Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
A következő cikkben megvizsgáljuk, hogy a Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon milyen hatással volt a mai társadalom különböző aspektusaira. A Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon eredetétől napjainkig a kutatók, szakértők és a nagyközönség érdeklődésének témája volt. Ebben a cikkben elemezzük a Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon-hez kapcsolódó különböző perspektívákat, valamint a technológia, a kultúra, a politika és a gazdaság területén gyakorolt következményeit. Ezenkívül megvizsgáljuk, hogy a Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon hogyan befolyásolta és változtatta meg interakciónk, kommunikációnk és navigációnk módját a mai világban. Kétségtelen, hogy a Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon jelentős nyomot hagyott társadalmunkban, és továbbra is releváns téma lesz a jövőben is.
A 24 páros a kiemelés szerint egy mérkőzést játszott az első fordulóban. Innen a győztes 12 páros továbbjutott a legjobb 16 közé, a vesztesek a reményágon folytathatták. A reményágon a 12 páros további mérkőzéseket játszott kieséses rendszerben. A 2. forduló utáni három győztes és a legjobb pontaránnyal rendelkező csapat jutott be a nyolcaddöntőbe. A nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódott a torna.
A mérkőzéseket a döntő és a bronzmérkőzés kivételével egy nyert szettig játszották, amelyben 15 pontot kellett elérni a győzelemig. 14–14-es állás után két pont különbség kellett a győzelemhez, azonban legfeljebb 17 pontig tartott a mérkőzés. A helyosztó mérkőzéseken két nyert szettig tartottak a mérkőzések, a szettek megnyeréséhez 12 pontot kellett elérni.