Anjouan

Ma a Anjouan rendkívül releváns téma, amely széles közönség figyelmét felkeltette. Az idő előrehaladtával a Anjouan kulcsfontosságú vitaponttá vált a politikától a tudományig, a kultúráig és a technológiáig különböző területeken. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Anjouan különböző aspektusait és társadalmunkra gyakorolt ​​hatását. Az eredetétől a következményeiig mélyrehatóan elemezzük a Anjouan jelentőségét és relevanciáját a mai világban. Kétségtelen, hogy a Anjouan olyan téma, amely a közeljövőben továbbra is vitákat és reflexiókat generál, ezért elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk minden vonatkozásával.

térkép szerkesztése

Anjouan (Ndzuwani vagy Nzwani néven szintén ismert) a Comore-szigetek autonóm köztársasága.

A sziget a Indiai-óceánon található. Fővárosa Mutsamudu, egy 2006-os felmérés szerint 277 500 lakosa volt. A sziget teljes területe 424 négyzetkilométer. Lakossága comore-iul, arabul és franciául beszél. A világ egyik legszegényebb országa a Comore-szigetek, a lakosság 60%-a nagy szegénységben él. Anjouan és Mohéli szigetek 1997-ben kinyilvánították függetlenségüket, 2001-ben azonban sikerült megakadályozni a szövetség széthullását a szigeteknek autonómiát biztosító megállapodás aláírásával. Anjouan szigete autonómiával és önálló törvényhozással rendelkezik az államszövetségen belül.

2008 márciusában az Afrikai Unió (AU) egy február óta tervezett katonai akciót hajtott végre a Comore-szigeteki Szövetség szakadár szigete, Anjouan ellen. Az akció eredményeként Mohamed Bacar ezredes, a sziget elnöke elmenekült a Franciaországhoz tartozó Mayotte szigetére, ahol menekültstátuszért folyamodott. A francia hatóságok átszállították Réunion szigetére, ahol fogságban tartják.[1] Bacar a sziget élén állva annak teljes politikai elszakadásért harcolt.

Lásd még

Jegyzetek