Ebben a cikkben megvizsgáljuk a G7e torpedó hatását a mai társadalomra. A G7e torpedó évek óta érdekelt, mivel hatása a mindennapi élet különböző területeire terjed ki. Gazdasági, politikai, kulturális és technológiai jelentőségéből a G7e torpedó jelentős nyomot hagyott a modern világban. Az elemzés során megvizsgáljuk a G7e torpedó különböző oldalait, és azt, hogy hogyan alakította a környezetünket. Multidiszciplináris megközelítéssel arra törekszünk, hogy rávilágítsunk a G7e torpedó különböző aspektusaira és következményeire a mai társadalomban.
A G7e torpedó a német haditengerészet (Kriegsmarine) egyik kiváló fegyvere volt amely elődjei sok hibájának kijavításából született.
Elektromos meghajtásának köszönhetően a G7e kiküszöbölte elődje, a G7a torpedó egyik legnagyobb hibáját, a gőzmeghajtás miatt feltűnőséget. A kezdeti hibák orvoslása után a G7e torpedók a tengeralattjárók alapvető fegyverévé vált. A Harmadik Birodalom tengeralattjárói sok hajót süllyesztettek el ezzel a típussal.
A G7e további előnye volt a Kriegsmarine standard gőztorpedójához képest, hogy egyszerűbb volt gyártani. Míg a G7a gőztorpedókat a háború kitörésekor 3730 munkaórába került legyártani, az elektromos G7e torpedókat 1255 munkaóra alatt le lehetett gyártani.
A G7e torpedón alapuló egyik verzió a T3d Dackel volt. Ez egy alacsony sebességgel haladó, de igen nagy hatósugarú torpedó volt. A típus 9 csomós sebességgel haladva képes volt 57 kilométert megtenni.
A típust kikötők támadására fejlesztették ki és először a normandiai hídfő ellen alkalmazták 1944 nyarától. Összesen 300 darab készült, amiből valószínűleg 80-90 darabot lőttek ki.