100 gigabites Ethernet



Az összes tudás, amelyet az emberek az évszázadok során felhalmoztak 100 gigabites Ethernet-ről, most már elérhető az interneten, és mi a lehető legkönnyebben hozzáférhető módon összegyűjtöttük és rendszereztük az Ön számára. Szeretnénk, ha gyorsan és hatékonyan hozzáférhetne mindenhez, amit a 100 gigabites Ethernet-ről tudni szeretne; hogy a látogatás élményszerű legyen, és hogy úgy érezze, valóban megtalálta a keresett információt a 100 gigabites Ethernet-ről.

Céljaink elérése érdekében nemcsak arra törekedtünk, hogy a 100 gigabites Ethernet-ről a legfrissebb, legérthetőbb és legigazabb információkat szerezzük be, hanem arra is, hogy az oldal kialakítása, olvashatósága, betöltési sebessége és használhatósága a lehető legkellemesebb legyen, hogy Ön a lényegre, a 100 gigabites Ethernet-ről elérhető összes adat és információ megismerésére koncentrálhasson, és ne kelljen semmi mással foglalkoznia, erről már gondoskodtunk Ön helyett. Reméljük, hogy elértük a célunkat, és hogy megtalálta a kívánt információt a 100 gigabites Ethernet-ről. Üdvözöljük Önt, és arra biztatjuk, hogy továbbra is élvezze a scientiahu.com használatának élményét.

40 Gigabit Ethernet ( 40GbE ) és 100 Gigabit Ethernet ( 100GbE ) csoportja számítógépes hálózati technológiák adó Ethernet keretek ütemben a 40 és 100 gigabit per másodperc (Gbit / s), ill. Ezek a technológiák lényegesen nagyobb sebességet kínálnak, mint a 10 Gigabit Ethernet . A technológiát elször az IEEE 802.3ba-2010 szabvány, majd a 802.3bg-2011, 802.3bj-2014, 802.3bm-2015 és 802.3cd-2018 szabványok határozták meg.

A szabványok számos porttípust határoznak meg, különböz optikai és elektromos interfészekkel, valamint portonként eltér számú optikai szálból . A twinaxiális kábelen keresztüli rövid távolságok (pl. 7 m) támogatottak, míg a szálakra vonatkozó szabványok akár 80 km -t is elérhetnek.

Szabványok fejlesztése

2006. július 18 -án a San Diego -i IEEE 802.3 plenáris ülésen felhívást intéztek a High Speed Study Group (HSSG) számára a nagysebesség Ethernet új szabványainak vizsgálatához.

Az els 802.3 HSSG tanulmányozó csoport találkozójára 2006. szeptemberében került sor. 2007 júniusában a chicagói NXTcomm szakkiállítás után megalakult az "Út a 100G" elnevezés kereskedelmi csoport.

2007. december 5 -én jóváhagyták a P802.3ba 40 Gbit/s és 100 Gbit/s Ethernet Task Force projektengedélyezési kérelmét (PAR) a következ projektkörrel:

A projekt célja a 802.3 protokoll kiterjesztése 40 Gbit/s és 100 Gbit/s mködési sebességre annak érdekében, hogy jelentsen megnövelje a sávszélességet, miközben maximális kompatibilitást biztosít a 802.3 interfészek telepített bázisával, korábbi kutatási beruházások és fejlesztése, valamint a hálózat üzemeltetésének és kezelésének elvei. A projekt célja a tervezett alkalmazások távolsági követelményeinek megfelel berendezések összekapcsolása.

A 802.3ba munkacsoport elször 2008 januárjában ülésezett. Ezt a szabványt az IEEE Standards Board 2010. júniusi ülésén hagyták jóvá IEEE Std 802.3ba-2010 néven.

Az els 40 Gbit/s sebesség Ethernet Single-Mode Fibre PMD tanulmányozó csoport ülését 2010 januárjában tartották, 2010. március 25-én pedig jóváhagyták a P802.3bg Single-Mode Fiber PMD Task Force-t a 40 Gbit/s soros SMF PMD-hez.

Ennek a projektnek az a célja, hogy egy egymódú szálú fizikai közegfügg (PMD) opciót adjon hozzá a soros 40 Gbit/s-os mködéshez az IEEE Std 802.3-2008 kiegészítéseinek és megfelel módosításainak megadásával, amelyet az IEEE P802.3ba módosított projekt (és minden más jóváhagyott módosítás vagy helyesbítés).

2010. június 17 -én jóváhagyták az IEEE 802.3ba szabványt. 2011 márciusában jóváhagyták az IEEE 802.3bg szabványt. 2011. szeptember 10 -én jóváhagyták a P802.3bj 100 Gbit/s hátlap és rézkábel munkacsoportot.

Ennek a projektnek a célja az IEEE Std 802.3 kiegészítéseinek és megfelel módosításainak megadása 100 Gbit/s 4 sávos fizikai réteg (PHY) specifikációk és kezelési paraméterek hozzáadásához a hátlapokon és a kéttengelyes rézkábeleken való mködéshez , valamint az opcionális energiahatékony Ethernet megadása (EEE) 40 Gbit/s és 100 Gbit/s mködéshez hátsó síneken és rézkábeleken keresztül.

2013. május 10 -én jóváhagyták a P802.3bm 40 Gbit/s és 100 Gbit/s száloptikai munkacsoportot.

A projekt célja az IEEE Std 802.3 kiegészítéseinek és megfelel módosításainak megadása 100 Gbit/s fizikai réteg (PHY) specifikációk és kezelési paraméterek hozzáadásához, négysávos elektromos interfész használatával a multimódusú és az egymódú száloptikai kábelek mködtetéséhez, és opcionális energiahatékony Ethernet (EEE) meghatározásához 40 Gbit/s és 100 Gbit/s mködéshez száloptikai kábeleken keresztül. Ezenkívül 40 Gbit/s fizikai réteg (PHY) specifikációk és kezelési paraméterek hozzáadása a kiterjesztett hatótávolságú (> 10 km) egymódú száloptikai kábelekhez.

Szintén 2013. május 10-én jóváhagyták a P802.3bq 40GBASE-T munkacsoportot.

Adjon meg egy fizikai réteget (PHY) a 40 Gbit/s sebesség mködéshez kiegyensúlyozott sodrott érpárú rézkábelezésen, a meglév Media Access Control használatával és a megfelel fizikai rétegkezelési paraméterek kiterjesztésével.

2014. június 12 -én jóváhagyták az IEEE 802.3bj szabványt.

2015. február 16 -án jóváhagyták az IEEE 802.3bm szabványt.

2016. május 12-én az IEEE P802.3cd Task Force megkezdte a következ generációs kétsávos 100 Gbit/s PHY meghatározását.

2018. május 14 -én jóváhagyták az IEEE P802.3ck Task Force PAR -ját. Ennek a projektnek a célja az IEEE Std 802.3 kiegészítéseinek és megfelel módosításainak megadása, hogy 100 Gbit/s, 200 Gbit/s és 400 Gbit/s elektromos interfészekhez 100 Gbit/s jelzésen alapuló fizikai réteg specifikációkat és kezelési paramétereket adjon hozzá. .

Az IEEE-SA igazgatósága 2018. december 5-én jóváhagyta az IEEE 802.3cd szabványt.

2018. november 12 -én az IEEE P802.3ct munkacsoport megkezdte a 100 Gbit/s sebességet támogató PHY meghatározását egyetlen hullámhosszon, amely legalább 80 km -re képes DWDM rendszeren keresztül (fázis- és amplitúdómoduláció és koherens észlelés kombinációjával) ).

2019 májusában az IEEE P802.3cu munkacsoport megkezdte az egyhullámú 100 Gb/s PHY-k meghatározását az SMF (Single-Mode Fiber) feletti mködéshez, legalább 2 km (100GBASE-FR1) és 10 km ( 100GBASE-LR1).

2020 júniusában az IEEE P802.3db munkacsoport megkezdte a fizikai réteg specifikációjának meghatározását, amely támogatja a 100 Gb/s sebességet 1 pár legalább 50 m hosszú PPA -n.

2021. február 11-én az IEEE-SA Testület jóváhagyta az IEEE 802.3cu szabványt. 2021. június 16-án az IEEE-SA igazgatósága jóváhagyta az IEEE 802.3ct szabványt.

Korai termékek

A nemlineáris adathordozón keresztül történ optikai jelátvitel elssorban analóg tervezési probléma. Mint ilyen, lassabban fejldött, mint a digitális áramköri litográfia (amely általában Moore törvényével összhangban haladt ). Ez megmagyarázza, hogy miért létezett 10 Gbit/s sebesség átviteli rendszer a kilencvenes évek közepe óta, míg az els 100 Gbit/s sebesség adatátvitel körülbelül 15 évvel késbb történt-a 10-szeres sebességnövekedés 15 év alatt jóval lassabb, mint a 1,5-szeres 2x sebesség Moore törvénye miatt.

Ennek ellenére legalább öt cég (Ciena, Alcatel-Lucent, MRV, ADVA Optical és Huawei) tett közzé vásárlói bejelentéseket 100 Gbit/s sebesség szállítási rendszerekre vonatkozóan 2011 augusztusáig, különböz mértékben. Noha a gyártók azt állították, hogy 100 Gbit/s fényutak képesek használni a meglév analóg optikai infrastruktúrát, a nagysebesség technológia bevezetését szigorúan ellenrizték, és átfogó interoperabilitási teszteket kellett elvégezni, mieltt üzembe helyeznék ket.

A 100 Gbit/s interfészeket támogató útválasztók vagy kapcsolók tervezése nehéz. Ennek egyik oka, hogy 100 Gbit/s sebesség csomagfolyamot fel kell dolgozni vonalsebességgel anélkül, hogy az IP/MPLS mikroflow -n belül átrendezdne.

2011-tl a 100 Gbit/s-os csomagfeldolgozási útvonal legtöbb összetevje (PHY-chipek, NPU-k , memóriák) nem volt azonnal elérhet a polcon, vagy alapos minsítést és közös tervezést igényel. Egy másik probléma a 100 Gbit/s-os optikai alkatrészek kis teljesítmény gyártásával kapcsolatos, amelyek szintén nem voltak könnyen hozzáférhetk-különösen a csatlakoztatható, nagy hatótávolságú vagy hangolható lézer ízekben.

Hátlap

A NetLogic Microsystems 2010 októberében bejelentette a hátlapi modulokat.

Multimódusú szál

2009 -ben a Mellanox és a Reflex Photonics a CFP -megállapodás alapján modulokat hirdetett.

Egymódú szál

A Finisar , a Sumitomo Electric Industries és az OpNext 2009-ben, az optikai kommunikáció európai konferenciáján és kiállításán bemutatott egyetlen vagy 40 vagy 100 Gbit/s sebesség Ethernet-modult a C form-factor pluggable (CFP) megállapodás alapján.

Kompatibilitás

Az optikai szál IEEE 802.3ba megvalósításai nem voltak kompatibilisek a számos 40 és 100 Gbit/s sebesség átviteli rendszerrel, mivel eltér optikai réteggel és modulációs formátummal rendelkeztek, amint azt az IEEE 802.3ba porttípusok mutatják. Különösen azok a meglév 40 Gbit/s sebesség szállítási megoldások, amelyek sr hullámhossz-felosztású multiplexelést használtak négy 10 Gbit/s-os jel egyetlen optikai közegbe történ csomagolásához, nem voltak kompatibilisek az IEEE 802.3ba szabvánnyal, amely vagy durva WDM- et használt 1310 nm hullámhosszú tartományban négy 25 Gbit/s vagy négy 10 Gbit/s csatorna, vagy párhuzamos optika négy vagy tíz optikai szállal irányonként.

Teszt és mérés

  • A Quellan 2009 -ben tesztlapot hirdetett.
  • Az Ixia kifejlesztette a Fizikai kódolás alréteg sávokat, és egy mköd 100 GbE kapcsolatot mutatott be az NXTcomm tesztkonfigurációján keresztül 2008 júniusában. Az Ixia 2008 novemberében jelentette be a tesztberendezéseket.
  • A Discovery Semiconductors 2009 februárjában bemutatta az optoelektronikai konvertereket a 10 km -es és 40 km -es Ethernet szabványok 100 Gbit/s teszteléséhez.
  • A JDS Uniphase 2009 augusztusában mutatta be a 40 és 100 Gbit/s sebesség Ethernet tesztelési és mérési termékeit.
  • A Spirent Communications 2009 szeptemberében mutatta be a tesztelési és mérési termékeket.
  • Az EXFO 2010 januárjában bizonyította az interoperabilitást.
  • A Xena Networks tesztel berendezéseket mutatott be a Dán Mszaki Egyetemen 2011 januárjában.
  • A Calnex Solutions 2014 novemberében mutatta be a 100GbE szinkron Ethernet szinkronizáló tesztberendezést.
  • A Spirent Communications 2015 áprilisában mutatta be az Attero-100G-t 100GbE és 40GbE értékvesztési emulációhoz.
  • A VeEX 2012-ben mutatta be CFP-alapú UX400-100GE és 40GE teszt- és mérési platformját, majd 2015-ben a CFP2, CFP4, QSFP28 és QSFP+ verziókat.

Mellanox Technologies

A Mellanox Technologies 2014 novemberében mutatta be a ConnectX-4 100GbE egy- és kétportos adaptert. Ugyanebben az idszakban a Mellanox bemutatta a 100 GbE réz- és szálkábelek elérhetségét. 2015 júniusában a Mellanox bemutatta a Spectrum 10, 25, 40, 50 és 100GbE kapcsolómodelleket.

Aitia

Az Aitia International 2013 februárjában mutatta be a C-GEP FPGA-alapú kapcsolási platformot. Az Aitia 100G/40G Ethernet PCS/PMA+MAC IP-magokat is gyárt FPGA-fejlesztknek és tudományos kutatóknak.

Szálka

Az Arista Networks 2013 áprilisában mutatta be a 7500E kapcsolót (akár 96 100GbE porttal). 2014 júliusában az Arista bemutatta a 7280E kapcsolót (a világ els csúcsminség kapcsolója 100G felfelé irányuló portokkal).

Extrém hálózatok

Az Extreme Networks 2012 novemberében mutatta be a négyportos 100 GbE modult a BlackDiamond X8 magkapcsolóhoz.

Dell

Dell s Force10 kapcsolók támogatás 40 Gbit / s interfésszel. Ezek a 40 Gbit/s-os QSFP+ adó-vevt használó száloptikai interfészek megtalálhatók a Z9000 elosztott magkapcsolókon, az S4810 és S4820-on, valamint az MXL pengekapcsolókon és az IO-aggregátoron . A Dell PowerConnect 8100 sorozatú kapcsolók 40 Gbit/s QSFP+ interfészeket is kínálnak.

Chelsio

A Chelsio Communications 2013 júniusában mutatta be a 40 Gbit/s sebesség Ethernet hálózati adaptereket (a Terminator architektúra ötödik generációján alapulva).

Telesoft Technologies Ltd.

A Telesoft Technologies bejelentette a ketts 100G PCIe gyorsító kártyát, amely az MPAC-IP sorozat része. A Telesoft bejelentette az STR 400G (Segmented Traffic Router) és a 100G MCE (Media Converter and Extension) szolgáltatásokat is.

Kereskedelmi próbák és telepítések

Ellentétben a "10 Gbit/s sebességgel való versenyzéssel", amelyet az internet növekedési fájdalmaival való küszöbön álló küzdelem hajtott végre a kilencvenes évek végén, az ügyfelek 100 Gbit/s -os technológiák iránti érdekldését leginkább gazdasági tényezk vezérelték. A leggyakoribb okok a nagyobb sebesség elfogadására:

  • az optikai hullámhosszak ("lambdák") számának és az új szál megvilágításának csökkentésére
  • a sávszélesség hatékonyabb kihasználása a 10 Gbit/s -os link -aggregált csoportoknál
  • olcsóbb nagykereskedelmi, internetes társkeresés és adatközpont -kapcsolat biztosítása
  • hogy kihagyja a viszonylag drága 40 Gbit/s technológiát, és közvetlenül 10 -rl 100 Gbit/s -ra lépjen

Alcatel-Lucent

2007 novemberében az Alcatel-Lucent tartotta a 100 Gbit/s-os optikai átvitel els terepi próbáját. A Verizon hálózat 504 kilométeres, él, üzem közbeni szakaszán elkészült, összekötötte a floridai Tampa és Miami városokat.

A 7450 ESS/7750 SR szolgáltatási útválasztó platform 100GbE interfészeit elször 2009 júniusában jelentették be, a Verizon, a T-Systems és a Portugal Telecom tesztjeire 2010 júniusában és szeptemberében került sor. 2009 szeptemberében az Alcatel-Lucent egyesítette a 100G képességeket IP -útválasztási és optikai szállítási portfóliójában, a Converged Backbone Transformation nev integrált megoldásban.

2011 júniusában az Alcatel-Lucent bevezette az FP3 néven ismert csomagfeldolgozó architektúrát, amelyet 400 Gbit/s sebességgel hirdettek meg. Az Alcatel-Lucent 2012 májusában jelentette be az XRS 7950 magos útválasztót (az FP3 alapján).

Brokát

A Brocade Communications Systems 2010 szeptemberében mutatta be els 100GbE termékeit (a korábbi Foundry Networks MLXe hardverre alapozva). 2011 júniusában az új termék az Amszterdami AMS-IX forgalomcsere-ponton került forgalomba.

Cisco

A Cisco Systems és a Comcast 2008 júniusában jelentette be 100GbE kísérleteit. Kétséges azonban, hogy ez az átvitel megközelítheti-e a 100 Gbit/s sebességet, ha csomagonként 40 Gbit/s slot CRS-1 platformot használ. A Cisco els 100GbE üzembe helyezése az AT&T-nél és a Comcastnál 2011 áprilisában történt. Ugyanebben az évben a Cisco tesztelte a 100GbE interfészt a CRS-3 és az ASR9K edge router modell új generációja között. 2017 -ben a Cisco bejelentett egy 32 portos 100 GbE Cisco Catalyst 9500 sorozatú kapcsolót, és 2019 -ben a moduláris Catalyst 9600 sorozatú kapcsolót 100 GbE vonalkártyával

Huawei

2008 októberében a Huawei bemutatta els 100GbE interfészét NE5000e útválasztójához. 2009 szeptemberében a Huawei teljes kör, 100 Gbit/s-os kapcsolatot is bemutatott. Megemlítették, hogy a Huawei termékei saját fejlesztés Solar 2.0 PFE2A NPU-val rendelkeztek, és csatlakoztatható optikát használtak a CFP-ben.

A 2010 közepén készült termékismertetben az NE5000e vonalkártyákat az LPUF-100 kereskedelmi névvel látták el, és jóváírták, hogy 100GbE portonként két Solar-2.0 NPU-t használtak ellentétes (be-/kilépés) konfigurációban. Ennek ellenére 2010 októberében a vállalat az NE5000e szállítását az orosz "Megafon" cellaüzemeltetnek "40GBPS/slot" megoldásnak nevezte, "skálázhatósága" akár 100 Gbit/s.

2011 áprilisában a Huawei bejelentette, hogy az NE5000e-t frissítették úgy, hogy slotonként 2x100GbE interfészeket szállítson LPU-200 vonalkártyák használatával. A kapcsolódó megoldási tájékoztatóban a Huawei 120 ezer Solar 1.0 integrált áramkört jelentett be az ügyfeleknek, de nem adtak meg Solar 2.0 számokat. A 2011. augusztusi oroszországi próba után a Huawei arról számolt be, hogy 100 Gbit/s DWDM ügyfeleket fizet, de 100GbE szállítmányt nem az NE5000e -n.

Boróka

A Juniper Networks 2009 júniusában jelentette be a 100GbE-t a T-sorozatú útválasztókhoz. Az 1x100GbE opciót 2010 novemberében követték, amikor az Internet2 akadémiai gerinchálózattal közös sajtóközleményben megjelölték az els 100GbE interfészeket, amelyek valós hálózatban jelennek meg.

Ugyanebben az évben a Juniper demonstrálta a 100 GbE mködést a mag (T-sorozat) és az él ( MX 3D) útválasztók között. A Juniper 2011 márciusában bejelentette a 100GbE interfészek els szállítását egy nagy észak -amerikai szolgáltatónak (Verizon).

2011 áprilisában a Juniper 100GbE rendszert telepített a brit JANET oktatási hálózatra . 2011 júliusában a Juniper bejelentette a 100GbE -t az ausztrál ISP iiNet -el a T1600 útválasztó platformjukon. A Juniper 2012 márciusában kezdte el szállítani az MPX3E vonalkártyát az MX routerhez, egy 100 GbE CFP MIC -t és egy 100 GbE LR4 CFP optikát. 2013 tavaszán a Juniper Networks bejelentette, hogy elérhet az MPC4E vonalkártya az MX routerhez, amely 2 100 GbE CFP -t tartalmaz bvíthelyek és 8 darab 10 GbE SFP+ interfész.

2015 júniusában a Juniper Networks bejelentette CFP-100GBASE-ZR moduljának elérhetségét, amely egy plug and play megoldás, amely 80 km 100GbE-t hoz az MX és PTX alapú hálózatokhoz. A CFP-100GBASE-ZR modul DP-QPSK modulációt és koherens vev technológiát használ, optimalizált DSP és FEC megvalósítással. Az alacsony fogyasztású modul közvetlenül beépíthet az MX és PTX útválasztók meglév CFP aljzataiba.

Szabványok

Az IEEE 802.3 munkacsoport az Ethernet adatkommunikációs szabvány karbantartásával és bvítésével foglalkozik. A 802.3 szabvány kiegészítését egy vagy két betvel kijelölt munkacsoport végzi. Például a 802.3z munkacsoport elkészítette az eredeti Gigabit Ethernet szabványt.

A 802.3ba a nagyobb sebesség Ethernet munkacsoport jelzése, amely befejezte a 802.3 szabvány 10 Gbit/s -nál nagyobb sebességet támogató módosítására irányuló munkáját 2010 -ben.

A 802.3ba által választott sebesség 40 és 100 Gbit/s volt, hogy mind a végpont, mind a link aggregációs igényeit kielégítse. Ez volt az els alkalom, hogy két különböz Ethernet sebességet határoztak meg egyetlen szabványban. A döntés, hogy mindkét sebességet felveszi, a nyomás miatt jött létre, hogy támogassa a 40 Gbit/s sebességet a helyi szerver alkalmazásoknál és a 100 Gbit/s sebességet az internetes gerinceknél. A szabványt 2007 júliusában hirdették ki, és 2010. június 17 -én ratifikálták.

A 40/100 Gigabit Ethernet szabványok számos különböz fizikai fizikai réteg (PHY) specifikációt tartalmaznak. Egy hálózati eszköz csatlakoztatható modulok segítségével támogathat különböz PHY típusokat. Az optikai modulokat egyetlen szabványügyi testület sem szabványosítja, de több forrásból álló megállapodásokban (MSA) szerepelnek. Az egyik megállapodás, amely támogatja a 40 és 100 gigabites Ethernetet, a CFP MSA, amelyet 100+ méteres távolságokra fogadtak el. A QSFP és CXP csatlakozómodulok támogatják a rövidebb távolságokat.

A szabvány csak a teljes duplex mködést támogatja . További célok:

  • rizze meg a 802.3 Ethernet keretformátumot a 802.3 MAC használatával
  • Tartsa meg a jelenlegi 802.3 szabvány minimális és maximális keretméretét
  • Támogassa a 1012 -es vagy annál nagyobb bites hibaarányt (BER) a MAC/PLS szolgáltatási felületen
  • Biztosítson megfelel támogatást az OTN számára
  • Támogatja a 40 és 100 Gbit/s MAC adatátviteli sebességet
  • Adja meg a fizikai réteg specifikációit (PHY) az egymódú optikai szálon (SMF), a lézerrel optimalizált többmódú optikai szálon (MMF) OM3 és OM4, a rézkábelszerelvényen és a hátlapon .

A fizikai rétegekhez a következ nómenklatúrát kell használni:

Fizikai réteg 40 Gigabites Ethernet 100 gigabites Ethernet
Hátlap na 100GBASE-KP4
Továbbfejlesztett hátlap 40GBASE-KR4 100GBASE-KR4
100GBASE-KR2
7 m twinax rézkábel felett 40GBASE-CR4 100GBASE-CR10
100GBASE-CR4
100GBASE-CR2
30 m -re a " Cat.8 " csavart érpár felett 40GBASE-T na
100 m OM3 PPA felett 40GBASE-SR4 100GBASE-SR10
100GBASE-SR4
100GBASE-SR2
125 m az OM4 PPA felett
500 m SMF -en keresztül, soros na 100GBASE-DR
2 km SMF felett, soros 40GBASE-FR 100GBASE-FR1
10 km SMF felett 40GBASE-LR4 100GBASE-LR4
100GBASE-LR1
40 km SMF felett 40GBASE-ER4 100GBASE-ER4
80 km SMF felett na 100GBASE-ZR

A 100 m-es lézeroptimalizált több üzemmódú szál (OM3) célkitzést párhuzamos szalagkábel teljesítette, 850 nm hullámhosszú, 10GBASE-SR típusú optikával (40GBASE-SR4 és 100GBASE-SR10). A hátlapi objektív 4 sávos 10GBASE-KR típusú PHY-val (40GBASE-KR4). A rézkábel célkitzése 4 vagy 10 differenciálsávon érhet el SFF-8642 és SFF-8436 csatlakozók használatával. A 10 és 40 km-es 100 Gbit/s-os objektívek négy hullámhosszon (kb. 1310 nm) 25 Gbit/s-os optikával (100GBASE-LR4 és 100GBASE-ER4) és a 10 km-es 40 Gbit/s-os objektív négy hullámhosszal (kb. 1310 nm) 10 Gbit/s optika (40GBASE-LR4).

2010 januárjában egy másik IEEE-projektengedélyezés munkacsoportot indított egy 40 Gbit/s soros egymódú optikai szál szabvány (40GBASE-FR) meghatározására. Ezt 2011 márciusában hagyták jóvá szabványos 802.3bg -ként. 1550 nm -es optikát használt, 2 km -es hatótávolsággal és 1550 nm és 1310 nm hullámhosszú fényt tudott fogadni. Az 1310 nm-es fény befogadásának képessége lehetvé teszi, hogy hosszabb távú, 1310 nm-es PHY-vel mködjön együtt, ha valaha kifejlesztik. 1550 nm -t választottak a 802.3bg átvitel hullámhosszaként, hogy kompatibilis legyen a meglév vizsgálóberendezésekkel és infrastruktúrával.

2010 decemberében egy 10x10-es több forrásból álló megállapodás (10x10 MSA) elkezdte meghatározni az optikai fizikai közegtl függ (PMD) alréteget, és kompatibilis forrásokat hozott létre az olcsó, alacsony teljesítmény, csatlakoztatható optikai adó-vevkrl, 10 optikai sávon 10 Gbit-en. /s minden. A 10x10 MSA-t a 100GBASE-LR4 helyett olcsóbb alternatívának szánták olyan alkalmazásokhoz, amelyek nem igényelnek 2 km-nél hosszabb linkhosszat. A szabványos egymódú G.652.C/D típusú alacsony vízszint csúcskábellel való használatra készült, 10 hullámhosszú, 1523 és 1595 nm között. Az alapító tagok a Google , a Brocade Communications , a JDSU és a Santur voltak. A 10x10 MSA egyéb tagvállalatai közé tartozott az MRV, az Enablence, a Cyoptics, az AFOP, az oplink , a Hitachi Cable America, az AMS-IX, az EXFO, a Huawei , a Kotura, a Facebook és az Effdon, amikor a 2 km-es specifikációt 2011 márciusában bejelentették. A 10X10 MSA modulok a KHP elírásainak megfelel méretek voltak.

2014. június 12 -én jóváhagyták a 802.3bj szabványt. A 802.3bj szabvány 100 Gbit/s 4x25G PHY-ket-100GBASE-KR4, 100GBASE-KP4 és 100GBASE-CR4-ír el hátlapi és iker-tengelyes kábelekhez.

2015. február 16 -án jóváhagyták a 802,3 bm szabványt. A 802,3 bm szabvány alacsonyabb költség optikai 100GBASE-SR4 PHY-t határoz meg a PPA számára, valamint négysávos chip-modul és chip-chip elektromos elírásokat (CAUI-4). A 802.3bm projekt részletes célkitzései megtalálhatók a 802.3 webhelyen.

2018. május 14 -én jóváhagyták a 802.3ck projektet. Ennek célja:

  • Határozzon meg egy egysávos 100 Gbit/s-os csatolóegység-interfészt (AUI) a chip-modul alkalmazásokhoz, kompatibilis a PMD-kkel, 100 Gbit/s/sávos optikai jelzés alapján (100GAUI-1 C2M)
  • Egysávos 100 Gbit/s-os csatolóegység-interfész (AUI) meghatározása chip-chip alkalmazásokhoz (100GAUI-1 C2C)
  • Határozzon meg egy egysávos 100 Gbit/s PHY-t elektromos hátlapokon való mködéshez, amelyek támogatják a beszúrási veszteséget 28 dB 26,56 GHz-en (100GBASE-KR1).
  • Határozzon meg egy egysávos 100 Gbit/s PHY-t legalább 2 m hosszú ikertengelyes rézkábelekhez való mködtetéshez (100GBASE-CR1).

2018. november 12-én az IEEE P802.3ct munkacsoport megkezdte a 100 Gbit/s sebességet támogató PHY meghatározását egyetlen hullámhosszon, amely legalább 80 km-re képes DWDM rendszeren (100GBASE-ZR) keresztül (fázis és amplitúdó moduláció koherens detektálással).

2018. december 5 -én jóváhagyták a 802.3cd szabványt. A 802.3cd szabvány az 50Gbps sávokat használó PHY-ket határozza meg-100GBASE-KR2 hátlapon, 100GBASE-CR2 kéttengelyes kábelnél, 100GBASE-SR2 MMF-nél és 100Gbps jelzésen 100GBASE-DR SMF-nél.

2020 júniusában az IEEE P802.3db munkacsoport megkezdte a fizikai réteg specifikációjának meghatározását, amely támogatja a 100 Gb/s sebességet 1 pár, legalább 50 m hosszú PPA -n.

2021. február 11 -én jóváhagyták az IEEE 802.3cu szabványt. Az IEEE 802.3cu szabvány meghatározza az egyhullámú 100 Gb/s PHY-ket az SMF (Single-Mode Fiber) feletti mködéshez, legalább 2 km (100GBASE-FR1) és 10 km (100GBASE-LR1) hosszúságig.

100G interfész típusok

A szálalapú TP-PHY-k legendája
MMF FDDI
62,5/125 µm
(1987)
MMF OM1
62,5/125 µm
(1989)
MMF OM2
50/125 µm
(1998)
MMF OM3
50/125 µm
(2003)
MMF OM4
50/125 µm
(2008)
MMF OM5
50/125 µm
(2016)
SMF OS1
9/125 µm
(1998)
SMF OS2
9/125 µm
(2000)
160 MHz · km
@ 850 nm
200 MHz · km
@ 850 nm
500 MHz · km
@ 850 nm
1500 MHz · km
@ 850 nm
3500 MHz · km
@ 850 nm
3500 MHz · km
@ 850 nm és
1850 MHz · km
@ 950 nm
1 dB/ km
@
1300/1550 nm
0,4 dB/ km
@
1300/1550 nm
Név Alapértelmezett Állapot Média OFC vagy RFC Adó -vev
modul
Nyúljon
m
#
Média
()
#
Lambdas
()
#
Sávok
()
Megjegyzések
100 Gigabit Ethernet (100 GbE) (1. generáció: 10 GbE -alapú) - ( Adatsebesség : 100 Gbit/s - Vonalkód : 64b/66b × NRZ - Vonalsebesség: 10x 10,3125 GBd = 103,125  GBd - Teljes duplex)
100GBASE-CR10 közvetlen csat
802.3ba-2010
(CL85)
kivezetés twinaxiális
kiegyensúlyozott
CXP
(SFF-8642)
CFP2
CFP4
QSFP+
CXP
CFP2
CFP4
QSFP+
7 20 N/A 10 Adatközpontok (rackek közötti) A
CXP csatlakozó 12 csatornából 10-et használ.
100GBASE-SR10 802.3ba-2010
(CL82/86)
kivezetés Szál
850 nm
MPO/MTP
(MPO-24)
CXP
CFP
CFP2
CFP4
CPAK
OM3: 100 20 1 10
OM4: 150
10 × 10G saját
( MSA , 2010. január)
kivezetés Szál
1523 nm, 1531 nm
1539 nm, 1547 nm
1555 nm, 1563 nm
1571 nm, 1579 nm
1587 nm, 1595 nm
LC CFP OSx:
2k / 10k / 40k
2 10 10 WDM
Multi-vendor szabvány
100 Gigabit Ethernet (100 GbE) (2. generáció: 25GbE -alapú) - ( Adatsebesség : 100 Gbit/s - Vonalkód : 256b/257b × RS - FEC (528,514) × NRZ - Vonalsebesség: 4x 25,78125 GBd = 103,125  GBd - Teljes duplex)
100GBASE-CR4 közvetlen csat
802.3bj-2010
(CL92)
jelenlegi twinaxiális
kiegyensúlyozott
QSFP28
(SFF-8665)
CFP2
CFP4
QSFP28
CFP2
CFP4
5 8 N/A 4 Adatközpontok (rackek)
100GBASE-KR4 802.3bj-2014
(CL93)
jelenlegi Cu-Backplane N/A N/A 1 8 N/A 4 A PCB -k
teljes behelyezési vesztesége akár 35 dB 12,9 GHz -en
100GBASE-KP4 802.3bj-2014
(CL94)
jelenlegi Cu-Backplane N/A N/A 1 8 N/A 4 NYÁK-
vonal kódja: RS-FEC (544,514) × PAM4
× 92/90 keretezés és 31320/31280 sáv azonosítás

Vonalsebesség: 4x 13.59375 GBd = 54.375 GBd
teljes beszúrási veszteség akár 33 dB 7 GHz-en
100GBASE-SR4 802.3bm-2015
(CL95)
jelenlegi Szál
850 nm
MPO/MTP
(MPO-12)
QSFP28
CFP2
CFP4
CPAK
OM3: 70 8 1 4 Vonalkód: 256b/257b × RS-FEC (528,514) × NRZ
OM4: 100
100GBASE-SR2-BiDi
( BiDi rectional)
saját
(nem IEEE)
jelenlegi Szál
850 nm
900 nm
LC QSFP28 OM3: 70 2 2 2 WDM
vonalsebesség: 2x (2x 26,5625 GBd)
duplex szál, mindkettt adásra és vételre használják;
Ennek a változatnak a f értékesítési pontja, hogy képes meglév 25G többmódú szálon futni (azaz lehetvé teszi a könny átállást 25G-ról 100G-ra).
OM4: 100
100GBASE-SWDM4 saját
(MSA, 2017. nov.)
jelenlegi Szál
844 - 858 nm
874 - 888 nm
904 - 918 nm
934 - 948 nm
LC QSFP28 OM3: 75 2 4 4 SWDM
OM4: 100
OM5: 150
100GBASE-LR4 802.3ba-2010
(CL88)
jelenlegi Szál
1295,56 nm
1300,05 nm
1304,59 nm
1309,14 nm
LC QSFP28
CFP
CFP2
CFP4
CPAK
OSx: 10 ezer 2 4 4 WDM
vonalkód: 64b/66b × NRZ
100GBASE-ER4 802.3ba-2010
(CL88)
jelenlegi QSFP28
CFP
CFP2
OSx: 40 ezer 2 4 4 WDM
vonalkód: 64b/66b × NRZ
100GBASE-PSM4 saját
(MSA, 2014. január)
jelenlegi Szál
1310 nm
MPO/MTP
(MPO-12)
QSFP28
CFP4
OSx: 500 8 1 4 Adatközpontok
Vonalkód: 64b/66b × NRZ vagy 256b/257b × RS-FEC (528,514) × NRZ
Több szállító szabványa
100GBASE-CWDM4 saját
(MSA, 2014. március)
jelenlegi Szál
1264,5 - 1277,5 nm
1284,5 - 1297,5 nm
1304,5 - 1317,5 nm
1324,5 - 1337,5 nm
LC QSFP28
CFP2
CFP4
OSx: 2k 2 4 4 Adatközpontok
WDM
Multi-vendor szabvány
100GBASE-4WDM-10 saját
(MSA, 2018. okt.)
jelenlegi QSFP28
CFP4
OSx: 10 ezer 2 4 4 WDM
Multi-vendor szabvány
100GBASE-4WDM-20 proprietary
(MSA, 2017. július)
jelenlegi Szál
1294,53 - 1296,59 nm
1299,02 - 1301,09 nm
1303,54 - 1305,63 nm
1308,09 - 1310,19 nm
OSx: 20k WDM
Multi-vendor szabvány
100GBASE-4WDM-40 proprietary
(non IEEE)
(MSA, 2017. július)
jelenlegi OSx: 40 ezer WDM
Multi-vendor szabvány
100GBASE-CLR4 saját
(MSA, 2014. ápr.)
jelenlegi Szál
1264,5 - 1277,5 nm
1284,5 - 1297,5 nm
1304,5 - 1317,5 nm
1324,5 - 1337,5 nm
QSFP28 OSx: 2k 2 4 4 Adatközpontok
WDM
vonalkód: 64b/66b × NRZ vagy 256b/257b × RS-FEC (528,514) × NRZ
Interoperábilis a 100GBASE-CWDM4-gyel RS-FEC használatakor;
Több gyártótól származó szabvány
100GBASE-CWDM4 saját
( OCP MSA, 2014. március)
jelenlegi Szál
1504 - 1566 nm
LC QSFP28 OSx: 2k 2 4 4 Adatközpontok
WDM
Vonalkód: 64b/66b × NRZ vagy 256b/257b × RS-FEC (528,514) × NRZ
A 100GBASE-CWDM4-bl származtatva az olcsóbb adó-vevk;
Több gyártótól származó szabvány
100 Gigabit Ethernet (100 GbE) (3. generáció: 50GbE -alapú) - ( Adatsebesség : 100 Gbit/s - Vonalkód : 256b/257b × RS - FEC (544,514) × PAM4 - Vonalsebesség: 4x 26,5625 GBd =  106,25 GBd - Teljes duplex)
100GBASE-CR2 802.3cd-2018
(CL136)
jelenlegi twinaxiális
kiegyensúlyozott
QSFP28,
microQSFP,
QSFP-DD,
OSFP

(SFF-8665)
QSFP28 3 4 N/A 2 Adatközpontok (rackben)
100GBASE-KR2 802.3cd-2018
(CL137)
jelenlegi Cu-Backplane N/A N/A 1 4 N/A 2 PCB -k
100GBASE-SR2 802.3cd-2018
(CL138)
jelenlegi Szál
850 nm
MPO
4 szálak
QSFP28 OM3: 70 4 1 2
OM4: 100
100 Gigabit Ethernet (100 GbE) (4. generáció: 100 GbE -alapú) - ( Adatsebesség : 100 Gbit/s - Vonalkód : 256b/257b × RS - FEC (544,514) × PAM4 - Vonalsebesség: 2x 53,1250 GBd =  106,25 GBd - Teljes duplex)
100GBASE-CR1 802.3ck
(CL162)
fejldés twinaxiális
kiegyensúlyozott
N/A N/A 2 2 N/A 1
100GBASE-KR1 802.3ck
(CL163)
fejldés Cu-Backplane N/A N/A 2 N/A 1 Elektromos hátlapok, amelyek támogatják a beszúrási veszteséget 28 dB 26,56 GHz -en.
100GBASE-VR1 802.3db
(CL167)
fejldés Szál
842 - 948 nm
LC QSFP28 OM4: 50 2 1 1 Szimbólumsebesség: 53,1250 GBd PAM-4 esetén
100GBASE-SR1 802.3db
(CL167)
fejldés Szál
844-863 nm
LC QSFP28 OM4: 100 2 1 1 Szimbólumsebesség: 53,1250 GBd PAM-4 esetén
100GBASE-DR 802.3cd-2018
(CL140)
jelenlegi Szál
1311 nm
LC QSFP28 OSx: 500 2 1 1
100GBASE-FR1 802.3cu-2021
(CL140)
jelenlegi Szál
1311 nm
LC QSFP28 OSx: 2k 2 1 1 Több gyártótól származó szabvány
100GBASE-LR1 802.3cu-2021
(CL140)
jelenlegi Szál
1311 nm
LC QSFP28 OSx: 10 ezer 2 1 1 Több gyártótól származó szabvány
100GBASE-LR1-20 saját
(MSA, 2020 nov.)
jelenlegi Szál
1311 nm
LC QSFP28 OSx: 20k 2 1 1 Több gyártótól származó szabvány
100GBASE-ER1-30 saját
(MSA, 2020 nov.)
jelenlegi Szál
1311 nm
LC QSFP28 OSx: 30k 2 1 1 Több gyártótól származó szabvány
100GBASE-ER1-40 saját
(MSA, 2020 nov.)
jelenlegi Szál
1311 nm
LC QSFP28 OSx: 40 ezer 2 1 1 Több gyártótól származó szabvány
100GBASE-ZR 802.3ct-2021
(CL153/154)
jelenlegi Szál
1546,119 nm
LC CFP OS2: 80k+ 2 1 1 Vonalkód: DP-DQPSK × SC-FEC
Vonalsebesség: 27,9525 GBd
Csökkentett sávszélesség és vonalsebesség ultra nagy távolságok esetén.

Kódolási sémák

10.3125 Gbaud NRZ -vel ("PAM2") és 64b66b -vel irányonként 10 sávon
Az egyik legkorábbi kódolás, amely 10 sávosra bvíti az egysávos 10GE és a négysávos 40G kódolási sémát. Az alacsony szimbólumszám miatt viszonylag hosszú hatótávolság érhet el a sok kábelezés használatával.
Ez lehetvé teszi a 10 × 10GE felbontást is, feltéve, hogy a hardver támogatja a port felosztását.
25,78125 Gbaud NRZ ("PAM2") és 64b66b irányonként 4 sávon
A fentiek felgyorsított változata, ez közvetlenül megfelel a 10GE/40GE jelzésnek 2,5-szeres sebességgel. A magasabb szimbólumarány a linkeket érzékenyebbé teszi a hibákra.
Ha az eszköz és az adó-vev támogatja a ketts sebesség mködést, lehetséges egy 100G-es port átkonfigurálása 40G vagy 4 × 10G sebességre. Ehhez nincs automatikus tárgyalási protokoll, ezért manuális konfiguráció szükséges. Hasonlóképpen, egy port 4 × 25G -re bontható, ha a hardverben megvalósítják. Ez még a CWDM4 esetében is alkalmazható, ha megfelelen használnak CWDM demultiplexert és CWDM 25G optikát.
25.78125 Gbaud NRZ ("PAM2") és RS-FEC (528,514) jelzéssel, 4 sávonként
Annak érdekében, hogy ezekkel a szimbólumsebességekkel szemben nagyobb legyen a hibákra való hajlam, Reed Solomon hibajavítás alkalmazását határozták meg az IEEE 802.3bj / 91. paragrafusban. Ez felváltja a 64b66b kódolást egy 256b257b kódolással, majd ezt követi az RS-FEC alkalmazás, amely pontosan ugyanaz a rezsi, mint a 64b66b. Az optikai adó -vev vagy kábel esetében nincs különbség ez és a 64b66b között; egyes interfész típusok (pl. CWDM4) "FEC -el vagy anélkül" vannak definiálva.
26,5625 Gbaud PAM4-el és RS-FEC-el (544,514) 2 sávon irányonként
Ez tovább növeli a sávonkénti sávszélességet a sávonként (a sávok számának felére csökkentésére) azáltal, hogy 4 különböz analóg szintet tartalmazó impulzus-amplitúdó modulációt alkalmaz, így minden szimbólum 2 bitet hordoz. A hibahatárok fenntartása érdekében az FEC rezsijét megduplázzák 2,7% -ról 5,8% -ra, ami a szimbólumarány enyhe emelkedését magyarázza.
53,125 Gbaud PAM4-el és RS-FEC-el (544,514) irányonként 1 sávon
Tovább tolva a szilícium határértékeket, ez az elz ketts sebesség változata, amely teljes 100GE mködést biztosít 1 közepes sávon.
30.14475 Gbaud DP-DQPSK-val és SD-FEC-el irányonként 1 sávon
Az OTN4 fejlesztéseket tükröz DP-DQPSK (ketts polarizációjú differenciális kvadratúra fáziseltolásos kulcsolás) polarizációt alkalmaz a DP-QPSK konstelláció egyik tengelyének hordozására . Ezenkívül az új puha döntési FEC algoritmusok további információkat vesznek fel az analóg jelszintekrl a hibajavítási eljárás bemeneteként.
13.59375 Gbaud PAM4, KP4 specifikus kódolással és RS-FEC (544,514) irányonként 4 sávon
Félsebességes változat, 26,5625 Gbaud RS-FEC-el, 31320/31280 lépéssel kódolva a sáv számát a jelbe, és további 92/90 keretezés.

40G interfész típusok

A szálalapú TP-PHY-k legendája
MMF FDDI
62,5/125 µm
(1987)
MMF OM1
62,5/125 µm
(1989)
MMF OM2
50/125 µm
(1998)
MMF OM3
50/125 µm
(2003)
MMF OM4
50/125 µm
(2008)
MMF OM5
50/125 µm
(2016)
SMF OS1
9/125 µm
(1998)
SMF OS2
9/125 µm
(2000)
160 MHz · km
@ 850 nm
200 MHz · km
@ 850 nm
500 MHz · km
@ 850 nm
1500 MHz · km
@ 850 nm
3500 MHz · km
@ 850 nm
3500 MHz · km
@ 850 nm és
1850 MHz · km
@ 950 nm
1 dB/ km
@
1300/1550 nm
0,4 dB/ km
@
1300/1550 nm
Név Alapértelmezett Állapot Média OFC vagy RFC Adó -vev
modul
Nyúljon
m
#
Média
()
#
Lambdas
()
#
Sávok
()
Megjegyzések
40 Gigabit Ethernet (40 GbE) - ( Adatsebesség : 40 Gbit/s - Vonalkód : 64b/66b × NRZ - Vonalsebesség: 4x 10,3125 GBd = 41,25  GBd - Teljes duplex)
40GBASE-CR4 közvetlen csat
802.3ba-2010
(CL82/85)
fokozatos
megszüntetés
twinaxiális
kiegyensúlyozott
QSFP+
(SFF-8635)
QSFP+ 10 8 N/A 4 Adatközpontok (rackek közötti)
lehetséges
letörés / sávszétválasztás 4x 10G-re osztó kábelen keresztül (QSFP+-4x SFP+);
magában foglalja a CL73-at az automatikus egyeztetéshez és a CL72-t a link-oktatáshoz.
40GBASE-KR4 802.3ba-2010
(CL82/84)
fokozatos
megszüntetés
Cu-Backplane N/A N/A 1 8 N/A 4 PCB -k ;
lehetséges
letörés / sávszétválasztás 4x 10G -re osztó kábelen keresztül (QSFP+ - 4x SFP+);
magában foglalja a CL73-at az automatikus egyeztetéshez, és a CL72-t a link-oktatáshoz.
40GBASE-SR4 802.3ba-2010
(CL82/86)
fokozatos
megszüntetés
Szál
850 nm
MPO/MTP
(MPO-12)
CFP
QSFP+
OM3: 100 8 1 4 lehetséges törés / sávszétválasztás 4x 10G-re
osztó kábellel (MPO / MTP-4x LC-pár).
OM4: 150
40GBASE-eSR4 saját
(nem IEEE)
fokozatos
megszüntetés
QSFP+ OM3: 300 lehetséges törés / sávszétválasztás 4x 10G-re
osztó kábellel (MPO / MTP-4x LC-pár).
OM4: 400
40GBASE-SR2-BiDi
( BiDi rectional)
saját
(nem IEEE)
fokozatos
megszüntetés
Szál
850 nm
900 nm
LC QSFP+ OM3: 100 2 2 2 WDM
duplex szál, mindegyik két hullámhosszon történ továbbításra és vételre ;
Ennek a változatnak a f értékesítési pontja, hogy képes meglév 10G többmódú szálon futni (azaz lehetvé teszi a könny átállást 10G-rl 40G-ra).
OM4: 150
40GBASE-LR4 802.3ba-2010
(CL82/87)
fokozatos
megszüntetés
Szál
1264,5 - 1277,5 nm
1284,5 - 1297,5 nm
1304,5 - 1317,5 nm
1324,5 - 1337,5 nm
LC CFP
QSFP+
OSx: 10 ezer 2 4 4 WDM
40GBASE-ER4 802.3bm-2015
(CL82/87)
fokozatos
megszüntetés
QSFP+ OSx: 40 ezer WDM
40GBASE -LX4 / -LM4 saját
(nem IEEE)
fokozatos
megszüntetés
QSFP+ OM3: 140 A WDM
elssorban egyetlen módú (-LR4), ezért ez az üzemmód bizonyos adó-vevk specifikációin kívül esik.
OM4: 160
OSx: 10 ezer
40GBASE -PLR4
(párhuzamos -LR4)
saját
(nem IEEE)
fokozatos
megszüntetés
Szál
1310 nm
MPO/MTP
(MPO-12)
QSFP+ OSx: 10 ezer 8 1 4 lehetséges törés / sávszétválasztás 4x 10G-re
osztó kábellel (MPO / MTP-4x LC-pár).
40GBASE-FR 802.3bg-2011
(CL82/89)
fokozatos
megszüntetés
Szál
1550 nm
LC CFP OSx: 2k 2 1 1 Vonalsebesség: 41,25 GBd, amely
képes 1510 nm mellett 1310 nm -es fény fogadására;
lehetvé teszi a hosszabb, 1310 nm-es PHY ( TBD ) eléréssel való együttmködést ;
Az 1550 nm -es használat kompatibilitást feltételez a meglév vizsgálóberendezésekkel és infrastruktúrával.
40GBASE-SWDM4 saját
(MSA, 2017. nov.)
fokozatos
megszüntetés
Szál
844-858 nm
874-888 nm
904-918 nm
934-948 nm
LC QSFP+ OM3: 240 2 4 4 SWDM
OM4: 350
OM5: 440
További megjegyzés a 40GBASE-CR4/-KR4 készülékhez:

A CL73 lehetvé teszi a kommunikációt a 2 PHY között, hogy kicseréljék a technikai képesség oldalakat, és mindkét PHY közös sebességgel és médiatípussal érkezik. A CL73 befejezése elindítja a CL72 -et. A CL72 lehetvé teszi a 4 sáv mindegyik adójának, hogy beállítsák az elhangsúlyozást a linkpartner visszajelzésén keresztül.

Név Kikötés Média A média
száma
Szimbólumsebesség
Gigabaud
Szimbólumkódolás Kitörés 4 × 10G -re
40GBASE-T 113 Csavart érpár réz kábel 1 × 4 3.2 PAM16 × (RS-FEC (192,186) + LDPC) nem lehetséges (de lehet egyeztetni 1 × 10GBASE-T-vel)
40GBASE-T
A 40GBASE-T egy porttípus 4 páros kiegyensúlyozott csavart érpárú, Cat.8 réz kábelezéshez 30 m-ig, az IEEE 802.3bq szabvány szerint. Az IEEE 802.3bq-2016 szabványt az IEEE-SA Szabványügyi Testület hagyta jóvá 2016. június 30-án. 16 szint PAM-jelzést használ négy sávon, egyenként 3200 MBaud-on, 10GBASE-T-rl növelve.

Chip-chip/chip-to-modul interfészek

CAUI-10
A CAUI-10 egy 100 Gbit/s sebesség, 10 sávos elektromos interfész, amelyet a 802.3ba szabvány határoz meg.
CAUI-4
A CAUI-4 egy 100 Gbit/s-os 4 sávos elektromos interfész, amelyet a 802.3bm 83E. Melléklet határoz meg, névleges jelzési sebességgel minden sávon 25,78125 GBd NRZ moduláció használatával.
100GAUI-4
A 100GAUI-4 egy 100 Gbit/s sebesség 4 sávos elektromos interfész, amelyet a 802.3cd 135D/E melléklet határoz meg, névleges jelzési sebességgel minden egyes sávon 26,5625 GBd NRZ moduláció és RS-FEC (544,514) használatával, így alkalmas a 100GBASE- CR2, 100GBASE-KR2, 100GBASE-SR2, 100GBASE-DR, 100GBASE-FR1, 100GBASE-LR1 PHY.
100GAUI-2
A 100GAUI-2 egy 100 Gbit/s-os 2 sávos elektromos interfész, amelyet a 802.3cd 135F/G melléklet határoz meg, névleges jelzési sebességgel minden egyes sávon 26,5625 GBd PAM4 moduláció és RS-FEC (544,514) használatával, így alkalmas a 100GBASE- CR2, 100GBASE-KR2, 100GBASE-SR2, 100GBASE-DR, 100GBASE-FR1, 100GBASE-LR1 PHY.

Csatlakoztatható optikai szabványok

40G adó -vev forma tényezk
A QSFP + rlaptényez a 40 gigabites Ethernet -hez használható. A réz közvetlen csatlakoztatott kábel (DAC) vagy az optikai modulok támogatottak, lásd a 8520. Ábrát a 802.3. A 40 Gbit/s sebesség QSFP+ modulok négy független, 10 gigabites Ethernet -port biztosítására is használhatók .
100G adó -vev forma tényezk
A CFP modulok a 10 sávos CAUI-10 elektromos interfészt használják.
A CFP2 modulok a 10 sávos CAUI-10 elektromos interfészt vagy a 4 sávos CAUI-4 elektromos interfészt használják.
A CFP4 modulok a 4 sávos CAUI-4 elektromos interfészt használják.
A QSFP28 modulok a CAUI-4 elektromos interfészt használják.
SFP-DD vagy Small Form-factor Pluggable-A Double Density modulok a 100GAUI-2 elektromos interfészt használják.
A Cisco CPAK optikai modulja a négysávos CEI-28G-VSR elektromos interfészt használja.
Vannak CXP és HD modul szabványok is. A CXP modulok a CAUI-10 elektromos interfészt használják.

Optikai csatlakozók

A rövid elérés interfészek többszálas Push-On/Pull-off (MPO) optikai csatlakozókat használnak . A 40GBASE-SR4 és a 100GBASE-SR4 az MPO-12, míg a 100GBASE-SR10 az MPO-24-et használja, szálonként egy optikai sávval.

A hosszú elérés interfészek duplex LC csatlakozókat használnak , minden optikai sávot WDM -mel multiplexelve .

Lásd még

Hivatkozások

További irodalom

Küls linkek

Opiniones de nuestros usuarios

Agnes Biró

Végre! Manapság úgy tűnik, hogy ha nem írnak neked tízezer szavas cikkeket, akkor nem örülnek. Uraim tartalomírók, ez egy jó cikk a 100 gigabites Ethernet

Berta Galambos

A 100 gigabites Ethernet szóló információ nagyon érdekes és megbízható, mint a többi cikk, amit eddig olvastam, ami már sok, mert már majdnem egy órája várok a Tinder-randimra, és nem jön, szóval szerintem felültetett. Megragadom az alkalmat, hogy hagyjak néhány csillagot a társaságnak és szarok a kibaszott életemre

Szilard Vámos

Néha, amikor az interneten keresel információt valamiről, olyan cikkeket találsz, amelyek túl hosszúak, és olyan dolgokról beszélnek, amelyek nem érdekelnek téged. Tetszett ez a cikk a 100 gigabites Ethernet, mert lényegre törő, és pontosan arról beszél, amit szeretnék, anélkül, hogy elveszne a haszontalan információkban., Ez egy jó cikk a 100 gigabites Ethernet., Ez egy jó cikk a 100 gigabites Ethernet