Ma arra készülünk, hogy belépjünk a Fluxus izgalmas világába. Akár szeretne többet megtudni erről a témáról, akár valakinek a Fluxus-el kapcsolatos tapasztalatait szeretnénk feltárni, vagy egyszerűen csak naprakész információkat szeretnénk szerezni, ennek a cikknek a célja, hogy teljes és részletes áttekintést nyújtson a Fluxus-ről. A kezdetektől a társadalomra gyakorolt hatásig, a legújabb alkalmazásokon és fejlesztéseken keresztül ez a szöveg a Fluxus-re vonatkozó kíváncsiságot és tudásigényt kívánja kielégíteni. Csatlakozzon hozzánk ezen a felfedezés és tanulás útján, amely minden bizonnyal tisztább és gazdagabb látásmódot hagy számunkra a Fluxus-ről.
A fluxus (átáramlás) általában egy adott felületen átáramló anyag vagy energia mennyiségét [1] jelenti vagy egy erőtérnek a felületen való áthatolását jellemzi. A fluxus jele egy görög betű a , ejtsd fí.
Ha az áramlást vagy az erőteret a vektor jellemzi, akkor a
integrált a fizikai mennyiség fluxusának hívjuk. [2] [3] A vektor ugyanakkor egyben a fluxus fluxussűrűsége.
Az elektromos fluxus arányos egy adott felületen áthaladó erővonalak számával, pontosabban az E elektromos tér, szorozva a felületnek a térre merőleges komponensével).
Az elektromos fluxus egy A felületre:
A mágneses indukció felületre vett
integrálját mágneses fluxusnak hívjuk, ami szemléletesen a felületet metsző mágneses indukcióvonalak száma, bár nem dimenziótlan mennyiség. SI-mértékegysége a weber (Wb). 1 Wb = 1 T m² = 1 V s. [4] Az általános definíciónak megfelelően a mágneses indukció azonos a mágneses fluxussűrűséggel. [5]
Legyen j az egységnyi felületen egységnyi idő alatt átáramló részecskék száma, ekkor az
integrál megadja az A felületen egységnyi idő alatt átáramló részecskék számát. a részecskék fluxusa (vagy árama), pedig a részecskék fluxussűrűsége vagy áramsűrűsége.