Mai cikkünkben a Boglárlelle-ről fogunk beszélni, amely téma az utóbbi időben nagy érdeklődést váltott ki. A Boglárlelle olyan téma, amely sok ember életét érinti, mivel közvetlen hatással van társadalmunk különböző aspektusaira. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Boglárlelle-hez kapcsolódó különböző szempontokat, a történetétől és fejlődésétől a mai hatásig. Ezen túlmenően elemezzük a Boglárlelle-re vonatkozó különböző nézőpontokat és véleményeket, azzal a céllal, hogy teljes és változatos jövőképet nyújtsunk a témában. Kétségtelen, hogy a Boglárlelle izgalmas és összetett téma, amely megérdemli figyelmünket és elmélkedésünket.
Boglárlelle megszűnt település Somogy megyében, mely Balatonboglár és Balatonlelle községek egyesítésével jött létre 1978. december 31-én. Megalakulásától kezdve nagyközség volt, majd 1984. január 1-jével városi jogú nagyközséggé, végül 1986. január 1-jével várossá nyilvánították és egyidejűleg hozzácsatolták Szőlőskislak községet.
1990-ben dr. Kovács Miklóst választották a város rendszerváltás utáni első polgármesterének (pártállása nem ismert).[1] 1991. október elsejével Balatonboglár és Balatonlelle ismét különvált, mindkettő egyidejűleg város címet kapott. Szőlőskislak nem kapta vissza önállóságát, hanem Balatonboglár része maradt. Az október 20-ai választáson Balatonlelle polgármestere Szűcs László erdőfelügyelő lett,[2] Balatonbogláron második fordulót is kellett tartani, amelyen a korábbi boglárlellei polgármestert, dr. Kovács Miklóst választották meg (elődje, a volt boglárlellei tanácselnök indult ellene).[3]