Kóla

Napjainkra a Kóla olyan témává vált, amely nagyon fontos és sok ember számára érdekes. A technológia fejlődésével és a globalizációval a Kóla egyre nagyobb jelentőséget kapott a mai társadalomban. Legyen szó történelmi személyről, aktuális témáról vagy ikonikus dátumról, a Kóla minden korosztálytól és hátterű személy figyelmét felkeltette. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Kóla hatását a különböző területeken, valamint a jelenkori relevanciáját és a jövőre való vetítését.

Kóla

Típusüdítőital
Származási helyEgyesült Államok
Alapítás1886
Főbb összetevőkkaramellszínezék
Alkoholtartalom%
A Wikimédia Commons tartalmaz Kóla témájú médiaállományokat.
2 decis Coca-Cola

A kóla egy szénsavas üdítőital, amelynek ízét eredetileg kóladió és citromsav határozta meg, napjainkban azonban általában más hozzávalókkal alakítják ki az ízvilágát.[1] Világszerte népszerűvé vált, miután 1886-ban John Pemberton amerikai gyógyszerész feltalálta a Coca-Colát. Az alkoholmentes változat receptjét (amely kis mértékben még mindig tartalmazott kokaint) Angelo Mariani 1863-ban megalkotott kólabora ihlette. A Coca-Cola jellegzetes nemzetközi márkává vált, mely gyakran az Egyesült Államok szimbólumaként jelenik meg. A Coca-Cola mellett a másik legnépszerűbb márka a Pepsi.

A ma ismert kólafélék rendkívül ritka esetben tartalmaznak kóladiót. Az ízt rendszerint különböző citrusolajok, fahéj és vanília kölcsönzik, és hozzáadott koffeint tartalmaz, valamint karamellt és édesítőszert (például glükóz-fruktózszirupot vagy egyéb cukrot). A hagyományos receptekhez ragaszkodó márkák íze markánsabb a többi kóláénál.[1]

Jegyzetek

  1. a b What is Cola Flavored with?. (Hozzáférés: 2007. június 19.)

További információk

Kapcsolódó szócikkek

Commons:Category::Category:Cola drinks
A Wikimédia Commons tartalmaz Kóla témájú médiaállományokat.