Mai cikkünkben a Contre-jour témakörben fogunk elmélyülni, amely téma az elmúlt években sok ember érdeklődését felkeltette. A Contre-jour megjelenése óta felkeltette a szakértők és a rajongók figyelmét, vitákat és vitákat generálva különböző területeken. Ahogy a Contre-jour folyamatosan fejlődik, kulcsfontosságú megérteni annak társadalmunkra gyakorolt hatását, és megérteni, hogyan tudunk alkalmazkodni az általa hozott változásokhoz. Ebben a cikkben a Contre-jour legrelevánsabb aspektusait tárjuk fel, eredetétől a mai világra gyakorolt hatásáig, és elemezzük a témával kapcsolatos különböző szempontokat.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
A contre-jour (franciául „fénnyel szemben”, magyarul: ellenfény) kifejezést azokra a fényképekre használják, ahol a kamerát egyenesen a fényforrásba irányították.
A contre-jour erős háttérvilágítást ad a fényképnek. Ez a hatás rendszerint erőteljes világos-sötét kontrasztot idéz elő, elrejtve a részleteket, kiemelve a körvonalakat, sziluettet alakítva.
A főleg német eredetű magyar filmszakma ma is gegenlicht néven ismeri.