A mai cikkben a Györffy István-emlékérem-ről fogunk beszélni, egy olyan témáról, amely különböző területeken volt érdeklődés és vita tárgya. A Györffy István-emlékérem megjelenése óta felkeltette a szakértők és a rajongók figyelmét, vitákat és elméleteket generálva a fontosságáról és lehetséges következményeiről. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Györffy István-emlékérem-et, elemezve a jelenlegi kontextusban relevanciáját, és átfogó képet nyújtunk, amely lehetővé teszi olvasóink számára, hogy jobban megértsék ezt a jelenséget. A kezdetektől a kortárs társadalomra gyakorolt hatásáig megvizsgáljuk a Györffy István-emlékérem minden aspektusát, hogy rávilágítsunk egy olyan témára, amely továbbra is érdeklődést és kíváncsiságot vált ki. Csatlakozzon hozzánk ezen az úton, hogy többet megtudjon a Györffy István-emlékérem-ről!
A Györffy István-emlékérem a Magyar Néprajzi Társaság által 1970-ben alapított elismerés. A nagy magyar néprajztudós, Györffy István (1884–1939) emlékezetét őrzi. Évente 1-2 személy kaphatja a Társaság tagjai közül, kiemelkedő teljesítményükért vagy egész addigi munkásságukért. Az emlékérem átadására a Társaság közgyűlésén kerül sor.
Az emlékérmet Szabó István kiváló művész készítette. Az egyik oldalán Györffy István 1884-1939 felirat és profilportré, a másik oldalán pedig stilizált pávaábrázolás látható, felül felirattal: Magyar Néprajzi Társaság. Alul kiemelkedő hely áll rendelkezésre az adományozott nevének bevésésére.
Az érem átmérője 9 cm, anyaga bronz.