Üdvözöljük a 2025-ös NBA-rájátszás-ről szóló cikkben, ahol alaposan megvizsgáljuk ezt az érdekes témát/személyt/dátumot. Megismerjük eredetét, relevanciáját a mai társadalomban és azokat a különböző szempontokat, amelyek annyira érdekessé teszik. Ebben a cikkben elmélyülünk a történetében, a következményeiben és a különböző területekre gyakorolt hatásaiban. A populáris kultúrára gyakorolt hatásától a mindennapi életben betöltött fontosságáig a 2025-ös NBA-rájátszás lenyűgöző témát képvisel, amelyet érdemes részletesen megvizsgálni. Készüljön fel, hogy felfedezze a 2025-ös NBA-rájátszás összes lenyűgöző aspektusát ebben az átfogó áttekintésben!
Ez a szócikk a 2024–2025-ös szezon rájátszásáról szól. Az alapszakaszért lásd: 2024–2025-ös NBA-szezon.
2021-től az alapszakaszból a teljesítmények alapján (győzelem–vereség arány) automatikusan a főcsoportok első hat–hat helyezettje jut a rájátszásba. A teljesítmények alapján a csapatok az 1–6. kiemeléseket kapják. A hetediktől a tizedik helyezettig a csapatok részt vesznek a play-in tornán. A hetedik és a nyolcadik csapat játszik először egymás ellen, ahol a győztes megkapja a 7. helyezést. Ezen mérkőzésnek a vesztese játszik ezt követően a kilencedik és tizedik helyezett közötti mérkőzés győztesével, hogy eldöntsék ki kapja meg az utolsó, nyolcadik helyet. Mindkét főcsoportnak külön play-in tornája van. A rájátszás első fordulójában a főcsoportok kiemeltjei a következő párosítások szerint mérkőznek meg egymással: 1–8, 2–7, 3–6, és 4–5. Mindegyik forduló négy nyert mérkőzésig tart, azaz egy párosítás legalább négy, de legfeljebb hét mérkőzésből állhat. A párosítások győztesei a második fordulóba, a főcsoport-elődöntőbe jutnak, ahol az 1–8 és a 4–5 párosítások győztesei, valamint a 2–7 és a 3–6 párosítások győztesei játszanak. A két győztes jut a harmadik fordulóba, a főcsoportdöntőbe. A főcsoportdöntők győztesei játsszák az NBA-döntőt. A rájátszást az NBA-döntő zárja, amelyen a két főcsoport győztese vesz részt. A NBA-döntő győztese lesz az NBA bajnoka.
Áttekintés
Rájátszás-szereplések
Bejutott
A Boston Celtics sorozatban tizenegyedjére jutott a rájátszásba, amely jelenleg a leghosszabb sorozat az NBA-ben.
A Milwaukee Bucks sorozatban kilencedjére jutott a rájátszásba.
A Denver Nuggets sorozatban hetedjére jutott a rájátszásba.
A Minnesota Timberwolves sorozatban negyedjére jutott a rájátszásba. A csapat történetének második leghosszabb sorozata.
A Cleveland Cavaliers sorozatban harmadjára jutott a rájátszásba. Ezek mellett a keleti főcsoport legjobb csapata lett az alapszakaszban 2016 óta, és története során először LeBron James nélkül.
A New York Knicks sorozatban harmadjára jutott a rájátszásba.
Az Oklahoma City Thunder sorozatban másodjára jutott a rájátszásba, és a csapat történetének legjobb alapszakasz-mutatóját érte el. Történetében először nyerte el a Maurice Podoloff-trófeát a franchise.
Az Indiana Pacers sorozatban másodjára jutott a rájátszásba.
A Memphis Grizzlies 2021 óta először fog részt venni a play-in tornán.
Az Orlando Magic története során először fog részt venni a play-in tornán.
A Dallas Mavericks története során először fog részt venni a play-in tornán.
Nem jutott be
A Charlotte Hornets sorozatban kilencedjére nem jutott a rájátszásba, amely jelenleg a leghosszabb sorozat. 2004-es újraalakulása óta a csapat mindössze háromszor szerepelt a rájátszásban és egyszer se jutott az első fordulónál tovább.
A San Antonio Spurs sorozatban hatodjára nem jutott a rájátszásba. 1998 óta ezen szezonok kivételével a csapat mindig szerepelt a rájátszásban.
A Portland Trail Blazers sorozatban negyedjére nem jutott a rájátszásba, azt követően, hogy előtte nyolc évig minden évben ott voltak.