A mai világban a Ázsiai tigrisek (a cikk címe) olyan témává vált, amely nagyon fontos és sok embert érdekel. A társadalomra gyakorolt hatásától a mindennapi életben gyakorolt hatásokig a Ázsiai tigrisek felkeltette az akadémikusok, a szakemberek és általában a polgárok figyelmét. Multidiszciplináris megközelítést alkalmazva ez a cikk a Ázsiai tigrisek különböző szempontjaival foglalkozik, és megvizsgálja annak hatását olyan területeken, mint a technológia, a kultúra, a gazdaság és a politika. Ezenkívül elemezni fogják a Ázsiai tigrisek-hez kapcsolódó jelenlegi trendeket, valamint a lehetséges jövőbeli előrejelzéseket. Ezzel a kimerítő elemzéssel átfogó képet kívánunk nyújtani a Ázsiai tigrisek-ről és annak fontosságáról a mai világban.
Az ázsiai tigrisek vagy négy ázsiai tigris egy gyakran használt kifejezés négy ázsiai állam, Hongkong, Dél-Korea, Szingapúr és Tajvan megnevezésére, mely ezen országok gyors gazdasági fejlődésére utal.
Az ázsiai tigrisek az 1960-as években indultak gyors fejlődésnek, s bár más ázsiai államoknál (Kína, Japán, Malajzia) is tapasztalható volt a gyors gazdasági növekedés, az említett négy ország olyan kimagasló eredményeket ért el, amit elemzők gazdasági csodának tartottak. A Nemzetközi Valutaalap beszámolója szerint a négyeknél az egy főre jutó gazdasági növekedés jóval meghaladta a többi ázsiai ország 3-5%-os növekedését. A riport szerint egy átlagos, Ázsián kívül ország lakosa 1990-ben 72%-kal volt gazdagabb, mint 1960-ban, míg egy dél-koreai lakos 638%-kal.