Ebben a cikkben a Kárász Eszter-et vizsgáljuk meg, egy olyan témát, amely az utóbbi időben sokak érdeklődését és figyelmét felkeltette. A sokféle vonatkozású és alkalmazási területtel a Kárász Eszter olyan sokrétű területet fed le, mint a tudomány, a technológia, a politika, a kultúra és általában a társadalom. Ahogy haladunk a Kárász Eszter elemzése során, elmélyülünk annak jelentésében, hatásában és relevanciájában a mai világban, és megvizsgáljuk a témával kapcsolatos különféle szempontokat. A Kárász Eszter eredetétől kortárs fejlődéséig továbbra is viták és elmélkedések tárgya, és ez a cikk arra igyekszik rávilágítani, hogy milyen sok szempontból és milyen jelentőséggel bír a jelenlegi környezetben.
Kárász Eszter (Budapest,[2] 1978. augusztus 2.) magyar színész, énekes, bohócdoktor.
Pályája
Gyerekszínészként a Szamárköhögés című filmmel vált ismertté, de játszott színházban, tévében, a televízió Kölyökidő műsorában és tagja volt a Magyar Rádió Gyermekstúdiójának is, melynek keretein belül számos hangjátékban szerepelt. Megszűnéséig szereplője volt a Kossuth Rádióban A Szabó családnak és a Darálónak, valamint a Vacka Rádió című hangjáték-sorozatnak mint Pötty Zorka. Érettségi után a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete főiskoláján végzett konduktor-tanító szakon, majd a Színház- és Filmművészeti EgyetemDrámapedagógia szakán másoddiplomázott. Az Óz, a nagy varázsló főszerepével tért vissza a színpadra, és jelenleg is színészként, énekesként dolgozik.
2001 óta a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítványának[3] tagja, ahol dr. Bigyó bohócként számos budapesti és vidéki kórházba jár kollégáival a beteg gyerekeket megnevettetni, és ezáltal gyógyulásukat elősegíteni.
Édith Piaf emlékét idéző Padam című francia sanzonestjével két évtizede járja az országot, és külföldet. Színházi munkái és fellépései mellett zenés foglalkozásokat tart kicsi gyerekeknek, Dalolka – zenés játék gyermekeknek címmel 2007 óta.
Gyerekzenekarával, az Eszter-lánc mesezenekarral 2012-től muzsikál az ország és a világ számos pontján. Három lemezük jelent meg a Gryllus Kiadónál. Kettőt Fonogram díjra is felterjesztették.
ESZTETT nevű popzenekara 2021-ben alapult, a zenekar saját dalai a könnyűzene, a rock and roll, a szving, a balkáni ritmusok és a világzene sokféle stílusából merítenek.
Több írása is megjelent, írt novellát a Manó kiadónál megjelent Szeretlek, anya kötetbe, mesét a Piros orr mesék antológiába és rendszeresen ír cikkeket, interjúkat a Képmás magazinnak.
2024-ben Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett művész.
Magánélete
Apja Szokolay Sándor zeneszerző, anyja Kárász Ilona, fuvolatanár. Elvált, két lánya van, Gáspár Dorka (2006) és Gáspár Janka (2008).[4]