Google



Soha az emberiség történetében nem volt ennyi információ róla A Google felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató mint ma az internetnek köszönhetően. Azonban ez a hozzáférés minden kapcsolódó A Google felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató nem mindig könnyű. Telítettség, rossz használhatóság és a helyes és helytelen információk megkülönböztetésének nehézsége A Google felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató gyakran nehéz leküzdeni. Ez motivált bennünket egy megbízható, biztonságos és hatékony webhely létrehozására.

Egyértelmű volt számunkra, hogy célunk eléréséhez nem elegendő a helyes és ellenőrzött információk birtokában A Google felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató . Minden, amiről összegyűjtöttünk A Google felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató is áttekinthetően, olvashatóan, a felhasználói élményt megkönnyítő struktúrában, letisztult és hatékony dizájnnal, a betöltési sebességet előtérbe helyezve kellett bemutatni. Bízunk benne, hogy ezt elértük, bár mindig azon dolgozunk, hogy apróbb fejlesztéseket tegyünk. Ha megtaláltad, amiben hasznosnak találtad A Google felfedezése 2023-ban: Átfogó útmutató és jól érezte magát, nagyon boldogok leszünk, ha visszatér scientiaen.com amikor csak akarja és kell.

Google LLC
korábbanGoogle Inc. (1998–2017)
típusLeányvállalat (LLC)
Ipar
Alapított4. szeptember 1998 (1998-09-04) in Menlo Park, Kalifornia, Egyesült Államok
Alapítók
Központ1600 Amphitheatre Parkway, ,
USA
Szolgáltatott terület
világszerte
Kulcs ember
Sundar Pichai (CEO)
Ruth Porat (CFO)
Thomas Kurian (CEO of A Google Cloud)
TermékekMunkaterület
Android
Waze
pixel
Fészek
Teljes lista
Alkalmazottak száma
139,995 (2021) Szerkessze ezt a Wikidatán
RelatívAlphabet Inc
leányvállalatokYouTube LLC
weboldalabout.google
google.com
Lábjegyzetek / hivatkozások
Eric Schmidt, Sergey Brin és Larry Page együtt ülnek
A Google akkori vezérigazgatója és egykori elnöke Eric Schmidt társalapítóival Sergey Brin és a Larry Page (balról jobbra) 2008-ban

Google LLC (/ˈɡuɡəl/ (hallgat)) egy amerikai többnemzetiségű technológiai vállalat összpontosító mesterséges intelligencia, online hirdetés, kereső technológia, cloud computing, számítógép program, kvantumszámítás, e-commerceés fogyasztói elektronika. „A világ legerősebb vállalataként” emlegetik. és a világ egyike legértékesebb márkák piaci dominanciája, adatgyűjtése és a mesterséges intelligencia területén meglévő technológiai előnyei miatt. Az anyavállalata Ábécé az egyik a Nagy öt Amerikai információs technológia cégek mellett amazon, Apple, metaés microsoft.

A Google-t 4. szeptember 1998-én alapították informatikusok Larry Page és a Sergey Brin amíg voltak PhD diákok at Stanford Egyetem in Kalifornia. Együtt birtokolják a nyilvánosan jegyzett részvényeinek körülbelül 14%-át, és birtokolják a részvényesek szavazati jogának 56%-át. szuper szavazó részvény. A társaság elment nyilvános keresztül egy kezdeti nyilvános ajánlattétel (IPO) 2004-ben. 2015-ben a Google-t az Alphabet Inc. teljes tulajdonú leányvállalatává szervezték át. A Google az Alphabet legnagyobb leányvállalata, és holdingtársaság az Alphabet internetes tulajdonságaira és érdeklődésére. Sundar Pichai 24. október 2015-én kinevezték a Google vezérigazgatójává, Larry Page helyére, aki az Alphabet vezérigazgatója lett. 3. december 2019-án Pichai az Alphabet vezérigazgatója is lett.

A cég azóta gyorsan bővült a kínálattal termékek és szolgáltatások sokasága Túl Google keresés, amelyek közül sok domináns piaci pozíciót tölt be. Ezek a termékek a felhasználási esetek széles körére vonatkoznak, beleértve az e-maileket (Gmail), navigáció (Waze & Térképek), felhő alapú számítástechnika (felhő), web böngészés (króm), videómegosztás (Youtube), termelékenység (Munkaterület), operációs rendszer (Android), felhőtárhely (hajtás), nyelvi fordítás (fordít), fotótároló (képek), videó hívás (Találkozik), okos otthon (Fészek), okostelefonok (pixel), hordható technológia (Pixel Watch & FitBit), zene streaming (YouTube Music), igény szerinti videó (YouTube TV), mesterséges intelligencia (A Google asszisztens), gépi tanulási API-k (TensorFlow), AI chipek (TPU), és több. Megszűnt Google-termékek beleértve a játékot (távolságmérő), Üveg, Google+, Olvasó, Zenél, összefüggés, Hangoutsés Bejövő.

A Google egyéb, az internetes szolgáltatásokon és a fogyasztói elektronikán kívüli vállalkozásai közé tartozik a kvantumszámítás (Szikimórfa), önvezető autók (Waymo, korábban a Google Self-Driving Car Project, intelligens városok (Sidewalk Labs), és transzformátor modellek (Google agy).

A Google és a YouTube a kettő leglátogatottabb webhelyek világszerte követi Facebook és a Twitter. A Google a világ legnagyobb keresőmotorja, térképező és navigációs alkalmazása, e-mail szolgáltatója, irodai programcsomagja, videómegosztó platformja, fotó- és felhőtárolási szolgáltatója, mobil operációs rendszere, webböngészője, ML keretrendszere és mesterséges intelligencia asszisztens szolgáltatója is a világon. piaci részesedés. A legértékesebb márkák listáján a Google a második helyen áll Forbes a negyedik pedig az Interbrand. Azt jelentős kritikát kapott olyan kérdéseket foglal magában, mint pl adatvédelmi aggályok, adóelkerülés, cenzúra, keresési semlegesség, trösztellenes és az azzal való visszaélés monopólium helyzetbe.

Történelem

Korai évek

Larry Page és a Sergey Brin 2003-ben

A Google 1996 januárjában indult kutatási projektjeként Larry Page és a Sergey Brin amikor mindketten PhD hallgatók voltak Stanford Egyetem in Kalifornia. A projektben kezdetben egy nem hivatalos "harmadik alapító" vett részt. Scott Hassan, az eredeti vezető programozó, aki az eredeti kód nagy részét írta Google keresés motort, de a Google cégként való hivatalos megalapítása előtt távozott; Hassan folytatta pályafutását robotika és megalapította a céget Willow Garázs A 2006.

Míg a hagyományos keresőmotorok úgy rangsorolták az eredményeket, hogy megszámolták, hányszor jelentek meg a keresési kifejezések az oldalon, addig elméletükben egy jobb rendszert dolgoztak ki, amely elemzi a webhelyek közötti kapcsolatokat. Ezt az algoritmust nevezték el PageRank; ez meghatározta egy webhelyet relevancia az oldalak száma és az eredeti webhelyre visszamutató oldalak fontossága alapján. Page elmondta az ötleteit Hassannak, aki elkezdte írni a kódot, hogy megvalósítsa Page ötleteit.

Page és Brin eredetileg az új keresőmotor becenevét "Hátmasszázs", mert a rendszer ellenőrizte a visszamutató linkeket, hogy felmérje egy webhely fontosságát. Hassant és Alan Steremberget Page és Brin a Google fejlesztése szempontjából kritikus fontosságúként említették. Rajeev Motwani és a Terry Winograd később Page-el és Brin-nel közösen írta meg a projektről szóló első tanulmányt, amely leírja a PageRank-et és a Google keresőmotor kezdeti prototípusát, 1998-ban. Héctor García-Molina és a Jeff Ullman szintén a projekt közreműködőiként hivatkoztak rájuk. A PageRank-et egy hasonló oldal-rangsorolási és webhelypontozási algoritmus befolyásolta, amelyet korábban használtak RankDexÁltal kifejlesztett Robin Li 1996-ban Larry Page PageRank szabadalmával, amely Li korábbi RankDex szabadalmára hivatkozott; Li később létrehozta a kínai keresőmotort Baidu.

Végül megváltoztatták a nevet Google; a keresőmotor neve a szó elírása volt googol, nagyon nagyszámú írott 10100 (1, majd 100 nulla), amely azt jelzi, hogy a keresőmotor nagy mennyiségű információt szolgáltat.

A Google honlapja 1998-ban
A Google eredeti honlapja egyszerű kialakítású volt, mivel a cégalapítóknak kevés tapasztalatuk volt HTML, a jelölőnyelv weboldalak tervezésére használják.

A Google-t eredetileg egy 1998. augusztusi 100,000 XNUMX dolláros befektetés finanszírozta Andy Bechtolsheim, társalapítója A Sun Microsystems. Ez a kezdeti befektetés motivációként szolgált a társaság bekebelezésére, hogy a forrásokat felhasználhassák. Page és Brin kezdetben közeledtek David Cheriton tanácsért, mert volt egy közeli irodája Stanfordban, és tudták, hogy van startup tapasztalata, mivel nemrég eladta az általa társalapító céget, a Granite Systemst. Cisco 220 millió dollárért. David megbeszélt egy találkozót Page és Brinnel, valamint a Granite társalapítójával, Andy Bechtolsheimmel. A megbeszélést reggel 8-ra tűzték ki David Palo Alto-i otthonának előcsarnokában, és rövidnek kellett lennie, mert Andy reggel 9-kor újabb találkozót tartott a Ciscóban, ahol a felvásárlás után most dolgozott. Andy röviden tesztelte a webhely demóját, tetszett neki, amit látott, majd visszament az autójához, hogy megkapja a csekket. Később David Cheriton is csatlakozott egy 250,000 XNUMX dolláros befektetéssel.

A Google két másiktól kapott pénzt angyal befektetők az 1998-ban: Amazon.com alapító Jeff Bezosés vállalkozó Ram Shriram. Page és Brin először Shriramhoz fordult, aki kockázati tőkés volt finanszírozásért és tanácsért, és Shriram 250,000 1998 dollárt fektetett be a Google-ba 6 februárjában. Shriram ismerte Bezost, mert az Amazon felvásárolta a Junglee-t, ahol Shriram volt az elnök. Shriram beszélt Bezosnak a Google-ról. Bezos megkérte Shriramot, hogy találkozzon a Google alapítóival, és XNUMX hónappal azután találkoztak, hogy Shriram befektette a befektetést, amikor Bezos és felesége nyaralni készült az öböl környékére. A Google kezdeti finanszírozási köre hivatalosan már lezárult, de Bezos státusza az Amazon vezérigazgatójaként elegendő volt ahhoz, hogy meggyőzze Page-et és Brint, hogy hosszabbítsák meg a kört és fogadják el befektetését.

A kezdeti befektetők, barátok és családtagok között a Google körülbelül 1,000,000 XNUMX XNUMX dollárt gyűjtött össze, ami lehetővé tette számukra, hogy megnyissa eredeti üzletüket Menlo Park, Kalifornia. Craig Silverstein, a Stanfordi PhD-hallgató kollégát vették fel első alkalmazottként.

Néhány további, kis beruházást követően 1998 végétől 1999 elejéig, 25. június 7-én új 1999 millió dolláros finanszírozási kört jelentettek be, nagy befektetőkkel, köztük a kockázati tőke cégek Kisebb Perkins és a Redwood fővárosa. Kezdetben mindkét cég tartózkodó volt a Google-ba való közös befektetéstől, mivel mindegyik a vállalat feletti irányítás nagyobb százalékát szerette volna megtartani magának. Larry és Sergey azonban ragaszkodott ahhoz, hogy mindkettőtől vegyenek el befektetéseket. Mindkét kockázati társaság végül beleegyezett abba, hogy közösen 12.5 millió dollárt fektetnek be, mivel hisznek a Google nagy lehetőségeiben, és a korábbi angyalbefektetők, Ron Conway és Ram Shriram közvetítésével, akik kapcsolatban álltak a kockázati társaságokkal.

Növekedés

1999 márciusában a cég átköltözött irodáiba Palo Alto, Kalifornia, amely több prominensnek ad otthont Silicon Valley technológiai induló vállalkozások. A következő évben a Google elkezdte eladni a keresési kulcsszavakhoz kapcsolódó hirdetéseket, szemben Page és Brin kezdeti ellenállásával a hirdetésekből finanszírozott keresőmotorral szemben. A zsúfolt oldaltervezés fenntartása érdekében a hirdetések kizárólag szöveges alapúak voltak. 2000 júniusában bejelentették, hogy a Google lesz az alapértelmezett keresőmotor-szolgáltató Yahoo!, akkoriban az egyik legnépszerűbb weboldal, felváltva Inktomi.

A Google első szerverei, amelyek rengeteg szabaddá vált vezetéket és áramköri lapot mutatnak
A Google első éles szervere

2003-ban, miután kinőtt két másik helyszínt, a cég egy irodakomplexumot bérelt Szilikon grafika, 1600 Amphitheatre Parkway in Mountain View, Kalifornia. A komplexum a Googleplex, játék a szóval googolplex, az első számot egy googol nullák követik. Három évvel később a Google 319 millió dollárért megvásárolta az ingatlant az SGI-től. Addigra a „Google” név bekerült a mindennapi nyelvbe, ami a „google" hozzá kell adni a Merriam-Webster főiskolai szótár és a Oxford English Dictionary, jelölése: "a Google keresőmotorjának használata információszerzésre az interneten". Az ige első használata a televízióban egy 2002. októberi epizódban jelent meg Buffy the Vampire Slayer.

Ezenkívül 2001-ben a Google befektetői úgy érezték, hogy erős belső vezetésre van szükségük, és megállapodtak abban, hogy felvesznek Eric Schmidt a Google elnök-vezérigazgatójaként. Eriket javasolta John doerr Kleiner Perkinstől. Több hónapja próbált olyan vezérigazgatót találni, akit Sergey és Larry elfogadna, de több jelöltet elutasítottak, mert meg akarták őrizni az irányítást a cég felett. Michael Moritz A Sequoia Capital egy ponton még azzal is megfenyegette a Google-t, hogy azonnal fizesse vissza a Sequoia 12.5 millió dolláros befektetését, ha nem teljesítik a befektetési tárgyalások során szóban tett ígéretüket, hogy vezérigazgatót alkalmaznak. Eric kezdetben nem is lelkesedett a Google-hoz való csatlakozásért, mivel akkoriban még nem ismerték fel széles körben a cégben rejlő lehetőségeket, és mivel az ő feladataival volt elfoglalva. Novell ahol vezérigazgató volt. Csatlakozása részeként Eric beleegyezett, hogy 1 millió dollárt vásárol a Google elsőbbségi részvényeiből, hogy kifejezze elkötelezettségét, és biztosítsa a Google számára szükséges pénzeszközöket.

Kezdeti nyilvános ajánlattétel

19. augusztus 2004-én a Google a állami vállalat keresztül egy kezdeti nyilvános ajánlattétel. Abban az időben Larry Page, Sergey Brinés Eric Schmidt beleegyezett, hogy 20 évig, 2024-ig együtt dolgoznak a Google-nál. A társaság 19,605,052 85 XNUMX részvényt ajánlott fel részvényenként XNUMX dolláros áron. A részvényeket online aukciós formátumban adták el az általa épített rendszer segítségével Morgan Stanley és a Credit Suisse, aláírók az ügylethez. Az 1.67 milliárd dollár eladásával a Google a piac tőkésítés több mint 23 milliárd dollár.

Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója 2001 és 2011 között

13. november 2006-án a Google felvásárolta Youtube 1.65 milliárd dollárért a Google részvényeiből, 11. március 2008-én a Google felvásárolta DoubleClick 3.1 milliárd dollárért, átadva a Google-nak azokat az értékes kapcsolatokat, amelyeket a DoubleClick a webes megjelenítőkkel és reklámügynökségekkel ápolt.

2011-re a Google hozzávetőleg 3 milliárd keresést bonyolított le naponta. Ennek a munkaterhelésnek a kezelésére a Google 11-et készített adatközpontok szerte a világon, mindegyikben több ezer szerverrel. Ezek az adatközpontok lehetővé tették a Google számára, hogy hatékonyabban kezelje a folyamatosan változó munkaterhelést.

2011 májusában a Google havi egyedi látogatóinak száma először haladta meg az egymilliárdot.

2012 májusában a Google felvásárolta Motorola Mobility 12.5 milliárd dollárért, ami eddigi legnagyobb felvásárlása. Ez a vásárlás részben azért történt, hogy segítse a Google-t megszerezni a Motorola jelentős szabadalmi portfólióját a mobiltelefonok és vezeték nélküli technológiák terén, hogy megvédje a Google-t a más vállalatokkal folyó szabadalmi vitáiban, főleg Apple és a microsoft, és hogy továbbra is szabadon kínálhassa az Androidot.

2012 tovább

2013 júniusában a Google felvásárolta Waze, 966 millió dolláros üzlet. Noha a Waze független entitás marad, közösségi funkciói, mint például a közösségi forrásból származó helyplatform, a jelentések szerint értékes integrációt jelentenek a Waze és a Waze között. Google Maps, a Google saját térképészeti szolgáltatása.

A Google bejelentette egy új cég elindítását, az ún Karton, 19. szeptember 2013-én vezeti Apple Inc. elnök Arthur Levinson. A hivatalos nyilvános nyilatkozatában Page kifejtette, hogy az "egészségügyi és jóléti" vállalat az "öregedés és a kapcsolódó betegségek kihívásaira" fog összpontosítani.

A londoni Pancras Square 6. szám alatti épület bejárata, ahol a Google és leányvállalata, a Deep Mind található

26. január 2014-án a Google bejelentette, hogy beleegyezett a felvásárlásba DeepMind Technologies, egy magántulajdonban lévő mesterséges intelligencia cég London. Technológiai hírportál Recode beszámolt arról, hogy a céget 400 millió dollárért vásárolták meg, de az információ forrását nem hozták nyilvánosságra. A Google szóvivője nem kívánta kommentálni az árat. A DeepMind megvásárlása elősegíti a Google közelmúltbeli növekedését a mesterséges intelligencia és a robotika közösségében.

Az Interbrand éves Best Global Brands jelentése szerint a Google a második legértékesebb márka a világon (mögötte Apple Inc.) 2013-ban, 2014, 2015, és 2016-ban, 133 milliárd dollár értékben.

10. augusztus 2015-én a Google bejelentette, hogy átszervezi különböző érdekeltségeit a konglomerátum nevezett Alphabet Inc. A Google az Alphabet legnagyobb leányvállalata lett, és a esernyő cég az Alphabet internetes érdekei miatt. A szerkezetátalakítás befejeztével Sundar Pichai lett CEO a Google helyett Larry Page, aki az Alphabet vezérigazgatója lett.

A Google jelenlegi vezérigazgatója, Sundar Pichai, És India miniszterelnöke, Narendra Modi

8. augusztus 2017-án a Google elbocsátotta James Damore alkalmazottját, miután egy feljegyzést terjesztett a vállalaton belül, amelyben az elfogultság és a "A Google ideológiai visszhangkamrája" elhomályosította a sokszínűségről és a befogadásról alkotott gondolkodásukat, valamint azt, hogy nem csak a diszkrimináció, hanem a biológiai tényezők miatt az átlagos nők kevésbé érdeklődnek a technikai pozíciók iránt, mint a férfiak. Sundar Pichai, a Google vezérigazgatója azzal vádolta meg Damore-t, hogy megsértette a vállalati irányelveket azzal, hogy "rossz nemi sztereotípiákat terjesztett a munkahelyünkön", és még aznap elbocsátották.

Az 2018 és az 2019 között, fokozódott a feszültség a vállalat vezetése és dolgozói között miközben a személyzet tiltakozott a vállalat belső szexuális zaklatással kapcsolatos döntései ellen, Szitakötő, egy cenzúrázott kínai kereső, és Maven projekt, egy katonai drón mesterséges intelligencia, amelyet a vállalat bevételnövekedési területének tekintettek. Októberben 25, 2018, A New York Times közzétette a kitett, „Hogyan védett a Google Andy Rubin, az „Android atyja". A vállalat ezt követően bejelentette, hogy „48 alkalmazottat bocsátottak el az elmúlt két évben" szexuális visszaélés miatt. 1. november 2018-jén a Google több mint 20,000 XNUMX alkalmazottja és alvállalkozója globális kivonulást szervezett, hogy tiltakozzon a szexuális zaklatással kapcsolatos panaszok vállalat általi kezelése ellen. A hírek szerint Sundar Pichai vezérigazgató támogatja a tiltakozásokat. Később, 2019-ben néhány dolgozó azzal vádolta a céget, hogy megtorlást indított belső aktivisták ellen.

19. március 2019-én a Google bejelentette, hogy belép a videojátékok piacára, és elindítja a felhő játék nevű platform Google Stadia.

Június 3, 2019, a Amerikai Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma arról számolt be, hogy kivizsgálja a Google-t trösztellenes megsértését. Emiatt 2020 októberében trösztellenes pert indítottak azzal az indokkal, hogy a vállalat visszaélt monopolhelyzetével keresés és a keresési hirdetések piacokon.

2019 decemberében volt PayPal vezérigazgató Bill Ready lett a Google új kereskedelmi vezetője. Ready szerepe nem lesz közvetlenül érintett Google Pay.

2020 áprilisában, mivel a COVID-19 járvány, a Google több költségcsökkentő intézkedést jelentett be. Ilyen intézkedések közé tartozott a munkaerő-felvétel lelassítása 2020 hátralévő részében, néhány stratégiai terület kivételével, a beruházások fókuszának és ütemének újrakalibrálása olyan területeken, mint az adatközpontok és gépek, valamint a nem üzleti élethez nélkülözhetetlen marketing és utazás. Az alkalmazottak többsége otthonról is dolgozott a miatt COVID-19 járvány és ennek sikere oda is vezetett, hogy a Google bejelentette, hogy néhány munkájukat véglegesen otthoni munkavégzésre alakítják át.

A 2020-as Google-szolgáltatáskimaradások megzavarták a Google szolgáltatásait: augusztusban az egyik érintett Google Drive többek között egy másik novemberben érintő Youtubedecemberben a harmadik pedig a teljes Google alkalmazáscsomagot érinti. Mindhárom kiesést órákon belül megoldották.

A 2021, a Ábécsi Dolgozók Szakszervezete megalapították, többségében a Google alkalmazottaiból áll.

Januárban 2021, a Ausztrál kormány törvényjavaslatot, amely előírná a Google-nak és a Facebooknak, hogy fizessenek a médiacégeknek a tartalmuk használati jogáért. Válaszul a Google azzal fenyegetőzött, hogy lezárja a hozzáférést keresőmotorjához Ausztráliában.

2021 márciusában a Google állítólag 20 millió dollárt fizetett érte Ubisoft portok be Google Stadia. A Google "több tízmillió dollárt" költött arra, hogy olyan nagy kiadókat szerezzen meg, mint pl Ubisoft és a Take-Two-t, hogy elhozzák néhány legnagyobb játékukat a Stadiára.

Áprilisban 2021, The Wall Street Journal arról számolt be, hogy a Google egy éveken át tartó „Project Bernanke” nevű programot futtatott, amely a korábbi hirdetési ajánlatok adatait használta fel, hogy előnyt szerezzen a hirdetési szolgáltatásokért folytatott versenyben. Ez derült ki a tíz amerikai állam által decemberben a Google ellen indított trösztellenes perrel kapcsolatos dokumentumokból.

2021 szeptemberében az ausztrál kormány bejelentette, hogy korlátozza a Google célzott hirdetések értékesítési képességét, azt állítva, hogy a vállalat monopóliummal rendelkezik a piacon, ami kárt okoz a kiadóknak, a hirdetőknek és a fogyasztóknak.

2022-ben a Google megkezdte a telefonszámok, fizikai címek és e-mail címek keresési eredményei közül való eltávolítására vonatkozó kérések elfogadását. Korábban csak bizalmas adatok – például társadalombiztosítási számok, bankszámla- és hitelkártyaszámok, személyes aláírások és egészségügyi feljegyzések – eltávolítására irányuló kérelmeket fogadott el. A Google még az új szabályzat ellenére is csak bizonyos, de nem minden keresési lekérdezésből távolíthat el információkat. Nem távolítaná el a „széles körben hasznos” tartalmat, például a hírcikkeket, vagy amelyek már nyilvánosak.

2022 májusában a Google bejelentette, hogy a vállalat megvásárolta a kaliforniai székhelyű MicroLED kijelzőtechnológiát fejlesztő és gyártó Start-up Raxiumot. A Raxium csatlakozik a Google Eszközök és szolgáltatások csapatához, hogy segítse a mikrooptika, a monolitikus integráció és a rendszerintegráció fejlesztését.

2023 elején, sikerét követően ChatGPT és amiatt, hogy a Google lemaradt a mesterséges intelligencia versenyében, a Google felső vezetése kiadott egy „piros kódot” és egy „irányelvet, amely szerint az összes legfontosabb termékében – amelyeknek több mint egymilliárd felhasználójuk van – hónapokon belül be kell építeniük a generatív mesterséges intelligenciát”.

2023 májusának elején a Google bejelentette, hogy két további adatközpontot épít Ohióban. Ezek a központok, amelyek Columbusban és Lancasterben épülnek majd, a vállalat eszközeit, köztük a mesterséges intelligencia technológiáját is megerősítik. Az említett adatközpont a már működő központot egészíti ki Columbus mellett, így a Google teljes Ohio-i befektetése meghaladja a 2 milliárd dollárt.

Termékek és szolgáltatások

Keresőmotor

Google indexek több milliárd weboldalt, hogy a felhasználók kulcsszavak és kulcsszavak használatával kereshessék a kívánt információkat üzemeltetők. Szerint comScore piackutatás 2009 novemberétől a Google Search a domináns keresőmotor az Egyesült Államok piacán, a piaci részesedés A 65.6%. 2017 májusában a Google új „Személyes” lapot engedélyezett a Google Keresésben, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy tartalmakat kereshessenek Google-fiókjuk különféle szolgáltatásaiban, beleértve a Gmailből származó e-maileket és a Google Fotók.

A Google elindította Google Hírek szolgáltatás 2002-ben, egy automatizált szolgáltatás, amely különböző weboldalak hírcikkeit összegzi. A Google is ad otthont Google Könyvek, egy olyan szolgáltatás, amely az adatbázisában lévő könyvekben található szövegek között keres, és korlátozott előzeteseket vagy, ahol engedélyezett, a teljes könyvet jeleníti meg.

A Google számos funkcióval bővítette az elmúlt években.[időkeret?] Ilyen lehetőségek a repülőjegyek, a vásárlás és a pénzügyek.

hirdetés

Google az ad-tech Londonban, 2010

A Google bevételeinek nagy részét a hirdetésekből szerzi. Ez magában foglalja az alkalmazások értékesítését, az alkalmazáson belüli vásárlásokat, a digitális tartalomtermékeket a Google-on és a YouTube-on, az Androidot, valamint a licenc- és szolgáltatási díjakat, beleértve a Google Cloud-ajánlatokért kapott díjakat is. Ennek a nyereségnek 109,652 százaléka kattintásokból (kattintásonkénti költség) származott, ami 2017-ben XNUMX XNUMX millió USD-t tett ki. Ez három fő módszert tartalmaz, nevezetesen AdMob, AdSense (például AdSense Kontextusban, AdSense kereséshez stb.) és DoubleClick AdExchange.

A keresési kérések megértésére szolgáló saját algoritmusain kívül a Google az általa megvásárolt technológiát is használja DoubleClick, hogy kimutassa a felhasználói érdeklődést, és a hirdetéseket a keresési kontextusra és a felhasználói előzményekre célozza.

2007-ben a Google elindította a "AdSense Mobilhoz", kihasználva a feltörekvő mobilhirdetési piac előnyeit.

Google Analytics. lehetővé teszi a webhelytulajdonosok számára, hogy nyomon kövessék, hogy az emberek hol és hogyan használják webhelyüket, például az oldalon lévő összes link kattintási arányának vizsgálatával. A Google hirdetéseket két részből álló program keretében lehet elhelyezni harmadik fél weboldalain. Google hirdetések lehetővé teszi a hirdetők számára, hogy hirdetéseiket a Google tartalmi hálózatán jelenítsék meg a kattintásonkénti költség sémán keresztül. A testvérszolgáltatás, a Google AdSense lehetővé teszi a webhelytulajdonosok számára, hogy ezeket a hirdetéseket megjelenítsék webhelyükön, és pénzt keressenek minden alkalommal, amikor a hirdetésekre kattintanak. A program egyik kritikája annak lehetősége kattintson a csalásokra, amely akkor fordul elő, ha egy személy vagy egy automata szkript rákattint a hirdetésekre anélkül, hogy érdeklődne a termék iránt, ami miatt a hirdető indokolatlanul pénzt fizet a Google-nak. Az iparági jelentések 2006-ban azt állították, hogy a kattintások körülbelül 14-20 százaléka csalárd vagy érvénytelen volt. Google Search Console (2015 májusában a Google Webmaster Tools-tól átkeresztelt) lehetővé teszi webmesterek ellenőrizni a webhelytérképet, a feltérképezési sebességet és a biztonsági problémákat, valamint optimalizálni a webhely láthatóságát.

Fogyasztói szolgáltatások

Web alapú szolgáltatások

A Google kínál Gmail mert email, Google Calendar időgazdálkodáshoz és ütemezéshez, Google Maps térképezéshez, navigációhoz és műholdképeket, Google Drive mert felhő tárolási fájlokból, Google Docs, ágynemű és a Diák a termelékenység érdekében, Google Fotók fényképek tárolására és megosztására, Google Keep mert jegyzetelés, Google Translate nyelvi fordításhoz, Youtube videók megtekintésére és megosztására, A Google Cégem nyilvános üzleti információk kezelésére, és a Duó a társas interakcióhoz. 2019 márciusában a Google bemutatta a felhő játék nevű szolgáltatás távolságmérő. Álláskereső termék is létezik 2017 előtt, A Google for Jobs egy továbbfejlesztett keresési funkció, amely összesíti a listákat állás táblák és karrieroldalak.

Egyes Google-szolgáltatások nem webalapúak. Google EarthA 2005-ben elindított program lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a számítógépükre letöltött kliensszoftveren keresztül ingyenesen tekintsenek nagy felbontású műholdképeket a világ minden tájáról.

szoftver

A Google fejleszti a Android mobil operációs rendszer, valamint annak SmartWatch, televízió, autó, és a A tárgyak internete-képes intelligens eszközök változatok.

Emellett fejleszti a Google Chrome böngésző, és a ChromeOS, egy Chrome-on alapuló operációs rendszer.

hardver

Google Pixel okostelefonok kiállítva az üzletben

2010 januárjában a Google kiadta Nexus One, az első Android telefon saját márkanév alatt. Számos telefont és táblagépet hozott létre a "összefüggés"márkaépítés 2016-ban bekövetkezett esetleges megszűnéséig, amelyet egy új márka váltott fel pixel.

A 2011, a Chromebook került bevezetésre, amely tovább fut ChromeOS.

2013 júliusában a Google bemutatta a chromecast dongle, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tartalmakat streameljenek okostelefonjaikról televíziókra.

2014 júniusában a Google bejelentette Google karton, egy egyszerű kartonnézegető, amely lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy okostelefonját egy speciális elülső rekeszbe helyezze, hogy megtekinthesse virtuális valóság (VR) média.

Egyéb hardvertermékek:

  • Fészek, hangasszisztens okoshangszórók sorozata, amelyek megválaszolhatják a hangos lekérdezéseket, lejátszhatnak zenét, információkat találhatnak az alkalmazásokból (naptár, időjárás stb.), és vezérelhetik a harmadik féltől származó intelligens háztartási készülékeket (a felhasználók például rámondhatják, hogy kapcsolja be a világítást). ). A Google Nest vonal tartalmazza az eredetit Google főoldal (később sikerült a Nest audio), A Google Home Mini (később sikerült a Nest Mini), A Google Home Max, a Google Home Hub (később Nest Hub néven átkeresztelve), és a Nest Hub Max.
  • Nest Wifi (eredetileg Google Wifi), egy csatlakoztatott készlet Wi-Fi routerek az otthoni Wi-Fi lefedettségének egyszerűsítésére és kiterjesztésére.

Vállalati szolgáltatások

Google munkaterület (korábban G Suite 2020 októberéig) egy havi előfizetési ajánlat, amely szervezetek és vállalkozások számára elérhető a Google szolgáltatásainak gyűjteményéhez, beleértve a Gmail, Google Drive és a Google Docs, Google Táblázatok és a Google Diák, további adminisztrációs eszközökkel, egyedi domain nevekkel és 24 órás támogatással.

Szeptember 24, 2012, A Google elindította Google Vállalkozóknak, nagyrészt non-profit üzleti inkubátor startupok biztosítása co-working terek Campus néven ismert, az induló vállalkozások alapítóinak segítséget nyújtva, beleértve workshopokat, konferenciákat és mentorálásokat. Jelenleg hét kampusz található: Berlin, London, Madrid, Szöul, São Paulo, Tel Avivés Varsó.

15. március 2016-én a Google bejelentette a Google Analytics 360 Suite bevezetését, amely „egy integrált adat- és marketingelemzési termékkészlet, amelyet kifejezetten a vállalati szintű marketingszakemberek igényeire terveztek”, és amely integrálható BigQuery a Google Cloud Platformon. Többek között a csomag célja, hogy segítse a "vállalati szintű marketingszakembereket" "megtekinteni a teljes Ügyfél utazás", "hasznos betekintést" generál, és "lenyűgöző élményeket nyújt a megfelelő embereknek". Jack Marshall The Wall Street Journal azt írta, hogy a csomag felveszi a versenyt a meglévő marketingfelhő-ajánlatokkal, amelyeket többek között a cégek kínálnak vályogtégla, Jóslat, Salesforceés IBM.

Internet szolgáltatások

2010 februárjában a Google bejelentette a Google Fiber projekt kísérleti tervei között szerepel egy ultra-nagy sebességű szélessávú hálózat kiépítése 50,000 500,000-XNUMX XNUMX ügyfél számára egy vagy több amerikai városban. A Google vállalati szerkezetátalakítását követően, hogy az Alphabet Inc. legyen anyavállalata, Google Fiber átkerült az Alphabet Access részlegébe.

2015 áprilisában a Google bejelentette Fi projekt, egy virtuális mobilhálózat-üzemeltető, amely egyesíti a különböző távközlési szolgáltatók Wi-Fi- és mobilhálózatait, hogy zökkenőmentes kapcsolatot és gyors internetjelet biztosítson.

Vállalati ügyek

A részvényárfolyam teljesítménye és a negyedéves eredmény

Google kezdeti nyilvános ajánlattétel (IPO) 19. augusztus 2004-én került sor. Az IPO-n a vállalat 19,605,052 85 XNUMX részvényt ajánlott fel részvényenként XNUMX dolláros áron. Az 1.67 milliárd dollár eladásával a Google a piac tőkésítés több mint 23 milliárd dollár. A részvény az IPO után jól teljesített, a részvények 350. október 31-én értek el először 2007 dollárt. elsősorban az erős eladások és bevételek miatt online hirdetés piac. A részvényárfolyam megugrását elsősorban az egyéni befektetők táplálták, szemben a nagy intézményi befektetőkkel és befektetési alapok. A GOOG-megosztások GOOG-ra oszlanak C osztályú részvények és a GOOGL A osztályú részvények. A cég szerepel a NASDAQ alatti tőzsde ticker szimbólumok GOOGL és GOOG, valamint a Frankfurti tőzsde a GGQ1 ticker szimbólum alatt. Ezek a ticker-szimbólumok 2015 negyedik negyedéve óta az Alphabet Inc.-re, a Google holdingtársaságára utalnak.

2005 harmadik negyedévében a Google 700%-os profitnövekedésről számolt be, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy a nagyvállalatok hirdetési stratégiájukat az újságok, magazinok és televíziók helyett az internetre helyezték át.

A 2006-os pénzügyi évben a vállalat összesen 10.492 milliárd dolláros hirdetési bevételről számolt be, és csak 112 millió dolláros engedélyezési és egyéb bevételről számolt be. 2011-ben a Google bevételének 96%-a a hirdetési programjaiból származott.

A Google először 50-ben termelt 2012 milliárd dollár éves bevételt, az előző évben pedig 38 milliárd dollárt. 2013 januárjában Larry Page akkori vezérigazgató így nyilatkozott: "A 2012-es évet erős negyedévvel zártuk... A bevételek 36%-kal nőttek az előző év azonos időszakához képest, és 8%-kal nőttek az előző negyedévhez képest. És elértük az 50 milliárd dolláros bevételt tavaly először – nem rossz eredmény mindössze másfél évtized alatt."

A Google 2013. harmadik negyedévi konszolidált bevétele 2013. október közepén 14.89 milliárd dollár volt, ami 12 százalékos növekedés az előző negyedévhez képest. Ebből a teljes összegből 10.8 milliárd dollárért a Google internetes üzletága volt felelős, a felhasználók hirdetésekre leadott kattintások számának növekedésével. 2014 januárjára a Google piaci kapitalizációja 397 milliárd dollárra nőtt.

Adóelkerülési stratégiák

A Google többféle adóelkerülés stratégiákat. A a legnagyobb technológiai cégek árbevétel szerinti listája, a legalacsonyabb adót fizeti bevételei származási országaiba. A Google 2007 és 2010 között 3.1 milliárd dollár adót takarított meg azáltal, hogy a nem egyesült államokbeli nyereséget a Írország és a Hollandia és aztán Bermuda. Az ilyen technikák az Egyesült Államokon kívüli adókulcsot 2.3 százalékra csökkentik, míg a társasági adó mértéke például az Egyesült Királyságban általában 28 százalék. A hírek szerint ez francia vizsgálatot indított el a Google ügyében szállítási költségek gyakorlatok.

2020-ban a Google bejelentette, hogy átalakította vitatott globális adóstruktúráját, és összes szellemi tulajdonát az Egyesült Államokhoz konszolidálta.

A Google alelnöke Matt Brittin tanúskodott a Állami számlák bizottsága az Egyesült Királyság alsóháza hogy egyesült királyságbeli értékesítési csapata nem értékesített, és ezért nem tartozik forgalmi adóval az Egyesült Királyságnak. 2016 januárjában a Google megegyezett az Egyesült Királysággal, hogy 130 millió GBP hátralékos adót, valamint a jövőben magasabb adókat fizet. 2017-ben a Google 22.7 milliárd dollárt irányított Hollandiából Bermudára, hogy csökkentse adószámláját.

2013-ban a Google az 5. helyen végzett lobbizás 213-ben a vállalat a 2003. helyen végzett a technológiai és internetes szekciók kampányadományozásában.

Arculat

A Google logója 2013 és 2015 között

A "Google" név a következő elírásából származikgoogol", amely arra a számra vonatkozik, amelyet egy 1 és száz nulla követ. Page és Brin írják az eredeti papírjukba PageRank: „Rendszerünk nevét, a Google-t választottuk, mert ez a googol vagy 10 gyakori írásmódja.100 és jól illeszkedik azon célunkhoz, hogy nagyon nagy méretű keresőmotorokat építsünk." Miután egyre inkább bekerült a mindennapi nyelvbe, a "google" ige hozzáadásra került a Merriam Webster főiskolai szótár és a Oxford English Dictionary 2006-ban, ami azt jelenti, hogy "a Google keresőmotorjának használata információszerzésre az interneten". Google küldetésekezdettől fogva az volt, hogy "szervezzék a világ információit, és mindenki számára hozzáférhetővé és hasznossá tegyék". és nem hivatalos szlogenje:Ne légy gonosz". 2015 októberében az Alphabet vállalati magatartási kódexben egy kapcsolódó mottót fogadtak el a következő mondattal: „Tedd a helyes dolgot”. Az eredeti mottót megtartotta a Google, amely ma az Alphabet leányvállalata, magatartási kódexe.

Az eredeti Google logót Sergey Brin tervezte. Mivel 1998, A Google speciális, ideiglenes alternatív emblémákat tervezett, amelyeket a honlapjukon helyez el az ünnepek, események, eredmények és emberek megünneplésére. Az első Google Doodle a tiszteletére készült Égő ember fesztivál A 1998. A firkát tervezte Larry Page és a Sergey Brin értesíteni a felhasználókat távollétükről, ha a szerverek összeomlanak. A későbbi Google Doodle-t egy külső vállalkozó tervezte, amíg Larry és Sergey megkérdezte:belső Dennis Hwang logót tervezni Bastille Day 2000-ben. Ettől kezdve a Doodle-t a "Doodlers" nevű alkalmazotti csapat szervezte és hozta létre.

A Google-nak hagyománya van az alkotásnak Április bolondja vicceket. Az első 1. április 2000-jén volt Google MentalPlex amely állítólag mentális erő felhasználását mutatta be a weben való kereséshez. 2007-ben a Google bejelentette az ingyenes internetes szolgáltatást TiSP, vagy WC-internetszolgáltató, ahol az egyik végének öblítésével jött létre a kapcsolat a optikai szál kábellel le a WC-n.

A Google szolgáltatásai tartalmazzák húsvéti tojás, mint például a Svéd szakács's "Bork bork bork", Malac latin, "Hacker" ill beszélj, Elmer Fudd, Kalózés klingon nyelvi választásként a keresőmotorhoz. Amikor a " szót keresi "anagramma", ami a betűk átrendezését jelenti egy szóból más érvényes szavakká, a Google javaslati funkciója a következőt jeleníti meg: "Úgy értette: nag a ram?" 2019 óta a Google ingyenes online kurzusokat tart, hogy segítse a mérnököket a tervezés és a szerző elsajátításában technikai dokumentáció jobb.

Munkahelyi kultúra

A Google alkalmazottai felvonulnak a Büszkeség Londonban parádé 2016

On Szerencse magazin listája a legjobb cégekről, akiknek dolgozni kell, a Google 2007-ben, 2008-ban és 2012-ben az első helyen végzett, 2009-ben és 2010-ben pedig a negyedik. A Google-t 2010-ben az Universum Communications tehetségvonzó indexén is jelölték a világ legvonzóbb munkáltatójának a végzős hallgatók számára. A Google vállalati filozófiája olyan alapelveket foglal magában, mint: "Gonoszkodás nélkül is lehet pénzt keresni", "öltöny nélkül lehetsz komoly" és "a munka legyen kihívás, a kihívás pedig szórakoztató".

30. szeptember 2020 -én Az Alphabet Inc.-nek 132,121 XNUMX alkalmazottja volt, ebből több mint 100,000 XNUMX a Google-nál dolgozott. A Google 2020 A sokszínűségi jelentés szerint a munkaerő 32 százaléka nő és 68 százaléka férfi, és a munkaerő etnikai hovatartozása túlnyomórészt fehér (51.7%) és ázsiai (41.9%). A műszaki szerepkörökön belül 23.6 százalék volt nő; a vezetői szerepek 26.7 százalékát pedig nők töltötték be. 100,000 121,000+ teljes munkaidős alkalmazottja mellett a Google 2019 márciusában körülbelül XNUMX XNUMX ideiglenes munkavállalót és vállalkozót vett igénybe..

A Google alkalmazottait hierarchikus rendszer alapján veszik fel. Az alkalmazottak tapasztalatuk alapján hat hierarchiára oszlanak, és a „belépő szintű adatközponti dolgozóktól az első szinten a vezetőkig és a hatodik szintű tapasztalt mérnökökig” terjedhetnek. Motivációs technikaként a Google az ún Innovációs szünet, ahol a Google mérnökeit arra ösztönzik, hogy munkaidejük 20%-át olyan projektekkel töltsék, amelyek érdeklik őket. A Google egyes szolgáltatásai, például a Gmail, Google Hírek, Orkutés AdSense ezekből a független törekvésekből fakadt. A Stanford Egyetemen tartott előadáson Marissa Mayer, a Google keresési termékekért és felhasználói élményért felelős alelnöke 2012 júliusáig, kimutatta, hogy 2005 második felében az összes új termék bevezetésének fele az Innovation Time Off-ból származott.

2005-ben cikkek in A New York Times és más források azt sugallták, hogy a Google elvesztette a vállalatellenes, nem gonosz filozófiáját. A vállalat egyedi kultúrájának fenntartása érdekében a Google kulturális igazgatót jelölt ki, akinek célja a kultúra fejlesztése és fenntartása volt, valamint azon módszerek kidolgozása, amelyekkel hűek maradhatnak a vállalat alapításának alapértékeihez. A Google is szembesült vádakkal szexizmus és a ageism volt alkalmazottaktól. Az 2013-ban a elleni csoportos kereset számos Silicon Valley cégeket, köztük a Google-t is beadták állítólagos "no cold call" megállapodások miatt, amelyek korlátozták a high-tech alkalmazottak toborzását. A 8. január 2018-án benyújtott keresetben több alkalmazott és állásra jelentkező azt állította, hogy a Google diszkriminálta a „konzervatív politikai nézeteik férfi neme és/vagy kaukázusi vagy ázsiai faj” szerinti osztályát.

25. január 2020-én bejelentették a Google-alkalmazottak nemzetközi szakszervezetének, az Alpha Globalnak a megalakulását. A koalíció "13 különböző szakszervezetből áll, amelyek 10 ország, köztük az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Svájc munkavállalóit képviselik". A csoport kapcsolatban áll UNI Globális Unió, amely közel 20 millió nemzetközi munkavállalót képvisel különböző szakszervezetekből és szövetségekből. A szakszervezet megalakítása válasz a Google alkalmazottaival szembeni rossz bánásmódról és a mérgező munkahelyi kultúráról szóló állandó vádakra. A Google-t korábban azzal vádolták, hogy megfigyelte és elbocsátotta azokat az alkalmazottakat, akiket munkavállalói szakszervezet szervezésével gyanúsítottak. A 2021-es bírósági dokumentumokból kiderült, hogy 2018 és 2020 között a Google Project Vivian néven szakszervezet-ellenes kampányt folytatott, hogy „meggyőzze őket (alkalmazottakat) arról, hogy a szakszervezetek szívás”.

Irodahelyek

A Google New York-i irodaháza ad otthont a legnagyobb reklámértékesítési csapatának.
Google Toronto iroda

A Google főhadiszállása Mountain ViewKaliforniában „a Googleplex", szójáték a számon googolplex maga a központ pedig a bonyolult épületek. Nemzetközi szinten a Google több mint 78 irodával rendelkezik több mint 50 országban.

2006-ban a Google körülbelül 300,000 27,900 négyzetláb (XNUMX XNUMX m) területre költözött2) címen található irodaterület Nyolcadik sugárút in Manhattan, New York City. Az irodát kifejezetten a Google számára tervezték és építették, és ad otthont a legnagyobb hirdetési értékesítési csapatának. 2010-ben a Google megvásárolta a főhadiszállásnak helyet adó épületet egy olyan ügylet keretében, amely körülbelül 1.9 milliárd dollárra becsülte az ingatlant. 2018 márciusában a Google anyacége, az Alphabet megvásárolta a közelben lévőt Chelsea piac épület 2.4 milliárd dollárért. Az eladást New York történetének egyik legdrágább ingatlanügyleteként tartják számon egyetlen épületre vonatkozóan. 2018 novemberében a Google bejelentette, hogy New York-i irodáját 12,000 XNUMX alkalmazottra kívánja bővíteni. Ugyanebben a decemberben bejelentették, hogy egy 1 milliárd dolláros, 1,700,000 160,000 XNUMX négyzetláb (XNUMX XNUMX m)2) a Google központja Manhattanben épülne fel Hudson tér szomszédság. A Google Hudson Square névre keresztelt új campus az előrejelzések szerint több mint kétszeresére növeli majd a Google New Yorkban dolgozó alkalmazottainak számát.

2006 végére a Google új központot hozott létre AdWords-részlegének Ann Arbor, Michigan. 2006 novemberében a Google irodákat nyitott Carnegie Mellonaz egyetemen Pittsburgh, a vásárlással kapcsolatos reklámkódolásra összpontosítva és okostelefon-alkalmazások és programok. Egyéb irodahelyek az Egyesült Államokban: Atlanta, Grúzia; Austin, Texas; Boulder, Colorado; Cambridge, Massachusetts; San Francisco, Kalifornia; Seattle, Washington; Kirkland, Washington; Birmingham, Michigan; Reston, Virginia, Washington, DC, és a Madison, Wisconsin.

A Google Dublin Írországi irodája, a Google Ads for Europe központja

Ezenkívül termékkutatási és -fejlesztési tevékenységekkel rendelkezik a világ városaiban, nevezetesen Sydney (születési helye Google Maps) és a London (az Android fejlesztés része). 2013 novemberében a Google bejelentette, hogy tervez egy újat London székhelye, egy 1 millió négyzetméteres iroda, amely 4,500 alkalmazottat képes befogadni. Az ügylet januári bejelentésekor minden idők egyik legnagyobb kereskedelmi ingatlanvásárlásaként ismerték el. A Google benyújtotta az új székhely terveit a Camden Tanács júniusban 2017. 2015 májusában a Google bejelentette, hogy saját campust kíván létrehozni Hyderabad, India. Az új campus, amely a jelentések szerint a cég legnagyobb az Egyesült Államokon kívül, 13,000 XNUMX alkalmazottnak ad majd helyet.

A Google globális irodái összesen 85 helyet foglalnak el világszerte, 32 irodával Észak-Amerikában, ebből 3 irodával Kanada és a 29 Egyesült Államok Terület, Kalifornia lévén a legtöbb Google irodával rendelkező állam, összesen 9 irodával, beleértve a Googleplex. Az Latin-Amerikában A régióban a Google 6 irodával számol, Európában 24 (ebből 3-ban). UK), A Ázsia régió 18 irodával, főként 4 hüvelykes irodával rendelkezik India és a 3 Kína, És a Afrika Közel-Kelet régió 5 irodával rendelkezik.

Észak Amerika

SN City USA állam/ország
1. Ann Arbor  Michigan
2. Atlanta  Grúzia
3. Austin  Texas
4. Szikladarab  Colorado
5. Boulder – Pearl Place  Colorado
6. Boulder – Dió  Colorado
7. Cambridge  Massachusetts
8. Chapel Hill  Észak-Karolina
9. Chicago - Ács  Illinois
10. Chicago – Fulton piac  Illinois
11. Detroit  Michigan
12. Irvine  Kalifornia
13. Kirkland  Washington
14. Konyhafőnök  Kanada
15. Los Angeles  Kalifornia
16. Madison  Wisconsin
17. Miami  Florida
18. Montreal  Kanada
19. Mountain View  Kalifornia
20. New York  New York
21. Pittsburgh  Pennsylvania
22. Playa Vista  Kalifornia
23. Portland  Oregon
24. Redwood City  Kalifornia
25. Nyugszanak  Virginia
26. San Bruno  Kalifornia
27. San Diego  Kalifornia
28. San Francisco  Kalifornia (H)
29. Seattle  Washington
30. Sunnyvale  Kalifornia
31. Toronto  Kanada
32. Washington DC  District of Columbia

Latin-Amerikában

SN City Ország
1. Belo Horizonte  Brazília
2. São Paulo
3. Bogotá  Colombia
4. Buenos Aires  Argentína
5. Mexikó város  Mexikó
6. Santiago de Chile  Chile

Európa

SN City Ország
1. Aarhus  Dánia
2. Koppenhága
3. Amszterdam  Hollandia
4. Athén  Görögország
5. Berlin  Németország
6. Hamburg
7. München
8. Brüsszel  Belgium
9. Dublin  Írország
10. Lisszabon  Portugália
11. London – 6 PS  Egyesült Királyság
12. London – BEL
13. London – CSG
14. Madrid  Spanyolország
15. Milánó  Olaszország
16. Moszkva  Oroszország
17. Oslo  Norvégia
18. Párizs  Franciaország
19. Prága  Csehország
20. Stockholm  Svédország
21. Bécs  Ausztria
22. Varsó  Lengyelország
23. Wroclaw
24. Zürich  Svájc

Ázsia-csendes-óceáni

SN City Ország
1. Bangalore  India
2. Gurgaon
3. Hyderabad
4. Mumbai
5. Bangkok  Thaiföld
6. Peking  Kína
7. Guangzhou
8. Shanghai
9. Hong Kong  Hong Kong
10. Jakarta  Indonézia
11. Kuala Lumpur  Malajzia
12. Melbourne  Ausztrália
13. Sydney
14. Szöul  Dél-Korea
15. Szingapúr  Szingapúr
16. Taipei  Taiwan
17. Tokyo – RPG  Japán
18. Tokió – STRM

Afrika és a Közel-Keleten

SN City Ország
1. Dubai  Egyesült Arab Emírségek
2. Haifa  Izrael
3. Tel Aviv
4. Isztambul  Törökország
5. Johannesburg  Dél-Afrika

Infrastruktúra

A Google adatközpontjai itt találhatók Északi és a Dél-Amerika, Ázsiaés Európa. Számáról nincs hivatalos adat szerverek a Google adatközpontjaiban; azonban kutató és tanácsadó cég Gartner egy 2016. júliusi jelentés becslése szerint a Google akkoriban 2.5 millió szerverrel rendelkezett. Hagyományosan a Google támaszkodott párhuzamos számítás olyan árucikk hardvereken, mint a mainstream x86 számítógépek (hasonlóan az otthoni számítógépekhez), hogy alacsonyan tartsák a lekérdezésenkénti költségeket. 2005-ben kezdett el saját terveket fejleszteni, amelyeket csak 2009-ben mutattak be.

A Google felépítette saját privátját tenger alatti kommunikációs kábelek; az első, a Curie, Kaliforniával köti össze Chile és 15. november 2019-én készült el. A második, teljes egészében a Google tulajdonában lévő tenger alatti kábel, a Dunant, összeköti az Egyesült Államokat Franciaországgal, és a tervek szerint 2020-ban kezdi meg működését. Csatlakozni fog a Google harmadik tenger alatti kábele, az Equiano Lisszabon, Portugália val vel Lagos, Nigéria és a Fokváros, Dél-Afrika. A cég negyedik, Grace Hopper nevű kábele köti össze a leszállópontokat New York, USA, Lesz, UK és a Bilbao, Spanyolország, és várhatóan 2022-ben kezdi meg működését.

Környezet

2006 októberében a cég bejelentette, hogy több ezret telepít be napelemek 1.6-ig nyújtani megawatt villamos energia, ami elegendő a campus energiaszükségletének körülbelül 30%-ának kielégítésére. A rendszer a legnagyobb tetőtéri fotovoltaikus erőmű egy amerikai vállalati campuson épült, és az egyik legnagyobb vállalati telephelyen a világon. Mivel 2007, A Google arra törekedett szén-semlegesség működését illetően.

A Google 2011 szeptemberében nyilvánosságra hozta, hogy "folyamatosan elegendő áramot használ 200,000 260 otthon energiaellátására", csaknem XNUMX millió wattot, vagyis egy háztartási teljesítmény negyedét. atomerőmű. A teljes szén-dioxid-kibocsátás 2010-ben alig 1.5 millió tonna volt, főként az adatközpontok áramellátását biztosító fosszilis tüzelőanyagok miatt. A Google szerint 25-ben az energiájának 2010 százalékát megújuló tüzelőanyagok szolgáltatták. Egy átlagos keresés mindössze 0.3 wattóra áramot használ fel, így az összes globális keresés csak 12.5 millió wattot vagy a Google teljes villamosenergia-fogyasztásának 5 százalékát teszi ki.

A 2010, Google Energy első beruházását a megújuló energia 38.8 millió dollárt két részre osztva szél Farm in Észak-Dakota. A cég bejelentette, hogy a két helyszínen 169.5 megawatt teljesítményt fognak termelni, ami 55,000 XNUMX otthon ellátására elegendő. 2010 februárjában a Szövetségi Energiaszabályozó Bizottság felhatalmazást adott a Google-nak az energia piaci árfolyamon történő vásárlására és eladására. A vállalat 2013 szeptemberében élt ezzel a felhatalmazással, amikor bejelentette, hogy megvásárolja a még fel nem épült, 240 megawattos Happy Hereford szélerőmű által termelt összes villamos energiát.

2010 júliusában a Google megállapodást írt alá egy iowai szélerőművel 114 megawatt energia vásárlásáról 20 évre.

2016 decemberében a Google bejelentette, hogy 2017-től elegendő megújuló energiát vásárol ahhoz, hogy az adatközpontok és irodák energiafelhasználásának 100%-át fedezze. Az elkötelezettség a Google-t a „világ legnagyobb megújuló energiaforrások vevőjévé teszi, 2.6 gigawatt (2,600 megawatt) szél- és napenergia-igénnyel”.

2017 novemberében a Google 536 megawatt szélenergiát vásárolt. A vásárlás elérte a céget 100% -ban megújuló energia. A szélenergia két dél-dakotai, egy iowai és egy oklahomai erőműből származik. 2019 szeptemberében a Google vezérigazgatója bejelentette, hogy 2 milliárd dollár értékű szél- és napenergia-beruházást tervez, ami a vállalat történetének legnagyobb megújulóenergia-üzlete. Ez 40%-kal növeli zöldenergia-profiljukat, ami további 1.6 gigawatt tiszta energiát biztosít számukra – közölte a vállalat.

2020 szeptemberében a Google bejelentette, hogy a vállalat 1998-as alapítása óta visszamenőlegesen ellensúlyozta az összes szén-dioxid-kibocsátását. Elkötelezett továbbá, hogy adatközpontjait és irodáit kizárólag szén-dioxid-mentes energia felhasználásával üzemelteti 2030-ig. 2020 októberében a vállalat ígéretet tett arra, hogy hardvertermékei csomagolását 100-ig 100%-ban műanyagmentessé és 2025%-ban újrahasznosíthatóvá teszi. Azt is közölte, hogy az összes végső összeszerelést gyártó telephelye eléri a UL 2799 Nulla hulladék hulladéklerakóba tanúsítás 2022-ig annak biztosításával, hogy a gyártási folyamatból származó hulladék túlnyomó többségét újrahasznosítják, ahelyett, hogy a szemétlerakóba kerülnének.

Az éghajlatváltozás tagadása és félretájékoztatás

A Google adományoz az éghajlatváltozás tagadása politikai csoportok, köztük a Állami politikai hálózat és a Versenyképes Vállalati Intézet. A vállalat aktívan finanszíroz és profitál az éghajlatból hamis információ a legtöbb legnagyobb éghajlati dezinformációs oldal hirdetési felületeiből való bevételszerzéssel. A Google még azután is folytatta a bevételszerzést és a profitszerzést az éghajlati dezinformációt terjesztő oldalakon, hogy a vállalat frissítette szabályzatát, amely megtiltotta hirdetéseik hasonló webhelyeken való elhelyezését.

Filantrópia

2004-ben a Google megalapította a non-profit jótékonysági szervezetet, a Google.org szervezetet 1 milliárd dolláros induló alappal. A szervezet küldetése az alkotás az éghajlatváltozással kapcsolatos tudatosság, a globális közegészségügy és a globális szegénység. Egyik első projektje egy életképes fejlesztés volt plug-in hibrid elektromos jármű amelyek gallononként 100 mérföldet is elérhetnek. Google bérelt Larry Brilliant 2004-ben a program ügyvezető igazgatójaként Megan Smith pedig azóta leváltotta az igazgatói posztot.

2007 márciusában a Matematikai Tudományok Kutatóintézete (MSRI), a Google adott otthont az elsőnek Julia Robinson Matematika Fesztivál Mountain View-i főhadiszállásán. 2011-ben a Google 1 millió eurót adományozott Nemzetközi Matematikai Olimpia a következő öt éves Nemzetközi Matematikai Olimpia (2011–2015) támogatására. 2012 júliusában a Google elindított egy "Legalizáld a szeretetet" kampányt támogató kampány melegjogok.

2008-ban a Google bejelentette „10. projektjét100", amely elfogadta a közösség segítésére vonatkozó ötleteket, majd lehetővé tette a Google-felhasználók számára, hogy szavazzanak kedvenceikre. Két év csend után, amely alatt sokan kíváncsiak voltak, mi történt a programmal, A Google felfedte a projekt nyerteseit, összesen tízmillió dollárt adományozva különféle ötleteknek, az oktatást népszerűsítő non-profit szervezetektől kezdve egy olyan weboldalig, amely az összes jogi dokumentumot nyilvánossá és online akarja tenni.

A humanitárius válságra reagálva a Orosz invázió Ukrajnában, a Google bejelentette, hogy 15 millió dollárt adományoz az ukrán állampolgárok támogatására. A cég emellett úgy döntött, hogy varsói irodáját menekülteket segítő központtá alakítja át.

Kritika és viták

San Francisco aktivisták tiltakoznak a magántulajdonban lévő transzferbuszok ellen amelyek a technológiai cégek, például a Google dolgozóit szállítják San Franciscó-i és Oakland-i otthonukból a Szilícium-völgyben lévő vállalati kampuszokra.

A Google-t kritika érte olyan problémákkal kapcsolatban, mint pl agresszív adóelkerülés, keresési semlegesség, copyright, cenzúra keresési eredmények és tartalom, és a magánélet.

További kritikák a keresési eredmények állítólagos visszaélése és manipulálása, illetve mások eredményeinek felhasználása szellemi tulajdon, attól tart, hogy az adatok összeállítása sértheti az embereket magánélet, És a energia fogyasztás szerverei, valamint a hagyományos üzleti kérdések, mint pl monopólium, a kereskedelem korlátozása, versenyellenes gyakorlatokés szabadalomsértés.

A Google korábban betartotta A Kínai Népköztársaság internetes cenzúra politikája, a köznyelvben „Az Kínai nagy tűzfal", de már nem csinálja. Ennek eredményeként a kínai Google Térkép kivételével az összes Google-szolgáltatáshoz hozzáférést blokkolnak a szárazföldi Kínában, a virtuális magánhálózatok, proxy szerverek, vagy más hasonló technológiák.

2018

Júliusban az 2018, Mozilla Chris Peterson programvezető azzal vádolta a Google-t, hogy szándékosan lassítja a YouTube teljesítményét Firefox. 2019 áprilisában a Mozilla korábbi vezetője, Jonathan Nightingale azzal vádolta a Google-t, hogy az elmúlt évtizedben szándékosan és szisztematikusan szabotálta a Firefox böngészőt, hogy elősegítse a Google Chrome.

Augusztusban 2018, Az Intercept arról számolt be, hogy a Google a Kínai Népköztársaság számára fejleszti keresőmotorjának cenzúrázott verzióját (az úgynevezett Szitakötő) "amely feketelistára teszi az emberi jogokkal, a demokráciával, a vallással és a békés tiltakozással kapcsolatos webhelyeket és keresési kifejezéseket". A projektet azonban adatvédelmi aggályok miatt visszatartották.

2019

2019-ben a Google kritikusainak központja egyesült a Google-termékek használatától való tartózkodás mellett. Reddit online közösség /r/degoogle. A DeGoogle helyi kampány tovább növekszik, ahogy az adatvédelmi aktivisták kiemelik a Google-termékekkel kapcsolatos információkat, és a vállalat ezzel kapcsolatos személyes adatvédelmi jogait.

2019 novemberében az Egyesült Államok Polgári Jogainak Hivatala Egészségügyi és Humán Szolgáltatások Tanszék nyomozásba kezdett Nightingale projekt, annak felmérésére, hogy az "egyének egészségügyi dokumentációinak tömeges gyűjtése" megfelelt-e HIPAA. Szerint The Wall Street Journal, a Google titokban elindította a projektet 2018-ban, azzal St. LouisAlapú egészségügyi vállalat Felemelkedés.

2022

Egy 2022 Országos Munkaügyi Kapcsolatok Igazgatósága ítélet, a bírósági dokumentumok arra utaltak, hogy a Google egy titkos projektet szponzorált -- Vivian projekt hogy tanácsot adjon alkalmazottainak és eltántorítsa őket a szakszervezetek létrehozásától.

2023

1. május 2023-jén a Google hirdetést helyezett el ahamis információ 2630. számú brazil kongresszusi törvényjavaslat, amelyet jóváhagyás előtt álltak, brazíliai keresőoldalán, felkérve a felhasználókat, hogy kérjék fel a kongresszusi képviselőket a jogszabály ellenkezésére. Az ország kormánya és igazságszolgáltatása azzal vádolta a céget, hogy indokolatlanul beavatkozik a kongresszusi vitába, mondván, hogy ez a gazdasági hatalommal való visszaélésnek minősülhet, és arra kötelezi a céget, hogy az értesítéstől számított két órán belül változtassa meg a hirdetést, különben pénzbírsággal sújtható. R$1 millió (2023) (US $185,528.76) nem megfelelő óránként. A cég ezt követően azonnal eltávolította a hirdetést.

Fajilag célzott megfigyelés

A Google segített a vitatott kormányoknak tömeges megfigyelési projektekben, megosztva a rendőrséggel és a katonasággal a faji igazságtalanság ellen tiltakozók kilétét. 2020-ban megosztották a FBI az összes Android-felhasználótól gyűjtött információk a A fekete él tiltakozás Seattle-ben, beleértve azokat is, akiknek volt elutasított of helyadatgyűjtés.

A Google is része Nimbus projekt, egy 1.2 milliárd dolláros üzlet, amelyben a technológiai cégek Google és amazon biztosít Izrael és a a katonasága val vel mesterséges intelligencia, gépi tanulás, és egyéb cloud computing szolgáltatások, beleértve a helyi építést felhőalapú webhelyek amely "szigorú biztonsági irányelvek szerint Izrael határain belül tartja az információkat". A szerződést a részvényesek és alkalmazottaik kritizálták, amiatt, hogy a projekt további visszaélésekhez vezet. palesztinok emberi jogok a folyamatban lévőkkel összefüggésben illegális foglalkozás és a Izrael – palesztin konfliktus. Ariel Koren, a Google oktatási termékeinek egykori marketingmenedzsere és a projekt szókimondó kritikusa azt írta, hogy a Google „szisztematikusan elhallgatja azokat a palesztin, zsidó, arab és muzulmán hangokat, akik aggódnak a Google bűnrészessége miatt a palesztin emberi jogok megsértésében – egészen addig a pontig, hogy formálisan megtorolja. a munkások ellen és a félelem környezetének megteremtése” – tükrözi azt a nézetét, hogy az ultimátum megtorlása volt a projekttel szembeni ellenállása és szervezete ellen.

Trösztellenes, adatvédelmi és egyéb peres eljárások

Az Európai Bizottság három bírságot szabott ki a Google-ra 2017-ben, 2018-ban és 2019-ben

Pénzbírságok és perek

Európai Unió

27. június 2017-én a cég rekordbírságot kapott 2.42 milliárd a Európai Unió mert "saját vásárlás-összehasonlító szolgáltatását hirdeti a keresési eredmények tetején".

Júliusban 18, 2018, a Európai Bizottság 4.34 milliárd eurós bírságot szabott ki a Google-ra az EU trösztellenes szabályainak megsértése miatt. Az erőfölénnyel való visszaélés a Google azon kényszerére hivatkozik, amelyet az Android készülékek gyártóira és hálózatüzemeltetőire alkalmaz annak biztosítására, hogy az Android-eszközökön a forgalom a Google keresőmotorjába kerüljön. 9. október 2018-én a Google megerősítette hogy fellebbezett a bírság ellen a Az Európai Unió Törvényszéke.

8. október 2018-án csoportos keresetet indítottak a Google és az Alphabet ellen „nem nyilvános” miatt. Google+ fiókadatok nyilvánosságra kerültek egy olyan hiba következtében, amely lehetővé tette az alkalmazásfejlesztők számára, hogy hozzáférjenek a felhasználók személyes adataihoz. A peres eljárás 2020 júliusában 7.5 millió dollárban dőlt el, a felperesek részére fejenként legalább 5 dollárt, egyenként legfeljebb 12 dollárt fizettek ki.

20. március 2019-án az Európai Bizottság 1.49 milliárd eurós (1.69 milliárd dollár) bírságot szabott ki a Google-ra, amiért megakadályozta, hogy a riválisok "tisztességesen versenyezzenek és újítsanak" az online hirdetési piacon. Margrethe Vestager, az Európai Unió versenyjogi biztosa szerint a Google megsértette az EU trösztellenes szabályait, amikor "versenyellenes szerződéses korlátozásokat írt elő a harmadik felek webhelyein", amely arra kötelezte őket, hogy kizárják a Google riválisai keresési eredményeit.

14. szeptember 2022-én a Google elvesztette a 4.125 milliárd eurós (3.5 milliárd GBP) bírság miatti fellebbezést, amelyet ki kell fizetni, miután az Európai Bizottság bebizonyította, hogy a Google arra kényszerítette az Android telefongyártókat, hogy hordozzák a Google kereső- és webböngésző-alkalmazásait. . A kezdeti vádak óta a Google megváltoztatta szabályzatát.

Franciaország

21. január 2019-én a francia adatszabályozó CNIL rekordnagyságú, 50 millió eurós bírságot szabott ki a Google-ra az Európai Unió megsértése miatt Általános adatvédelmi rendelet. Az ítélet szerint a Google nem tájékoztatta kellőképpen a felhasználókat a hirdetések személyre szabását szolgáló adatgyűjtési módszereiről. A Google közleményt adott ki, amely szerint "mélyen elkötelezett" az átláthatóság mellett, és "tanulmányozza a döntést", mielőtt meghatározná a választ.

6. január 2022-án Franciaország adatvédelmi szabályozó testülete CNIL 150 millió euró (169 millió USD) pénzbírságot szabott ki az Alphabet Google-jára, amiért nem engedte meg internetezőinek, hogy könnyen megtagadják Cookies együtt Facebook.

Egyesült Államok

A 2020 júliusi amerikai kongresszusi meghallgatások után és az Egyesült Államok Képviselőháza Antitröszt Albizottságának október elején közzétett jelentése a Amerikai Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma 20. október 2020-án trösztellenes pert indított a Google ellen, azt állítva, hogy jogellenesen őrizte meg monopolhelyzetét az internetes keresés és a keresési hirdetések terén. A perben azt állították, hogy a Google versenyellenes magatartást tanúsított, amikor 8-12 milliárd dollárt fizetett az Apple-nek azért, hogy az iPhone-ok alapértelmezett keresőmotorja legyen. Még abban a hónapban mindkettő Facebook és az Alphabet megállapodtak abban, hogy "együttműködnek és segítik egymást" az online hirdetési gyakorlatukkal kapcsolatos vizsgálatokkal szemben.

Privát böngészési per

2020 júniusának elején egy fogyasztói csoport 5 milliárd dolláros csoportos keresetet indított a Google ellen, azt állítva, hogy krómAz inkognitómódú böngészési mód továbbra is gyűjti a felhasználói előzményeket. A per 2021 márciusában vált ismertté, amikor egy szövetségi bíró elutasította a Google kérését az ügy elutasítására, és úgy ítélte meg, hogy szembe kell nézniük a csoport vádjával. Reuters jelentette, hogy a per azt állította, hogy a Google vezérigazgatója Sundar Pichai arra törekedett, hogy a felhasználók ne legyenek tudatában ennek a problémának.

Nemi diszkrimináció per

2017-ben három nő beperelte a Google-t, azzal vádolva a céget, hogy megsértette a kaliforniai egyenlő bérezési törvényt, mivel alulfizette női alkalmazottait. A kereset arra hivatkozott, hogy a bérkülönbség körülbelül 17,000 2022 dollár volt, és hogy a Google alacsonyabb karrierpályákra zárta a nőket, ami alacsonyabb fizetésekhez és prémiumokhoz vezetett. 118 júniusában a Google beleegyezett, hogy 15,550 millió dolláros egyezséget fizet a 2013 óta Kaliforniában dolgozó XNUMX XNUMX női alkalmazottnak. Az egyezség részeként a Google abba is beleegyezett, hogy felvesz egy harmadik felet a felvételi és kompenzációs gyakorlatának elemzésére.

Amerikai kormányszerződések

A sajtóértesülések nyomán kb PRISM, a NSA-k masszív elektronika megfigyelési program2013 júniusában több technológiai vállalatot is azonosítottak résztvevőként, köztük a Google-t. Meg nem nevezett források szerint a Google 2009-ben csatlakozott a PRISM programhoz, as Youtube A 2010.

A Google együttműködött a Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma drónszoftvereken 2017-ig Maven projekt amelyek segítségével javítható a pontosság drone sztrájkol. 2018 áprilisában a Google több ezer alkalmazottja, köztük vezető mérnökök írt alá egy levelet, amelyben felszólították a Google vezérigazgatóját Sundar Pichai hogy felmondja ezt a vitatott szerződést a Pentagonnal. A Google végül úgy döntött, hogy ezt nem újítja meg DoD szerződést, amely 2019-ben jár le.

Lásd még:

Megjegyzések

  1. ^ A Google-t 4. szeptember 1998-én jegyezték be, azonban 2002 óta a vállalat szeptemberben különböző napokon ünnepli évfordulóját, leggyakrabban szeptember 27-én. A dátumok eltolódása állítólag azért történt, hogy megünnepeljék az index méretű mérföldköveket a születésnappal párhuzamosan.

Referenciák

  1. ^ Fitzpatrick, Alex (4. szeptember 2014.). "Régebben a Google volt az a cég, amely „semmit keresett"". Time.
  2. ^ "Mikor van a Google születésnapja – és miért vannak összezavarodva az emberek?". A Telegraph. Szeptember 27, 2019. Archivált az eredetiből 10. január 2022-én.
  3. ^ Griffin, Andrew (27. szeptember 2019.). "Google születésnap: Az egyetlen nagy probléma a cég ünnepi emblémájával". A Független.
  4. ^ Wray, Richard (5. szeptember 2008.). "Boldog születésnapot Google". Az őrző.
  5. ^ "Cég – Google". 16. január 2015. Archiválva innen Az eredeti január 16, 2015. Lekért Szeptember 13, 2018.
  6. ^ Claburn, Thomas (24. szeptember 2008.). "A Google-t Sergey Brin, Larry Page... és Hubert Chang alapította?!?". InformationWeek. UBM plc. Archivált az eredetiből 28. június 2011-én. Lekért Január 22, 2017.
  7. ^ „Helyek – Google Jobs”. Archivált az eredetiből 30. szeptember 2013-án. Lekért Szeptember 27, 2013.
  8. ^ a b c Wakabayashi, Daisuke (28. május 2019.). „A Google árnyékmunkaereje: a teljes munkaidőben foglalkoztatottaknál nagyobb a tempók (megjelent: 2019)”. A New York Times. ISSN 0362-4331. Archivált az eredetiből 18. december 2020-án. Lekért December 30, 2020.
  9. ^ Condon, Stephanie (7. május 2019.). „Google I/O: Az „első az AI”-tól a mindenki számára működő AI-ig. ZDNet. Lekért Április 2, 2022.{{cite web}}: CS1 maint: url-status (link)
  10. ^ Jack, Simon (21. november 2017.). "Google – erős és felelős?". BBC News. Lekért Március 29, 2022.{{cite news}}: CS1 maint: url-status (link)
  11. ^ McCormick, Rich (2. június 2016.). "Elon Musk: Csak egy mesterséges intelligencia cég aggaszt engem". The Verge. Lekért Március 29, 2022.{{cite web}}: CS1 maint: url-status (link)
  12. ^ "Az igazságügyi minisztérium bepereli a monopolist a Google-t trösztellenes törvények megsértése miatt". www.justice.gov. 20. október 2020. Lekért Március 29, 2022.{{cite web}}: CS1 maint: url-status (link)
  13. ^ "Az óriások földje: A technika titánjai | CNN+". plus.cnn.com. Lekért Április 18, 2022.
  14. ^ Feiner, Lauren (3. december 2019.). "Larry Page lemond az Alphabet vezérigazgatói posztjáról, Sundar Pichai átveszi az irányítást". CNBC. Lekért Június 16, 2021.{{cite web}}: CS1 maint: url-status (link)
  15. ^ Brady, Heather; Kirk, Chris (15. március 2013.). "A Google Graveyard". Pala. Archivált az eredetiből 16. március 2013-án. Lekért Március 16, 2013.
  16. ^ Booker, Logan (17. március 2013.). "A Google Graveyard létezik". gizmodo. Gizmodo. Archivált az eredetiből 18. május 2018-én. Lekért Május 17, 2018.
  17. ^ "Inside X, a Google szigorúan titkos moonshot gyára". Vezetékes Egyesült Királyság. ISSN 1357-0978. Lekért Május 17, 2022.
  18. ^ Swant, Marty. "A VILÁG ÉRTÉKES MÁRKÁI". Forbes. Lekért Január 19, 2022.{{cite web}}: CS1 maint: url-status (link)
  19. ^ "LEGJOBB GLOBÁLIS MÁRKÁK". Interbrand. Lekért Március 7, 2011.{{cite web}}: CS1 maint: url-status (link)
  20. ^ a b c d "Hogyan indultunk és hol tartunk ma – Google". about.google. Archivált az eredetiből 22. április 2020-án. Lekért Április 24, 2021.
  21. ^ Brezina, Corona (2013). Sergey Brin, Larry Page, Eric Schmidt és a Google (1. kiadás). New York: Rosen Publishing Group. p. 18. ISBN 978-1-4488-6911-4. LCCN 2011039480.
  22. ^ a b c "Történelemünk mélysége". Google Company. Archivált Az eredeti április 1, 2012. Lekért Július 15, 2017.
  23. ^ a b Fisher, Adam (10. július 2018.). "Brin, Page és Mayer a mindent megváltoztató cég véletlen megszületéséről". Vanity Fair. Archivált az eredetiből 4. július 2019-én. Lekért Augusztus 23, 2019.
  24. ^ McHugh, Josh (1. január 2003.). "Google vs. Evil". Vezetékes. Archivált az eredetiből 2. június 2019-én. Lekért Augusztus 24, 2019.
  25. ^ "A Willow Garage alapítója, Scott Hassan egy startup falut szeretne építeni". IEEE spektrum. Szeptember 5, 2014. Archivált az eredetiből 24. augusztus 2019-én. Lekért Szeptember 1, 2019.
  26. ^ D'Onfro, Jillian (13. február 2016.). "Hogyan hozott létre egy robotforradalmat egy milliárdos, aki a Google eredeti kódját írta?". Business Insider. Archivált az eredetiből 24. augusztus 2019-én. Lekért Augusztus 24, 2019.
  27. ^ Page, Lawrence; Brin, Szergej; Motwani, Rajeev; Winograd, Terry (11. november 1999.). "A PageRank hivatkozási rangsor: rendet teremt a weben". Stanford Egyetem. Archivált az eredetiből 18. november 2009-án.
  28. ^ "Hasznos termékek. Mindenkinek". Google, Inc.. Archivált az eredetiből 10. február 2010-én.
  29. ^ Page, Larry (18, augusztus, 1997). "PageRank: Rendet teremteni az interneten". Stanford digitális könyvtár projekt. Archivált az eredetiből 6. május 2002-én. Lekért November 27, 2010.
  30. ^ Battelle, John (2005. augusztus). "A Google születése". Vezetékes. Archivált az eredetiből 7. november 2012-én. Lekért Október 12, 2010.
  31. ^ "Backrub keresőmotor a Stanford Egyetemen". Archivált Az eredeti december 24, 1996. Lekért Március 12, 2011.
  32. ^ a b Brin, Szergej; Page, Lawrence (1998). "Egy nagyméretű hipertextuális webkereső anatómiája" (PDF). Számítógépes hálózatok és ISDN rendszerek. 30 (1–7): 107–117. CiteSeerX 10.1.1.115.5930. két:10.1016/S0169-7552(98)00110-X. ISSN 0169-7552. S2CID 7587743. Archivált (PDF) az eredetiből 27. szeptember 2015-án. Lekért Április 7, 2019.
  33. ^ ""Névjegy: RankDex"". Archivált Az eredeti január 20, 2012. Lekért Szeptember 29, 2010., RankDex
  34. ^ "Módszer csomópontok rangsorolására egy linkelt adatbázisban". Google Szabadalmak. Archivált az eredetiből 15. október 2015-án. Lekért Október 19, 2015.
  35. ^ Koller, David (2004. január). "A "Google" név eredete". Stanford Egyetem. Archivált az eredetiből 27. június 2012-én.
  36. ^ Hanley, Rachael (12. február 2003.). "A Googoltól a Google-ig". A Stanford Daily. Stanford Egyetem. Archiválva innen Az eredeti március 27, 2010. Lekért Február 15, 2010.
  37. ^ "Google! Béta webhely". Google, Inc.. Archivált Az eredeti február 21, 1999. Lekért Október 12, 2010.
  38. ^ Williamson, Alan (12. január 2005.). „Egy este a Google Marissa Mayerrel”. Alan Williamson. Archivált Az eredeti Szeptember 30, 2011. Lekért Július 5, 2010.
  39. ^ Long, Tony (7. szeptember 2007.). "7. szeptember 1998.: Ha a csekken az áll, hogy "Google Inc.", mi "Google Inc." vagyunk.". Vezetékes.
  40. ^ a b Kopytoff, Verne (29. április 2004.). "A korai Google-munkások számára a kulcsszó a $". San Francisco Chronicle. Archivált az eredetiből 19. szeptember 2009-én.
  41. ^ Jolis, Jacob (16. április 2010.). "Takarékos a Google után". A Stanford Daily. Lekért Június 3, 2022.
  42. ^ "A Google találmánya és története | Szilícium-völgy: Az el nem mondott történet". Youtube. Discovery UK. Lekért Június 3, 2022.
  43. ^ a b Auletta, Ken (2010). Googled: A világvége, ahogy mi ismerjük (Reprint kiad.). New York, NY: Penguin Books. ISBN 978-0-14-311804-6. OCLC 515456623. 7. szeptember 1998-én, a Google hivatalos bejegyzésének napján kiírt egy csekket valamivel több mint 250,000 XNUMX dollárról, amely az alapítók által kapott négy ilyen méretű csekk egyike.
  44. ^ Canales, Katie. "A valószínűtlen módon Jeff Bezos lett az egyik első befektető a Google-ban, ami valószínűleg milliárdossá tette az Amazonon kívül". Business Insider. Lekért Június 3, 2022.
  45. ^ Bhagat, Rasheeda (12. január 2012.). "A serpa, aki finanszírozta a Google felemelkedését". A hindu üzleti vonal.
  46. ^ a b c Hosch, William L.; Hall, Mark. "Google Inc". Britannica. Britannica. Archivált az eredetiből 20. február 2019-án. Lekért Március 17, 2019.
  47. ^ "Craig Silverstein honlapja". Stanford Egyetem. Archivált Az eredeti Október 2, 1999. Lekért Október 12, 2010.
  48. ^ Kopytoff, Verne (7. szeptember 2008.). "Craig Silverstein egy évtizedet nőtt a Google-lal". San Francisco Chronicle. Hearst Communications, Inc. Archivált az eredetiből 7. november 2012-án.
  49. ^ "A Google 25 millió dolláros tőkefinanszírozást kap" (Sajtóközlemény). Palo Alto, Kalifornia, 7. június 1999. Archivált az eredetiből 12. február 2001-án. Lekért Február 16, 2009.
  50. ^ Vise, David; Malseed, Mark (2005). "5. fejezet. Oszd meg és uralkodj". A Google történet.
  51. ^ Weinberger, Matt (12. október 2015.). "A Google társalapítói kilépnek a cégüktől. Íme 43 fotó, amely bemutatja a Google felemelkedését egy stanfordi kollégiumi szobából globális internetes nagyhatalommá". Business Insider. Axel Springer SE. Archivált az eredetiből 19. augusztus 2017-án.
  52. ^ "Technikai sikerrel megáldott épület". CNET. CBS Interactive. Archivált az eredetiből 23. május 2017-én. Lekért Július 15, 2017.
  53. ^ Stross, Randall (2008. szeptember). "Bevezetés". A Google bolygója: Egy vállalat merész terve minden tudásunk megszervezésére. New York: Szabad sajtó. 3–4. ISBN 978-1-4165-4691-7. Lekért Február 14, 2010.
  54. ^ "A Google elindítja az önkiszolgáló hirdetési programot". Hírek a Google-tól. 23. október 2000. Archiválva innen Az eredeti április 1, 2012. Lekért Július 15, 2017.
  55. ^ Naughton, John (2. július 2000.). "Miért fordult a Yahoo a Google-hoz? Keressen rám". Az őrző. Archivált az eredetiből 31. január 2019-án. Lekért Január 30, 2019 – a www.theguardian.com oldalon.
  56. ^ "A Yahoo! A Google-t választja alapértelmezett keresőmotor-szolgáltatónak – Hírek – Hírek a Google-tól – Google". googlepress.blogspot.com. Archivált az eredetiből 31. január 2019-án. Lekért Január 30, 2019.
  57. ^ Google szerver összeállítás. Számítógéptörténeti Múzeum. 1999. Archivált az eredetiből 22. július 2010-én. Lekért Július 4, 2010.
  58. ^ Olsen, Stephanie (11. július 2003.). "A Google felfelé halad". CNET. CBS Interactive. Archivált az eredetiből 2. november 2012-én. Lekért Február 15, 2010.
  59. ^ "A Google megvásárolja a főhadiszállást a Silicon Graphicstól". American City Business Journals. Június 16, 2006. Archivált az eredetiből 18. április 2010-án.
  60. ^ Krantz, Michael (25. október 2006.). "Do You "Google"?". Google, Inc.. Archivált az eredetiből 30. május 2012-én. Lekért Február 17, 2010.
  61. ^ Bylund, Anders (5. július 2006.). "A Google-nek vagy nem a Google-nak". msnbc.com. Archivált Az eredeti július 7, 2006. Lekért Február 17, 2010.
  62. ^ Meyer, Robinson (27. június 2014.). "A 'to Google' első használata a televízióban? Buffy, a vámpírölő". Az Atlanti-óceán. Lekért Június 30, 2021.
  63. ^ Vise, David; Malseed, Mark (2005). "9. fejezet. Pilóta felvétele". A Google történet.
  64. ^ Lashinsky, Adam (29. január 2008.). "Újra a Google nyer". Szerencse. Time Warner. Archivált az eredetiből 22. október 2012-án. Lekért Január 22, 2011.
  65. ^ a b "GOOG Stock". Business Insider.
  66. ^ a b "2004-es éves jelentés" (PDF). Google, Inc.. Mountain View, Kalifornia. 2004. p. 29. Archivált (PDF) az eredetiből 14. január 2012-án. Lekért Február 19, 2010.
  67. ^ La Monica, Paul R. (30. április 2004.). "A Google 2.7 milliárd dolláros IPO-t ír ki". CNN pénz. Archivált az eredetiből 22. október 2012-án. Lekért Február 19, 2010.
  68. ^ Kawamoto, Hajnal (29. április 2004.). "Szeretne részt venni a Google IPO-jában?". ZDNet. Archivált az eredetiből 28. december 2011-án. Lekért Február 19, 2010.
  69. ^ a b Webb, Cynthia L. (19. augusztus 2004.). "A Google IPO: Grate Expectations". The Washington Post. Washington DC Archivált az eredetiből 12. november 2012-én. Lekért Február 19, 2010.
  70. ^ Arrington, Michael (9. október 2006.). „A Google felvásárolta a YouTube-ot”. TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 16. március 2017-án. Lekért Március 15, 2017.
  71. ^ Sorkin, Andrew Ross; Peters, Jeremy W. (9. október 2006.). "A Google 1.65 milliárd dollárért megvásárolja a YouTube-ot". A New York Times. Archivált az eredetiből 9. június 2017-én. Lekért Március 15, 2017.
  72. ^ Arrington, Michael (13. november 2006.). „A Google lezárja a YouTube-felvásárlást”. TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 16. március 2017-án. Lekért Március 15, 2017.
  73. ^ Auchard, Eric (14. november 2006.). „A Google megköti a YouTube-alkut”. Reuters. Thomson Reuters. Archivált az eredetiből 16. március 2017-án. Lekért Március 15, 2017.
  74. ^ Lawsky, David (11. március 2008.). "A Google az EU jóváhagyása után lezárja a DoubleClick egyesülését". Reuters.
  75. ^ Történet, Louise; Helft, Miguel (14. április 2007.). "A Google 3.1 milliárd dollárért vásárolja meg a DoubleClick szolgáltatást". A New York Times. Archivált az eredetiből 4. április 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  76. ^ Worstall, Tim (22. június 2011.). "A Google csak egy hónap alatt egymilliárd látogatót ér el". Forbes.
  77. ^ Efrati, Amir (21. június 2011.). "A Google havonta egymilliárd egyedi látogatót ér el". The Wall Street Journal.
  78. ^ „A Google befejezi a Motorola Mobility átvételét”. IndustryWeek. Agence France-Presse. 22. május 2012.
  79. ^ Tsukayama, Hayley (15. augusztus 2011.). "A Google beleegyezik a Motorola Mobility felvásárlásába". The Washington Post. Archivált az eredetiből 13. november 2012-án.
  80. ^ „A Google felvásárolja a Motorola Mobility-t – Google Investor Relations”. Google. Archivált az eredetiből 17. augusztus 2011-én. Lekért Augusztus 17, 2011.
  81. ^ Page, Larry (15, augusztus, 2011). "Hivatalos Google Blog: Az Android feltöltése: a Google felvásárolja a Motorola Mobility-t". Hivatalos Google Blog. Archivált az eredetiből 21. szeptember 2011-én.
  82. ^ Hughes, Neil (15. augusztus 2011.). "A Google vezérigazgatója: "Versenyellenes" Apple, a Microsoft kikényszerítette a Motorola megállapodást. AppleInsider. Archivált az eredetiből 10. december 2011-én.
  83. ^ Cheng, Roger (15. augusztus 2011.). "A Google 12.5 milliárd dollárért megvásárolja a Motorola Mobilityt". CNetNews. Archivált az eredetiből 6. október 2011-án. Lekért Augusztus 15, 2011.
  84. ^ Kerr, Dara (25. július 2013.). "A Google elárulta, hogy 966 millió dollárt költött a Waze felvásárlására". CNET. CBS Interactive. Archivált az eredetiből 16. február 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  85. ^ Lunden, Ingrid (11. június 2013.). „A Google 1.1 milliárd dollárért megvásárolta a Waze-t, és ezzel fellendítette térképészeti tevékenységét a közösségi adatokkal”. TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 6. július 2017-én. Lekért Június 12, 2017.
  86. ^ Wakefield, Jane (19. szeptember 2013.). "A Google spin-off Calico válaszokat keres az öregedés kérdésére". BBC News. Archivált az eredetiből 19. szeptember 2013-án. Lekért Szeptember 20, 2013.
  87. ^ Chowdhry, Amit (27. január 2014.). "A Google megszerzi a mesterséges intelligencia vállalatot, a DeepMind". Forbes. Archivált az eredetiből 29. január 2014-án. Lekért Január 27, 2014.
  88. ^ Helgren, Chris (27. január 2014.). "A Google megvásárolja a DeepMind mesterséges intelligencia céget". Reuters. Archivált az eredetiből 27. január 2014-án. Lekért Január 27, 2014.
  89. ^ Ribeiro, Jon (27. január 2014.). "A Google megvásárolja a DeepMind mesterséges intelligencia vállalatot". PC World. Archivált az eredetiből 30. január 2014-án. Lekért Január 27, 2014.
  90. ^ Opam, Kwame (26. január 2014.). "A Google megvásárolja a DeepMind indító mesterséges intelligenciát 400 millió dollárért". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 8. július 2017-én. Lekért Március 9, 2017.
  91. ^ „Rangsorok – 2013 – A legjobb globális márkák – Interbrand”. Interbrand. Archivált az eredetiből 22. október 2016-án. Lekért Október 23, 2016.
  92. ^ „Rangsorok – 2014 – A legjobb globális márkák – Interbrand”. Interbrand. Archivált az eredetiből 3. november 2016-én. Lekért Október 23, 2016.
  93. ^ „Rangsorok – 2015 – A legjobb globális márkák – Interbrand”. Interbrand. Archivált az eredetiből 21. október 2016-án. Lekért Október 23, 2016.
  94. ^ „Rangsorok – 2016 – A legjobb globális márkák”. Interbrand. Archivált az eredetiből 20. december 2016-án. Lekért Október 23, 2016.
  95. ^ Womack, Brian (10. augusztus 2015.). "A Google felemelkedik az Alphabet nevű holdingtársaság létrehozása után". Bloomberg LP Archivált az eredetiből 23. november 2016-én. Lekért November 22, 2016.
  96. ^ Barr, Alistair; Winkler, Rolf (10. augusztus 2015.). „A Google Ábécés néven anyavállalatot hoz létre a szerkezetátalakítás során”. The Wall Street Journal. Archivált az eredetiből 28. november 2016-én. Lekért November 22, 2016.
  97. ^ Dougherty, Conor (10. augusztus 2015.). "A Google átszervezi ábécéként, hogy megőrizze vezető szerepét innovátorként". A New York Times. Archivált az eredetiből 19. október 2016-án. Lekért November 22, 2016.
  98. ^ Wakabayashi, Daisuke (8. augusztus 2017.). "„A Google tűzoltó mérnöke, aki feljegyzést írt a nők kikérdezéséről a műszaki területen”". A New York Times. Archivált Az eredeti augusztus 10, 2017. Lekért Augusztus 10, 2017.. A New York Times, Augusztus 7, 2017
  99. ^ Wakabayashi, Daisuke (8. augusztus 2017.). „A vitás feljegyzés idegesíti a Google-t és kívül”. A New York Times. Archivált Az eredeti augusztus 9, 2017. Lekért Augusztus 10, 2017.. A New York Times, Augusztus 8, 2017
  100. ^ diversitymemo.com
  101. ^ Friedersdorf, Conor (8. augusztus 2017.). "A leggyakoribb hiba a Google feljegyzés médiában". Az Atlanti-óceán. Archivált az eredetiből 8. augusztus 2017-én. Lekért Augusztus 9, 2017.
  102. ^ Bergen, Mark (22. november 2019.). "A Google Workers Protest Company "Brute Force Intimidation"". Bloomberg.com.
  103. ^ a b Hollister, Sean (25. november 2019.). "A Google-t azzal vádolják, hogy feloszlatta a szakszervezetet négy alkalmazott elbocsátása után". The Verge. Lekért November 26, 2019.
  104. ^ Welch, Chris (25. október 2018.). "A Google szerint 48 embert rúgtak ki szexuális zaklatás miatt az elmúlt két évben". The Verge. Archivált az eredetiből 31. október 2018-án. Lekért Október 31, 2018.
  105. ^ Hamilton, Isobel Asher; et al. (1. november 2018.). "FOTÓK: A Google alkalmazottai a világ minden tájáról otthagyták az asztalukat és kimentek, tiltakozva a szexuális visszaélés miatt". Business Insider. Archivált az eredetiből 2. november 2018-én. Lekért November 6, 2018.
  106. ^ Segarra, Lisa Marie (3. november 2018.). "Több mint 20,000 XNUMX Google-alkalmazott vett részt a szexuális zaklatásról szóló irányelvekben". Szerencse. Archivált az eredetiből 7. november 2018-én. Lekért November 6, 2018.
  107. ^ Liedtke, Michael (1. november 2018.). "A Google dolgozói kivonulnak tiltakozni a szexuális visszaélések ellen". San Francisco, Calf.: Akron Beacon/Journal. Az Associated Press. Lekért November 6, 2018.
  108. ^ a b Warren, Tom (19. március 2019.). „A Google bemutatja a Stadia felhőalapú játékszolgáltatást, amely 2019-ben indul”. The Verge. Archivált az eredetiből 19. március 2019-án. Lekért Április 8, 2019.
  109. ^ „A Google megosztja az amerikai DoJ „verseny” vizsgálatáról szóló jelentéseket”. www.theregister.com.
  110. ^ "USA Files Antitrust Suit Against Google". NPR.org.
  111. ^ Perez, Sarah (11. december 2019.). "A PayPal kilépő vezérigazgatója, Bill készen áll arra, hogy csatlakozzon a Google-hoz, mint új kereskedelmi elnöke". TechCrunch.
  112. ^ „Bloomberg – A Google lassítja a munkaerő-felvételt 2020 hátralévő részében – mondta a vezérigazgató a személyzetnek”. www.bloomberg.com. 15. április 2020. Lekért Április 16, 2020.
  113. ^ Bonacini, Luca; Gallo, Giovanni; Scicchitano, Sergio (2021). „Otthonról végzett munka és a jövedelmi egyenlőtlenségek: az „új normális” kockázata a COVID-19-zel”. Journal of Population Economics. 34 (1): 303-360. két:10.1007/s00148-020-00800-7. ISSN 0933-1433. PMC 7486597. PMID 32952308.
  114. ^ „Súlyos fennakadás érte a Google szolgáltatásait, beleértve a Gmailt”. Sky News.
  115. ^ Li, Abner (12. november 2020.). "A YouTube jelenleg nem működik széles körű leállás miatt".
  116. ^ "A YouTube újra online, az összes szolgáltatás helyreállt, mivel a Google elnézést kér a "rendszerkimaradásért" | TechRadar". www.techradar.com. 14. december 2020. Archiválva innen Az eredeti december 14, 2020. Lekért Február 23, 2022.
  117. ^ "A Google alkalmazottai szakszervezetet alakítanak". Android Police. 4. január 2021. Lekért Március 26, 2022.
  118. ^ Jose, Renju (22. január 2021.). "A Google azt mondja, hogy blokkolja a keresőt Ausztráliában, ha fizetni kell a hírekért". Reuters. Lekért Január 22, 2021.
  119. ^ "A Google állítólag 20 millió dollárt fizetett a Stadián lévő Ubisoft portokért". GamesIndustry.biz. 2021. március. Lekért Március 1, 2021.
  120. ^ Schreier, Jason (28. február 2021.). "A Google-nak nagy videojáték-ambíciói voltak. Aztán beütött a valóság". Szerencse. Lekért Február 3, 2022.
  121. ^ „A Google titkos „Bernanke projektje” kiderült a texasi trösztellenes ügyben. The Wall Street Journal. 11. április 2021. Lekért Április 13, 2021.
  122. ^ "Az ausztrál kormány azt tervezi, hogy korlátozza a Google célzott hirdetések értékesítési képességét – 28. szeptember 2021.". Napi hírek rövid. 28. szeptember 2021. Lekért Október 4, 2021.
  123. ^ Picchi, Aimee (28. április 2022.). "A Google most eltávolítja telefonszámát és egyéb adatait a keresési eredmények közül. Ezt a következőképpen teheti meg.". CBS News.
  124. ^ "A Google bejelentette a MicroLED startup Raxium felvásárlását". Devdiscourse. 5. május 2022. Archivált az eredetiből 6. május 2022-én. Lekért Május 6, 2022.
  125. ^ Charlotte Trueman (6. július 2022.). Figyelemre méltó technológiai felvásárlások 2022. Számítógépes világ. Lekért Július 24, 2022.
  126. ^ Szerelem, Julia; Alba, Davey (8. március 2023.). "A Google terve a ChatGPT elkapására az, hogy mindenbe beletegye a mesterséges intelligenciát". Bloomberg Businessweek. Lekért Március 14, 2023.
  127. ^ "A Google további két adatközpontot nyit Ohióban". ABC News.
  128. ^ Arrington, Michael (25. július 2008.). "A Google félrevezető blogbejegyzése: A web mérete és az indexük mérete nagyon eltérő". TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 12. március 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  129. ^ "A comScore 2009. novemberi kiadása az Egyesült Államokban a keresőmotorok rangsorában". 16. december 2006. Archivált az eredetiből 25. február 2010-án. Lekért Július 5, 2010.
  130. ^ Schwartz, Barry (26. május 2017.). "A Google személyes lapot ad a keresési szűrőkhöz". Search Engine Kerekasztal. RustyBrick. Archivált az eredetiből 27. május 2017-én. Lekért Május 27, 2017.
  131. ^ Gartenberg, Chaim (26. május 2017.). "A Google új Személyes lapot ad a keresési eredményekhez, hogy megjelenítse a Gmail és a Fotók tartalmát". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 26. május 2017-én. Lekért Május 27, 2017.
  132. ^ Macht, Joshua (30. szeptember 2002.). "Automatikus az embereknek". Time. Archivált Az eredeti Október 22, 2010. Lekért Június 7, 2010.
  133. ^ Martin, Kína (26. november 2007.). "Második pert indított a Google a Library projekt miatt". InfoWorld. Archivált az eredetiből 10. május 2011-én. Lekért Július 5, 2010.
  134. ^ Éves jelentés (Alphabet Inc.) – 2017. Alphabet Inc. Befektetői kapcsolatok. 1. március 2018. Archivált az eredetiből 3. február 2016-án. Lekért December 3, 2018.
  135. ^ Nakashima, Ellen (12. augusztus 2008.). "Egyes internetes cégek azt mondják, hogy kifejezett beleegyezés nélkül követik nyomon a viselkedést". The Washington Post. Archivált az eredetiből 12. november 2012-án.
  136. ^ Helft, Miguel (11. március 2009.). "A Google érdeklődési körök alapján kínál hirdetéseket". A New York Times. Archivált az eredetiből 28. március 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  137. ^ "A Google AdSense Mobilhoz felszabadítja a mobilhirdetési piac lehetőségeit". Google, Inc.. Szeptember 17, 2007. Archivált az eredetiből 20. június 2012-én. Lekért Február 26, 2010.
  138. ^ Fényes, Péter (27. augusztus 2008.). "Böngészés ravaszul az IE8 új "InPrivate" internetjével. Ars Technica. Condé Nast. Archivált az eredetiből 12. március 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  139. ^ Beal, Vangie (21. december 2010.). "AdWords – Google AdWords". Webopédia. QuinStreet Inc. Archivált az eredetiből 29. június 2017-én. Lekért Május 27, 2017.
  140. ^ Beal, Vangie (20. december 2010.). "AdSense – Google AdSense". Webopédia. QuinStreet Inc. Archivált az eredetiből 2. május 2017-én. Lekért Május 27, 2017.
  141. ^ Mills, Elinor (25. július 2006.). "A Google kattintási csalási statisztikákat kínál a hirdetőknek". news.cnet.com. CNET. Archivált az eredetiből 10. május 2011-én. Lekért Július 29, 2006.
  142. ^ Gayomali, Chris (1. április 2014.). "Amikor a Gmail 1. április 2004-jén elindult, az emberek azt hitték, hogy ez egy vicc". Fast Company. Mansueto Ventures. Archivált az eredetiből 18. október 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  143. ^ Vincent, James (5. január 2017.). "A Google Naptár frissítése megkönnyíti az újévi fitneszcélok nyomon követését". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 13. január 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  144. ^ Broussard, Mitchel (22. március 2017.). "A Google Térkép új helymegosztási funkciót vezet be a valós idejű barátkövetéssel". MacRumors. Archivált az eredetiből 27. március 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  145. ^ a b Sottek, TC (24. április 2012.). "A Google Drive hivatalosan is elindul 5 GB ingyenes tárhellyel, a Google Dokumentumok integrációjával". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 26. december 2016-án. Lekért Június 12, 2017.
  146. ^ Perez, Sarah (28. május 2015.). "A Google Fotók kiszabadul a Google+-ból, most ingyenes, korlátlan tárhelyet kínál". TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 6. július 2017-én. Lekért Június 12, 2017.
  147. ^ Graziano, Dan (20. március 2013.). "A Google elindítja a Google Keep jegyzetkészítő szolgáltatást". BGR. Penske Media Corporation. Archivált az eredetiből 8. október 2016-án. Lekért Június 12, 2017.
  148. ^ Eadicicco, Lisa (16. november 2016.). "A Google fordítóalkalmazása hamarosan jobb lesz". Time. Archivált az eredetiből 1. április 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  149. ^ Hamedy, Saba (28. február 2017.). "Az emberek mostanság 1 milliárd órát töltenek YouTube-nézéssel minden nap". Mashable. Archivált az eredetiből 17. május 2017-én. Lekért Június 12, 2017.
  150. ^ „Google Cégem – Tűnjön ki a Google-on ingyen”. www.google.com. Archivált az eredetiből 7. február 2019-án. Lekért Február 6, 2019.
  151. ^ Levy, Steven (28. június 2011.). "Inside Google+ – Hogyan tervezi a keresőóriás a közösségi oldalt". Vezetékes. Condé Nast. Archivált az eredetiből 5. április 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  152. ^ Zakrasek, Nick (2017). "Több amerikai összekapcsolása a munkával". blog.google.
  153. ^ „Álláskeresés a Google-on – Keresse álláshirdetéseit a Google-on még ma”. jobs.google.com.
  154. ^ „Munkalehetőségek keresése és karrierkészségek bővítése”. Növekedés a Google segítségével.
  155. ^ Ryan, Robin (2019). „Hogyan használhatjuk a Google álláskereső funkcióját álláskereséshez”. forbes.com. Archivált Az eredeti Augusztus 6, 2019.
  156. ^ Clarke, Philippa; Ailshire, Jennifer; Melendez, Robert; Bader, Michael; Morenoff, Jeffrey (2010). "A Google Earth használata a környék auditálására: a virtuális audit eszköz megbízhatósága". Egészség és Hely. 16 (6): 1224-1229. két:10.1016/j.egészségügyi hely.2010.08.007. PMC 2952684. PMID 20797897.
  157. ^ Schonfeld, Erick (5. november 2007.). „Breaking: A Google bejelentette az Android és az Open Handset Alliance-t”. TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 22. június 2017-én. Lekért Június 12, 2017.
  158. ^ D'Orazio, Dante (18. március 2014.). "A Google bemutatta az Android Weart, az okosórák operációs rendszerét". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 10. február 2017-án. Lekért Április 4, 2017.
  159. ^ Ong, Josh (25. június 2014.). "A Google bejelentette az Android TV-t, amely "hangbevitelt, felhasználói élményt és tartalmat" visz a nappaliba". The Next Web. Archivált az eredetiből 13. március 2017-án. Lekért Április 4, 2017.
  160. ^ Wilhelm, Alex (25. június 2014.). "A Google bejelentette az Android Auto-t, engedélyezett autókat ígér 2014 végére". TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 22. június 2017-én. Lekért Április 4, 2017.
  161. ^ Kastrenakes, Jacob (13. december 2016.). "Az Android Things a Google új operációs rendszere okoseszközökhöz". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 17. február 2017-án. Lekért Április 4, 2017.
  162. ^ Pichai, Sundar; Upson, Linus (1. szeptember 2008.). "Új megközelítés a böngészőhöz". Hivatalos Google Blog. Archivált az eredetiből 15. március 2016-án. Lekért November 22, 2016.
  163. ^ Pichai, Sundar; Upson, Linus (7. július 2009.). "Bemutatkozik a Google Chrome OS". Hivatalos Google Blog. Archivált az eredetiből 22. november 2016-én. Lekért November 22, 2016.
  164. ^ Siegler, MG (5. január 2010.). "A droid, amit keresel: élőben a Nexus One eseményről". TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 23. november 2016-én. Lekért November 22, 2016.
  165. ^ Ion, Firenze (15. május 2013.). "A Nexus One-tól a Nexus 10-ig: a Google zászlóshajójának rövid története". Ars Technica. Condé Nast. Archivált az eredetiből 24. június 2017-én. Lekért Június 12, 2017.
  166. ^ Bohn, Dieter (4. október 2016.). "A Google Phone: A Google hardverre tett merész fogadásának belső története". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 6. január 2017-án. Lekért Június 12, 2017.
  167. ^ Pichai, Sundar; Upson, Linus (11. május 2011.). "Egy új típusú számítógép: Chromebook". Hivatalos Google Blog. Archivált az eredetiből 22. november 2016-én. Lekért November 22, 2016.
  168. ^ Robertson, Adi (24. július 2013.). "A Google bemutatja a Chromecastot: videostreaming a tévére bármilyen eszközről 35 dollárért". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 26. december 2016-án. Lekért November 29, 2016.
  169. ^ "A Google Chromecast átveszi a tartalom TV-re történő streamelését". BBC News. BBC. Július 31, 2013. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  170. ^ O'Toole, James (26. június 2014.). "A Google kartonból készült virtuális valóság szemüvege". CNN. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  171. ^ Bohn, Dieter (4. október 2016.). "A Google Home okos, hangos és kedves". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 7. október 2016-án. Lekért Október 8, 2016.
  172. ^ Bohn, Dieter (4. október 2016.). "A Google Wifi útválasztók kis fehér korongok, amelyeket szétszórhat otthonában". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 7. október 2016-án. Lekért Október 8, 2016.
  173. ^ "Bejelentjük a Google Workspace-t, minden, ami az elvégzéséhez szükséges, egy helyen". Google Cloud Blog. Lekért Október 24, 2020.
  174. ^ "Válassz tervet". G Suite a Google Cloudtól. Archivált az eredetiből 12. december 2016-án. Lekért December 2, 2016.
  175. ^ „A vállalkozói szellem ünneplése az új Google for Entrepreneurs szolgáltatással”. Hivatalos Google Blog. Szeptember 24, 2012. Archivált az eredetiből 20. március 2018-án. Lekért Március 20, 2018.
  176. ^ Fell, Jason (27. szeptember 2012.). „Hogyan szeretné a Google egyszerűbbé tenni az indulást a vállalkozók számára”. Vállalkozó. Archivált az eredetiből 20. március 2018-án. Lekért Március 20, 2018.
  177. ^ Muret, Paul (15. március 2016.). „A Google Analytics 360 Suite bemutatása”. Archivált az eredetiből 12. január 2017-án. Lekért Január 22, 2017.
  178. ^ Marshall, Jack (15. március 2016.). "A Google új adateszközöket indít a marketingszakemberek számára". The Wall Street Journal. Archivált az eredetiből 13. november 2016-én. Lekért Január 22, 2017.
  179. ^ Ingersoll, Minnie; Kelly, James (10. február 2010.). "Gondolkodj nagyban egy koncerttel: kísérleti üvegszálas hálózatunk". Hivatalos Google Blog. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  180. ^ Schonfeld, Erick (10. február 2010.). "A Google több mint 1 50,000 otthonnak tervezi az XNUMX Gb/sec száloptikai szélessávú hálózatot". TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  181. ^ McLaughlin, Kevin (25. augusztus 2016.). "Inside the Battle Over Google Fiber". Az információ. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  182. ^ Statt, Nick (25. augusztus 2016.). "Az Alphabet komoly nyomást gyakorol a Google Fiberre a költségek csökkentése érdekében". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  183. ^ Fox, Nick (22. április 2015.). "Say hi to Fi: A hello új módja". Hivatalos Google Blog. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  184. ^ Goldman, David (22. április 2015.). "A Google elindítja a Project Fi vezeték nélküli szolgáltatást". CNN. Archivált az eredetiből 29. november 2016-én. Lekért November 29, 2016.
  185. ^ Hancock, Jay (31. október 2007.). "A Google részvényei elérik a 700 dollárt". A Baltimore Sun. Archivált az eredetiből 2. február 2012-án. Lekért November 27, 2010.
  186. ^ a b La Monica, Paul R. (25. május 2005.). "Bowling for Google". CNN. Archivált az eredetiből 4. március 2012-án. Lekért Február 28, 2007.
  187. ^ "Ez több mint 500 millió dollárba kerülhet a Google-nak". CNBC. Április 2, 2015. Archivált az eredetiből 26. december 2015-án. Lekért December 30, 2015.
  188. ^ Pramuk, Jacob (10. augusztus 2015.). "A Google az új cég, az Alphabet része lesz". CNBC. Archivált az eredetiből 11. augusztus 2015-én. Lekért Augusztus 11, 2015.
  189. ^ Vise, David (21. október 2005.). "Az online hirdetések hatalmas nyereséget biztosítanak a Google-nak". The Washington Post. Archivált az eredetiből 20. október 2016-án. Lekért November 27, 2016.
  190. ^ La Monica, Paul R. (21. október 2005.). "Minden jel a Google-nak megy". CNN.
  191. ^ "A Google részvényei nagy profitnövekedést értek el". CBC News. 21. október 2005.
  192. ^ "10-K űrlap - Éves jelentés". SEC. Archivált az eredetiből 6. november 2010-én. Lekért Július 5, 2010.
  193. ^ "Google Inc., Form 10-K, Annual Report, Benyújtás dátuma: 26. január 2012." (PDF). secdatabase.com. Archivált (PDF) az eredetiből 2. május 2013-én. Lekért Március 8, 2013.
  194. ^ Fiegerman, Seth (22. január 2013.). „A Google-nek megvan az első 50 milliárd dolláros éve”. Mashable. Archivált az eredetiből 1. december 2016-án. Lekért November 30, 2016.
  195. ^ Whitwam, Ryan (18. október 2013.). "A Google Beats Analyst Estimates for Third Quarter Results, a részvények részvényenként 1000 dollárba kerülnek". Android Police. Archivált az eredetiből 16. március 2017-án. Lekért Március 15, 2017.
  196. ^ "12%-kal nőtt a Google bevétele a harmadik negyedévben, még akkor is, ha a Motorola veszteségei elmélyülnek". Az őrző. Reuters. 17. október 2013. Archiválva innen Az eredeti Október 17, 2013. Lekért Október 18, 2013.
  197. ^ "Google áttekintés". Marketwatch. Archivált az eredetiből 2. február 2014-án. Lekért Február 2, 2014.
  198. ^ Metz, Cade (22. október 2010.). "A Google 3.1 milliárd dollárt csúszott át a "kettős ír" adóhézagon". A regisztráció. Archivált az eredetiből 6. július 2017-én. Lekért Augusztus 10, 2017.
  199. ^ Leach, Anna (31. október 2012.). "A francia kormány 1 milliárd eurós adószámlát tervez átadni a Google-nak" – jelentés. Theregister.co.uk. Archivált az eredetiből 4. január 2013-án. Lekért Január 2, 2013.
  200. ^ Waters, Richard (2. január 2020.). „A Google bezárja a „double Irish” adózási kiskapuként való használatát. Financial Times.
  201. ^ Brid-Aine Parnell (17. május 2013.). "Szerintem rosszat tesz, füstöt és tükröt használva az adó elkerülésére". Theregister.co.uk. Archivált az eredetiből 26. december 2013-án. Lekért Március 13, 2014.
  202. ^ Gapper, John (23. január 2016.). "A Google 130 millió GBP adóvisszafizetési megállapodást köt". FT.com. Archivált az eredetiből 24. január 2016-án. Lekért Január 24, 2016.
  203. ^ Meijer, Bart (3. január 2019.). "A Google 23 milliárd dollárt utalt át az adóparadicsomok Bermudára 2017-ben: bejelentés". Reuters. Archivált az eredetiből 3. január 2019-án. Lekért Január 3, 2019. A Google 19.9-ben 22.7 milliárd eurót (2017 milliárd dollárt) költözött Bermudára egy holland fedőcégen keresztül annak a megállapodásnak a részeként, amely lehetővé teszi a külföldi adószámlájának csökkentését.
  204. ^ Hamburger, Tom; Arany, Matea (13. április 2014.). "A Google egykor megvetően bánt a lobbizással, most pedig a washingtoni befolyás mestere". The Washington Post. Archivált az eredetiből 27. október 2017-án. Lekért Augusztus 22, 2017.
  205. ^ "A "Google" név eredete". graphics.stanford.edu. Lekért Február 23, 2023.
  206. ^ Hanley, Rachael. ""A Googoltól a Google-ig: a társalapító visszatér". Archivált Az eredeti május 11, 2011. Lekért Február 15, 2010.." A Stanford Daily. 12. február 2003. Letöltve: 26. augusztus 2010.
  207. ^ Harris, Scott D. (7. július 2006.). "A szótár hozzáadja az igét: a google-hoz". San Jose Mercury News. Archivált Az eredeti február 6, 2007. Lekért Július 7, 2006.
  208. ^ Bylund, Anders (5. július 2006.). "A Google-nek vagy nem a Google-nak". A Motley Fool. Archivált Az eredeti július 7, 2006. Lekért Július 7, 2006 - a ti MSNBC.
  209. ^ Gibbs, Samuel (3. november 2014.). Larry Page szerint a Google túlnőtt 14 éves küldetésnyilatkozatán.. Az őrző. Archivált az eredetiből 26. március 2017-án. Lekért Március 25, 2017.
  210. ^ "Google magatartási kódex". Alphabet befektetői kapcsolatok. Alphabet Inc. 11. április 2012. Archivált az eredetiből 11. február 2017-án. Lekért Március 25, 2017.
  211. ^ Lawler, Richard (2. október 2015.). „Az Alphabet a Google „Ne légy gonosz” szót a „Cselekedj helyesen” kifejezésre". Engadget. AOL. Archivált az eredetiből 1. július 2017-én. Lekért Március 25, 2017.
  212. ^ "Boldog születésnapot Google!". ndtv.com. NDTV Convergence Limited. Archivált az eredetiből 7. április 2019-án. Lekért Április 28, 2016.
  213. ^ "Doodle 4 Google". Archivált az eredetiből 27. április 2014-án. Lekért Április 23, 2014.
  214. ^ "Burning Man Fesztivál". 30. augusztus 1998. Archivált az eredetiből 25. április 2014-án. Lekért Április 23, 2014.
  215. ^ „Ismerje meg a Google Doodles mögött álló embereket”. Az őrző. Április 12, 2014. Archivált az eredetiből 6. október 2014-án. Lekért Szeptember 27, 2014.
  216. ^ "Google MentalPlex". Google, Inc. 1. április 2000. Archivált az eredetiből 21. szeptember 2010-án. Lekért Július 5, 2010.
  217. ^ "Üdvözöljük a Google TiSP-ben". Google, Inc. 1. április 2007. Archivált az eredetiből 9. július 2010-én. Lekért Július 5, 2010.
  218. ^ "Nyelvi eszközök". Google, Inc. Archivált innen Az eredeti május 22, 2009. Lekért Július 4, 2010.
  219. ^ "anagram keresés". Google, Inc. Archivált az eredetiből 24. június 2013-én. Lekért Szeptember 22, 2010.
  220. ^ "Műszaki írástanfolyamok". developers.google.com.
  221. ^ Levering, Robert; Moskowitz, Milton (22. január 2007.). Szerver, Andrew (Ed.). "Jó társaságban". Fortune Magazine. 155 (1): 94–6, 100, 102 passim. PMID 17256628. Archivált az eredetiből 1. március 2010-án. Lekért Június 19, 2010.
  222. ^ Levering, Robert; Moskowitz, Milton (4. február 2008.). Szerver, Andrew (Ed.). "A 2008-as lista". Fortune Magazine. 157 (2). Archivált az eredetiből 23. július 2010-én. Lekért Június 19, 2010.
  223. ^ "A 2012-as lista". Fortune Magazine. Archivált az eredetiből 31. október 2012-án. Lekért Február 26, 2012.
  224. ^ Levering, Robert; Moskowitz, Milton (2. február 2009.). Szerver, Andrew (Ed.). "A 2009-as lista". Fortune Magazine. 159 (2). Archivált az eredetiből 26. július 2010-én. Lekért Június 19, 2010.
  225. ^ Levering, Robert; Moskowitz, Milton (8. február 2010.). Szerver, Andrew (Ed.). "A 2010-as lista". Fortune Magazine. 161 (2). Archivált az eredetiből 18. június 2010-én. Lekért Június 19, 2010.
  226. ^ „A világ legvonzóbb munkaadói 2010”. Universum Global. 28. szeptember 2010. Archiválva innen Az eredeti november 12, 2010. Lekért Október 28, 2010.
  227. ^ "Filozófiánk". Google, Inc. Archivált az eredetiből 9. július 2010-én. Lekért Június 20, 2010.
  228. ^ „Alphabet Q3 2020 10-Q Report” (PDF). Alphabet Inc. Archivált (PDF) az eredetiből 30. december 2020-án. Lekért December 30, 2020.
  229. ^ Nieva, Richard; Carson, Erin (5. május 2020.). "A Google diverzitási számai fokozatos fejlődést mutatnak". CNET. Lekért Január 1, 2021.
  230. ^ „A Google Diversity Annual Report 2020”. Google. 2020. Archivált az eredetiből 16. december 2020-án. Lekért Január 1, 2021.
  231. ^ Wakabayashi, Daisuke (8. szeptember 2017.). "A Google dolgozói olyan adatokat gyűjtöttek, amelyek szerint férfi kollégáik többet keresnek, mint a nők". CNBC. Archivált az eredetiből 26. szeptember 2017-án. Lekért Szeptember 25, 2017.
  232. ^ Mediratta, Bharat; Bick, Julie (21. október 2007.). "A Google Way: Adjon helyet a mérnököknek". A New York Times. Archivált az eredetiből 2. április 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  233. ^ Mayer, Marissa (előadó) (30. június 2006.). Marissa Mayer a Stanford Egyetemen (Szeminárium). Martin Lafrance. Az esemény 11:33-kor kezdődik. Archivált az eredetiből 16. augusztus 2010-én. Lekért Június 20, 2010. A Google 2005 második felében elindított termékeinek 20 százaléka valójában XNUMX százalékos időből épült fel.
  234. ^ Rivlin, Gary (24. augusztus 2005.). "Nyugi, Bill Gates; most a Google a gazember sora". A New York Times. Archivált az eredetiből 3. április 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  235. ^ Utz, Richard (2013). "A jó vállalat? A Google középkora és miért számít". Tanulmányok a középkorról. 23:-21 28.
  236. ^ Gibson, Owen; Wray, Richard (25. augusztus 2005.). "A keresőóriás túlnőheti rajongóit". A Sydney Morning Herald. Archivált az eredetiből 17. május 2010-én. Lekért November 27, 2010.
  237. ^ Ranka, Mohit (17. május 2007.). "Google – Ne légy gonosz". OSNews. Archivált az eredetiből 6. július 2010-én. Lekért November 27, 2010.
  238. ^ Mills, Elinor (30. április 2007.). "a Google kultúra cárja". ZDNet. Archivált Az eredeti Október 31, 2010. Lekért November 27, 2010.
  239. ^ Kawamoto, Dawn (27. július 2005.). "A Google pert indított a munkahelyi diszkrimináció miatt". CNET. CBS Interactive. Lekért November 27, 2010.
  240. ^ "A Google-t öregséggel vádolják egy perben". ctv.ca. 6. október 2007. Archivált az eredetiből 11. október 2007-án. Lekért Január 22, 2017.
  241. ^ Rosenblatt, Seth (16. május 2014.). "A bíró jóváhagyta az első kifizetést a trösztellenes bérmegállapítási perben". CNET. CBS Interactive. Archivált az eredetiből 2. február 2017-án. Lekért Január 22, 2017.
  242. ^ a b "Damore et al. kontra Google – FAC" (PDF). www.dhillonlaw.com. Lekért December 12, 2020.
  243. ^ "A Google szakszervezetek bejelentették a globális szövetséget: "Együtt megváltoztatjuk az ábécét"". UNI Globális Unió. Archivált Az eredeti január 25, 2021. Lekért Január 25, 2021.
  244. ^ a b Schiffer, Zoe (25. január 2021.). "Exkluzív: A Google dolgozói szerte a világon bejelentették, hogy nemzetközi szakszervezeti szövetséget kötnek az Alphabet felelősségre vonására". The Verge. Lekért Január 25, 2021.
  245. ^ Ghaffary, Shirin (9. szeptember 2019.). "Több tucat Google-alkalmazott állítja, hogy megtorolták őket zaklatás bejelentése miatt". Vox. Lekért Január 25, 2021.
  246. ^ Rahman, Rema (2. december 2020.). "A Google illegálisan megfigyelte és elbocsátotta a szervezőket, az NLRB panasza szerint". A domb. Lekért Január 25, 2021.
  247. ^ "A Google-nak titkos projektje volt, hogy meggyőzze az alkalmazottakat arról, hogy a szakszervezetek rosszak"". www.vice.com. Lekért Január 10, 2022.
  248. ^ "Google: Irodáink". Archivált az eredetiből 26. július 2018-én. Lekért Április 19, 2018.
  249. ^ Reardon, Marguerite (11. október 2006.). "A Google nagyobbat harap a Big Apple-ből". CNET. CBS Interactive. Archivált az eredetiből 12. október 2016-án. Lekért Június 13, 2017.
  250. ^ Grant, Peter (3. december 2010.). „A Google vásárol New York-i irodaházat”. The Wall Street Journal. Dow Jones & Company. Archivált az eredetiből 10. október 2016-én.
  251. ^ Gustin, Sam (22. december 2010.). "A Google óriási New York-i épületet vásárol 1.9 milliárd dollárért". Vezetékes. Condé Nast. Archivált az eredetiből 2. január 2017-án. Lekért Június 13, 2017.
  252. ^ "A Google 2.4 milliárd dollárért megvásárolja a New York-i Chelsea Market épületét". Archivált az eredetiből 13. június 2018-én. Lekért Június 1, 2018.
  253. ^ "A Google 2.4 milliárd dollárért megvásárolta a manhattani Chelsea Market épületét – TechCrunch". techcrunch.com. 20. március 2018. Archivált az eredetiből 8. június 2018-én. Lekért Június 1, 2018.
  254. ^ "A Google 2.4 milliárd dolláros Chelsea Market-ügyletet köt New York bővítésére..." MINKET. Reuters. Archivált az eredetiből 27. május 2018-én. Lekért Június 1, 2018.
  255. ^ „Jelentés: Az Alphabet 2 milliárd dollár felett vásárolja meg a Chelsea Marketet”. PCMag UK. Archivált az eredetiből 13. június 2018-én. Lekért Június 1, 2018.
  256. ^ MacMillan, Douglas; Barna, Eliot; Grant, Péter. "A Google nagy New York-i bővítést tervez". WSJ. Archivált az eredetiből 8. november 2018-én. Lekért November 8, 2018.
  257. ^ "A Google új, 1 milliárd dolláros campust épít New Yorkban". CBS New York. 17. december 2018. Archivált az eredetiből 17. december 2018-án. Lekért December 17, 2018.
  258. ^ Gartenberg, Chaim (17. december 2018.). "A Google egy új, 1 milliárd dolláros New York-i campust jelent be a Hudson Square-en". The Verge. Archivált az eredetiből 17. december 2018-án. Lekért December 17, 2018.
  259. ^ Chappell, Bill (17. december 2018.). "A Google 1 milliárd dollárt költ a New York-i egyetemre a Hudson folyón". NPR. Archivált az eredetiből 17. december 2018-án. Lekért December 17, 2018.
  260. ^ Weier, Mary Hayes (24. október 2007.). "A Google michigani irodájában". InformationWeek. UBM plc. Archivált Az eredeti május 3, 2008. Lekért Január 22, 2017.
  261. ^ „A Google befejezi a pittsburghi irodát, nyitott napot tart”. WTAE. 17. november 2006. Archiválva innen Az eredeti május 15, 2009. Lekért Január 13, 2008.
  262. ^ Olson, Thomas (8. december 2010.). "Google keresés: Technikai beállítottságú dolgozók". Trib Total Media. Archivált az eredetiből 3. június 2013-én. Lekért December 8, 2010.
  263. ^ "Google helyek". Archivált az eredetiből 15. augusztus 2013-én. Lekért Március 16, 2016.
  264. ^ "Xconomy: A Google Madison bővítése a helyi irodák háromszorosára". Xgazdaság. 31. január 2019. Lekért Augusztus 5, 2021.
  265. ^ "Sydney". Google Karrier. Archivált az eredetiből 5. május 2017-én. Lekért Június 4, 2017.
  266. ^ "London". Google Karrier. Archivált az eredetiből 14. február 2017-án. Lekért Június 4, 2017.
  267. ^ Mirani, Leo (1. november 2013.). "A Google új, 1 millió négyzetméteres londoni irodájában – három évvel azelőtt, hogy elkészülne". Kvarc. Atlantic Media. Archivált az eredetiből 16. március 2017-án. Lekért Március 15, 2017.
  268. ^ Vincent, James (1. június 2017.). "A Google új londoni központja egy "terepkarcoló" tetőkerttel". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 3. június 2017-én. Lekért Június 4, 2017.
  269. ^ Brian, Matt (1. június 2017.). „A Google „innovatív” új londoni főhadiszállása óriási mozgó redőnyöket tartalmaz”. Engadget. AOL. Archivált az eredetiből 4. június 2017-én. Lekért Június 4, 2017.
  270. ^ "A Google Hyderabadban építi fel a legnagyobb egyetemet az Egyesült Államokon kívül". Az indiai expressz. 12. május 2015. Archivált az eredetiből 18. november 2015-én. Lekért Június 13, 2017.
  271. ^ "A Google közelgő haidarábádi egyeteme lesz a legnagyobb az Egyesült Államokon kívül". Firstpost. Network TwentyOne. 13. május 2015. Archivált az eredetiből 18. november 2016-én. Lekért Június 13, 2017.
  272. ^ "Google világirodák helyszínei". Google. Lekért Május 29, 2021.
  273. ^ "Adatközpontok helyei". Archivált az eredetiből 17. május 2018-én. Lekért Május 17, 2018.
  274. ^ "Hány szervere van a Google-nak?". Adatközponti tudás. 16. március 2017. Archivált az eredetiből 17. február 2019-án. Lekért Szeptember 20, 2018.
  275. ^ "A Google titka: "Olcsó és gyors" hardver" (PDF). PCWorld. 10. október 2003. Archivált (PDF) az eredetiből 14. december 2009-án. Lekért Május 26, 2018.
  276. ^ Barroso, LA; Dean, J.; Holzle, U. (29. április 2003.). "Webes keresés bolygóra: a google klaszter architektúrája". IEEE Micro. 23 (2): 22-28. két:10.1109/mm.2003.1196112. ISSN 0272-1732. S2CID 15886858. Meggyőződésünk, hogy a legjobb ár/teljesítmény kompromisszumot alkalmazásaink számára az jelenti, ha megbízható számítástechnikai infrastruktúrát alakítunk ki a megbízhatatlan árucikkek fürtjéből.
  277. ^ a b "A Google feloldja az egykor titkos szervert". CNET. Április 1, 2009. Archivált az eredetiből 6. június 2018-én. Lekért Május 26, 2018. Az x86-os processzorokkal rendelkező mainstream szerverek voltak az egyetlen választási lehetőség – tette hozzá. "Tíz évvel ezelőtt egyértelmű volt, hogy a (keresés) ingyenes termékként való működésének egyetlen módja az volt, ha viszonylag olcsó hardveren fut. Nem futtathatod mainframe. A margók egyszerűen nem működnek” – mondta.
  278. ^ "Otthon – tengeralattjáró hálózatok". Tengeralattjáró hálózatok. Lekért Július 14, 2020.
  279. ^ "A Google és más technológiai óriások csendben felvásárolják az internet legfontosabb részét". VentureBeat. Április 6, 2019. Archivált az eredetiből 25. április 2019-án. Lekért Április 25, 2019.
  280. ^ Sawers, Paul (24. április 2019.). "Hogyan építi a Google hatalmas tenger alatti kábel-infrastruktúráját". VentureBeat. Archivált az eredetiből 25. április 2019-án. Lekért Április 26, 2019.
  281. ^ Sawers, Paul (28. június 2019.). "A Google bejelenti az Equianót, egy magánfinanszírozású tenger alatti kábelt, amely összeköti Európát Afrikával". VentureBeat. Archivált az eredetiből 25. november 2020-én. Lekért December 31, 2020.
  282. ^ Lardinois, Frederic (28. július 2020.). "A Google új privát tenger alatti kábelt épít Európa és az Egyesült Államok között". TechCrunch. Archivált az eredetiből 31. december 2020-án. Lekért December 31, 2020.
  283. ^ a b Marshall, Matt (16. október 2006.). "A Google a legnagyobb napelem-telepítést építi az Egyesült Államokban – ó, és nagyobb, mint a Microsofté". VentureBeat.
  284. ^ Thangham, Chris V. (19. június 2007.). "A Google napelemei 9,810 kilowattóra villamos energiát termeltek 24 óra alatt". Digitaljournal.com.
  285. ^ McGrath, Jack (18. május 2011.). "A Google zöld kezdeményezése: környezettudatos technológia". TechnoBuffalo. Archivált az eredetiből 12. október 2016-án. Lekért Január 22, 2017.
  286. ^ Glanz, James (8. szeptember 2011.). „A Google adatai, és védi az elektromos áram használatát”. A New York Times. Archivált az eredetiből 12. március 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  287. ^ Morrison, Scott; Édes, Cassandra (4. május 2010.). „A Google két szélerőműparkba fektet be”. The Wall Street Journal. Archivált az eredetiből 13. február 2015-án. Lekért November 27, 2010.
  288. ^ "A Google Energy most vásárolhat és adhat el energiát". Cnet.com. Archivált az eredetiből 19. szeptember 2013-án. Lekért Szeptember 23, 2013.
  289. ^ Woody, Todd (18. szeptember 2013.). "A Google azon az úton halad, hogy csendesen elektromos szolgáltatóvá váljon". Kvarc. Archivált az eredetiből 21. szeptember 2013-án. Lekért Szeptember 23, 2013.
  290. ^ "A Google áramot vásárol az iowai szélerőműtől". News.techworld.com. 21. július 2010. Archiválva innen Az eredeti január 5, 2012. Lekért Október 26, 2010.
  291. ^ Hölzle, Urs (6. december 2016.). „Úgy készülünk, hogy elérjük a 100%-ban megújuló energiát – és ez még csak a kezdet”. A Kulcsszó Google Blog. Archivált az eredetiből 8. december 2016-án. Lekért December 28, 2020.
  292. ^ Statt, Nick (6. december 2016.). "A Google nagy győzelmet aratott az éghajlatváltozás elleni küzdelemben". The Verge. Vox Media. Archivált az eredetiből 8. december 2016-án. Lekért December 28, 2020.
  293. ^ Etherington, Darrell (7. december 2016.). "A Google szerint 100-re eléri a 2017%-os megújuló energiát". TechCrunch. AOL. Archivált az eredetiből 7. december 2016-án. Lekért December 28, 2020.
  294. ^ Donnelly, Grace (30. november 2017.). „A Google épp elég szélenergiát vásárolt, hogy 100%-ban megújuló energiával működjön”. Szerencse. Archivált az eredetiből 1. december 2017-án. Lekért December 1, 2017.
  295. ^ Ambrose, Jillian (20. szeptember 2019.). "A Google 2 milliárd dolláros szél- és napenergia-befektetést ír elő". Az őrző. ISSN 0261-3077. Lekért Szeptember 25, 2019.
  296. ^ Hern, Alex (15. szeptember 2020.). "A Facebook és a Google bejelentette, hogy szén-dioxid-semlegessé válnak". az őrző. Archivált az eredetiből 9. december 2020-án. Lekért December 28, 2020.
  297. ^ "A Google 2030-ra szén-dioxid-mentes energiával kíván működni". CNBC. Szeptember 14, 2020. Archivált az eredetiből 10. december 2020-án. Lekért December 28, 2020.
  298. ^ Schoon, Ben (26. október 2020.). "2025-re a Google lemond a műanyag csomagolásról". 9to5Google. Archivált az eredetiből 4. november 2020-én. Lekért December 28, 2020.
  299. ^ Kirchgaessner, Stephanie (11. október 2019.). Kiderült: a Google nagymértékben hozzájárult a klímaváltozás tagadóihoz. Az őrző. ISSN 0261-3077. Lekért Február 7, 2020.
  300. ^ Kirchgaessner, Stephanie (11. október 2019.). "A homályos törvény, amely megmagyarázza, hogy a Google miért támogatja a klímatagadókat". Az őrző. ISSN 0261-3077. Lekért Február 7, 2020.
  301. ^ "A fő hirdetési platformok profitálnak az éghajlati dezinformációból (és finanszírozzák is)". A Föld barátai. Lekért November 2, 2022.
  302. ^ "Tájékoztató megjegyzés: Programozott digitális hirdetések és éghajlati dezinformáció" (PDF). Climate Action Against Dezinformáció (CAAD). 20. október 2022.
  303. ^ "Az alapítványról". Google, Inc. Archivált innen Az eredeti július 14, 2010. Lekért Július 16, 2010.
  304. ^ Hafner, Katie (14. szeptember 2006.). "A jótékonyság a Google módszere szerint: nem a szokásos". A New York Times. Archivált az eredetiből 23. július 2016-én. Lekért Március 9, 2017.
  305. ^ Helft, Miguel (23. február 2009.). "A Google jótékonysági vezetője lelép a felújításról". A New York Times. Archivált az eredetiből 22. április 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  306. ^ "A 2007". Youtube. Archivált Az eredeti november 20, 2018. Lekért Április 28, 2018. Julia Robinson Matematika Fesztivál a Google-nál volt az alapítója ennek a középiskolás és középiskolás diákoknak szóló eseménynek. videó
  307. ^ Duffy, Jill (21. január 2011.). „1 millió eurós adományt kapnak a matematikusok a Google-tól”. PC Magazine. Ziff Davis. Archivált az eredetiből 23. március 2017-án. Lekért Március 23, 2017.
  308. ^ "A Google 1 millió eurót adományoz az IMO-nak". 20. január 2011. Archiválva innen Az eredeti július 24, 2011. Lekért Február 4, 2011.
  309. ^ "A Google elindítja a "Legalise Love" melegjogi kampányt". PinkNews.co.uk. Július 8, 2012. Archivált az eredetiből 19. augusztus 2014-én. Lekért Szeptember 9, 2014.
  310. ^ "Projekt 10-től 100-ig". Google, Inc. Archivált innen Az eredeti július 28, 2009. Lekért Július 16, 2010.
  311. ^ Van Burskirk, Elliot (28. június 2010.). "A Google küzd azért, hogy 10 millió dollárt ajándékozzon". Vezetékes. Archivált az eredetiből 31. augusztus 2010-én. Lekért Szeptember 26, 2010.
  312. ^ Twohill, Lorraine (24. szeptember 2010.). "10 millió dollár a 10^100 projekt nyerteseinek". Google, Inc. Archivált az eredetiből 26. szeptember 2010-án. Lekért Szeptember 26, 2010.
  313. ^ "A Google 15 millió dollár segélyt adományoz Ukrajnának, blokkolja az RT-t és a Sputnikot a YouTube-on". Business Standard India. Üzleti szabvány. 2. március 2022. Lekért Március 8, 2022.
  314. ^ Amiah Taylor (7. március 2022.). "A Google a lengyelországi irodát ukrán menekültek súgóközpontjává alakítja". Szerencse. Lekért Március 8, 2022.
  315. ^ Drucker, Jesse (21. október 2010.). "A Google 2.4%-os ráta megmutatja, hogy 60 milliárd dollárt veszítenek az adóhézagok". Bloomberg News. Bloomberg LP Archivált az eredetiből 22. szeptember 2016-én.
  316. ^ "Az ügy a Google ellen". A New York Times. Archivált az eredetiből 19. március 2018-án. Lekért Március 21, 2018.
  317. ^ „A Google a „legrosszabb” helyen szerepel az adatvédelem terén”. BBC News. Június 11, 2007. Archivált az eredetiből 27. október 2012-án. Lekért Április 30, 2010.
  318. ^ Rosen, Jeffrey (28. november 2008.). "Google kapuőrei". A New York Times. Archivált az eredetiből 28. február 2017-án. Lekért Március 9, 2017.
  319. ^ "A Google cenzúrázza magát Kínáért". BBC News. 25. január 2006. Archivált az eredetiből 19. november 2018-én. Lekért Augusztus 4, 2018.
  320. ^ Kan, Michael (25. július 2018.). "A Mozilla fejlesztői azt állítják, hogy a Google lelassítja a YouTube-ot a Firefoxon". PCMag. Archivált az eredetiből 13. augusztus 2019-án.
  321. ^ Cimpanu, Catalin (15. április 2019.). "A Mozilla korábbi vezetője: A Google évek óta szabotálja a Firefoxot". ZDNet.
  322. ^ Cimpanu, Katalin. "A Mozilla korábbi vezetője: A Google évek óta szabotálja a Firefoxot". ZDNet. Archivált az eredetiből 19. augusztus 2019-én. Lekért Augusztus 13, 2019.
  323. ^ Gallagher, Ryan (1. augusztus 2018.). "A Google cenzúrázott keresőmotor beindítását tervezi Kínában, kiszivárgott dokumentumok derülnek ki". Az Intercept. Archivált az eredetiből 1. augusztus 2018-én. Lekért Augusztus 4, 2018.
  324. ^ Disis, Jill (26. szeptember 2018.). "A Google a "Project Dragonfly" felett vitatkozott a szenátusi meghallgatáson az adatvédelemről". CNN. Archivált az eredetiből 26. szeptember 2018-én.
  325. ^ Gallagher, Ryan (17. december 2018.). „A Google titkos kínai projektje „hatékonyan véget ért” a belső konfrontáció után”. Az Intercept. Archivált az eredetiből 21. március 2019-án. Lekért December 17, 2018.
  326. ^ „A Google Dragonfly projektje „megszűnt” Kínában”. BBC News. Július 17, 2019. Lekért Június 18, 2022.
  327. ^ "Reddit-felhasználók ezrei próbálják kitörölni a Google-t az életükből, de lehetetlennek találják, mert a Google mindenhol jelen van.". Business Insider. 23. március 2019. Archivált az eredetiből 25. március 2019-án. Lekért Április 24, 2019.
  328. ^ Copeland, Rob (12. november 2019.). "A Google" Nightingale projektje szövetségi vizsgálatot indít el". Lekért November 18, 2019.
  329. ^ Copeland, Rob (11. november 2019.). "A Google Nightingale projektje amerikaiak millióinak személyes egészségügyi adatait gyűjti össze". Lekért November 17, 2019.
  330. ^ "A Google-nak titkos projektje volt, hogy meggyőzze az alkalmazottakat arról, hogy a szakszervezetek rosszak"". www.vice.com. Lekért Január 11, 2022.
  331. ^ „Brazília visszautasítást kapott a technológiai cégektől az „álhírekkel” kapcsolatos törvényjavaslat miatt”. Az őrző. 3. május 2023. Lekért Május 10, 2023.
  332. ^ „Brazília „álhírekről” szóló törvényjavaslata felháborodást váltott ki a technológiai óriások részéről”. Al Jazeera. 2. május 2023. Lekért Május 11, 2023.
  333. ^ Faife, Corin (5. február 2022.). "Az FBI geokerítési parancsot használt Seattle-ben a BLM tiltakozó támadása után, az új dokumentumok szerint". The Verge. Lekért November 17, 2022.
  334. ^ Sonnemaker, Tyler. "„Az Apple megeszi az ebédünket”: a Google alkalmazottai a perben elismerik, hogy a cég szinte lehetetlenné tette a felhasználók számára, hogy tartózkodási helyüket titokban tartsák”. Business Insider. Lekért November 17, 2022.
  335. ^ Doctorow, Cory (11. november 2022.). "Az Apple üzleti modellje elkerülhetetlenné tette a kínai elnyomást". Pluralisztikus: Napi hivatkozások Cory Doctorowtól. Lekért November 16, 2022.
  336. ^ a b Grant, Nico (30. augusztus 2022.). „Kilép a Google-alkalmazott, aki kulcsszerepet játszott az Izraellel kötött szerződés megkötése elleni tiltakozásban”. A New York Times. ISSN 0362-4331. Lekért Augusztus 30, 2022.
  337. ^ Biddle, Sam (24. július 2022.). „A dokumentumokból kiderül, hogy a Google által Izraelnek értékesített fejlett mesterséges intelligencia-eszközök”. Az Intercept. Lekért Augusztus 30, 2022.
  338. ^ "Izrael az Amazon AWS-jét, a Google-t választja a zászlóshajó felhőprojekthez". Reuters. Reuters. 21. április 2021. Lekért Augusztus 31, 2022.
  339. ^ Biddle, Sam (18. május 2022.). "A Google és az Amazon szembesül a részvényesekkel az izraeli védelmi munka miatt". Az Intercept. Lekért Augusztus 30, 2022.
  340. ^ "Mi vagyunk a Google és az Amazon dolgozói. Elítéljük a Project Nimbust". az őrző. 12. október 2021. Lekért Augusztus 30, 2022.
  341. ^ Koren, Ariel (30. augusztus 2022.). "A Google bűnrészessége az izraeli apartheidben: Hogyan fegyverezi a Google a "sokszínűséget" a palesztinok elhallgattatására…. közepes. Lekért Augusztus 30, 2022.
  342. ^ Kelion, Leo (27. június 2017.). "Rekord EU-s bírságot sújtott a Google a Shopping szolgáltatás miatt". bbc.co.uk. Archivált az eredetiből 27. június 2017-én. Lekért Június 29, 2017.
  343. ^ "Trösztellenesség: A Bizottság 4.34 milliárd eurós bírságot szab ki a Google-ra Androidos mobileszközökkel kapcsolatos illegális gyakorlatok miatt, hogy megerősítse a Google keresőmotorjának dominanciáját". Európai Bizottság. Bruxelles. 18. július 2018. Archivált az eredetiből 18. július 2018-én.
  344. ^ "A Google 5 milliárd dolláros uniós bírságot fellebbez az Android trösztellenes ügyében". APNews.com. Bruxelles. 10. október 2018. Archivált az eredetiből 10. október 2018-én.
  345. ^ Foo Yun Chee (13. május 2014.). "A Google rekordnak számító 5 milliárd dolláros uniós trösztellenes bírságot szab ki". Reuters. Archivált az eredetiből 22. december 2018-én.
  346. ^ Murdock, Jason (5. augusztus 2020.). "Google+ Egyezség: Adatvédelmi hiba miatti követelés benyújtása és kifizetés kérése". Newsweek. Archivált Az eredeti augusztus 6, 2020. Lekért Augusztus 5, 2020.
  347. ^ Graham, Jefferson (4. augusztus 2020.). "Használtad a Google+-t? Lehet, hogy tartozol némi pénzzel a csoportos kereset adatvédelmi egyezségéből". USA Today. Archivált Az eredeti augusztus 6, 2020. Lekért Augusztus 5, 2020.
  348. ^ „In re Google Plus Profile Litigation District Court ND of California”. Courtlistener.com. Ingyenes jogi projekt. 22. július 2020. Archiválva innen Az eredeti augusztus 6, 2020. Lekért Augusztus 5, 2020.
  349. ^ Reid, David (20. március 2019.). "Az uniós szabályozók 1.7 milliárd dolláros bírsággal sújtották a Google-t a riválisok blokkolása miatt". CNBC.com. Archivált az eredetiből 20. március 2019-án. Lekért Március 20, 2019.
  350. ^ "Európa egy harmadik, 1.7 milliárd dolláros trösztellenes bírsággal sújtja a Google-t". CNN. 20. március 2019. Archivált az eredetiből 20. március 2019-án. Lekért Március 21, 2019.
  351. ^ "A Google elveszíti a fellebbezést az EU trösztellenes Androidra vonatkozó rekordbírsága miatt". BBC hírek. 14. szeptember 2022. Lekért Szeptember 14, 2022.
  352. ^ Fox, Chris (21. január 2019.). "44 millió GBP GDPR-bírságot kapott a Google". BBC. Archivált az eredetiből 21. január 2019-án. Lekért Január 22, 2019.
  353. ^ Rosemain, Mathieu (6. január 2022.). "150 millió eurós francia bírságot sújtott a Google a sütik megsértése miatt". Reuters. Lekért Január 6, 2022.
  354. ^ „A technológiai főnökök a „káros” hatalomra vonatkozó állítások miatt vitatkoznak”. BBC News. 30. július 2020. Archiválva innen Az eredeti július 30, 2020. Lekért Július 30, 2020.
  355. ^ Bond, Shannon; Selyukh, Alina; Allyn, Bobby (6. október 2020.). "Hogyan állnak az Apple, az Amazon, a Facebook, a Google monopóliumok? A házjelentés számít". NPR.
  356. ^ McCabe, David; Kang, Cecilia (20. október 2020.). "Az Egyesült Államok azzal vádolja a Google-t, hogy illegálisan védi a monopóliumot". A New York Times. Archivált az eredetiből 20. október 2020-án. Lekért Október 20, 2020.
  357. ^ Allyn, Bobby. "DOC". www.documentcloud.org.
  358. ^ Ngo, Keach Hagey és Vivien (7. november 2019.). "Hogyan vetekedett a Google Edged Out és építette fel a világ domináns hirdetési gépét: vizuális útmutató". The Wall Street Journal. ISSN 0099-9660. Lekért December 25, 2020.
  359. ^ McKinnon, Ryan Tracy és John D. (22. december 2020.). „WSJ News Exclusive. The Wall Street Journal. ISSN 0099-9660. Lekért December 25, 2020.
  360. ^ Tracy, John D. McKinnon és Ryan (16. december 2020.). "Tíz állam bepereli a Google-t, mert azt állítják, hogy alkut folytattak a Facebookkal az online hirdetési piac megzavarására". The Wall Street Journal. ISSN 0099-9660. Lekért December 25, 2020.
  361. ^ "5 milliárd dolláros csoportos kereset a Google ellen". The Verge. 13. március 2021. Lekért Október 4, 2021.
  362. ^ "5 milliárd dolláros csoportos kereset a Google ellen". SearchEngineJournal. 15. március 2021. Lekért Október 4, 2021.
  363. ^ "5 milliárd dolláros csoportos kereset". Bloomberg. 13. március 2021. Lekért Október 4, 2021.
  364. ^ "A Google-t beperlik". Ars Technica. 15. március 2021. Lekért Október 4, 2021.
  365. ^ "5 milliárd dolláros csoportos kereset a Google ellen". Reuters. 24. szeptember 2021. Lekért Október 4, 2021.
  366. ^ Roth, Emma (12. június 2022.). "118 millió dollárt fizet a Google a nemi alapú diszkriminációval kapcsolatos perért". The Verge. Lekért Június 14, 2022.
  367. ^ Complex, Valerie (12. június 2022.). "A Google beleegyezik, hogy 118 millió dollárt fizet ki a nemi alapú diszkriminációval és a méltányos fizetéssel kapcsolatos korábbi alkalmazottai számára". Határidő. Lekért Június 14, 2022.
  368. ^ Grant, Nico (13. június 2022.). "A Google 118 millió dollár kifizetését vállalja a fizetési diszkrimináció ügyének rendezésére". A New York Times. ISSN 0362-4331. Lekért Június 14, 2022.
  369. ^ "Edward Snowden: Kiszivárogtatások, amelyek leleplezték az amerikai kémprogramot". BBC News. 17. január 2014. Archivált az eredetiből 20. március 2017-án. Lekért Március 25, 2017.
  370. ^ Greenwald, Glenn; MacAskill, Ewen (7. június 2013.). "Az NSA Prism program hozzáfér az Apple, a Google és mások felhasználói adataihoz". Az őrző. Archivált az eredetiből 18. augusztus 2006-én. Lekért Április 17, 2021.
  371. ^ Amadeo, Ron (4. április 2018.). "A Google alkalmazottai fellázadnak, azt mondják, hogy a cégnek le kell állítania a katonai drónprojektet". Ars Technica. Archivált az eredetiből 2. február 2021-án. Lekért Április 21, 2021.
  372. ^ Chapman, Ben (3. április 2018.). "A Google munkatársai tiltakoznak a cég részvétele ellen a Pentagon drónprogramban". A Független. Archivált az eredetiből 14. február 2021-án. Lekért Április 21, 2021.
  373. ^ Wakabayashi, Daisuke; Shane, Scott (1. június 2018.). „A Google nem újítja meg a Pentagon-szerződést, ami felzaklatja az alkalmazottakat”. A New York Times. Archivált az eredetiből 16. október 2018-án. Lekért Október 16, 2018.

További olvasnivaló

Külső hivatkozások

  • A Google, Inc. üzleti adatai: