A legfényesebb csillagok listája

A mai cikkben mindent megvizsgálunk, ami a A legfényesebb csillagok listája-hez kapcsolódik. Akár a történetéről, akár a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáról, akár a kapcsolódó trendekről keres információt, vagy egyszerűen csak szeretne többet megtudni funkcióiról és előnyeiről, ebben a cikkben mindent megtalál, amire szüksége van. A keletkezésétől az idő múlásával kialakuló fejlődéséig, a mindennapi életünkben alkalmazott különféle alkalmazásain és felhasználásán keresztül elmerülünk egy teljes elemzésben, amely segít jobban megérteni a A legfényesebb csillagok listája-et és annak mai relevanciáját. Ne hagyd ki!

A lista a Földről nézve legfényesebb csillagok nevét és legfontosabb adatait tartalmazza a látszólagos fényesség szerinti sorrendben 2,50 magnitúdó fényesség határig, de a különböző oszlopok szerinti sorrend tetszőlegesen választható.[1] A Nap a teljesség miatt szerepel a listában, mivel nappal a legfényesebb csillag (a sorrendbe nincs beleszámítva). Látható, hogy a legfényesebb csillagok látszólagos fényesség adata nagyjából a 17.-nél lejjebb már nem válik szét annyira, hogy a csillagról szóló saját szócikkben érdemes lenne a sorrendet megemlíteni, mivel több csillag is ugyanazzal a látszólagos fényességgel rendelkezik. A „távolság” a Naprendszertől, illetve a Földtől értendő.

Lista

Jegyzetek

  1. A csillagok abszolút fényesség szerinti élmezőnyébe a hiperóriások tartoznak, amelyek többsége nagyon távoli, szabad szemmel nem is látható.
  2. A többes rendszerek általában vizuálisan nem elkülöníthető komponensei a Bayer névrendszerben nincsenek jelölve. Esetünkben, ahol a fényesség adatok nem az együttes fényességre vonatkoznak, hanem valamelyik komponensre, ezt az alsó index jelzi.
  3. „Meteor”, Budapest XLVIII. (2), 17. o, Kiadó: MCSE. ISSN 0133-249X. 

Források

A SIMBAD adatbázisa

Kapcsolódó szócikkek

További információk