Február 29.

A mai világban a Február 29. rendkívül releváns téma, amely kiterjedt vitát és vitát váltott ki a társadalomban. Megjelenése óta a Február 29. felkeltette a különböző területekről érkező emberek figyelmét, és a terület szakértői elemzések és elmélkedések tárgya. A mindennapi élet különböző aspektusaira gyakorolt ​​hatása, egyénileg és kollektíven egyaránt, egyre nagyobb érdeklődést váltott ki a következményeinek és következményeinek megértése iránt. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Február 29. különböző dimenzióit, elemezve fejlődését, kihívásait és lehetőségeit, valamint lehetséges jövőbeli következményeit.

<< Február >>
H K Sze Cs P Szo V
         
2024

Február 29-e a szökőévek toldaléknapja. A Gergely-naptár szerint az év 60. napja (mint közönséges évben március 1.), és 306 nap van még hátra (mint közönséges évben február 28-án). Az ókori római naptár szökőévében ez volt az utolsó nap, míg a julián naptár szökőévének ugyanúgy a 60. napja. Gyakori tévedéssel ellentétben nem ez a nap a szökőnap, hanem február 24., ennek naptártörténeti okai vannak.

„Mátyás ugrása” értelmében a február 28-i névnapok kerülnek át erre a napra: Antónia, Elemér + Antonietta, Ilmár, Neszta, Osszián, Oszvald, Román.[1]

Események

Politikai események

Tudományos és gazdasági események

Kulturális események

  • 1960 – Megnyílik az első Playboy-klub élő „nyuszikkal”.

Irodalmi, színházi és filmes események

Zenei események

Sportesemények

Egyéb események

Születések

Halálozások

Ünnepek, emléknapok, világnapok

Jegyzetek

  1. Forrás: Ladó János: Magyar utónévkönyv, Bp., Akadémiai Kiadó, 1990 ISBN 963-05-5816-5
  2. Nem leszek a suliban: több tízezer gyerek maradt otthon. (Hozzáférés: 2016. március 4.)
  3. nem szökőévben február 28-án, lásd. . (Hozzáférés: 2009. február 14.)

Kapcsolódó szócikkek