A mai világban a Ali Bin Nasser nagy érdeklődés és vita tárgyává vált. Akár a társadalomra gyakorolt hatása, akár a politikai relevanciája, akár a kulturális szférára gyakorolt befolyása miatt, a Ali Bin Nasser emberek millióinak figyelmét ragadta meg világszerte. Ennek a cikknek az a célja, hogy feltárja a Ali Bin Nasser különböző aspektusait, és rávilágítson a fontosságára és a különböző területekre gyakorolt hatásaira. A Ali Bin Nasser eredetétől az idők folyamán bekövetkezett fejlődéséig, beleértve az emberek mindennapi életére gyakorolt hatását is, olyan témává vált, amelyet nem hagyhatunk figyelmen kívül. Ez a cikk a mélyreható elemzés révén holisztikus képet kíván adni a Ali Bin Nasser-ről és annak a mai társadalomra gyakorolt hatásáról.
Ennek a lapnak a címében vagy szövegében az arab nevek nem a magyar nyelvű Wikipédiában irányelvként elfogadott magyaros átírás szerint szerepelnek, át kellene javítani őket.
Játékvezetésből Arianában vizsgázott. Vizsgáját követően az Arianai Labdarúgó-szövetség által üzemeltetett labdarúgó bajnokságokban kezdte sportszolgálatát. A Tunéziai Labdarúgó-szövetség Játékvezető Bizottságának (JB) minősítésével a Ligue Professionelle 1 játékvezetője. Küldési gyakorlat szerint rendszeres partbírói szolgálatot is végzett. A nemzeti játékvezetéstől 1991-ben visszavonult.
Nemzetközi játékvezetés
A Tunéziai labdarúgó-szövetség JB terjesztette fel nemzetközi játékvezetőnek, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 1976-tól tartotta nyilván bírói keretében. A FIFA JB központi nyelvei közül a franciát beszéli. Több nemzetek közötti válogatott és klubmérkőzést vezetett, vagy működő társának partbíróként segített. A tunéziai nemzetközi játékvezetők rangsorában, a világbajnokság sorrendjében 2. helyet foglalja el 2 találkozó szolgálatával. A nemzetközi játékvezetéstől 1991-ben búcsúzott.
Az 1982-es labdarúgó-világbajnokságon, az 1986-os labdarúgó-világbajnokságon, valamint az 1990-es labdarúgó-világbajnokságon a FIFA JB játékvezetőként alkalmazta. Selejtező mérkőzéseket a CAF zónában vezetett.1986-ban az általa vezetett Argentína–Anglia találkozón Diego Maradona fejeléshez előkészülve a feje magasságába lendítette karját, majd ügyesen a kapuba ütötte a labdát. Az esetnél a játékvezető és a térfélen tevékenykedő partbíró nem jelezte a szabálysértést. A játékszabályok szelleme értelmében a játékvezető csak azt a szabálysértéseket ítélheti meg, amelyeket maga vagy valamelyik partbírója látott*. A FIFA JB elvárása szerint, ha nem vezetett, akkor partbíróként tevékenykedett. Kettő csoportmérkőzés közül az egyiken egyes számú besorolást kapott, játékvezetői sérülésnél továbbvezethette a találkozót. Az egyik nyolcaddöntőben szintén egyes számú besorolásba kapott küldést. Világbajnokságokon vezetett mérkőzéseinek száma: 2+3 (partbíró).