Irving Baxter

A mai világban a Irving Baxter egyre fontosabbá vált. Akár személyes, akár szakmai, akár tudományos szinten, a Irving Baxter releváns témává vált, amely érdeklődést és vitát vált ki. A technológiai fejlődés, a társadalmi változások, a tudományos fejlődés vagy akár a politikai események is hozzájárultak ahhoz, hogy a Irving Baxter előkelő helyet foglaljon el a nyilvánosság napirendjén. Ebben a cikkben a Irving Baxter-hez kapcsolódó különböző szempontokat fogjuk megvizsgálni, elemezve annak hatását, következményeit és relevanciáját a mai társadalomban.

Irving Baxter
Született1876. március 25.
Utica
Elhunyt1957. június 13. (81 évesen)
Utica
Állampolgárságaamerikai
Foglalkozása
A Wikimédia Commons tartalmaz Irving Baxter témájú médiaállományokat.

Szerzett érmek
Egyesült Államok
atlétika
Olimpia
arany
1900 Párizs
rúdugrás
arany
1900 Párizs
magasugrás
ezüst
1900 Párizs
helyből magasugrás
ezüst
1900 Párizs
helyből távolugrás
ezüst
1900 Párizs
helyből hármasugrás

Irving Knot Baxter (Utica, New York, 1876. március 25. – Utica, New York, 1957. június 13.) kétszeres olimpiai bajnok amerikai atléta.

Pályafutása

Két arany-, és három ezüstérmet nyert az 1900-as párizsi olimpián. Győzött rúdugrásban, valamint első lett magasugrásban is. Ő az egyetlen sportoló az olimpiai játékok történelmében, aki e két számban egyszerre birtokolt aranyérmet.[1] A helyből magasugrás, a helyből távolugrás és a helyből hármasugrás számokat ezüstérmesként zárta. Irving mind a három versenyben honfitársa, Ray Ewry mögött lett második.

Érdekesség, hogy Ewry és Baxter, valamint további két olimpiai bajnok, Alvin Kraenzlein és Walter Tewksbury szobatársak voltak a Pennsylvaniai Egyetemen.[2] Négyen együtt 16 olimpiai bajnoki címet szereztek sportpályafutásuk alatt.

Egyéni rekordjai

  • Magasugrás: 1,918 m (1918)
  • Rúdugrás: 3,35 m (1900)

Jegyzetek

Források