vagy végződik. King's Cross állomás és a Euston állomás, amelyek mindketten Londonban vannak, a kiindulópontjai a Keleti part fővonala és a Nyugati parti fővonal – Nagy-Britannia két fő vasútvonala. Az elővárosi vasúthoz hasonlóan a regionális és helyközi vonatok is több végállomásról indulnak a városközpont körül, amelyek közvetlenül összekötik Londont Nagy-Britannia legtöbb nagyvárosával és kisvárosával. A repülő skót egy expressz személyvonat, amely 1862 óta működik Anglia fővárosa (London) és Skócia fővárosa (Edinburgh) között; a világhírű gőzmozdony e szolgáltatásról nevezték el, Repülő skót, volt az első mozdony, amely 100. november 161-án elérte a hivatalosan hitelesített 30 mérföld/órás (1934 km/h) sebességet.

Néhány nemzetközi vasúti szolgáltatás Kontinentális Európa század folyamán működtek hajóvonatok, mint például a Admiraal de Ruijter nak nek Amszterdam és a Éjszakai komp Párizsba és Brüsszelbe. A megnyitó a Csatorna alagút 1994-ben közvetlenül összekapcsolta Londont a kontinentális vasúthálózattal, lehetővé téve Eurostar szolgáltatások megkezdéséhez. 2007 óta nagy sebességű vonatok kapcsolódnak St. Pancras International val vel Lille, Calais, Párizs, Disneyland Paris, Brüsszel, Amszterdam és más európai turisztikai célpontok a Nagy sebességű 1 vasúti összeköttetés és a Csatorna alagút. Az első nagysebességű belföldi A vonatok 2009 júniusában indultak el Kent Londonba. Vannak tervek a második nagy sebességű vonal összeköti Londont Midlands-szel, Északnyugat-Angliával és Yorkshire-rel.

fuvar

Bár vasúti árufuvarozás a szintek magasságukhoz képest messze alacsonyabbak, jelentős mennyiségű rakományt szállítanak Londonba és onnan is vasúton; elsősorban építőanyagok és hulladéklerakó Pazarlás. A brit vasúthálózat egyik fő csomópontjaként a londoni síneken a többi régióba is nagy mennyiségű árut szállítanak, mint pl. konténeres fuvarozás a Csatorna-alagútból és La Manche-csatorna portok, és nukleáris hulladék mert újrafeldolgozás at Sellafield.

Buszok, autóbuszok és villamosok

A Új Routemaster (ami felváltotta a AEC Routemaster) 2012-ben állt forgalomba. A piros emeletes busz London emblematikus szimbóluma.

London buszhálózat a nap 24 órájában körülbelül 9,300 járművel, több mint 675 buszjárattal és körülbelül 19,000 XNUMX buszmegállóval közlekedik. 2019-ben a hálózat több mint 2 milliárd ingázó utazást bonyolított le évente. 2010 óta évente átlagosan 1.2 milliárd GBP bevétel keletkezik. London rendelkezik a világ egyik legnagyobb kerekesszékkel megközelíthető hálózatával 2007 harmadik negyedévétől pedig az audiovizuális közlemények bevezetésével elérhetőbbé vált a hallás- és látássérült utasok számára.

London autóbusz-központja Victoria autóbusz-állomás, Egy Art Deco az épületet 1932-ben nyitották meg. Az autóbusz-állomást kezdetben egy autóbusz-társaságok csoportja üzemeltette London Coastal Coaches néven; 1970-ben azonban a járat és az állomás bekerült az ország autóbuszjáratainak államosításába, és az Országos Autóbusztársaság részévé vált. 1988-ban az autóbusz-állomást a London Transport megvásárolta, amely aztán azzá vált Transport for London. A Victoria Coach Station évente több mint 14 millió utast szállít, és az Egyesült Királyságban és Európa kontinentális részén nyújt szolgáltatásokat.

London modern villamoshálózattal rendelkezik, ún Tramlink, középpontjában Croydon in Dél-London. A hálózat 39 megállóból és négy útvonalból áll, és 28-ban 2013 millió embert szállított. 2008 júniusa óta Transport for London teljes egészében a Tramlink tulajdonosa és üzemeltetője.

Sikló

London első és máig egyetlen felvonója a Londoni felvonó, amely 2012 júniusában nyílt meg. A felvonó keresztezi a Temzét és összeköti Greenwich-félsziget a ... val Királyi dokkok a város keleti részén. Integrálva van a londonival Oyster Card jegyrendszer, bár az Emirates Air Line viteldíjait nem tartalmazza az Oyster napi korlátja. Felépítése 60 millió fontba került, és csúcsidőben óránként akár 2,500 utast is szállíthat mindkét irányban. Hasonló a Londoni kerékpárkölcsönzési rendszer kerékpárkölcsönzési rendszer, a felvonót 10 éves szerződés keretében szponzorálta a légitársaság Emirates.

Kerékpározás

Santander kerékpárkölcsönző, közel Victoria London központjában

Nagy-London körzetében naponta körülbelül 670,000 XNUMX ember használ kerékpárt, ami azt jelenti, hogy a teljes, körülbelül 7 milliós lakosság körülbelül 8.8%-a használ kerékpárt egy átlagos napon. A kerékpárhasználók e viszonylag alacsony százaléka a londoni kerékpározásra fordított, évi mintegy 110 millió font rossz befektetésnek tudható be, személyenként körülbelül 12 fontnak felel meg, ami a hollandiai 22 fonthoz hasonlítható.

A kerékpározás egyre népszerűbb módja a londoni közlekedésnek. Az indulás a kerékpárkölcsönzési rendszer 2010 júliusában sikeres volt, és általában jól fogadták.

Kikötői és folyami hajók

A London kikötője, amely egykor a világ legnagyobb volt, mára csak a második legnagyobb az Egyesült Királyságban, 45-ben évente 2009 millió tonna rakományt kezelt. A legtöbb rakomány áthalad a Tilbury kikötője, Nagy-London határán kívül.

Londonnak folyami hajójáratai vannak a Temzén Thames Clippers, amelyek ingázó és turistahajó-szolgáltatásokat is kínálnak. A nagyobb mólóknál, beleértve Canary Wharf, London Bridge City, Battersea Erőmű és London szeme (Waterloo), a járatok legalább 20 percenként indulnak az ingázási időkben. A Woolwich komp, évente 2.5 millió utassal, gyakori szolgáltatás, amely összeköti a Északi és a Déli körlevél Utak.

Az utakon

Bár London központjában az utazások többségét tömegközlekedéssel teszik meg, a külvárosokban gyakori az autós utazás. A belső körgyűrű (a városközpont környékén), a Északi és a Déli körlevél utak (csak a külvárosokon belül), és a külső keringő autópálya (a M25, a legtöbb helyen közvetlenül a lakott területen kívül) veszik körül a várost, és számos forgalmas sugárirányú útvonal metszi őket – de nagyon kevés autópálya hatol be belső London. Egy átfogó autópálya-hálózat terve a város egészére (a Ringways terv) az 1960-as években készült, de többnyire az 1970-es évek elején törölték. Az M25 a második leghosszabb körgyűrű Európában, 117 mérföld (188 km) hosszúsággal. A A1 és a M1 csatlakoztassa Londont Leedsés Newcastle és a Edinburgh.

A bérkocsi (fekete taxi) gyakori látvány a londoni utcákon. Bár hagyományosan fekete, ez nem követelmény, ha egyesek más színűre vannak festve, vagy reklámot viselnek.

A Austin Motor Company elkezdte készíteni hakni kocsik (London taxik) 1929-ben, és a modellek közé tartozik Austin FX3 az 1948-től, Austin FX4 1958-tól, újabb modellekkel TXII és a TX4 készítette London Taxis International. A BBC szerint "a mindenütt jelenlévő fekete taxik és a piros emeletes buszok hosszú és kusza történetekkel rendelkeznek, amelyek mélyen beágyazódnak a londoni hagyományokba".

London hírhedt forgalmi torlódásairól; 2009-ben egy autó csúcssebessége 10.6 km/h volt. Az 2003-ban a forgalmi díj a belvárosi forgalom csökkentése érdekében vezették be. Néhány kivételtől eltekintve az autósoknak fizetniük kell egy meghatározott zónában, amely London központjának nagy részét lefedi. Azok az autósok, akik a meghatározott övezet lakosai, jelentősen csökkentett bérletet vásárolhatnak. A londoni kormány kezdetben arra számított, hogy a torlódási díj zóna növeli a napi csúcsidőszakot a metró- és buszhasználók számában, csökkenti a közúti forgalmat, növeli a forgalom sebességét és csökkenti a sorokat; azonban a magángépjárművek növekedése befolyásolta ezeket a várakozásokat. Több év leforgása alatt a hétköznapokon London központjába behajtó autók átlagos száma 195,000 125,000-ről 35 XNUMX autóra csökkent, ami XNUMX százalékkal csökkent a naponta vezetett járművek számában.

Oktatás

Felsőfokú oktatás

University College London A Royal Charter által 1836-ban alapított (UCL) az egyik alapító főiskola a University of London.
Imperial College London, egy műszaki kutató egyetem South Kensington

London a felsőoktatási oktatás és kutatás jelentős globális központja, és Európában a legmagasabb a felsőoktatási intézmények koncentrációja. A 2015/16-os QS World University Rankings szerint Londonban a legmagasabb a legmagasabb szintű egyetemek száma a világon és körülbelül 110,000 XNUMX fős nemzetközi diáklétszáma nagyobb, mint a világ bármely más városa. A 2014 PricewaterhouseCoopers A jelentés Londont a felsőoktatás globális fővárosának nevezte. Számos világelső oktatási intézmény működik Londonban. A 2022-ben QS World University rangsor, Imperial College London a világranglistán a 6. helyen áll, University College London (UCL) a 8. helyen áll, és King's College London (KCL) a 37. helyen áll. Mindegyiket rendszeresen magasan értékelik, az Imperial College az Egyesült Királyság vezető egyeteme Kutatási Kiválósági Keretrendszer helyezés 2021. A London School of Economics a világ vezető társadalomtudományi intézményeként írják le mind az oktatás, mind a kutatás területén. A London Business School a világ egyik vezető üzleti iskolájaként tartják számon, és 2015-ben MBA programját a világ második legjobbjaként értékelte. Financial Times. A város a világ tíz legjobb előadóművészeti iskolája közül háromnak is otthont ad (a 2020-as QS World University Rankings szerint): a Royal College of Music (2. a világranglistán), a Királyi Zeneakadémia (4. helyezés) és a Guildhall Zeneiskola és Dráma (6. helyezés).

Diákokkal Londonban és körülbelül 48,000 XNUMX hüvelyk Londoni Egyetem világszerte, a szövetségi University of London a legnagyobb kontaktoktató egyetem az Egyesült Királyságban. Öt több karú egyetemet foglal magában – City, King's College London, Queen Mary, Royal Holloway és az UCL – és számos kisebb és speciálisabb intézmény, köztük Birkbeck, a Courtauld Művészeti Intézet, Aranyművesek, a London Business School, a London School of Economics, a London School of Hygiene & Tropical Medicine, a Királyi Zeneakadémia, a Központi beszéd- és drámaiskola, a Royal Veterinary College és a Keleti és afrikai tanulmányok iskolája. A Londoni Egyetem tagjainak megvan a sajátjuk felvételi és a legtöbb saját diplomát ad ki.

Szent Mária Kórház, összetevője Imperial College Orvostudományi Kar, ahol 1928-ban Alexander Fleming penicillint fedeztek fel a második emeleti laboratóriumban.

Számos londoni egyetem kívül esik a University of London rendszerén, beleértve Brunel Egyetem, Imperial College London,[Megjegyzés: 6] Kingston Egyetem, London Metropolitan University, Kelet-London Egyetem, Nyugat-londoni Egyetem, Westminsteri Egyetem, London South Bank Egyetem, Middlesex Egyetemés Művészeti Egyetem London (Európa legnagyobb művészeti, design, divat, kommunikáció és előadóművészeti egyeteme). Ezen kívül három nemzetközi egyetem is működik Londonban – Regent's University London, Richmond, az amerikai nemzetközi egyetem Londonban és a Schiller International University.

London ad otthont öt nagy orvosi iskola - Barts és a Londoni Orvos- és Fogorvosiskola (része Queen Mary), A King's College London Orvostudományi Kara (Európa legnagyobb orvosi egyeteme), Imperial College Orvostudományi Kar, UCL Orvosi Iskola és a St George's, a londoni egyetem – és számos kapcsolódó oktatókórháza van. Ez egyben az orvosbiológiai kutatás egyik fő központja, és három az Egyesült Királyság nyolc közül akadémiai egészségtudományi központok a városban találhatók – Imperial College Healthcare, King's Health Partners és a UCL partnerek (Európa legnagyobb ilyen központja). Ezen túlmenően számos orvosbiológiai és biotechnológiai cég székhelye ezekből a kutatóintézetekből a város szerte, legkiemelkedőbb Fehér város. Úttörő ápolónő alapította Florence Nightingale at Szent Tamás Kórház az 1860, a első nővériskola ma a King's College London része. 1952-ben a King's-ben történt, ahol egy csapat vezetett Rosalind franklin rögzített Photo 51, a kritikus bizonyíték a szerkezet azonosításához DNS. Londonban számos üzleti iskola működik, köztük a London üzleti és pénzügyi iskolája, Cass Business School (része City University London), Hult Nemzetközi Üzleti Iskola, ESCP Europe, European Business School London, Imperial College Business School, a London Business School és a UCL Management School.

London számos speciális művészeti oktatási intézménynek ad otthont, köztük a Központi Balettiskola, London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA; elnök Benedict Cumberbatch), Londoni Kortárs Művészeti Főiskola (LCCA), Londoni Kortárs Tánciskola, Országos Cirkuszművészeti Központ, Royal Academy of Dramatic Art (RADA; elnök uram Kenneth Branagh), Rambert Balett- és Kortárstánciskola, a Királyi Művészeti Főiskola, Sylvia Young Színházi Iskola és a Trinity Lábán. A BRIT Iskola a londoni Croydon városrészben az előadóművészet és az előadást lehetővé tévő technológiák képzését végzi színészekkel Tom Holland öregdiákjaik között.

Alap- és középfokú oktatás

A londoni általános és középiskolák, valamint továbbképző főiskolák többsége a hatóság ellenőrzése alatt áll London városrészei vagy más módon államilag finanszírozott; vezető példák közé tartozik Ashbourne Főiskola, Bethnal Green Akadémia, Brampton Manor Akadémia, City és Islington College, Westminster College városa, David Game College, Ealing, Hammersmith és a West London College, Leyton Sixth Form College, Londoni Kiválósági Akadémia, Tower Hamlets Collegeés Newham Collegiate Sixth Form Center. Londonban számos magániskola és főiskola is működik, néhány régi és híres, mint pl City of London Iskola, Borona, Szent Pál iskola, Rövidáru Aske's Fiúiskola, University College School, A John Lyon Iskola, Highgate Iskola és a Westminster Iskola.

Royal Observatory, Greenwich és a tudós társaságok

A turisták sorban állnak fényképezni a történelmi vonalon kiinduló meridián a Királyi Obszervatórium, Greenwich. Az obszervatórium jelentős szerepet játszott a hajózás és a csillagászat történetében.

Alapítva az 1675-ban, a Királyi Obszervatórium in Greenwich a számítási probléma megoldására jött létre hosszúság navigációs célokra. John Harrisonúttörő kronométer, ismert, mint H4 1759-től forradalmasította a tengeri (később a légi) navigációt, és a csillagvizsgáló múzeumában kiállított műtárgyak között szerepel. A greenwichi úttörő munka a hosszúsági fok megoldásában – a csillagász royalban Nevil Maskelyne's Tengeri almanach amely a greenwichi meridiánt egyetemes referenciaponttá tette – hozzájárult Greenwich nemzetközi elfogadásához. kiinduló meridián (0° hosszúság) 1884-ben.

Fontos tudományos tanult társaságok londoni székhelyűek közé tartoznak a Royal Society– az Egyesült Királyság állampolgára tudományos akadémia és a világ legrégebbi nemzeti tudományos intézménye, amelyet 1660-ban alapítottak. és a Királyi Intézet1799-ben alapított; az utóbbi pincéje hol Michael Faraday először mutatták be elektromos mozgás A 1821. Mivel 1825, a Királyi intézmény karácsonyi előadásai tudományos témákat mutattak be a nagyközönségnek, és az előadók között repülőgép-mérnökök is szerepeltek Frank Whittle, természettudós David Attenborough és evolúcióbiológus Richard Dawkins.

kultúra

Szabadidő és szórakozás

A szabadidő a londoni gazdaság jelentős része. Egy 2003-as jelentés a teljes Egyesült Királyság szabadidős gazdaságának egynegyedét Londonnak tulajdonította 25.6 főre 1000 rendezvény jut. A város a négy egyike divat fővárosai A hivatalos statisztikák szerint a világ harmadik legforgalmasabb filmgyártási központja, több élő vígjátékot mutat be, mint bármely más város, és a világ városai közül a legnagyobb színházi közönséggel rendelkezik.

A City of Westminster Londonban, a szórakoztató negyedben West End körül van a hangsúly Leicester Square, ahol London és világfilm első tartanak, és A Piccadilly Circus, óriási elektronikus hirdetéseivel. London színházi negyed itt van, akárcsak számos mozi, bár, klub és étterem, köztük a város Kínai negyed kerületben (in Soho), és csak keletre van Covent Garden, a szaküzleteknek otthont adó terület. A város az otthona Andrew Lloyd Webber, melynek musicaljei a 20. század vége óta uralják a West End színházát. Agatha Christie's Az egérfogó, a világ leghosszabb ideig futó darabját 1952 óta játsszák a West Enden. A Laurence Olivier-díj-valaki után elnevezve Laurence Olivier– évente adják a Society of London Theatre Az Királyi Balett, Angol Nemzeti Balett, Királyi Operaés Angol Nemzeti Opera londoni székhelyűek és fellépnek a Királyi Operaház, a London Colosseum, Sadler's Wells Színház, És a Royal Albert Hall-, valamint országjárás.

Jelenet az éves Notting Hill-i karnevál, 2014

Islington1 mérföld (1.6 km) hosszú Upper Street, amelytől északra nyúlik angyal, több bár és étterem található, mint az Egyesült Királyság bármely más utcájában. Európa legforgalmasabb bevásárlónegyede Oxford Street, egy közel 1 mérföld (1.6 km) hosszú bevásárlóutca, így az Egyesült Királyság leghosszabb bevásárlóutcája. Nagyszámú kiskereskedőnek ad otthont és áruházak, beleértve Selfridges zászlóshajó bolt. Knightsbridge, az ugyanilyen nevesek otthona Harrods áruház, délnyugatra fekszik. 1760-ban nyílt meg zászlóshajó üzletével Regent utca 1881 óta Hamleys a legrégebbi játékbolt a világon. Madame Tussauds viaszmúzeum nyílt meg pék utca A 1835.

London a tervezők otthona John Galliano, Stella McCartney, Manolo Blahnikés Jimmy Chootöbbek között; neves művészeti és divatiskolái a négy nemzetközi divatközpont egyikévé teszik. Mary quant tervezte a miniszoknya benne Kings Road butik be Lengő hatvanas évek Londonja. London az ételek széles választékát kínálja etnikailag sokszínű lakosságának köszönhetően. A gasztronómiai központok közé tartoznak a bangladesi éttermek Tégla sáv és a kínai éttermei Kínai negyed. Vannak Kínai elvitelre egész Londonban, ahogy az indiai éttermek is Indiai és angol-indiai konyha. 1860 körül az első halak és chipek A londoni boltot Joseph Malin, egy zsidó bevándorló nyitotta meg Íj. A Teljes angol reggeli a viktoriánus korból származik, és sok kávézó's Londonban szolgálja a teljes angol nyelvet egész nap. Londonban öt 3 Michelin-csillagos étterem található, köztük Gordon Ramsay étterem in Chelsea. London számos szállodája hagyományos délutáni tea szolgáltatás, mint például a Oscar Wilde Lounge a Hotel Royal Royal a Piccadillyben, és tematikus teaszolgáltatás is elérhető, például egy Alice in Wonderland tematikus délutáni teát szolgálnak fel a Egerton House Hotelés Charlie és a csokigyár tematikus délutáni tea órakor Egy Aldwych a Covent Gardenben. Az ország legnépszerűbb keksz nak nek tunkol teában, csokoládé emésztést elősegítő által gyártották McVitie's náluk Harlesden 1925 óta az északnyugat-londoni gyár.

Shakespeare Globe a Globe Színház modern rekonstrukciója a Temze déli partján.

Különféle lehet éves események, kezdve a viszonylag újjal Újévi felvonulás, tűzijáték a London szeme; a világ második legnagyobb utcai parti, a Notting Hill-i karnevál, későn tartják augusztus munkaszüneti nap minden évben. A hagyományos felvonulások közé tartozik a novemberi felvonulás Főpolgármester műsora, egy évszázados esemény, amely az éves kinevezését ünnepli egy új London City főpolgármestere felvonulással a város utcáin, és júniusban Trooping a szín, hivatalos katonai díszszemlére, amelyet ezredek hajtottak végre Nemzetközösség és a Brit hadseregek ünnepelni a A királynő hivatalos születésnapja. A Boishakhi Mela egy olyan bengáli újév által ünnepelt fesztivál brit bangladesi közösség. Ez a legnagyobb szabadtéri ázsiai fesztivál Európában. A Notting Hill-i karnevál után ez az Egyesült Királyság második legnagyobb utcai fesztiválja, amely több mint 80,000 XNUMX látogatót vonz az egész országból. Először 1862-ban rendezték meg a RHS Chelsea Flower Show (üzemelteti a Királyi Kertészeti Társaság) minden év májusában öt napon keresztül zajlik.

LMBT jelenet

Az első meleg bár a mai értelemben vett Londonban az volt Az Aranyborjú barlangja, éjszakai klubként létesült egy földalatti helyen a Heddon utca 9. szám alatt, közvetlenül Regent utca1912-ben, és a gazdagok, arisztokratikusok és bohémek kísértetiesévé vált. Míg London LMBT turisztikai célpont volt, azután dekriminalizálták a homoszexualitást Angliában 1967-ben láthatóbbá vált a melegbár-kultúra, majd az 1970-es évek elejétől Soho (és különösen Régi Compton utca) lett a központja London LMBT közösség. Meleg, korábban a Astoria, És most menny, egy régóta működő éjszakai klub.

A tágabb brit kulturális mozgalmak is befolyásolták az LMBT-kultúrát: például a megjelenése glam-rock az Egyesült Királyságban az 1970-es évek elején, keresztül Marc Bolan és a David Bowie, látta, hogy egy tinédzser generáció elkezdett játszani az androginizmus gondolatával, és a West End musical A Rocky Horror Show1973-ban debütált Londonban, és széles körben elmondható, hogy hatással volt az ellenkulturális és szexuális felszabadító mozgalmakra. A Blitz Kids (amely tartalmazta Fiú George) gyakran látogatott el a Blitz in keddi klubestjén Covent Garden, segít elindítani a Új romantikus szubkulturális mozgalom az 1970-es évek végén. Ma az éves London Pride Parade és a Londoni Leszbikus és Meleg Filmfesztiválon tartják a városban.

Irodalom, film és televízió

London számos irodalmi mű színhelye volt. A zarándokok be Geoffrey chaucer14. század vége Canterbury mesék elindult Canterbury Londonból – konkrétan a Ujjatlan kabát fogadó, Southwark. William Shakespeare élete nagy részét Londonban élte és dolgozta; a kortársa Ben Jonson szintén ott működött, és néhány munkája, leginkább színdarabja Az Alchemist, a városban játszódik. A pestis év folyóiratát (1722) készítette Daniel Defoe az 1665-ös események fikcionalizálása Nagy pestis.

London irodalmi központjai hagyományosan dombosak Hampstead és (a XX. század eleje óta) Bloomsbury. A városhoz szorosan kötődő írók a naplóírók Samuel Pepys, akit a szemtanúi beszámolója alapján jegyeztek meg a Nagy tűz; Charles Dickens, amelynek az utcaseprők és zsebtolvajok ködös, havas, koszos Londonja nagy hatással volt az emberek korai elképzeléseire. viktoriánus London; és Virginia Woolf, amelyet az egyik legfontosabbnak tartanak modernista század irodalmi alakjai. London későbbi fontos ábrázolásai a 19. századból és a 20. század elejéről Arthur Conan Doyle's Sherlock Holmes történeteket. A 1898, HG Wells' sci-fi regény A világok háborúja Londont (és Dél-Angliát) a marslakók megszállta látja. Szintén jelentősége van Letitia Elizabeth Landon's A londoni évszakok naptára (1834). A város által áthatóan befolyásolt modern írók közé tartozik Peter Ackroyd, London "életrajzának" szerzője, és Iain Sinclair, aki a műfajában ír pszichogeográfia. Az 1940-as években George Orwell esszéket írt a London Evening Standard, leginkább "Egy szép csésze tea", amely a nemzet módszereit érintette teát főzni, És a "A Hold a víz alatt", amely részletes leírást adott ideáljáról kocsma. 1925 karácsony estéjén Micimackó debütált Londonban Esti hírek, a karakterrel egy kitömött játék alapján AA Milne vett a fiának Christopher Robin a Harrodsban. 1958-ban, szerző Michael Bond készítette Paddington medveben találtak egy menekültet London Paddington állomás az őt örökbe fogadó Brown család. Képernyő adaptáció, Paddington (2014), tartalmazza a kalipszó dalt "London a hely számomra".

Megnyitva az 1937-ban, a Odeon mozi in Leicester Square számos európai és világfilmes premiernek ad otthont.

London jelentős szerepet játszott a filmiparban. A Londonon belüli vagy azzal határos fő stúdiók közé tartozik Pinewood, Elstree, Ealing, Shepperton, Twickenhamés Leavesden, A James Bond és a Harry Potter sorozat számos jelentős itt készült film közül. Munkacímű filmek Londonban van a központja. A utómunkálatok a közösség összpontosul SohoLondonban pedig a világ hat legnagyobb épülete található vizuális effektek cégek, mint pl Framestore. Az Imaginarium, digitális előadás-rögzítő stúdiót alapított Andy Serkis. London a filmek színhelye, többek között Twist Olivér (1948), Scrooge (1951), Pán Péter (1953), A 101 dalmát (1961), My Fair Lady (1964), Mary Poppins (1964), Felrobban (1966), A Clockwork Orange (1971), Hosszú nagypéntek (1980), A nagy egér-nyomozó (1986), Notting Hill (1999), Igazából szerelem (2003), V for Vendetta (2005), Sweeney Todd (2008) és A király beszéde (2010). Nevezetes londoni színészek és filmesek: Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Michael Caine, Emma Thompson, Gary Oldman, Guy Ritchie, Christopher Nolan, Alan Rickman, Jude Law, Helena Bonham Carter, Idris Elba, Tom Hardy, Keira Knightley és a Daniel Day-Lewis. Ealing vígjátékok szerepeltek Alec Guinness, Hammer Horrors szerepeltek Christopher Lee, Míg a Richard Curtis's rom-coms szerepelt Hugh Grant. Az ország legnagyobb mozilánca, Odeon mozik 1928-ban alapította Londonban Deutsch Oscar. Először 1949-ben, 2017 óta a British Academy Film Awards (BAFTA) zajlottak a Royal Albert Hallban. Az 1957-ben alapított BFI londoni filmfesztivál októberben két héten keresztül zajlik.

London a televíziós produkciók egyik fő központja, beleértve a stúdiókat is Televíziós Központ, ITV Studios, Sky Campus és a Fountain Studios; ez utóbbi adott otthont az eredeti tehetségkutatóknak, pop bálvány, Az X-Faktorés Britain's Got Talent, mielőtt az egyes formátumokat a világ minden tájára exportálták volna. Korábban az ITV franchise-ja volt, Temze televízió szerepelt komikusok, mint pl Benny Hill és a Rowan Atkinson (Mr. Bean először a Temze vetítette), míg Talkback előállított Az Ali G Show-ból amely szerepelt Sacha Baron Cohen as Ali G., egy faux-streetwise gengszter Foltok, Londontól nyugatra. Számos televíziós műsort rendeztek Londonban, köztük a népszerű televíziós szappanoperát EastEnders1985 óta a BBC sugározza.

Múzeumok, művészeti galériák és könyvtárak

London az számos múzeumnak ad otthont, galériák és egyéb intézmények, amelyek közül sok ingyenes és jelentős látnivalók valamint kutatói szerepet tölt be. Ezek közül elsőként létrejött a British Museum in BloomsburyIn 1753. Az eredetileg régiségeket, természetrajzi példányokat és a nemzeti könyvtárat tartalmazó múzeumban ma 7 millió műtárgy található a világ minden tájáról. 1824-ben a Nemzeti Galéria azért alakult, hogy helyet adjon a brit nemzeti nyugati festmények gyűjteményének; ez most előkelő helyet foglal el Trafalgar tér.

A Brit Könyvtár a második a világ legnagyobb könyvtára, És a nemzeti könyvtár az Egyesült Királyság. Sok más kutatókönyvtár is létezik, köztük a Üdvözöljük a könyvtárat és a Dana Center<p></p> egyetemi könyvtárak, Beleértve az British Library of Political and Economic Science at LSE, a Központi Könyvtár at császári, a Maughan Könyvtár at király, És a Szenátusi Ház könyvtárai a University of London.

A 19. század második felében a lokál South Kensington így lett kifejlesztveAlbertopolis", egy kulturális és tudományos negyed. Három nagy nemzeti múzeum található itt: a Victoria és Albert Múzeum (a alkalmazott művészetek), A Természettudományi Múzeum, És a Tudományos Múzeum Az National Portrait Gallery 1856-ban alapították a brit történelem figuráinak ábrázolására; állománya ma már a világ legkiterjedtebb portrégyűjteményét tartalmazza. A brit művészet nemzeti galériája a Tate-britannia1897-ben, eredetileg a Nemzeti Galéria melléképületeként létesült. A korábbi nevén Tate Gallery a modern művészet jelentős központjává is vált. 2000-ben ez a gyűjtemény ide költözött Tate Modern, az előbbiben helyet kapott új galéria Bankside erőmű amelyhez a Temzétől északra a gyalogosok a Millenniumi híd.

zene

A Royal Albert Hall- koncerteknek és zenei eseményeknek ad otthont, többek között A Proms melyeket minden nyáron rendeznek, valamint filmvetítéseket, élőzenekari zenével kísérve.

London az egyik jelentős klasszikus és népszerű zene a világ fővárosai, és nagy zenei társaságoknak ad otthont, mint pl Universal Music Group International és a Warner Music Group, és számtalan zenekar, zenész és iparági szakember. A város számos zenekarnak és koncertteremnek ad otthont, mint például a Barbican Művészeti Központ (fő bázisa a London Szimfonikus Zenekar és a Londoni Szimfonikus Kórus), A Southbank Center (London Filharmonikus Zenekar és a Filharmónia Zenekar), Cadogan Hall (Királyi Filharmonikus Zenekar), És a Royal Albert Hall- (A Proms). A Proms, a napi zenekari klasszikus zene nyolc hetes nyári szezonja, amelyet először 1895-ben rendeztek meg, a A szalagavatók utolsó éjszakája (működik Edward Elgar, Henry Wood, Thomas Arne és a Hubert Parry jellemző a csúcsponton). London két fő operaháza a Királyi Operaház és a London Colosseum (haza a Angol Nemzeti Opera). Az Egyesült Királyság legnagyobb síporgona a Royal Albert Hallban van. További jelentős hangszerek a katedrálisokban és a nagyobb templomokban találhatók – a templom harangjai Szent Kelemen dánok jellemző az 1744-ben gyermekdal "Narancs és citrom", és a dalszöveg utazás a 18. századi London templomain és harangjain keresztül. Számos melegház a városon belül vannak: Királyi Zeneakadémia, Royal College of Music, Guildhall Zeneiskola és Dráma és a Trinity Lábán. A lemezkiadó EMI 1931-ben alakult a városban, és a cég korai alkalmazottja, Alan Blumlein, létrehozva sztereó hangzás az az év.

Abbey Road Studios kapott osztályú felsorolt ​​II 2010-ben „kulturális és történelmi jelentőségű” státuszt kapott.

Londonban számos rock- és popkoncert helyszíne van, köztük a világ legforgalmasabb beltéri helyszíne, az O2 Arena, és a Wembley Aréna, valamint számos közepes méretű helyszín, mint pl Brixton Akadémia, a Hammersmith Apollo és a Pásztor Bush Birodalma. Számos zenei fesztiválok, Beleértve az Vezeték nélküli Fesztivál, szerelmesdoboz és a Hyde Park's Brit nyári idő, Londonban tartják.

A város az eredeti otthona Hard rock kávézó és a Abbey Road Studios, Ahol A Beatles számos slágerüket rögzítették. Az 1960-as, 1970-es és 1980-as években olyan zenészek és csoportok, mint Elton John, Pink Floyd, David Bowie, A Rolling Stones, A Kinks, Queen, Eric Clapton, a Ki, Cliff Richard, Led Zeppelin, Iron Maiden, Deep Purple, T-Rex, A rendőrség, Elvis Costello, Dire Straits, Cat Stevens, Fleetwood Mac, A kúra, Őrültség, Kulturális Klub, Poros Springfield, Phil Collins, Rod Stewart, Status Quo és a Sade, hangjukat London utcáiból és ritmusaiból merítették.

London nagyban hozzájárult a fejlesztéshez punk zene, olyan figurákkal, mint a sex Pistols, Az összecsapás és divattervező Vivienne Westwood mindegyik a városban található. A londoni zenei színtérről további művészek is felbukkannak George Michael, Kate Bush, Seal, Siouxsie és a Banshees, Bokor, a Spice Girls, Jamiroquai, Blur, The Prodigy, Gorillaz, Mumford & Sons, Coldplay, Amy Winehouse, Adele, Sam Smith, Ed Sheeran, Ellie Goulding, Dua Lipa és a Florence és a gép. A londoni művészek kiemelkedő szerepet játszottak a fejlesztésben szinti-pop, beleértve Gary Numan, Depeche Mode, a Pet Shop Boys és a Eurythmics; az utóbbié"Az édes álmok ebből vannak)" című felvételt észak-londoni otthonuk padlásán rögzítették, és az otthoni felvételi módszerek trendjét hirdették. A karibi hatású londoni művészek közé tartoznak Forró csokoládé, Billy-óceán, Soul II Soul és a Eddy Grant, az utóbbi beolvasztásával reggae, soul és szamba rockkal és popdal. London a városi zene központja is. Főleg a műfajok UK garázs, dob és basszus, dub-step és a korom idegen műfajaiból fejlődött ki a városban ház, hip-hop, és reggae, valamint a helyi dob és basszus. Zenei állomás BBC Radio 1Xtra a helyiek felemelkedésének támogatására jött létre városi kortárs zene Londonban és az Egyesült Királyság többi részén is. A Brit fonográfiai iparévi népszerű zenei díjátadó, a Brit AwardsLondonban tartják, általában februárban.

Pihenés

Parkok és nyitott terek

Hyde Park (val vel Kensington Gardens előtérben) 1637-es megnyitása óta népszerű közterület.

A 2013. évi jelentés City of London Corporation London Európa "legzöldebb városa" 14,164 35,000 hektárnyi (XNUMX XNUMX hektár) nyilvános parkjával, erdős területével és kertjével. A legnagyobb parkok az országban London központi része három a nyolcból Királyi parkoknevezetesen Hyde Park és a szomszédja Kensington Gardens nyugaton, és Regent's Park az északi. A Hyde Park különösen népszerű sport és néha szabadtéri koncerteknek ad otthont. A Regent's Park tartalmaz London Állatkert, a világ legrégebbi tudományos állatkertje, és közel van Madame Tussauds Viasz múzeum. Primrose Hill, közvetlenül a Regent's Parktól északra, 256 láb (78 m) magasságban népszerű hely, ahonnan megtekintheti a város látképét.

A Hyde Park közelében kisebb királyi parkok találhatók, green Park és a St. James's Park. Számos nagy park található a városközponton kívül, beleértve Hampstead Heath és a fennmaradó királyi parkok Greenwich Park délkeletre és a Bokros park és a Richmond Park (a legnagyobb) délnyugatra, Hampton Court Park szintén egy királyi park, de mivel palotát tartalmaz, adminisztrálja a Történelmi királyi paloták, ellentétben a nyolcassal Királyi parkok.

A Richmond Park közelében található Kew Gardens, amely a világ legnagyobb élő növények gyűjteményével rendelkezik. 2003-ban a kertek kerültek a UNESCO listája Világörökségi helyek. Vannak olyan parkok is, amelyeket a londoni kerületi tanácsok kezelnek, beleértve Victoria Park a keleti vég és a Battersea park középen. Néhány informálisabb, félig természetes nyílt terület is létezik, beleértve a 320 hektáros (790 hektáros) területet. Hampstead Heath of Észak-London, és a Epping-erdő, amely 2,476 hektáron (6,118 hektáron) Keleten. Mindkettőt a City of London Corporation. Hampstead Heath magába foglalja Kenwood House, egy korábbi impozáns otthon és népszerű helyszín a nyári hónapokban, amikor a tó partján klasszikus zenei koncerteket tartanak, és minden hétvégén több ezer embert vonzanak a zenére, a tájra és a tűzijátékra. Az Epping Forest számos szabadtéri tevékenység népszerű helyszíne, beleértve a hegyi kerékpározást, gyaloglást, lovaglást, golfot, horgászatot és tájékozódást.

gyalogló

A lovaglás a fa alagút (fák által beborított útvonal) a nyugati oldalán Wimbledon Common.

A gyaloglás népszerű szabadidős tevékenység Londonban. A sétákat biztosító területek közé tartozik Wimbledon Common, Epping-erdő, Hampton Court Park, Hampstead Heath, a nyolc Királyi parkok, csatornák és használaton kívüli vasúti sínek. A közelmúltban javult a csatornákhoz és folyókhoz való hozzáférés, többek között létrejött a Thames út, amely körülbelül 28 km-re található Nagy-London, és a Wandle Trail; ez 12 mérföld (19 km) hosszan halad át Dél-London mentén River WandleEgy a Temze mellékfolyója.

Más távolsági utak, zöldfelületeket összekötő, szintén létrejöttek, köztük a Capital Ring, a Zöld lánc séta, London külső pályaútja ("Hurok"), Jubileumi sétány, Lea-völgyi séta, És a Diana, a walesi hercegnő emlékséta.

Sport

Wembley Stadium, Anglia otthona férfiak és a női labdarúgó-válogatott és a FA-kupa döntő, 90,000 XNUMX férőhelyes. Ez az Egyesült Királyság legnagyobb stadionja.
Központi Bíróság at Wimbledon. Minden júniusban és júliusban megrendezésre kerülő wimbledoni teniszverseny a világ legrégebbi teniszversenye, és az egyetlen nagy füvön.

London adott otthont a Nyári olimpia háromszor: be 1908, 1948és 2012, így ez az első város, ahol háromszor rendezték meg a modern játékokat. A város házigazdája is volt a British Empire Games in 1934. 2017-ben London adott otthont a Atlétikai világbajnokság az első alkalommal.

London legnépszerűbb sport is labdarúgás, és hét klubja van a Premier League a 2022-23 szezonban: fegyverraktár, Brentford, Chelsea, Crystal Palace, Fulham, Tottenham Hotspurés West Ham United. Más profi férficsapatok Londonban AFC Wimbledon, Barnet, Bromley, Charlton Athletic, Dagenham & Redbridge, Leyton Orient, Millwall, Queens Park Rangers és a Sutton United. Négy londoni csapat vesz részt Női Szuperliga: fegyverraktár, Chelsea, Tottenham és a West Ham United.

1924-ből az eredeti Wembley Stadium volt az otthona angol labdarúgó-válogatott. Ez adott otthont a 1966 FIFA Világkupa döntő, Anglia legyőzte Nyugat-Németországot, és helyszínéül szolgált a FA-kupa döntő szintén rögbi bajnokság's Kihívás Kupa végén. Az új Wembley Stadium ugyanazokat a célokat szolgálja, és kapacitása 90,000 XNUMX. A női csapat legyőzte Németországot a Wembleyben, és győzött euro 2022.

Három Premier Premier Rugby a szakszervezeti csapatok székhelye Nagy-Londonban található: Harlequinek, London ír és a szaracénok. Ealing Trailfinders, londoni sott és a Richmond játszani a RFU bajnokság; a város többi rögbi szakszervezeti klubja közé tartozik a skót, Rosslyn Park FC, Westcombe Park RFC és a Blackheath FC Twickenham Stadion Délnyugat-London ad otthont a hazai mérkőzéseknek Anglia nemzeti rögbi szövetségi csapata és 82,000 XNUMX férőhelyes most, hogy elkészült az új déli lelátó.

Míg rögbi bajnokság Észak-Angliában népszerűbb, Londonban két profi rögbiligás klub működik – a London Broncos a másodosztályban RFL bajnokság, akik a Trailfinders Sportpálya in West Ealing, és a harmadik szint 1. bajnokság csapat, a London Skolars ból ből Fa zöld, Haringey.

London egyik legismertebb éves sportversenye a Wimbledoni teniszbajnokság, tartott a All England Club délnyugati külvárosában Wimbledon óta 1877. Június végén és július elején játszották, ez a világ legrégebbi teniszversenye, és széles körben a legrangosabbnak tartják. 1881-ben Londonban alapították. Slazenger 1902 óta biztosít teniszlabdákat Wimbledonnak, ez a sportág legrégebbi szponzorálása.

Londonnak kettő van Tesztelje a krikettjét indokok alapján, Az Úré (otthona Middlesex CCC) ben Szent János fa és a az Ovális (otthona Surrey CCC) ben Kennington. A Lord négy döntőjének adott otthont Krikett világbajnokság és az úgynevezett Cricket otthona. Alexandra palota Észak-Londonban ad otthont a PDC Darts Világbajnokság és a Masters sznúker torna. További fontos éves események a tömeges részvétel London Marathon, amelyen mintegy 35,000 26.2 futó kísérel meg egy 42.2 km-es pályát a város körül, és a Egyetemi Hajóverseny ( között vitatták Oxford és a Cambridge) a Temzén tól Putney nak nek Mortlake.

Nevezetes emberek

Lásd még:

Megjegyzések

  1. ^ London nem az Egyesült Királyság szokásos értelemben vett városa városi állapot a korona adta.
  2. ^ Lásd még: Önálló város § Országos fővárosok
  3. ^ A Greater London Authority a következőkből áll London polgármestere és a London Közgyűlés. A londoni polgármestert megkülönböztetik a London főpolgármestere, aki a City of London Corporation a City of London.
  4. ^ Szerint Európai Statisztikai Ügynökség (Eurostat), Londonban volt a legnagyobb Nagyobb városi zóna az EU-ban. Az Eurostat az összefüggő városmag és a környező ingázási zóna népességének összegét használja definícióként.
  5. ^ Szerint Collins angol szótár a „kormányzati székhely” meghatározása, London nem Anglia fővárosa, mivel Angliának nincs saját kormánya. Szerint a Oxford angol referenciaszótár a „legfontosabb város” meghatározása és sok más hatóság.
  6. ^ Az Imperial College London 1908 és 2007 között a Londoni Egyetem egyik főiskolája volt. A diplomákat ez idő alatt a szövetségi egyetem adta ki; a főiskola azonban most saját diplomát ad ki.

Referenciák

  1. ^ a b c „Népesség- és háztartásbecslések, Anglia és Wales: Népszámlálás 2021”. ons.gov.uk. Nemzeti Statisztikai Hivatal. Lekért 15 október 2022.
  2. ^ a b Number 1 Poultry (ONE 94), Museum of London Archaeology, 2013. Archaeology Data Service, Yorki Egyetem.
  3. ^ "London időjárási térkép". A Met Office. Archivált az eredetiből 3. augusztus 2018-én. Lekért 26 augusztus 2018.
  4. ^ "2011-es népszámlálás – beépített területek". ONS. Lekért 15 október 2022.
  5. ^ "A világ fő agglomerációi". CityPopulation.de. Lekért 20 április 2023.
  6. ^ Fenton, Trevor. "Regionális gazdasági tevékenység bruttó hazai termék szerint, Egyesült Királyság: 1998-2021". ons.gov.uk.
  7. ^ „A Nagy-Londoni Hatóság 2021–22-es konszolidált költségvetése és összetevőinek költségvetése” (PDF).
  8. ^ Szubnacionális HDI. Területi adatbázis – Globális Adatlabor. hdi.globaldatalab.org.
  9. ^ "Római London". A londoni Múzeum. nd Archivált innen Az eredeti az 22 március 2008-n.
  10. ^ Fowler, Joshua (5. július 2013.). "Londoni kormánytörvény: Essex, Kent, Surrey és Middlesex 50 év után". BBC News.
  11. ^ Mills, AD (2010). Londoni helynevek szótára. Oxford University Press. o. 152. Természetesen egészen a közelmúltig a London név csak a londoni Cityre utalt párossal Westminster külön entitás marad. De amikor 1888-ban létrehozták London megyét, a nevet gyakran meglehetősen lazán használták erre a sokkal nagyobb területre, amelyet néha úgy is emlegettek. Nagy-London körülbelül ettől a dátumtól kezdve. Azonban 1965 Nagy-London újonnan határozták meg sokkal kibővített területként.
  12. ^ "Anglia megyéinek megdöbbentő térképe". BBC News. 25. április 2014. Lekért 25 szeptember 2021.
  13. ^ "1963-as londoni kormánytörvény". jogszabályok.gov.uk. Lekért 26 szeptember 2021.
  14. ^ Jones, Bill; Kavanagh, Dennis; Moran, Michael; Norton, Philip (2007). Politika az Egyesült Királyságban. Harlow: Pearson oktatás. p. 868. ISBN 978-1-4058-2411-8.
  15. ^ „Global Power City Index 2020”. Városi Stratégiák Intézete – A Mori Memorial Foundation. Lekért 25 március 2021.; Adewunmi, Bim (10. március 2013.). "London: A világ mindenének fővárosa". Az őrző. London.; – Mi a világ fővárosa?. Intelligensebb élet. Archiválva innen Az eredeti A 22 szeptember 2013. Lekért 4 július 2013.
  16. ^ „Vezető 200 tudományos város”. Természet. Lekért Június 10 2022.
  17. ^ „A világ legbefolyásosabb városai 2014”. Forbes. 14. augusztus 2014. Lekért 25 március 2021.; Dearden, Lizzie (8. október 2014.). Egy tanulmány szerint London a világ legkívánatosabb városa a munkavégzésre. A Független. London. Lekért 25 március 2021.
  18. ^ „Az európai városok éllovasa a bruttó hazai termék alapján 2017/18-ban”. Statista. Lekért 7 szeptember 2021.
  19. ^ a b "Folyamatosan nő a nemzetközi hallgatók száma Londonban" (Sajtóközlemény). Nagy-Londoni Hatóság. 20. augusztus 2008. Archiválva innen Az eredeti A 24 november 2010.
  20. ^ "Times Higher Education World University Rankings". 19 szeptember 2018.; "Legjobb egyetemek: Imperial College London".; "Legjobb egyetemek: LSE". Lekért 21 szeptember 2019.
  21. ^ "QS World University Rankings 2022". Legjobb egyetemek. Lekért 19 szeptember 2022.
  22. ^ „Miért London a világ legforgalmasabb városa a légi közlekedésben”. Egyszerű repülés. 16. augusztus 2021. Lekért Június 26 2022.
  23. ^ "London Underground". Transport for London. Lekért 6 May 2022.
  24. ^ "Az Egyesült Királyság lakosságában beszélt nyelvek". Nemzeti Nyelvi Központ. 16. június 2008. Archiválva Az eredeti Az 24 szeptemberben 2008."CILT, a Nemzeti Nyelvi Központ". Archivált Az eredeti A 13 február 2005. Lekért 16 augusztus 2007.
  25. ^ "Az Egyesült Királyság, Anglia és Wales, Skócia és Észak-Írország lakosságának becslései". ONS. 28 szeptember 2018. Lekért 15 augusztus 2019.
  26. ^ "Az EU legnagyobb városa. Több mint 7 millió lakos 2001-ben". Országos Statisztikai Hivatal. Archiválva innen Az eredeti A 8 január 2009. Lekért Június 28 2008.
  27. ^ "Fókuszban London – Népesség és migráció | London DataStore". Nagy-Londoni Hatóság. Archiválva innen Az eredeti A 16 október 2010. Lekért 10 február 2012.
  28. ^ "Demographia World Urban Areas, 15. éves kiadás" (PDF). demográfia. 2019. április. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 7 február 2020. Lekért 13 február 2016.
  29. ^ a b "2011-es népszámlálás – beépített területek". nomisweb.co.uk. ONS. 28 június 2013. Lekért 29 március 2021.
  30. ^ "A nagyvárosi területek lakossága". Eurostat. 18. június 2019. Lekért December 4 2019.
  31. ^ "A londoni terv (2015. március)". Nagy-Londoni Hatóság. 15. október 2015. Archivált az eredetiből 22. december 2016-én. Lekért 24 március 2021.
  32. ^ "Listák: Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága – a világörökségi listán szereplő ingatlanok". UNESCO Világörökség Központ. Lekért 26 november 2008.
  33. ^ Blackman, Bob (25. január 2008.). A jelentés szerint a West Endnek innovációra van szüksége a felújításhoz. Mi van a színpadon. London. Archiválva innen Az eredeti A 30 április 2011. Lekért 15 november 2010.
  34. ^ a b „A NOB Londont választotta a XXX Olimpia 2012-es játékok rendező városává” (Sajtóközlemény). Nemzetközi Olimpiai Bizottság. 6 július 2005. Archivált az eredetiből 17. október 2011-án. Lekért Június 3 2006.
  35. ^ a b Mills, Anthony David (2001). A londoni helynevek szótára. Oxford University Press. o. 139. ISBN 9780192801067. OCLC 45406491.
  36. ^ „Az Egyesült Királyság legrégebbi kézzel írott dokumentuma „a római londoni ásásnál”". BBC News. 1 június 2016. Lekért Június 1 2016.
  37. ^ Brown, Matt (15. január 2014.). "Hogyan kapta a nevét London". Londonista. Lekért 29 március 2021.
  38. ^ a b Bynon, Theodora (2016). "London neve". A Filológiai Társaság ügyletei. 114 (3): 281-97. két:10.1111 / 1467-968X.12064.
  39. ^ Coates, Richard (1998). "London nevének új magyarázata". A Filológiai Társaság ügyletei. 96 (2): 203-229. két:10.1111 / 1467-968X.00027.
  40. ^ Schrijver, Peter (2014). Nyelvi érintkezés és a germán nyelvek eredete. New York: Routledge. o. 57. ISBN 9781138245372.
  41. ^ Mills, David (2001). A londoni helynevek szótára. Oxford University Press. o. 140. ISBN 9780192801067. OCLC 45406491.
  42. ^ "LDN-ben készült". london.gov.uk. Lekért Június 11 2022.
  43. ^ „LDN Flood Week 2017”. 9. november 2017. Archivált az eredetiről 12. szeptember 2018-én. Lekért 11 szeptember 2018.
  44. ^ a b Denison, Simon (1999. július). "Első 'londoni híd' a Temzében, Vauxhallnál". Brit régészet (46). Archivált az eredetiből 27. április 2011-én. Lekért 15 április 2011.
  45. ^ "London legrégebbi őskori építménye". BAJR. 3. április 2015. Archivált az eredetiből 7. július 2018-én. Lekért 19 augusztus 2018.
  46. ^ a b Milne, Gustav. "London legrégebbi tengerparti építménye!". Béka Blog. Temze felfedezőprogramja. Archivált az eredetiből 30. április 2011-én. Lekért 15 április 2011.
  47. ^ Perring, Dominic (1991). Római London. London: Routledge. o. 1. ISBN 978-0-203-23133-3.
  48. ^ "Brit történelem idővonala – római Britannia". BBC. Archivált Az eredeti A 30 április 2011. Lekért Június 7 2008.
  49. ^ Lancashire, Anne (2002). Londoni Polgári Színház: Városi dráma és látványosság a római időktől 1558-ig. Cambridge University Press. o. 19. ISBN 978-0-521-63278-2.
  50. ^ "Londinium utolsó napjai". A londoni Múzeum. Archivált Az eredeti A 8 január 2009. Lekért 31 március 2013.
  51. ^ "Lundenwic korai évei" Az A londoni Múzeum. Archivált Az eredeti A 10 június 2008.
  52. ^ Wheeler, Kip. "Viking támadások". Archivált Az eredeti A 1 január 2016. Lekért 19 január 2016.
  53. ^ Vince, Alan (2001). "London". Lapidge-ben Michael; Blair, John; Keynes, Simon; Scragg, Donald (szerk.). Az angolszász angliai Blackwell Encyclopaedia. Blackwell. ISBN 978-0-631-22492-1.
  54. ^ Stenton, Frank (1971). Anglo-szász Anglia (3. kiadás). Oxford University Press. 538–539. ISBN 978-0-19-280139-5.
  55. ^ Blair, John (2001). "Westminster". Lapidge-ben Michael; Blair, John; Keynes, Simon; Scragg, Donald (szerk.). Az angolszász angliai Blackwell Encyclopaedia. Blackwell. ISBN 978-0-631-22492-1.
  56. ^ Ibeji, Mike (17. február 2011.). "Történelem - 1066 - Vilmos király". BBC. Archivált az eredetiről 22. szeptember 2009-én. Lekért 29 március 2021.
  57. ^ Tinniswood, Adrian. "A brit építészet története – Fehér torony". BBC. Archivált az eredetiből 13. február 2009-én. Lekért 5 May 2008.
  58. ^ "Az Egyesült Királyság Parlamentje – Parlament: Az épület". Egyesült Királyság parlamentje. 9. november 2007. Archiválva Az eredeti A 11 március 2008. Lekért 27 április 2008.
  59. ^ "Westminsteri palota". Egyesült Királyság parlamentje. Archiválva innen Az eredeti A 4 április 2008. Lekért 27 április 2008.
  60. ^ Schofield, John; Vince, Alan (2003). Középkori városok: A brit városok régészete európai környezetben. Continuum International Publishing Group. p. 26. ISBN 978-0-8264-6002-8.
  61. ^ Ibeji, Dr. Mike (10. március 2011.). „BBC – Történelem – A brit történelem mélysége: fekete halál”. BBC. Archivált az eredetiből 30. április 2011-én. Lekért 3 november 2008.
  62. ^ "II. Richárd (1367-1400)". BBC. Archivált az eredetiből 30. április 2011-én. Lekért 12 október 2008.
  63. ^ Jacobs, Joseph (1906). "Anglia". Zsidó enciklopédia.
  64. ^ Mundill, Robin R. (2010), "A király zsidói", Folytonosság, London, 88–99. ISBN 978-1-84725-186-2, LCCN 2010282921, OCLC 466343661, OL 24816680M
  65. ^ a b Pevsner, Nikolaus (1. január 1962.). London – London és Westminster városai. Vol. 1 (2. kiadás). Penguin könyvek. o. 48. MINT A B0000CLHU5.
  66. ^ Chisholm, Hugh, szerk. (1911). "Acélgyár, a kereskedők" . Encyclopædia Britannica (11. kiadás). Cambridge University Press.
  67. ^ Pounds, Normal JG (1973). Európa történelmi földrajza Kr.e. 450–1330. Cambridge University Press. o. 430. két:10.1017/CBO9781139163552. ISBN 9781139163552.
  68. ^ Ramsay, George Daniel (1986). A királynő kereskedői és Hollandia lázadása (The End of the Antwerp Mart, 2. kötet). Manchester University Press. 1. és 62–63. ISBN 9780719018497.
  69. ^ Burgon, John William (1839). Sir Thomas Gresham, a Királyi Tőzsde alapítójának élete és kora: Sok kortársának közleményei. Illusztrációkkal, 2. kötet. London: R. Jennings. 80–81. ISBN 978-1277223903.
  70. ^ "A járványoktól a puritánokig: amikor a színház leállt a történelem során, és hogyan állt helyre". A Stage.co.uk. Lekért Június 22 2022.
  71. ^ "London 10 legrégebbi színháza". A Telegraph. Archivált az eredetiből 11. január 2022-én. Lekért Június 27 2022.
  72. ^ Durston, Christopher (1993). I. James. London: Routledge. p. 59. ISBN 978-0-415-07779-8.
  73. ^ Doolittle, Ian (2014). ""A nagy elutasítás": Miért kormányozza a londoni City Corporation csak a Square Mile-t? A London Journal. 39 (1): 21-36. két:10.1179/0305803413Z.00000000038. S2CID 159791907.
  74. ^ Flintham, David. "London". Erődített helyek. Archivált Az eredeti A 16 január 2009. Lekért 28 március 2021.
  75. ^ Harrington, Peter (2003). Angol polgárháborús erődítmények 1642–51, Fortress 9. kötet, 9, Osprey Publishing, ISBN 1-84176-604 6-. o. 57
  76. ^ Flintham, David. "London". Erődített helyek. Archivált Az eredeti A 16 január 2009. Lekért 28 március 2021.Razzell, Péter; Razzell, Edward, szerk. (1. január 1996.). Az angol polgárháború: egy kortárs beszámoló (1. v.). Wencelaus Hollar (illusztrátor), Christopher Hill (Bevezetés). Caliban könyvek. ISBN 978-1850660316.Gardiner, Samuel R. (18. december 2016.). A nagy polgárháború története, 1642-1649. Vol. 3. Elfelejtett könyvek (megjelenés: 16. július 2017.). p. 218. ISBN 978-1334658464.
  77. ^ „A pestisjárványok jegyzéke Angliában 1348–1665”. Urban Rim. 4. december 2009. Archiválva Az eredeti A 8 május 2009. Lekért 3 May 2010.
  78. ^ "A pestis története". Channel 4. Archivált Az eredeti Az 13 május 2011.
  79. ^ Pepys, Samuel (2. szeptember 1666.) . Mynors Bright (megfejtő); Henry B. Wheatley (szerk.). Samuel Pepys naplója. Vol. 45: 1666. augusztus/szeptember. ISBN 978-0-520-22167-3. Archivált az eredetiből 13. augusztus 2013 -án.
  80. ^ Schofield, Dr. John (17. február 2011.). „BBC – Történelem – Brit történelem mélyrehatóan: London a nagy tűzvész után”. BBC. Archivált az eredetiből 10. április 2009-én. Lekért 29 március 2021.
  81. ^ "Újjáépítés a tűz után". A londoni Múzeum. Archivált Az eredeti A 1 február 2008. Lekért 27 április 2008.
  82. ^ Reddaway, Thomas Fiddian (1940). "London újjáépítése a nagy tűzvész után". Történelem. Jonathan Cape. 25 (98): 97-112. két:10.1111/j.1468-229X.1940.tb00765.x. Lekért 28 március 2021.
  83. ^ a b "Amszterdam és London mint pénzügyi központok a tizennyolcadik században". Cambridge University Press. Lekért 4 július 2022.
  84. ^ Pokol a földön, vagy a város felfordulásban (anon., London 1729). Jarndyce Autumn Miscellany katalógus, London: 2021.
  85. ^ "PBS – Sweeney Todd, a Fleet Street démonborbélya". PBS. 2001. Lekért 28 március 2021.
  86. ^ Jackson, Peter (3. augusztus 2009.). "Durva igazságszolgáltatás – viktoriánus stílus". BBC News. Lekért 28 március 2021.
  87. ^ "Nemzeti ügyek: A halálbüntetés: elhalványuló gyakorlat". Time. New York. 21. március 1960. Archiválva Az eredeti A 27 szeptember 2009. Lekért December 13 2011.
  88. ^ Harris, Rhian (5. október 2012.). "Történelem – Az alapító kórház". BBC. Lekért 28 március 2021.
  89. ^ a b Coispeau, Olivier (2016). Pénzügyi mesterek: A nemzetközi pénzügyi központok rövid története az elmúlt évezredben. Világtudományos. ISBN 978-981-310-884-4.
  90. ^ Carlos, Ann M.; Neal, Larry (11. február 2011.). "Amszterdam és London mint pénzügyi központok a tizennyolcadik században". Pénzügyi Történelmi Szemle. 18 (1): 21-46. két:10.1017 / S0968565010000338. ISSN 1474-0052. S2CID 153626377.
  91. ^ "Amikor az ember elege van Londonból, belefáradt az életbe: Samuel Johnson". Archivált az eredetiről 27. április 2011-én.
  92. ^ a b Fehér, Matthew. "A városok felemelkedése a 18. században". British Library. Lekért Június 11 2022.
  93. ^ Christopher Watson (1993). KB Wildey; Wm H. Robinson (szerk.). Az urbanizáció tendenciái. A városi kártevőkről szóló első nemzetközi konferencia anyaga. CiteSeerX 10.1.1.522.7409.
  94. ^ "London: A legnagyobb város". 4. csatorna. Archivált innen Az eredeti A 19 április 2009. Lekért 25 március 2021.
  95. ^ Bertaud, Alain (2018). Rendelés tervezés nélkül: Hogyan alakítják a piacok a városokat. Az MIT sajtó. ISBN 978-0262038768.
  96. ^ "Rejtett extrák: a kolera megérkezik a viktoriánus Londonba". London: Tudományos Múzeum. Archiválva innen Az eredeti A 13 december 2011. Lekért December 13 2011.
  97. ^ Brown, Robert W. "London a tizenkilencedik században". Észak-Karolinai Egyetem, Pembroke. Archiválva innen Az eredeti A 30 december 2011. Lekért December 13 2011.
  98. ^ Pennybacker, Susan D. (2005). Vision for London, 1889–1914. Routledge. p. 18.
  99. ^ "Bawden és Battenberg: a lyoni teázó litográfiái". Az őrző. Lekért Június 27 2022.
  100. ^ "Teázni és beszélni a politikáról: A teázók szerepe". Történelmi Anglia. Lekért Június 27 2022.
  101. ^ "Szafrazsettek, erőszak és harciasság". Brit Könyvtár. Lekért 9 október 2021.
  102. ^ Goebel, Stefan; White, Jerry (2016). "London és az első világháború" (PDF). London Journal. 41 (3): 1-20. két:10.1080 / 03058034.2016.1216758. S2CID 159584322.
  103. ^ "Bombakár-térképek feltárják London második világháborús pusztításait". nationalgeographic.com.au. 18. május 2016. Archiválva innen Az eredeti A 30 április 2017. Lekért Június 18 2017.
  104. ^ "Királyok közé temetve: Az ismeretlen harcos története". www.nam.ac.uk. Nemzeti Hadsereg Múzeum. Lekért 15 április 2023.
  105. ^ Vaughan-Barratt, Nick (4. november 2009.). "Emlékezés". BBC blogok. BBC. Lekért 15 április 2023.
  106. ^ Ronk, Liz (27. július 2013.). "ÉLET az 1948-as londoni olimpián". Time. Archivált Az eredeti A 30 május 2015. Lekért Június 18 2017.
  107. ^ Hibbert, Christopher; Weinreb, Ben; Keay, Julia; Keay, John (2010). A London Encyclopaedia. Matthew Weinreb fényképei (3. kiadás). Pan Macmillan. o. 428. ISBN 9781405049252.
  108. ^ "1951: György király megnyitja a brit fesztivált". BBC. 2008. Lekért Június 18 2017.
  109. ^ CORTON, CHRISTINE L. (6. november 2015.). "A londoni köd visszatérése". A New York Times. Lekért Június 18 2017.
  110. ^ Breen, Matt. "A legtöbbször Google: miért hívják Londont "Big Smoke"-nak?". Time Out London. Lekért 29 november 2022.
  111. ^ Brown, Mick (29. május 2012.). "A gyémánt évtizedek: 1960-as évek". The Daily Telegraph. Archivált az eredetiből 10. január 2022-én. Lekért Június 18 2017.
  112. ^ Robson, David (8. szeptember 2016.). "Swinging Sixties: Sétáljon le a Chelsea's King's Roadon a '60-as években". Daily Express. Lekért Június 18 2017.
  113. ^ MacLean, Rory (15. július 2007.). "Varázslatos emléktúra Londonban". The Daily Telegraph. Archivált az eredetiből 10. január 2022-én. Lekért Június 18 2017.
  114. ^ Bracken, Gregory B. (2011). Gyalogtúra London: Vázlatok a város építészeti kincseiről... Utazás London városi tájain. Marshall Cavendish International. p. 10. ISBN 9789814435369.
  115. ^ Webber, Esther (31. március 2016.). "A GLC felemelkedése és bukása". BBC Newsmaccess-dátum = 18. június 2017.
  116. ^ Cutler, David (16. május 2011.). "Idővonal – Az IRA legrosszabb bombatámadása Nagy-Britannia szárazföldi része ellen". Reuters. Lekért Június 18 2017.
  117. ^ Lowe, Josh (24. március 2017.). "London nem ég: Hogyan tette ellenállóvá Nagy-Britannia történelme az IRA-val szemben a támadásokkal szemben". Newsweek. Lekért 25 március 2021.
  118. ^ Godoy, Maria (7. július 2005.). "Idővonal: London robbanásveszélyes története". NPR. Lekért 25 március 2021.
  119. ^ John, Cindi (5. április 2006.). "A brixtoni zavargások öröksége". BBC. Lekért Június 18 2017.
  120. ^ "London lakossága 8.6 milliós rekordot döntött". BBC News. 2. február 2015. Lekért Június 19 2017.
  121. ^ Zolfagharifard, Ellie (14. február 2014.). "Canary Wharf idővonal: a Thatcher-évektől a katari irányításig". Az őrző. Lekért Június 19 2017.
  122. ^ Hanlon, Michael (18. február 2014.). "A Temze sorompó megmentette Londont – de itt az ideje a TB2-nek?". The Daily Telegraph. Archivált az eredetiből 10. január 2022-én. Lekért Június 19 2017.
  123. ^ "1986: A Greater London Council megszüntetése". BBC. 2008. Lekért Június 20 2017.
  124. ^ Ijeh, Ike (25. június 2010.). "Millennium projektek: 10 év sok szerencsét". building.co.uk. Lekért Június 20 2017.
  125. ^ "London legyőzte Párizst a 2012-es játékokon". BBC Sport. 6. július 2005. Lekért 28 szeptember 2012.
  126. ^ "Július 7-i bombázások: áttekintés". BBC News. London. Archivált az eredetiből 25. december 2006-én. Lekért 28 április 2008.
  127. ^ Derudder, Ben; Hoyler, Michael; Taylor, Peter J.; Witlox, Frank, szerk. (2015). A globalizáció és a világvárosok nemzetközi kézikönyve. Edward Elgar Kiadó. o. 422. ISBN 9781785360688.
  128. ^ „Népességnövekedés Londonban, 1939–2015”. London Datastore. Nagy-Londoni Hatóság. Archiválva innen Az eredeti A 19 február 2015. Lekért 7 július 2015. Alt URL
  129. ^ Chandler, Mark (24. június 2016.). "– Nem szeretne inkább Sadiq elnök lenni? Ezrek szólítják fel Sadiq Khant, hogy nyilvánítsa ki London függetlenségét és csatlakozzon az EU-hoz. Evening Standard. Lekért 25 március 2021.
  130. ^ "A heraldikai sárkány". Sacred-texts.com. Archivált az eredetiből 28. május 2017-én. Lekért 23 július 2015.
  131. ^ „Ki irányítja Londont – Tudja meg, ki irányítja Londont és hogyan”. Londoni Tanácsok. Lekért 28 március 2021.
  132. ^ James, William; Piper, Elizabeth (7. május 2016.). "Keserves kampány után a Munkáspárt kánja lesz London első muszlim polgármestere". Reuters. Lekért 19 szeptember 2016.
  133. ^ „Londoni választások 2016: Eredmények”. BBC News. Lekért 7 May 2016.
  134. ^ "A londoni terv". Nagy-Londoni Hatóság. Archivált az eredetiből 8. május 2012-én. Lekért 25 May 2012.
  135. ^ "Londoni kormányzati névjegyzék – London Borough Councils". Londoni Tanácsok. Lekért 29 március 2017.
  136. ^ "Local Government Financial Statistics England No.21 (2011)" (PDF). 2011. Archivált (PDF) az eredetiből 28. április 2018-én. Lekért 25 március 2021.
  137. ^ "Kik vagyunk". Londoni Tűzoltóság. Archiválva innen Az eredeti A 29 április 2011. Lekért 25 augusztus 2009.
  138. ^ "Rólunk". Londoni Mentőszolgálat NHS Trust. Archiválva innen Az eredeti A 27 április 2011. Lekért 25 augusztus 2009.
  139. ^ "Állomások listája – HM parti őrség állomásai". Tengerészeti és parti őrség ügynökség. 2010. Archiválva innen Az eredeti A 8 november 2010. Lekért 25 augusztus 2009.
  140. ^ "Elindult a Temze mentőcsónak szolgáltatás". BBC News. 2 január 2002. Archivált az eredetiből 26. május 2004-én. Lekért 25 augusztus 2009.
  141. ^ "1968-as londoni kikötői törvény (módosítva)". A londoni kikötői hatóság. Lekért 29 március 2021.
  142. ^ "Miniszterelnöki Hivatal, Downing Street 10". uk.gov. Lekért 25 március 2021.
  143. ^ „AZ választókerületek – 2019-es választás”. BBC News. 2019. Archiválva innen Az eredeti A 16 december 2019. Lekért 30 március 2020.
  144. ^ "Londoni miniszter". gov.uk. Egyesült Királyság kormánya. Lekért 30 március 2020.
  145. ^ "A MOPAC-ról". Nagy-Londoni Hatóság. Archiválva innen Az eredeti A 11 április 2013. Lekért 4 May 2013.
  146. ^ "MPA: Fővárosi Rendőrség". Fővárosi Rendőrség. 22. május 2012. Lekért 4 May 2013.
  147. ^ "rendőrség". Nagy-Londoni Hatóság. Archiválva innen Az eredeti A 21 január 2008. Lekért 25 augusztus 2009.
  148. ^ – Mennyire praktikus egy hagyományos Bobby sisak?. BBC. Lekért 11 április 2023.
  149. ^ "A rendőrség elvesztette a harcot Tardis ellen". Az őrző. Lekért 15 április 2023.
  150. ^ "Met Police cars, hogy átvegyék a Battenburg stílusú festést - Crime - London 24". 1. május 2016. Archiválva innen Az eredeti A 1 május 2016. Lekért 15 április 2023.
  151. ^ "Rólunk". Brit közlekedési rendőrség. 2021. Lekért 28 március 2021.
  152. ^ „Hondelmi Minisztérium – Célunk”. Honvédelmi Minisztérium Rendőrség. 2017. Archiválva innen Az eredeti A 6 május 2021. Lekért 28 március 2021.
  153. ^ Andrew, Christopher (2009). A birodalom védelme: Az MI5 engedélyezett története. Allen Lane. p. 134. ISBN 978-0-713-99885-6.
  154. ^ Gordon Rayner (3. június 2012.). "A királynő gyémántjubileuma: Boldog és dicsőséges, a folyó királynője". The Daily Telegraph. Lekért 15 április 2023.
  155. ^ "Rögzített bűnözés: földrajzi bontás – Fővárosi Rendőrszolgálat". Nagy-Londoni Hatóság. 12. március 2021. Lekért 28 március 2021.
  156. ^ "14%-kal nőtt a londoni gyilkosságok aránya az elmúlt évben". ITV News. 24. január 2016. Lekért 16 február 2016.
  157. ^ "A nagyvárosi rendőrség bűnügyi feltérképezési adattáblázatai". Maps.met.police.uk. Archiválva innen Az eredeti A 18 április 2009. Lekért December 13 2011.
  158. ^ "Statisztikák és adatok". Metropolitan Police. Archivált Az eredeti A 1 április 2021. Lekért 28 március 2021.
  159. ^ Crerar, Pippa; Gayle, Damien (10. április 2018.). "Sadiq Khan csúcstalálkozót tart a városházán az erőszakos bűnözés elleni küzdelemről". Az őrző. Lekért 25 március 2021.
  160. ^ "Londoni gyilkosságok 2022". Statista. Lekért 15 április 2023.
  161. ^ Beavan, Charles; Bickersteth, Harry (1865). A Kancellária ügyeiről szóló jelentések, amelyeket a Rolls Courtban vitattak meg és határoztak meg. Saunders és Benning.
  162. ^ Irodaszer Iroda (1980). The Inner London Letter Post. HMSO p. 128. ISBN 978-0-10-251580-0.
  163. ^ Geographers' AZ Map Company (2008). London irányítószáma és közigazgatási határai (6. kiadás). Geographers' AZ Map Company. ISBN 978-1-84348-592-6.
  164. ^ "Az essexi, nagy-londoni és hertfordshire-i (megyei és londoni kerületi határok) rend". Közszféra Információs Hivatala. 1993. Archivált az eredetiből 7. január 2010-én. Lekért Június 6 2008.
  165. ^ Dilys, M Hill (2000). Várospolitika és politika Nagy-Britanniában. Szent Márton nyomda. p. 268. ISBN 978-0-312-22745-6.
  166. ^ „London a regionális környezetében” (PDF). Londoni Közgyűlés. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 27 május 2008. Lekért Június 6 2008.
  167. ^ 1963. évi londoni kormánytörvény. Közszféra Információs Hivatala. 1996. ISBN 978-0-16-053895-7. Archivált Az eredeti A 17 augusztus 2010. Lekért 6 May 2008.
  168. ^ "London – Szolgáltatások – Hol van London központja?". BBC. Archivált az eredetiből 17. augusztus 2010-én. Lekért Június 6 2008.
  169. ^ M@ (30. április 2014.). "Hol van London központja? Frissítés". Londonista. Archivált Az eredeti A 30 május 2016. Lekért 6 May 2016.
  170. ^ "1997. évi hadnagytörvény". OPSI. Archiválva innen Az eredeti A 22 május 2010. Lekért Június 7 2008.
  171. ^ Barlow, IM (1991). Fővárosi Kormány. London: Routledge. o. 346. ISBN 9780415020992.
  172. ^ Sinclair, JM (1994). Collins angol szótár (3. frissített kiadás). Glasgow: HarperCollins Publishers. ISBN 978-0004706788.
  173. ^ Pearsall, Judy; Trumble, Bill, szerk. (2002). Az oxfordi angol referenciaszótár (2., rev.). Oxford, Anglia: Oxford University Press. ISBN 978-0198606529.
  174. ^ "PFI: A Belügyminisztérium új központja – A 2003–04-es ülés tizennyolcadik jelentése" (PDF). Az Egyesült Királyság parlamentje. Lekért 28 március 2021.
  175. ^ Schofield, John (1999. június). "Amikor London Európa fővárosa lett". Brit régészet. Brit Régészeti Tanács (45). ISSN 1357-4442. Archivált Az eredeti A 25 április 2011. Lekért 6 May 2008.
  176. ^ "Az angol régiók kormányhivatalai, tények: London". Országos Statisztikai Hivatal. Archiválva innen Az eredeti A 24 január 2008. Lekért 4 May 2008.
  177. ^ "Metropolis: 027 London, A nagyvárosok világszövetsége" (PDF). Archivált Az eredeti (PDF) A 27 április 2011. Lekért 3 May 2010.
  178. ^ Sheppard, Francis (2000). London: Történelem. Oxford University Press. p. 10. ISBN 978-0-19-285369-1. Lekért Június 6 2008.
  179. ^ "Árvíz". Egyesült Királyság Környezetvédelmi Ügynökség. Archivált Az eredeti A 15 február 2006. Lekért Június 19 2006.
  180. ^ ""Tengerszintek" – Egyesült Királyság Környezetvédelmi Ügynöksége. Környezetvédelmi Ügynökség. Archivált Az eredeti A 23 május 2008. Lekért Június 6 2008.
  181. ^ "Az új tengerparti térkép segíthet megerősíteni a tengeri védelmet". Durham Egyetem. 7. október 2009. Archivált az eredetiből 22. augusztus 2018-én. Lekért 21 augusztus 2018.
  182. ^ Adam, David (31. március 2009.). "A Thames Barrier hosszabbítást kapott London fő árvízvédelmeként". Az őrző. Egyesült Királyság. Archivált az eredetiből 1. május 2011-én. Lekért 7 november 2009.
  183. ^ "A törésvonalak aggodalomra adnak okot a jövőbeli londoni földrengés miatt".
  184. ^ Jha, Alok (16. szeptember 2010.). "Londonban esedékes egy nagy földrengés" - figyelmeztet a szeizmológus. Az őrző. Lekért Június 1 2022.
  185. ^ "Földrengés veszélye fenyegeti Londont, miután két törésvonalat találtak a város alatt". metró. Lekért 17 július 2022.
  186. ^ "Időjárás április". trevorharley.com.
  187. ^ "Niederschlagsmonatssummen KEW GARDENS 1697–1987". Archivált Az eredeti A 24 február 2021. Lekért 16 May 2020.
  188. ^ "Átlagos éves csapadékmennyiség városonként az Egyesült Államokban – Jelenlegi eredmények". currentresults.com. Lekért 25 március 2021.
  189. ^ "Átlagos éves csapadékmennyiség az európai városokban – jelenlegi eredmények". currentresults.com. Lekért 25 március 2021.
  190. ^ "Sydney klíma: Átlaghőmérséklet, időjárás hónaponként, Sydney vízhőmérséklete - Climate-Data.org". hu.climate-data.org. Lekért 25 március 2021.
  191. ^ Saphora Smith (16. május 2022.). "25 éven belül kifogyhat a víz Londonból, mivel a városok világszerte növekvő aszályveszélynek vannak kitéve - figyelmeztet a jelentés". A Független. Lekért Június 5 2022. Londonban már körülbelül fele annyi eső esik, mint New Yorkban, és az éghajlatváltozás fokozza a szárazság gyakoriságát és intenzitását a régióban
  192. ^ "13. december 1981-án 06Z (SYNOP)/09Z (MIDAS/BUFR) UTC-kor megfigyelt minimális hőmérsékletek (529 jelentés)". Lekért 30 április 2023.
  193. ^ "Keresés | Klímaadatok online (CDO) | Nemzeti Klíma Adatközpont (NCDC)". Archivált Az eredeti A 29 július 2019. Lekért 1 augusztus 2019.
  194. ^ Amos, Jonathan (20. január 2020.). "London megdöntötte a nagynyomású rekordot". BBC News. Lekért 13 február 2020.
  195. ^ Johnson, H; Kovats, RS; McGregor, G; Stedman, J; Gibbs, M; Walton6, H (1. július 2005.). "A 2003-as hőhullám hatása a napi halálozásra Angliában és Walesben, valamint a gyors heti halálozási becslések használata". Eurófelügyelet. 10 (7): 15-16. két:10.2807/esm.10.07.00558-en. PMID 16088043.
  196. ^ Taylor, Brian (2002). "1976. A hihetetlen hőhullám". The WeatherOutlook. Archivált az eredetiből 12. július 2008-én. Lekért 25 március 2021.
  197. ^ "A Meteorológiai Hivatal havi időjárásjelentése" (PDF). Wyman and Sons, Ltd. 1911. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 13 november 2017. Lekért 25 március 2021.
  198. ^ "Az idei nyár a legszárazabb az elmúlt 57 évben, a Met Office megerősítette". HuffPost. 19. július 2018. Archiválva innen Az eredeti A 20 július 2018. Lekért 10 április 2019.
  199. ^ "UK szárazság: SPI". Egyesült Királyság Ökológiai és Hidrológiai Központja. 2018. Lekért 25 március 2021.
  200. ^ "Philip Eden: A leghosszabb szárazság 2 éve – weatheronline.co.uk". weatheronline.co.uk. Lekért 10 április 2019.
  201. ^ "A londoni városi hősziget: összefoglaló a döntéshozók számára" (PDF). Nagy-Londoni Hatóság. 2006. október. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 16 augusztus 2012. Lekért 29 április 2015.
  202. ^ Eden, Philip (9. június 2004.). "Ever melegebb, mint a hőmérséklet Franciaország riválisával". London. Archivált az eredetiről 26. március 2020-án. Lekért 25 március 2021.
  203. ^ "Londoni Heathrow repülőtér". Met Office. Lekért December 17 2021.
  204. ^ "Állomás adatok". Met Office. Lekért 8 May 2020.
  205. ^ "Az Egyesült Királyság éghajlati szélsőségei". Met Office. Lekért 3 július 2021.
  206. ^ "A Heathrow repülőtér extrém értékei". KNMI. Lekért 29 november 2015.
  207. ^ "Heathrow 1981–2010 átlagos maximális és minimális értékek". KNMI. Lekért December 28 2017.
  208. ^ "London, Egyesült Királyság – Klímaadatok". Időjárási atlasz. Lekért 11 március 2020.
  209. ^ "MIDAS Open: UK napi hőmérsékleti adatok, v202007". CEDA archívum. Lekért 3 július 2021.
  210. ^ "Maximális hőmérsékleti dátum rekordok". NUGÁT. Lekért 3 július 2021.
  211. ^ "Klíma és időjárási átlagok Londonban, Angliában, Egyesült Királyságban". Idő és dátum. Lekért 9 január 2022.
  212. ^ "Greenwich 1991–2020 átlagai". Met Office. Lekért 20 november 2018.
  213. ^ "Hot Spell - 2003. augusztus". Met Office. Lekért December 17 2018.
  214. ^ "Rekordot döntő hőség és napsütés – 2006. július". Met Office. Lekért December 17 2018.
  215. ^ "Havi extrém maximális hőmérséklet". Starlings Roost időjárás. Lekért 3 február 2023.
  216. ^ "Havi extrém minimális hőmérséklet". Starlings Roost időjárás. Lekért 3 február 2023.
  217. ^ "London kerületei". Történelem ma. Lekért 19 április 2023.
  218. ^ "London kerületek – London Life, GLA". londoni kormány. Archiválva innen Az eredeti A 13 december 2007. Lekért 3 november 2008.
  219. ^ Dogan, Mattei; Kasarda, John D. (1988). A metropolisz korszaka. Zsálya. p. 99. ISBN 978-0-8039-2603-5.
  220. ^ "London mint pénzügyi központ". London polgármestere. Archiválva innen Az eredeti az 6 januári 2008-n.
  221. ^ "West End még mindig tömegeket vonz". BBC News. 22. október 2001. Archivált az eredetiből 11. május 2011-én. Lekért Június 6 2008.
  222. ^ Meek, James (17. április 2006.). "Szuper gazdag". Az őrző. London. Archivált az eredetiből 1. május 2011-én. Lekért Június 7 2008.
  223. ^ "Információ a legfrissebb lakásárakról a Royal Borough-ban". Kensington és Chelsea királyi kerülete. Archiválva innen Az eredeti A 10 október 2016.
  224. ^ Jones, Rupert (8. augusztus 2014.). "19 százalékkal ugrottak meg az átlagos lakásárak Londonban egy év alatt". Az őrző. London. Lekért 24 szeptember 2014.
  225. ^ a b Flynn, Emily (6. július 2005.). "Holnap East End". Newsweek. New York. Archiválva innen Az eredeti 29 augusztus 2006.
  226. ^ Foyle, Jonathan (29. március 2011.). "Hampton Court: Az elveszett palota". A BBC története. Archivált az eredetiből 30. április 2011-én. Lekért Június 16 2013.
  227. ^ "Paddington állomás". Nagyszerű épületek. Archiválva innen Az eredeti A 25 május 2011. Lekért Június 6 2008.
  228. ^ Lonsdale, Sarah (27. március 2008.). "Öko otthonok: fa legyen szép...?". The Daily Telegraph. London. Archiválva innen Az eredeti A 8 március 2013. Lekért 12 október 2008.
  229. ^ "Irányelv 7.7 Magas és nagy épületek elhelyezése és kialakítása". London városháza. Lekért Június 28 2022.
  230. ^ "Védett kilátás és magas épületek". City of London.gov.uk. Lekért Június 28 2022.
  231. ^ "A biztosító szike alakú felhőkarcolót tervez". Financial Times. Archivált az eredetiből 10. december 2022-én. Lekért Június 28 2022.
  232. ^ Heathcote, Edwin (4. november 2011.). "Rámok a nézetekre". Financial Times. Archivált az eredetiből 10. december 2022-én. Lekért 3 szeptember 2013.
  233. ^ "London új "üvegtojás" belsejében". BBC News. 16 július 2002. Archivált az eredetiből 28. május 2009-én. Lekért 26 április 2008.
  234. ^ "Királyi baba: A londoni BT Tower a királyi születést "It's a girl" üzenettel ünnepli". IBTimes. Lekért 7 április 2023.
  235. ^ White, Dominic (15. április 2008.). "A citromkupola, amelyet az O2 koncertkoronájává alakítottak át". The Daily Telegraph. Lekért Június 19 2022.
  236. ^ "Vadvilág Londonban, Angliában: LNHS honlap". lnhs.org.uk. Archivált Az eredeti 12 február 2007.
  237. ^ "Londoni Természettudományi Társaság – Otthon". lnhs.org.uk. Lekért 25 március 2021.
  238. ^ Tuffrey, Laurie (27. július 2012.). "London kétéltűi és hüllőpopulációi feltérképezve". Az őrző. Archivált az eredetiből 2. január 2021-én. Lekért 25 március 2021.
  239. ^ "A róka megöli a királynő kedvenc flamingóit". A szóvivő-áttekintés. 3 Február 1996. Archivált az eredetiről 25. március 2021-án. Lekért 25 március 2021.
  240. ^ "The Garden Mammal Survey Report 2001" (PDF). Az Emlős Társaság. Az Emlős Társaság. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 2 február 2013. Lekért 23 november 2015.
  241. ^ Owen, James (15. május 2006.). "10,000 Foxes Roam London". National Geographic. Archivált Az eredeti A 14 november 2006. Lekért 25 március 2021.
  242. ^ "emlősök". A királyi parkok. Archivált az eredetiről 7. március 2020-án. Lekért 25 március 2021.
  243. ^ Törvény, Péter. "Megtalálták az első vadvidrát Londonban". Ez Helyi London. Archivált Az eredeti 1 április 2010.
  244. ^ "emlősök". cityoflondon.gov.uk. Archivált Az eredeti A 18 március 2015. Lekért 16 november 2014.
  245. ^ O'Brien, Liam (24. március 2013.). Megvizsgálják a Temze torkolatában lebegő döglött bálnát". A Független vasárnap. Archivált az eredetiből 25. február 2021-én. Lekért 25 március 2021.
  246. ^ Aviss, Ben; Taylor, Anna-Louise (18. június 2012.). "BBC Nature – A természet kérdése: Mennyire rejtve van az Egyesült Királyság vad oldala?". BBC Nature. Archivált Az eredeti A 5 július 2015. Lekért 25 március 2021.
  247. ^ Rachael püspök (5. november 2012.). "Kezdődik a Richmond Park szarvasvágása". Sutton és Croydon Guardian. London. Archivált az eredetiről 7. március 2020-án. Lekért 25 március 2021.
  248. ^ "Képekben: London városi szarvasa". Evening Standard. 25 Február 2014. Archivált az eredetiről 1. március 2021-án. Lekért 25 március 2021.
  249. ^ Innes, Emma (14. június 2012.). "A fotós Muntjac szarvast csípett a Mill Hill Gardenben". Edgware & Mill Hill Times. London. Archivált az eredetiből 29. november 2014-én. Lekért 25 március 2021.
  250. ^ "A 2021-es népszámlálási adatok tömeges letöltése – TS012 Születési ország (részletes)". Durham Egyetem.
  251. ^ a b „Nemzetközi migráció, Anglia és Wales: Népszámlálás 2021”. ONS. Lekért December 3 2022.
  252. ^ "A legtöbb londoni babának külföldön született szülője Archivált 25. június 2018-án a Wayback Machine". Financial Times. 1 december 2016.
  253. ^ Kyambi, Sarah (2005). Beyond Black and White: Új bevándorló közösségek feltérképezése. London: Közpolitikai Kutatóintézet. ISBN 978-1-86030-284-8.
  254. ^ "2011. évi népszámlálás. London lakossága". Országos Statisztikai Hivatal. Letöltve: 27. május 2015
  255. ^ "A világ fő agglomerációi". Város lakossága. Archivált az eredetiből 4. július 2010-én. Lekért 3 március 2009.
  256. ^ "Brit városi minta: népességi adatok" (PDF). ESPON projekt 1.4.3 Tanulmány a városi funkciókról. Európai Területrendezési Megfigyelő Hálózat. 2007. március p. 119. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 24 szeptember 2015. Lekért 22 február 2010.
  257. ^ Leppard, David (10. április 2005.). "A bevándorlás növekedése növeli a szegregációt a brit városokban". The Times. Archivált Az eredeti A 11 február 2008. Lekért 25 március 2021.
  258. ^ Nott, Tim (1991). Metropolis World Association of the Major Metropolies (PDF). ISBN 978-0-7306-2020-4. Archivált Az eredeti (PDF) A 27 április 2011. Lekért 3 May 2010.
  259. ^ "London népsűrűsége: London kerület szerint, 2006" (PDF). Egyesült Királyság statisztikai hatósága. Archivált (PDF) az eredetiről 24. június 2008-én.
  260. ^ "A „gazdaglista” több mint 100 brit milliárdost tartalmaz.. BBC News. 11. május 2014. Lekért 11 May 2014.
  261. ^ "A világ legdrágább városai 2004". CNN. 11. június 2004. Archivált az eredetiből 1. május 2011-én. Lekért 16 augusztus 2007.
  262. ^ a b "A népesség kor szerinti megoszlása". Bízzon Londonban. 20. április 2020. Archiválva innen Az eredeti A 2 július 2020. Lekért 27 március 2021.
  263. ^ a b c "2011. évi népszámlálás: Kulcsfontosságú statisztikák az angliai és walesi helyi hatóságok számára". ONS. Letöltve: 3. július 2014
  264. ^ "A római London meglepő sokszínűsége". A londoni Múzeum. Lekért 22 február 2022.
  265. ^ Paton, Graeme (1. október 2007.). "Az etnikai kisebbségekhez tartozó gyerekek egyötöde". The Daily Telegraph. London. Archivált az eredetiből 6. december 2008-én. Lekért Június 7 2008.
  266. ^ ONS. "LC2109EWls – Etnikai csoport életkor szerint". nomisweb.co.uk. Lekért 26 március 2015.
  267. ^ Benedictus, Leo (21. január 2005.). "Minden faj, szín, nemzet és vallás a földön". Az őrző. London. Archivált az eredetiből 1. május 2011-én. Lekért 6 May 2008.
  268. ^ "Census 2001: London". Nemzeti Statisztikai Hivatal. Archivált az eredetiből 11. május 2011-én. Lekért Június 3 2006.
  269. ^ Kyambi, Sarah (2005). Beyond Black and White: Új bevándorló közösségek feltérképezése. Közpolitikai Kutatóintézet. ISBN 978-1-86030-284-8. Archivált Az eredeti A 1 május 2011. Lekért 20 január 2007.
  270. ^ "1.4. táblázat: Az Egyesült Királyságban lakó becsült népesség születési ország szerint, 2009 júliusa és 2010 júniusa között". Országos Statisztikai Hivatal. Archiválva innen Az eredeti A 6 május 2011. Lekért 7 március 2011. A megadott szám a központi becslés volt. Lásd a 95%-os forrást megbízhatósági intervallumok.
  271. ^ "Etnikai csoport – Országos Statisztikai Hivatal". www.ons.gov.uk. Lekért December 5 2022.
  272. ^ "2011-es népszámlálás, kulcsfontosságú statisztikák az angliai és walesi helyi hatóságok számára". Országos Statisztikai Hivatal. 11. december 2012. Lekért 4 May 2013.
  273. ^ "A Szent Pálról". Dean és Szent Pál káptalan. 7. április 2008. Archiválva innen Az eredeti A 7 április 2008. Lekért 25 március 2021.
  274. ^ "Lambeth Palace Könyvtár". Lambeth Palace Könyvtár. Archivált az eredetiből 30. április 2011-én. Lekért 27 április 2008.
  275. ^ "Westminster apátság". Dean és a westminsteri káptalan. Archivált az eredetiből 5. május 2011-én. Lekért 27 április 2008.
  276. ^ "Westminsteri katedrális". Westminster katedrális. Archiválva innen Az eredeti A 27 március 2008. Lekért 27 április 2008.
  277. ^ "Anglia Egyházi statisztika" (PDF). Anglia temploma. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 16 május 2011. Lekért Június 6 2008.
  278. ^ "London Central Mosque Trust Ltd". London Central Mosque Trust Ltd. és az Iszlám Kulturális Központ. Archivált az eredetiből 26. április 2011-én. Lekért 27 április 2008.
  279. ^ "A szikh-britok második leggazdagabbja: kormányjelentés". sikhchic.com. 29 január 2010.
  280. ^ Johnson, Gareth (14. március 2013.). "Megjegyzés: A brit szikhek a legjobb példa a kulturális integrációra". politics.co.uk. Lekért 25 március 2021.
  281. ^ Bill, Peter (30. május 2008.). "Jönnek a 300 milliárd dolláros arabok". Evening Standard. London. Archivált az eredetiből 30. április 2011-én. Lekért 25 március 2021.
  282. ^ "Census 2001 Key Statistics, Local Authorities in England and Wales". Országos Statisztikai Hivatal. 13. február 2003. Archivált az eredetiből 25. augusztus 2015-én. Lekért 25 március 2021.
  283. ^ "Nyitás a legnagyobb hindu templom számára". BBC News. 23. augusztus 2006. Lekért 28 augusztus 2006.
  284. ^ "hindu London". BBC London. 6. június 2005. Archivált az eredetiből 18. február 2006-én. Lekért Június 3 2006.
  285. ^ „17 millió GBP szikh templom nyílik meg”. BBC News. 30 március 2003. Archivált az eredetiből 3. október 2007-án. Lekért Június 7 2008.
  286. ^ "Stanmore". Izraeli Zsidó Ügynökség. Archiválva innen Az eredeti A 26 április 2011. Lekért 12 október 2008.
  287. ^ Paul, Jonny (10. december 2006.). "Livingstone bocsánatot kér az Egyesült Királyság zsidóitól". A Jerusalem Post. Archivált az eredetiből 27. április 2011-én. Lekért 5 február 2011.
  288. ^ "Cockney". Oxford English Dictionary. 17. augusztus 2012. Lekért 16 április 2021.
  289. ^ McArthur, Thomas (2005). Tömör oxfordi társ az angol nyelvhez. Oxford University Press.
  290. ^ "Cockney rímes szleng: Eredet és túlélés". Unravel magazin. Lekért Június 28 2022.
  291. ^ Alwakeel, Ramzy (2. augusztus 2013.). "Felejtsd el a Tower Hamlets-t – Romford az új East End, mondja Cockney nyelvtanulmánya". Romford felvevő. London. Archiválva innen Az eredeti A 31 október 2020. Lekért 30 May 2018.
  292. ^ Brooke, Mike (25. július 2013.). "A Cockney dialektus Essexbe költözött, Dr. Fox mondja az East End Cockney Festivalnak". The Docklands and East London Advertiser. Archivált Az eredeti A 1 augusztus 2020. Lekért 30 May 2018.
  293. ^ "Estuary English Q and A – JCW". University College London. Archiválva innen Az eredeti A 11 január 2010. Lekért 16 augusztus 2010.
  294. ^ "torkolati angol". University College London. Lekért 16 április 2021.
  295. ^ "Mi az MLE? - Nyelv- és nyelvtudomány, Yorki Egyetem". Yorki Egyetem. Lekért 16 április 2021.
  296. ^ Wells, John (2008). Longman kiejtési szótár (3. kiadás). Longman. p. xix, 2.1. ISBN 978-1-4058-8118-0.
  297. ^ "Angol nyelv - Az angol nyelv változatai". Encyclopædia Britannica. Lekért 16 április 2021.
  298. ^ "Angol nyelv – A modern angol jellemzői". Encyclopædia Britannica. Lekért 16 április 2021.
  299. ^ "Kiejtés – Nyelvi rendszerek". Encyclopædia Britannica. Lekért 16 április 2021.
  300. ^ "Kapott kiejtés". A Brit Könyvtár. Lekért 16 április 2021.
  301. ^ „London vezeti a 2015-ös globális pénzügyi központok rangsorát, és a második helyre ejti New Yorkot”. Cityam.com. Letöltve: 12. november 2015.
  302. ^ Fenton, Trevor. "Regionális gazdasági tevékenység bruttó hazai termék szerint, Egyesült Királyság: 1998-2019, Egyesült Királyság – Nemzeti Statisztikai Hivatal". ons.gov.uk.
  303. ^ Lowe, Felix (18. február 2008.). "Highgate Trump a Chelsea legdrágább irányítószáma". The Daily Telegraph. Archivált az eredetiből 2. január 2021-én. Lekért 25 március 2021.
  304. ^ Olson, Parmy (12. december 2007.). "Az Egyesült Királyság legdrágább irányítószámai". Forbes. Archivált Az eredeti A 25 március 2021. Lekért 25 március 2021.
  305. ^ „Feltárult a világ 10 legdrágább irodapiaca”. Lekért 27 szeptember 2015.
  306. ^ Frater, James (13. január 2015.). "A londoni otthonok 2 billió dollárt érnek". CNN. Lekért 27 szeptember 2015.
  307. ^ "Várospolgármesterek: az Egyesült Királyság és az európai városok összehasonlítása". citymayors.com.
  308. ^ Globális tulajdoni útmutató. "Price per Square Meter Egyesült Királyság – British Cost per Square Meter". Globális tulajdoni útmutató.
  309. ^ Világvárosok. „A világ legdrágább városai 2022-re”. CNN Travel. CNN. Lekért 19 May 2023.
  310. ^ "A londoni City zuhanása – a bukás után". The Economist. London. 29. november 2007. Archiválva innen Az eredeti A 8 december 2012. Lekért 15 May 2009.
  311. ^ "Mágnesek pénzért". The Economist. London. 13. szeptember 2007. Archiválva innen Az eredeti A 5 augusztus 2009. Lekért 15 May 2009.
  312. ^ Voltaire, François Marie Arouet de. (1909–1914) . "VI. levél – A presbiteriánusokról. Levelek az angolokról". www.bartleby.com. A Harvard Classics. Lekért 22 július 2017.
  313. ^ "London - Pénzügy". Encyclopedia Britannica. Lekért 4 július 2022.
  314. ^ "The Global Financial Centers Index 20" (PDF). Archivált Az eredeti (PDF) A 28 szeptember 2017. Lekért 8 augusztus 2019.
  315. ^ Hales, Mike; Mendoza Peña, Andrés; Peterson, Erik R.; Dessibourg, Nicole. „2018 Global Cities Report – Tanulás a keletről: Insights from China's Urban Success”. AT Kearney. Archivált Az eredeti A 20 június 2018. Lekért Június 20 2018.
  316. ^ "London fő szerepe euróban a Brexit-szavazás után reflektorfénybe került". Reuters. 18 szeptember 2016. Lekért 28 március 2021.
  317. ^ Gardiner, Beth (20. január 2010.). "A londoni bankközpont újra kezdi magát érezni". A New York Times. Archivált az eredetiből 25. január 2010-én. Lekért 28 március 2021.
  318. ^ Mantle, Jonathan (1992). Akiért a harang szól. London, SW7: Sinclair-Stevenson. ISBN 9781856191524.{{cite book}}: CS1 karbantartás: hely (link)
  319. ^ "Londoni tőzsde". London Stock Exchange. 9. június 2009. Archiválva innen Az eredeti A 9 június 2009. Lekért 27 április 2008.
  320. ^ Gittelson, Steven (4. szeptember 2015.). "86 éves korában meghalt Adrian Cadbury, a vállalatirányítás egyik vezetője". The Washington Post. Lekért 23 július 2022.
  321. ^ „London helye az Egyesült Királyság gazdaságában, 2005–6” (PDF). Oxford Economic Forecasting a Corporation of London nevében. 2005. november p. 19. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 25 május 2006. Lekért Június 19 2006.
  322. ^ Potter, Mark (17. február 2011.). "London a világvárosok költekezési bajnokságának élén". Reuters. Archivált az eredetiből 20. február 2011-én. Lekért 29 április 2011.
  323. ^ a b c "Ideiglenes kikötőstatisztika 2009". Közlekedési Minisztérium. 10. június 2010. Archiválva innen Az eredeti A 3 február 2011. Lekért 26 április 2011.
  324. ^ "London előrelép az új ".london" internetes domainért" (Sajtóközlemény). London & Partners. 10. június 2013. Archiválva innen Az eredeti A 14 június 2013. Lekért 28 március 2021.
  325. ^ "Először kerül forgalomba a .london web domain név". BBC News. 29. április 2014. Lekért 28 március 2021.
  326. ^ "Elérhetőség". mydotlondon.com. Archivált Az eredeti A 2 február 2014. Lekért 24 január 2014.
  327. ^ „Londont a jövő európai városának választották” (Sajtóközlemény). London and Partners. 17. február 2014. Archiválva Az eredeti A 16 március 2014. Lekért 28 március 2021.
  328. ^ McReynolds, Cathy (17. február 2014.). „A jövő európai városai és régiói 2014/15”. fDiIntelligence.com. London. Lekért 28 március 2021.
  329. ^ "A Bletchley Park világszínvonalú múzeummá és látogatóközponttá válik". Múzeumok+örökség. 25. július 2014. Lekért 4 július 2022.
  330. ^ "Új otthont kapott az Egyesült Királyság számítógépes története". BBC. 11. július 2007. Lekért 4 július 2022.
  331. ^ "Gázelosztók". Ofgem. 20. június 2013. Lekért 19 január 2016.
  332. ^ "villanyelosztó". Országos hálózat. Archiválva innen Az eredeti A 14 szeptember 2014. Lekért 19 január 2015.
  333. ^ "MasterCard Intelligence | MasterCard Global Destination Cities Index Report 2015". 7. december 2015. Archiválva innen Az eredeti A 7 december 2015. Lekért 25 március 2021.
  334. ^ "Több mint 65 millió látogatás a londoni látnivalókban 2015-ben London & Partners". London & Partners. 14. március 2016. Archiválva innen Az eredeti A 14 március 2016. Lekért 25 március 2021.
  335. ^ Hedrick-Wong, Dr. Yuwa; Choong, Desmond (2015). „MasterCard – 2015. évi globális célvárosok indexe” (PDF). Archivált (PDF) az eredetiről 3. március 2016-án. Lekért 25 március 2021.
  336. ^ "A turisztikai vízió London számára" (PDF). London and Partners. 2017. 6–7. Lekért 27 március 2021.
  337. ^ "Látogatás Nagy-Britanniában", 22 április 2015. Archivált az eredetiből 6. augusztus 2015-én. Lekért 25 március 2021.
  338. ^ "London az első számú városi úti cél a TripAdvisoron". BBC News. 21. március 2016. Lekért 25 március 2021.
  339. ^ "A Brit Múzeum vezeti az Egyesült Királyság látnivalóinak listáját". BBC News. 7. március 2016. Lekért 19 január 2017.
  340. ^ "London növekedést lát a szállodafejlesztésben, mivel 2016-ban új ingatlanok nyílnak meg a fővárosban". London & Partners. 18. november 2015. Archiválva innen Az eredeti A 22 július 2017. Lekért 25 március 2021.
  341. ^ "Travel in London Report 12" (PDF). Transport for London. 2019. p. 33. Archivált (PDF) az eredetiről 13. március 2021-án. Lekért 13 március 2021.
  342. ^ "Londoni közlekedés". Szállítás Londonba. Archivált az eredetiből 4. január 2010-én. Lekért 27 április 2008.
  343. ^ "Amit csinálunk". Transport for London. Lekért 25 március 2021.
  344. ^ – Honnan tudhatok meg a londoni közlekedésről?. Nagy-Londoni Hatóság. Archiválva innen Az eredeti A 19 október 2007. Lekért Június 5 2008.
  345. ^ „Heathrow repülőtéri utazási jelentés 2019” (PDF). Heathrow repülőtér. LHR Airports Limited. 2020. p. 38. Lekért 25 március 2021.
  346. ^ "Heathrow repülőtér 5-ös terminálja". TMC Kft. Archiválva innen Az eredeti A 30 április 2011. Lekért 27 április 2008.
  347. ^ Coffey, Helen (5. február 2018.). "A világ 10 legforgalmasabb repülőtere". A Független.
  348. ^ "BAA Gatwick: Gatwick repülőtér". BÉGET. Archivált az eredetiből 29. április 2011-én. Lekért 27 április 2008.
  349. ^ "Gatwick számok szerint – Gatwick repülőtér". gatwickairport.com. Archivált Az eredeti A 16 június 2018. Lekért 13 May 2018.
  350. ^ „Miért az Easyjet? – Büszkék vagyunk arra, amit elértünk”. easyJet Karrier. Archivált Az eredeti A 27 szeptember 2020. Lekért 25 március 2021.
  351. ^ "A légitársaságok adatainak éves jelentései 2017". Polgári Repülési Hatóság. Lekért 25 március 2021.
  352. ^ BAA Stansted: Stansted repülőtér. BÉGET. 2008. ISBN 978-0-86039-476-1. Archivált az eredetiből 29. április 2011-én. Lekért 27 április 2008.
  353. ^ "Tények és számok – Stanstedi repülőtér". stanstedairport.com.
  354. ^ "A Ryanair története". Ryanair Group Corporate. 2021. Archiválva innen Az eredeti A 26 március 2021. Lekért 25 március 2021.
  355. ^ R., B. (24. június 2014.). "Hazai boldogság". The Economist. Lekért 25 március 2021.
  356. ^ London Luton Repülőtér. London Luton repülőtér. 1969. ISBN 978-0-11-510256-1. Archivált Az eredeti A 1 május 2011. Lekért 27 április 2008.
  357. ^ "London City repülőtér – Vállalati információk". London City Airport Ltd. Archivált innen Az eredeti A 23 április 2011. Lekért Június 6 2008.
  358. ^ Cornell, Adam (18. május 2018.). "A londoniak szeretik a repülőterünket". Archivált az eredetiből 12. június 2019-án. Lekért 8 augusztus 2019.
  359. ^ "2017-as repülőtéri adatok – Egyesült Királyság Polgári Repülési Hatósága". Polgári Repülési Hatóság. 2017. Archivált az eredetiből 26. február 2021-én. Lekért 25 március 2021.
  360. ^ "Az Oyster Card a Tube 150. évfordulóját ünnepli". BBC News. 10. december 2012. Lekért 10 január 2013.
  361. ^ Londoni közlekedés (1981). Londoni metró: Történelem. ISBN 978-0-904711-30-1. Archivált Az eredeti A 2 május 2007. Lekért December 30 2012.
  362. ^ – Mi a világ legnagyobb metrórendszere?. Városi metrika. London. 5. szeptember 2015. Archiválva innen Az eredeti A 12 június 2019. Lekért Június 12 2018.
  363. ^ "Legfontosabb tényeket". Szállítás Londonba. Archiválva innen Az eredeti A 29 május 2007. Lekért 15 október 2009.
  364. ^ "Az Underground rövid története". Szállítás Londonba. Lekért 23 január 2023.
  365. ^ "A cső megdöntötte az utasszám rekordját" (Sajtóközlemény). Szállítás Londonba. 27. december 2007. Archiválva Az eredeti A 27 április 2011. Lekért 5 február 2011.
  366. ^ "A London 2012 öröksége". Szállítás Londonba. Archiválva innen Az eredeti A 18 október 2012. Lekért 11 augusztus 2013.
  367. ^ "First Capital Connect". First Capital Connect. Archiválva innen Az eredeti A 30 január 2010. Lekért 27 április 2008.
  368. ^ "Vasútállomás használat". Vasúti Szabályozási Hivatal. Archivált az eredetiből 5. július 2007-én. Lekért 24 október 2009.
  369. ^ "Cső kijáratok". Szállítás Londonba. Archiválva innen Az eredeti A 14 május 2007. Lekért 24 október 2009.
  370. ^ "A Tanács megvizsgálja a londoni metró északi vonalának meghosszabbítását a Clapham Junctionig". Evening Standard. Lekért 15 április 2023.
  371. ^ "Végre bejelentették a Crossrail nyitási dátumát". 4. május 2022. Lekért 4 May 2022.
  372. ^ "Regionális térkép". Crossrail. 2021. Lekért 27 március 2021.
  373. ^ Lister, Richard (2. január 2012.). "Bemutatták a Crossrail óriási alagútépítő gépeit". BBC News. Lekért 27 március 2021.
  374. ^ Balra, Mark (23. október 2011.). "A Crossrail késik, hogy 1 milliárd fontot takarítson meg". A Független. London. Lekért 27 március 2021.
  375. ^ "Vasút". Először London. 2014. Archiválva innen Az eredeti A 7 április 2014. Lekért 5 április 2014.
  376. ^ Smithers, Andrew (8. december 2020.). "Nagy-Britannia nemzeti vasúti üzemeltetői" (PDF). Nemzeti Vasút. Lekért 27 március 2021.
  377. ^ "The Flying Scotsman: Hogyan lett az első 100 mérföld/órás mozdony a világ leghíresebb vonata". Vidéki élet. Lekért 22 április 2023.
  378. ^ "A "repülő skót" vonattörténelmet írt, amikor a sebességmérő 100-at ért el". Smithsonian magazin. Lekért 22 április 2023.
  379. ^ "Az Eurostar időben érkezik Párizsba". BBC News. 14. november 2007. Lekért 27 március 2021.
  380. ^ "Magassebesség". Délkeleti. Archiválva innen Az eredeti A 1 május 2011. Lekért 5 február 2011.
  381. ^ "A 2a. fázis törvény a HS2 északra viteléről". gov.uk. 11. február 2021. Lekért 28 július 2022.
  382. ^ Augusztus 2007, Vasúti árufuvarozási stratégia, Londoni vasút
  383. ^ "Amit csinálunk – Buszok". Transport for London. Szállítás Londonba. Lekért 5 április 2014.
  384. ^ "Éves buszstatisztika: Anglia 2019/20" (PDF). asset.publishing.service.gov.uk. Közlekedési Minisztérium. 28. október 2020. p. 2. Lekért 25 március 2021.
  385. ^ "Kormányzati támogatás a busziparnak és a kedvezményes utazásoknak (Anglia) (BUS05)". GOV.UK (BUS0501: Működési bevétel a helyi autóbuszjáratokból bevételtípus szerint, nagyvárosi terület státusza szerint: Anglia (ODS, 34.7 KB)). 24. március 2021. Lekért 26 március 2021.
  386. ^ "A világ legjobban megközelíthető városai". Napkelte orvosi. 20 június 2017. Lekért 26 március 2021.
  387. ^ „Útmutató – Utazás érzékszervi károsodással Londonban” (PDF). Nagy-Londoni Hatóság. 2016. Lekért 26 március 2021.
  388. ^ "A Victoria Coach Station továbbra is jelentős autóbusz-központ marad". Transport for London. Lekért Június 11 2022.
  389. ^ "Villamosos lendület az utazóknak – London közlekedése". 13. május 2016. Archiválva innen Az eredeti A 13 május 2016. Lekért 26 március 2021.
  390. ^ "Croydon Tramlink – vasúti technológia". 22. február 2014. Archiválva Az eredeti A 22 február 2014. Lekért 26 március 2021.
  391. ^ "Számlakivonat a 31. március 2008-én végződő évre" (PDF). London közlekedése. 25. június 2008. p. 67. Lekért 26 március 2021.
  392. ^ "The Emirates Air Line: Repüljön London felett a Temze felvonóval". visitbritainshop.com. Lekért 26 március 2021.
  393. ^ "Az Emirates szponzorálja a Thames felvonót". BBC News. 7. október 2011. Lekért 26 március 2021.
  394. ^ "Travel in London Report 9" (PDF). Transport for London. 2016. p. 143. Lekért 25 március 2021.
  395. ^ "Egyesült Királyság: Nagy-London: Boroughs – Népességi statisztikák, diagramok és térkép". citypopulation.de. Lekért 25 március 2021.
  396. ^ Colville-Andersen, Mikael (2. június 2015.). "A 20 leginkább kerékpáros város a bolygón". Vezetékes. ISSN 1059-1028. Lekért 25 március 2021.
  397. ^ Robinson, Joe (18. január 2018.). "Hamis a kerékpározás költségvetésének csökkentése, mondja a Transport for London". kerékpáros.co.uk. Archivált Az eredeti A 15 augusztus 2018. Lekért 14 augusztus 2018.
  398. ^ Cathcart-Keays, Athlyn (5. január 2016.). – Hol van a világ legkerékpárbarátabb városa?. Az őrző. London.
  399. ^ "Travel in London Report 9" (PDF). Utazás Londonban. 2016. 146–147. Lekért 25 március 2021.
  400. ^ Steves, Rick (17. március 2020.). Rick Steves Anglia. Avalon Kiadó. ISBN 978-1-64171-237-8.
  401. ^ „Ingazás Londonon keresztül – Uberhajó a Thames Clipperstől”. thamesclippers.com. 2021. Lekért 26 március 2021.
  402. ^ "A Woolwich Ferries szolgálatának 50. évfordulóját ünnepli". London közlekedése. 16. április 2013. Archiválva innen Az eredeti A 22 szeptember 2013. Lekért 26 március 2021.
  403. ^ "London: utak a semmibe". A Független. 8. február 2011. Lekért 28 április 2020.
  404. ^ "M25". Autópálya Ügynökség. 25. június 2018. Archiválva innen Az eredeti A 26 június 2018. Lekért Június 25 2018.
  405. ^ a b "A fish and chips történetének feltárása". BBC. Lekért Június 19 2022.
  406. ^ Mulholland, Hélène (16. március 2009.). "Boris Johnson "intelligens" torlódási díjrendszert fontolgat Londonban". Az őrző.
  407. ^ Badstuber, Nicole. "Londoni torlódási díj: mi működött, mi nem, mi a következő lépés". A beszélgetés. Lekért 28 április 2020.
  408. ^ "lakók". Szállítás Londonba. Archivált az eredetiből 3. május 2011-én. Lekért Június 7 2008.
  409. ^ "Central London Congestion Charging, England". Ítélje meg a forgalmat. Lekért 28 április 2020.
  410. ^ Santos, Georgina; Button, Kenneth; Noll, Roger G. "Londoni torlódási díj/Megjegyzések." Brookings-Wharton Papers on Urban Affairs. 15287084 (2008): 177,177–234.
  411. ^ 3. táblázat: Santos, Georgina; Button, Kenneth; Noll, Roger G. "Londoni torlódási díj/Megjegyzések." Brookings-Wharton Papers on Urban Affairs.15287084 (2008): 177,177–234.
  412. ^ O'Sullivan, Feargus (5. április 2019.). "London magas árat fizet a régebbi, környezetszennyező autók vezetésének". Bloomberg LP. Lekért 28 április 2020.
  413. ^ "QS World University Rankings® 2015/16". Legjobb egyetemek. 11. szeptember 2015. Archiválva innen Az eredeti A 14 szeptember 2015. Lekért 27 március 2021.
  414. ^ „London polgármestere szerint a város a „világ oktatási fővárosa”". londonandpartners.com. Archivált Az eredeti A 30 november 2016. Lekért 26 szeptember 2015.
  415. ^ Malthouse, Kit (1. január 1990.). "Tőkeajánlat". timeshighereducation.com. Lekért 27 március 2021.
  416. ^ "Pricewaterhousecoopers" (PDF). Archivált Az eredeti (PDF) A 12 június 2018. Lekért 26 szeptember 2015.
  417. ^ „QS World University Rankings 2023: Top Global Universitys”. Legjobb egyetemek. Lekért 19 szeptember 2022.
  418. ^ „REF 2021: A minőségi besorolások új csúcsot értek el a kiterjesztett értékelésben”. Times Higher Education (THE). 12. május 2022. Lekért 19 szeptember 2022.
  419. ^ Hipwell, Deirdre (23. szeptember 2007.). "Londoni Közgazdasági és Politikatudományi Iskola". The Times. London. Archiválva innen Az eredeti A 2 december 2008. Lekért 27 március 2021.
  420. ^ "FT globális MBA rangsor". Financial Times. London. Archivált az eredetiből 4. május 2011-én. Lekért 25 január 2010.
  421. ^ "Előadóművészet". Legjobb egyetemek. 25 Február 2020.
  422. ^ „2022-es QS World University Rankings tantárgy szerint: Előadóművészet”. Top Universities.com. Lekért Június 26 2022.
  423. ^ Kombinált összesen től – Hol tanulnak a felsőoktatási hallgatók?. Felsőoktatási Statisztikai Ügynökség. Lekért 1 március 2020.Ide tartoznak az intézmények Birkbeck, Royal Central School of Speech and Drama, Város, University of London, Courtauld Művészeti Intézet, Aranyművesek, Rákkutató Intézet, King's College, London Business School, LSE, LSHTM, Queen Mary, Királyi Zeneakadémia, Royal Holloway, Royal Veterinary College, MINT, Szent György, UCL és a központi intézmények és tevékenységek.
  424. ^ „Pénzügyi kimutatások 2018–19” (PDF). Londoni Egyetem. p. 8. Lekért 1 március 2020.
  425. ^ "0a táblázat – Minden hallgató intézmény, tanulmányi mód, tanulmányi szint, nem és lakóhely szerint 2005/06". Ő EGY. 2007. Archiválva innen Az eredeti A 28 szeptember 2007. Lekért 27 március 2021.
  426. ^ "Tagintézmények". University of London. Lekért 27 március 2021.
  427. ^ „Performing Arts – Fedezze fel, hol tanulhat a QS World University Rankings by Subject 2020: Performing Arts segítségével” (PDF). London Metropolitan University. 2008. augusztus. Archiválva innen Az eredeti (PDF) A 24 január 2009. Lekért 27 március 2021.
  428. ^ "Londoni Művészeti Egyetem". Az őrző. London. 1. május 2008. Archivált az eredetiből 1. május 2011-én. Lekért 27 augusztus 2010.
  429. ^ Carvel, John (7. augusztus 2008.). "Az NHS kórházai 2 milliárd font értékű kutatási kapcsolatot teremtenek az egyetemmel". Az őrző. London. Archivált az eredetiből 1. május 2011-én. Lekért 6 szeptember 2010.
  430. ^ Karimi, H.; Masoudi Alavi, N. (2015). "Florence Nightingale: A szoptatás anyja". National Institutes of Health. Vol. 4, sz. 2. e29475. PMC 4557413. PMID 26339672.
  431. ^ Krock, Lexi (22. április 2003.). "Az 51. fénykép anatómiája". NOVA online. PBS. Archivált az eredetiből 29. július 2010-én. Lekért 19 április 2023.
  432. ^ "Benedict Cumberbatch lesz a Lamda drámaiskola elnöke". BBC. 16. január 2018. Archivált az eredetiről 8. március 2018-án. Lekért Június 26 2022.
  433. ^ "A díjnyertes Kenneth Branagh lesz az új elnökünk". TANÁCS. Lekért Június 24 2022.
  434. ^ Truelove, Sam (13. október 2016.). "11 leghíresebb ember, aki a Croydon's BRIT Schoolban tanult". Croydon hirdető. Lekért 17 július 2022.
  435. ^ "H4". Greenwich-i Királyi Múzeumok. Lekért 2 április 2023.
  436. ^ "Mi az a Prime Meridian – és miért van Greenwichben? | Ki döntött úgy, hogy a Prime Meridiannak Greenwichben kell lennie?". Greenwich Királyi Múzeumai. nd Archivált az eredetiből 5. január 2022-én. Lekért 3 április 2023.
  437. ^ Hunter, Michael. "Királyi Társaság". Encyclopædia Britannica. Lekért 23 július 2022.
  438. ^ "Az elektromos mozgás születése". Királyi Intézet. Lekért 19 július 2022.
  439. ^ Baxter, Elizabeth (18. december 2009.). "A királyi intézmény karácsonyi előadásainak titkai". The Daily Telegraph. Archivált az eredetiből 12. január 2022-én. Lekért 19 július 2022.
  440. ^ "London polgármestere – Időtöltés: London szabadidős gazdasága". london.gov.uk. Archivált Az eredeti A 19 december 2003. Lekért 30 szeptember 2015.
  441. ^ Chadha, Aayush. „Eseményadatok az Egyesült Királyságban – áttekintés alatt”. tickx.co.uk. Archivált Az eredeti A 1 december 2017. Lekért December 11 2017.
  442. ^ "20 tény London kultúrájáról | Londoni Városháza". www.london.gov.uk. Archivált Az eredeti A 1 október 2015. Lekért 30 szeptember 2015.
  443. ^ Pickford, James (30. július 2014.). "A tanulmány Londont a színházi központként New York elé helyezi". Financial Times. London. Archiválva innen Az eredeti A 10 december 2022. Lekért