A mai világban a Április 29. olyan téma, amely sok ember figyelmét felkeltette. A Április 29. megjelenése óta különböző területeken vita és vita tárgya, ellentmondó véleményeket generált és széleskörű érdeklődést váltott ki. Akár a társadalomra gyakorolt hatása, akár egy adott történelmi pillanatban betöltött relevanciája, akár a kulturális szférára gyakorolt befolyása miatt, a Április 29.-nek sikerült áthatolnia a mindennapi élet különböző területeit. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Április 29. számos aspektusát, elemezve annak fontosságát és következményeit a különböző kontextusokban. Csatlakozzon hozzánk a Április 29. ezen a körútján, és fedezze fel a kulcsokat annak megértéséhez, hogy mennyire fontos ma.
2006 – Teherán bejelenti, hogy elfogadja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (International Atomic Energy Agency – IAEA) felügyeletét, amennyiben Irán atomprogramjának ügye visszakerül az ENSZ Biztonsági Tanácsától a bécsi székhelyű szervezethez.
2008 – Oroszország megnöveli békefenntartó kontingensének létszámát Dél-Oszétiában, mivel a régió konfliktuszónájában kiéleződött a helyzet.
Kiss György magyar szobrászművész, a magyar épület- és köztéri szobrászat egyik jeles képviselője (* 1852)
Frim Jakab gyógypedagógus, az első magyar, fogyatékosok számára épített nevelőintézet atyja (* 1852)
1937 – Wallace Carothers amerikai vegyész, feltaláló, a legnagyobb áttörést jelentő találmánya a nylon volt, melyet 1937 februárjában szabadalmaztatott a DuPont vállalat (* 1896)
1986 – Temesszentandrási Guido magyar kohómérnök, a második világháborút megelőző időszak, és az azt követő évtizedek magyar kohászati iparának meghatározó egyénisége (* 1911).
1982 óta a táncművészet világnapja, az 1727-ben született Jean G. Noverre francia balett-táncos, koreográfus, az egyetemes táncművészet megújítója születésnapján.