A mai világban a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata olyan téma, amely sok ember figyelmét felkeltette szerte a világon. Akár a mai társadalomban betöltött relevanciája, akár a mindennapi életre gyakorolt hatása, akár történelmi jelentősége miatt, a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata növekvő érdeklődést váltott ki különböző területeken. Ebben a cikkben mindent részletesen megvizsgálunk, ami a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata-hez kapcsolódik, az eredetétől a mai hatásig. Felfedezzük, hogyan alakította a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata életmódunkat, gondolkodásunkat és kapcsolatainkat, valamint a jövőbe vetítését. Készüljön fel arra, hogy elmélyüljön a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata mély és részletes elemzésében, és fedezze fel mindazokat a szempontokat, amelyek miatt ez a téma érdemes tanulmányozásra és elmélkedésre.
Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata | |
A Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata weboldala |
A Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata (angolul: Germplasm Resources Information Network – GRIN) az Amerikai Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának informatikai projektje, minden a Nemzeti Növénygenetikai Alapanyag Rendszerben begyűjtött növény genetikai alapanyagához kapcsolódó információk adatbázisának létrehozására és működtetésére.[1]
A GRIN működése idővel kibővült gerinctelenek, mikroorganizmusok és állatok genetikai alapanyagaihoz kapcsolódó információk kezelésével.
A GRIN adatbázist a Nemzeti Növénygenetikai Alapanyag Kutató Laboratórium adatbázis menedzsment részlege üzemelteti Beltsvillben (Maryland).