Abszcissza

Ebben a cikkben elmélyülünk a Abszcissza lenyűgöző világában és a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásában. A Abszcissza eredetétől napjaink relevanciájáig a különböző tudományágak akadémikusai, kutatói és rajongói tanulmányozásának és érdeklődésének tárgya volt. Ennek a cikknek az a célja, hogy elemezze a Abszcissza hatását mindennapi életünk különböző aspektusaira, valamint szerepét kultúránk, értékeink és hiedelmeink alakításában. Interdiszciplináris megközelítésen keresztül feltárjuk a Abszcissza számos aspektusát, rávilágítva annak fontosságára és jelentésére a mai kontextusban.

A síkbeli derékszögű koordináta-rendszerben egy síkbeli pont helyzetét két koordináta rendezett párja határozza meg, ezekből az első az abszcissza. Az abszcisszát más szóval "x" koordinátának is nevezik. Az abszcisszatengely a matematikai koordináta-rendszerben az "x" tengely.

Az elnevezés latin eredetű (linea abscissa), jelentése: elvágott vonal. Ismert Fibonacci 1220-as De Practica Geometrie című művéből. Mai jelentésében először a velencei Stefano degli Angeli használta 1659-ben, a Miscellaneum Hyperbolicum, et Parabolicum című művében.[1]

Példák

  • A (12, -18) pont abszcisszája 12.
  • A (-7, 3) pont abszcisszája -7.

Lásd még

Jegyzetek

  1. Dyer, Jason: On the Word "Abscissa". numberwarrior.wordpress.com . The number Warrior, 2009. március 8. (Hozzáférés: 2015. szeptember 10.)

Források