Apollo–18

Napjainkban a Apollo–18 a modern társadalom rendkívül aktuális témájává vált. Az emberek mindennapi életére gyakorolt ​​hatásától a globális gazdaságra gyakorolt ​​hatásáig a Apollo–18 egyre nagyobb érdeklődést váltott ki a tudás különböző területei iránt. Mivel a technológia gyorsan fejlődik és a gondolkodásmód megváltozik, fontos alaposan megvizsgálni a Apollo–18 pozitív és negatív aspektusait, valamint feltárni hosszú távú következményeit. Ebben a cikkben alaposan áttekintjük a Apollo–18-et és annak mai világra gyakorolt ​​hatását, értékes betekintést és kritikai elemzést nyújtva ezzel a folyamatosan fejlődő témával kapcsolatban. Olvasson tovább, ha többet szeretne megtudni a Apollo–18-ről és annak korunkban való relevanciájáról!

Apollo-18
Szojuz–Apollo-program
HordozórakétaSaturn V (SA-514)
A repülés paraméterei
Starttörölt küldetés
StarthelyKennedy Űrközpont
Előző repülés
Következő repülés
Apollo–17
Apollo–19

Az Apollo-program egyik törölt missziója, a programban fel nem használt Saturn V hordozórakétákat a Skylab pályára állítása során, majd az amerikai-szovjet közös űrrepülés Szojuz–Apollo-program során használták fel. A program hátralévő részét az érdeklődés hiánya miatt törölték. Az Apollo-programot eredetileg 20, később költségvetési okok miatt 18 küldetésesre tervezték. Végül 17 küldetést hajtottak végre.

A küldetés fiktív történetéről a 2011-es Apollo-18 című thriller-áldokumentumfilm szól.

Kijelölt személyzet

A módosított költségvetés után az utolsónak tervezett Hold misszió. Már a Saturn-5 hordozórakétát is legyártották, de költségvetési okok és a közvélemény érdektelensége miatt lefújták a kilövést. Az Apollo-program így az Apollo–17 missziójával fejeződött be.

További információk